wmaraci reklam

Soma da maden ocağı faciası 200 işci mahsur

53 Mesajlar 7.521 Okunma
smmexpress

JestWeb JestWeb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 32 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
"Alın Terleriyle, Elleri Kömür Karasıyla , Helal Lokma İçin Soma'da Hayatını Kaybeden Kardeşlerimize Allahtan Rahmet Diliyoruz. Hala Kurtarılmayı bekleyen ve Yarali işçilere Rabbimizden Yardım İstiyoruz"
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Rezillik üstüne rezillik yaşanıyor abi biz nasıl insanlar olmuşuz anlaymıyorum. Bir ülke düşünün ki satılmamamış kurumu kalmamış : Diğer sendikaların tümü bu gün sokaklarda protesto yarın tam gün iş bırakma eylemi kararı almış , Madencilerin bağlı olduğu sendika ise 7 gün boyunca günde 3 dakika iş bırakma kararı almış , GÜNDE 3 DAKİKA .

Soruşturmaya başlayan savcı açıklama yapıyor : Zaten olayın sorumluları olan yetkililer de göçük altında hayatını kaybetmiş ...

Bir önceki kozlu faciası yada sayısız facia için bakan soruşturma izni de vermemişti hatırlatmak istiyorum. Bunun da üstünün örtüleceğinin sinyalini savcı daha ilk cümlelerinde verdi bile .

15 yaşında kayıtdışı çocuk işçinin cenazesini ailesi arıyor habercilerin ekranlarına 4-5 ayrı yerde yansıyor ailesi görünüyor ağlıyor sızlaşıyor , bunlar olurken maden işçileri sendikası yetkilisine bu durumu soruyorlar : Yalan dolan bunlar böyle şey yok uydurma onlar 15 yaşında çocuk çalışan yok orası kaliteli güvenlik tedbirleri üst seviyede bir işletme diyor...
Gariban işçilerde bu heriflerden medet umuyor bir düşünün allah aşkına ...

Açıklamalara bakın, holdingler para verse şu an bunları söyleyebilecek avukatı bile zor bulurlarken sendikacılar neler diyor

Öz Maden-İş Sendikası Ahmet Arslan: "Biz madenciler olarak dünyanın en zor işini seçtik tabii ki tabiatında böyle ufak tefek şeyler olacak"

Öz Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Arslan: "İhmal olduğunu düşünmüyorum. Ocağın çok deneyimli kadroları vardı."

Bakan : "Ceset teşhislerinde hiçbir sıkıntı yok çünkü patlama olmadı, karbonmonoksit zehirlenmesi.."

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Kavak: Soruşturma başlatıldı, ancak ilk etapta gözaltına alınacak amirler de işçilerle birlikte öldü

Bakan Taner Yıldız: "Sayın başbakanımızın iradesiyle cuma hutbelerinde bu konu dile getirilecek." <<<< Neyi dile getirecekler ? Öldürdüğünüz insanlar için dua mı ettireceksiniz kendinizi aklamak için ?

Hak-İş : Eylemlere katılmama kararı aldık ...

Soma Kömür bilmem ne holdingin tüm mülklerinin etrafını polis çemberine almışlar soranlara önlem diyorlarmış allah aşkına ironiye bakarmısınız önlem almadığından dolayı yüzlerce insanın ölümüne sebep olan aç gözlü adamların köpek klübelerinin etrafını bile polis barikatıyla çevirerek koruyorlar . ,

Faciadan yaralı kurtulan bir madenci : Muhabir soruyor yeniden çalışacakmısınız maden de ? Madenci- "Yeniden girmem lazım. Kredi borcum var" diyor . İnsanları borçlandırarak köle yapıyorlar derken ama mal mülk sahibi oluyorlar diyordu buradan bazıları evet bakın tam olarak işte böyle oluyorlar mal mülk sahibi. Borcu olmasa bahçesini ekse hayatını sürdürebilecek bu adamlar ama borçlandırıldıkları için köle gibi çalışmaya mahkum ediliyor patrona rest çekme şansları ortadan kaldırılıyor.

Dün gündüzden beri takip ediyorum daha hiç uyumadım bile , bela okuya okuya söve söve helal olsun dürüst adammmış diyecek adam kalmadığını farkettim . Ulan bi ülke bu kadar mı boka batar arkadaş tam hak savunacak dediğin adama mikrofon uzatıyorlar facia patrona kimse toz kondurmuyor tam sendikacılar geliyor tamam lan bunlar işçiden yana diyorum onlar profesörlerden daha beter patron yalakası bakan çıkmış aleni yalan söylüyor , muhalif vekil çıkmış yapmacık yapmacık biz demiştik diyor ama bir boka yaramadığını da itiraf eden yok .

Allah belamızı vermiş de haberimiz yokmuş bu nedir arkadaş lan bizim hakkımızı bizden başka tek savunan çıkmazmı memlekette bi tane de mi dürüst adam kalmamış ? Açın tvleri biraz izleyin bi hepsini gezin 24 saate yaklaşacak daha bi tanesini göremedim .

