freelance iş ilanları

E Ticaret Domain ve Seo

26 Mesajlar 3.484 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Yasemin81 Yasemin81 http://afrodits.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

wolveron adlı üyeden alıntı

hangi kelimede çıkmaya çalıştınız. Çünkü sitenizin tanımlı kelimeleri çok genel seçilmiş. Hedefe yönelik değil veya rekabetçi. Hedef neydi?

İlk etapta çok rekabetçi kelimelerden uzak durdum. Kadın kelimesi çok zor gibiydi.
Makyaj kelimesinde yükselmeye çalıştım fakat ilginç bir şekilde 20 gün önce günde 100-120 ziyaretçisi olan sitem, son 1 haftadır 5 ya da 10 kişi görüyor. Spam vs yok nasıl oldu çözemedim? Bırakın kelimede çıkmayı, hit kaybettim. Ve içerikleri tek tek özenle yazdım.

wmaraci
reklam

wolveron wolveron ozgurlukicin.com Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Son yazdığınız yazılardan yola çıkarak yazıyorum daha geniş bakmadım. İçerik olarak kendi yazdıklarınız dışında alıntılar var. Başka bir arkadaşada aynı şekilde yazmıştım. Matt cutts bu konuda kesin konuşuyor. Büyük bir makale bir alıntı cümle yüzünden kopya damgası yiyebilir. Neden emekler çöpe gitsinki. Bu konuyu çok ciddi olarak ele almanız gerekli. Ynai 1000 kelimelik bir makale 10 kelime yüzünden kopya damgası yiyor siz düşünün.

Ayrıca diğer wordpress kullanıcılarında yararına olması açısından yazıyorum. Bir konu açtığınızda en.wordpress.com/tags/ bölümünden seçim yaparak konu etiketlerinize ekleyiniz. Eğer spor ile alakalı ise sports etiketi eklenir ise en.wordpress.com/tags/sports sayfasında kayarak gösterimi olacaktır. Bu etiket sayfaları google tarafından saniyelik incelenir ve burada gözükmeniz index açısından inanılmaz bir hız kazandırır. Aynı şekilde ünlü wordpress tagı news bunların en popüler olanıdır.
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

Son yazdığınız yazılardan yola çıkarak yazıyorum daha geniş bakmadım. İçerik olarak kendi yazdıklarınız dışında alıntılar var. Başka bir arkadaşada aynı şekilde yazmıştım. Matt cutts bu konuda kesin konuşuyor. Büyük bir makale bir alıntı cümle yüzünden kopya damgası yiyebilir. Neden emekler çöpe gitsinki. Bu konuyu çok ciddi olarak ele almanız gerekli. Ynai 1000 kelimelik bir makale 10 kelime yüzünden kopya damgası yiyor siz düşünün.

Ayrıca diğer wordpress kullanıcılarında yararına olması açısından yazıyorum. Bir konu açtığınızda en.wordpress.com/tags/ bölümünden seçim yaparak konu etiketlerinize ekleyiniz. Eğer spor ile alakalı ise sports etiketi eklenir ise en.wordpress.com/tags/sports sayfasında kayarak gösterimi olacaktır. Bu etiket sayfaları google tarafından saniyelik incelenir ve burada gözükmeniz index açısından inanılmaz bir hız kazandırır. Aynı şekilde ünlü wordpress tagı news bunların en popüler olanıdır.

Alıntı konusunu inşallah yanlış anlamışımdır :(
Çünkü ben makale yazarken önce en çok aranan kelimelere ya da öbeklere bakıyorum ve başlığı atıp, hiçbir siteye bakmadan kendim yazıyorum. Yani bilgim zaten o yönde. Alıntı hiç yapmadım henüz.
Bir de bu tag konusunu tam anlamıyorum.Bahsettiğimiz uzunluk anlamında mı? Yani mesela; kategori kadın, alt kategori makyaj... yani örnek : www.afrodits.com/kat/kadın/makyaj gibi mi ?
Kusura bakmayın fazla soru sordum,çok eksiğim var hala bu konularda.

• Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Son yazılarınızı kontrol ettiğimde alıntı cümleler vardı. yazıyı yayınlamadan plagiarism-checker hizmeti veren sitelerden özgünlük kontrolü yapmadan yayınlamayın. %98 dahi özgün çıksa dahi yayınlamayın. Kopya içeriği bulun ve silin. bir-psikiyatristin-gizli-defteri.html bu içerikteki gibi

tag konusu ise konu yayınlarken etiket ekliyorsunuz. o bölümden bahsetmiştim. news etiketi ekleyin yetecektir.
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

Son yazılarınızı kontrol ettiğimde alıntı cümleler vardı. yazıyı yayınlamadan plagiarism-checker hizmeti veren sitelerden özgünlük kontrolü yapmadan yayınlamayın. %98 dahi özgün çıksa dahi yayınlamayın. Kopya içeriği bulun ve silin. bir-psikiyatristin-gizli-defteri.html bu içerikteki gibi

tag konusu ise konu yayınlarken etiket ekliyorsunuz. o bölümden bahsetmiştim. news etiketi ekleyin yetecektir.

Anladım.
O konu kitap hakkında bir makale olduğu için öyle
Yani kitabın arka kapağını yazmak zorundayım ama üzüldüm şimdi, yazmamam mı gerekti bilemedim

• Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Tabiki yazmayın. 1 cümle tüm makaleyi mahvetmiş olabilir..
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

Tabiki yazmayın. 1 cümle tüm makaleyi mahvetmiş olabilir..

Anladım, o zaman kitap tanıtımlarında sadece kendi özetimi yazmam daha mantıklı.
Teşekkürler

Ahh bu kadar emeğe bir de bari bir kelimecikte çıkabilsem

Ek Olarak: Bu arada yok artık diyorum. Hiç bir sitede araştırma yapmadan, sadece kendi uyguladığım yöntemler hakkında bir makale yayınlamıştım. Ve başka sitede olmayan bir yöntem, özgünlük araştırdım %14 nasıl olur inanamıyorum

http://afrodits.com/cilt-bakimi-nasil-yapilir.html

• Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Bazen çok genel cümleler kullanırsınız. Bu okadar çok geneldirki çoğu sitede aynı cümle bir şekilde geçmiştir. Trde diyelimki 1 milyon site var ise ve size benzer 10 bin site var ise, denk gelme oranınız artıyor. Buda makale yazarken daha komplike ve akademik özel kelimeler seçmemiz gerektiğidir. Buda kaliteli içerikten elstra puan almamız anlamına gelir.
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

Bazen çok genel cümleler kullanırsınız. Bu okadar çok geneldirki çoğu sitede aynı cümle bir şekilde geçmiştir. Trde diyelimki 1 milyon site var ise ve size benzer 10 bin site var ise, denk gelme oranınız artıyor. Buda makale yazarken daha komplike ve akademik özel kelimeler seçmemiz gerektiğidir. Buda kaliteli içerikten elstra puan almamız anlamına gelir.

Evet, burada devreye kelime hazinesi giriyor. O zaman da, makalelerin anlaşılır ve basit dille yazılması gerekiyor tezi çürüyor :)

• Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 21, (%95)
Tabiki anlaşılır ve basit olması okuyucunun hoşuna gidecektir ama bir konu varki , "şeytan ayrıntıda gizilidir" yazdığınız içeriklerde öyle ayrıntılar olmalıdırki çok az yerde bulunsun ve okuyucu "hımm evet" "wayy" gibi içinden hafif bir şaşkınlık geçirsin. İşte o zaman google da aynı şaşkınlığı yaşayıp size değer verecektir.
Eğer evde spor yapmaktan bahsediyorsak gerçekten evde spor yapanlara yol göstermemiz gerekli. Cümleleri bol kullanıp, kelime sayısını çoğaltmak çoğuzu zaman işe yaramaz. Bir şeyler vermeniz gerekli , özel bir bilgi lazım.

Mesala desemki kilo vermek için metabolizmanızı hızlandırmak ilk kuaraldır. Bunun en basit yolu su içmektir. günde 45 dk aralıklarla içeceğiniz 10 bardak su size yaklaşık 200 kalori kaybettirir. Buda koşu bandında harcadığınız 15 dk dır. Yürüyerek harcadığınız 2 saattir desem. Hafif bir düşünüp "hımm neden olmasın boş durmaktan iyidir" demezmisiniz
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 15 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 15 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al