Ola ki birinizin başına bişey gelse bildiğin yalnızsınız herkes her hareketinde kendi menfaatinde ne adaleti ne hakkı ne hukuku ne sendikası ne partisi ne bilim adamları bütün gece resmen orada herkesi kendi haline bıraktılar sabahta boş beleş açıklamalar dışında hiç bir bok yok bi muhabir teyze ağladı işte hayat tv de bi onu samimi gördüm makbulenin de gözleri yaşardı yani bunlarda üzülse ne yazar üzülmese ne yazar bizim gibi sıradan insanlar halk zaten üzgün bir farkımız yok.

Yani sorumluluk yok 200m2 lik alanda organizasyon bile yok dürüstlük zaten hiç yok vatan millet sevgisinin zerresi bile yok . Biz iyi bi ülke değildik amenna ama bu kadar da dandikmiydik ?

İzleyenler takip edenler allah için bi yazın şuraya olan biten herşey şu anda gücünüze gitmiyor mu ?

alabacaknet alabacaknet Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım geliştirme
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 55 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
------
Rekomedya onur33

kişi bu mesajı beğendi.

Murat Alabacak <http://muratalabacak.net>

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Kader değil, cinayet.

wmaraci
wmaraci

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

alabacaknet adlı üyeden alıntı

Hissettiklerinizi tahmin edebiliyorum, Reyhanlı'da ki olayda hissettiklerimi şuan sizler hissediyorsunuz. Ama ben bu sefer farklıyım, çünkü ben Soma'lıyım, Soma'da oturuyorum.

İçeride sıkışan 780 işçinin en az 100 tanesine buralarda "merhaba" demişliğim, sohbet etmişliğim var. En acı kısmı ise, içlerinde 3 akrabamızın bulunması. 2'si yaralı olarak çıkarılmış ancak maalesef 1 tanesini kaybettik.

İçim yanıyor, çünkü abdullah abimin çocuğu vardı öyle pek de zengin değildiler, çocuk liseye gidecekti daha fazla para gerekiyordu aile için.

Burada ölen hiç bir işçinin kendi ölümünden sorumlu tutulamayacağını belirtiyorum, ve siyasete bile girse AKP'yi bu durumdan suçlu tutuyorum.

Özelleştirmeleri destekleyip, denetlemeleri aksatan bir iktidardır AKP. Benim kendi babam, o ocaktan emekli olmuş durumda ve bana "Bizdeyken de böyleydi, Holding'in bölgedeki AKP ile anlaşması var. Soma Holding, işçileri işten atmakla tehdit edip AKP'ye oy vermeye zorluyor. Ayrıca maden denetlemelerinden 1 gün önce, TBMM'deki vekiller aracılığıyla Soma Holding'e haber veriliyor; ve 3 günlüğüne maden "tam donanımlı" olarak gösteriliyor. Sonra yine aynı. Maaşlarımızı 1500 lira gösteriyorlar, ancak 500-600 lirayı özel şirket olduğu için kendisi kesiyor." diyebiliyor.

"Mustafam" diye inleyen ve tek oğlunu sebepsiz yere kaybeden annelere rastladıkça içim acıyor, kafayı yiyorum. Ciddiyim, darbe mi yapılacak, denetlemeler mi sertleşek ne yapılacaksa yapılsın cidden şekilecek acı değil, Abdullah abimle fenerbahçe'nin beşiktaş derbisini beraber izlemiştik ailecek, gözünüzü seveyim ya.

Başınız sağolsun Allah sabır versin kardeşim
alabacaknet

kişi bu mesajı beğendi.

turansonkaya turansonkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 62 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
Bu kazada hayatını kaybeden abilerimize, kardeşlerimize Allahtan rahmet dilerim, başımız sağolsun hepimiz üzgünüz...

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)
Trafoya kedi kaçmıştır tek açıklaması bu bence...

kabus54 kabus54 Makale Yazarı ve Editör Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / K
  • Meslek makale yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 406
  • Beğeniler 195 / 60
  • Ticaret 56, (%100)
Hepimizin başı sağolsun.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
CHP'li vekilin açıklamasına göre ölü sayısı 350'e ulaştı

Ek Olarak:

Cadde Media adlı üyeden alıntı

Trafoya kedi kaçmıştır tek açıklaması bu bence...

ne alaka ? espri filan mı yaptığınız sanıyorsun ? o maden ocağı hükümet ile alakasız özel bir mülkiyetin. sen ve sizin gibiler oldukça hiç bir türlü adım atılamaz. Biraz mantıklı yazın
Mahmut54

kişi bu mesajı beğendi.

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

CHP'li vekilin açıklamasına göre ölü sayısı 350'e ulaştı

Madende zaten 1.000 kişi 1.000 2 vardiya çalışıyormuş. Ben 350 den dahafazla olacağını tahmin ediyorum. Sonuçta gaz heryere ulaştı zehirlenerek şehit oldular.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al