freelance iş ilanları

Soma da maden ocağı faciası 200 işci mahsur

53 Mesajlar 8.024 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Allah yar ve yardımcıları olsun,
Vefat eden işçilerin yakınlarına sabır versin.
Başın sağolsun Türkiye'm.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
reklam

ibo71 ibo71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek kendi halinde
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 930 / 196
  • Ticaret 14, (%100)

Cadde Media adlı üyeden alıntı

Burada siyaset yapan yok sadece bu olayın suçlusu kim onu söylüyoruz. Bu da siyasete girmez. Bizde dua ediyoruz bizde yastayız. Sangi halay çekiyormuşuz gibi bir izlenimmi uyandırıyor sizde bu söylediklşerimiz.

BAK BUYUK HARFLE YAZIYORUM BURADA SUÇLU DEVLETTİR. SİYASETE GİRMEZ DEVLET DEMEK.
https://www.facebook.com/K.Kilicdaroglu/posts/10154167732395301

Tarafsız olarak şu videoyu dinle chp ile ilgili birşey değil. Söylenen lafları anlatıyor sadece. Ben burada hiç bir siyasi partiyi kötülemem veya savunmam.

Dostum bu acı günde şehitlerimiz ve hala içerde mahsur kalan yaşayıp yaşamadıkları mechul olan işcilerimiz var onların en kısa sürede oradan çıkarılması ve şehitlerin toprağa verilmesi sağ kalan işcilerede gerekli ilk yardımın yapılması gerekmekte tek öncelik budur. Dediğin gibi katil belliyse sorun yok elbet hesabını verirler. Ama bugün yastayız!

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

alabacaknet adlı üyeden alıntı

Anlaşmadan neyi kastettiğimi anladın bence. Soma Holding öyle ufak bir şirket değil, siyasilerle bağlantısı var. Babam işçisiydi diyorum sana. Bana AKP'yi savunmak için bana laga luga yapma, CHP'yi mi suçlayayım BDP'yi mi? Tabi iktidarı suçlayacağım çünkü madenleri özelleştirme fikri onlardan geldi, ayrıca denetlemeleri de onlar yapıyorlar. Tek bilgim var, ABDULLAH ABİM O KAZADA İNTİHAR ETMEDİ. İkindi namazına Soma'daki Fatih camii'ne bekliyorum (arkamahalle diye geçiyor), gel buraya gelebilirsen de abdullah abime anlatırsın derdini :( Adam zehirlendikten sonra düşmüşmü nolmuş, suratı falan kanamış diyorlardı yanına bile yaklaşamadım utanmasam hüngür hüngür ağliycam burda. Eşi, çocuğu ne yapacak bunlar diye düşünüyorum, bari ellerine üçbeş kuruş para verseler de sefalet içinde yaşamasalar diye düşünüyorum. Şuan ciddende siyaset yapmak en son istiycem şey.

Provakatör değilim, soma'daysan harbiden bekliyorum camiimize, adamın annesi nasıl bağırıyor evde duyabilsen keşke.

tam isim veriyorum: Abdullah Özdemir. istersen isim buyur, ölüm haberini aldığımız web sayfası.

http://www.mynet.com/haber/guncel/somada-madenci-yakinlarina-en-aci-anons-1238601-1
(bu video kırkağaçtan geliyor, biz gece toplanıp bergamaya gitmiştik oraya götürdüler diye. mezbahadan çıktı cesedi, camiye götürüldü, ikindi namazıyla bir cenaze namazını kılıp oradan mezara defnedicez.)

bir gün olsun akp yandaşlığı yapmayı bırakıp, insana insan gibi davransanız cidden bileklerimi kesip gidicem bu dünyadan, çok sağol.

ellerimi bi an olsun açıp Allah'a "ALLAHIM BU ACIYI BU *****LEREDE YAŞAT, ANLASINLAR" demeyi düşündüm, delirtmeyin adamı. Acıyorum halinize! inandırıcı gelmedi diyor.

nasıl kanıtlayacağımı söylersen, kanıtlamakta yardımcı olurum.

Şuan SİYASET degil DUA zamanı

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
Oradan çıkan işçilerden birisi ile yapılan röportajda adamın anlattıkları. ilk paragraf yetiyor zaten

Ancak bu perdeleme bizi sadece 3,5 saat idare etti ve bu 3,5 saatte yardımımıza kimse gelmedi. Zehirli duman ilerliyordu. İlerleyen monoksitli dumanı iyiden iyiye hissetmeye başlamıştık. Gaz maskelerimizi kaçamağa gelmek için kullanmıştık. Dolayısıyla maskelerimiz de bitmişti. Duman iyiden iyiye hissedilmeye başlayınca herkes ordan oraya kaçmaya başladı. Dua edenler, tekbir ve Kelime-i Şehadet getirenler vardı. Kimi de çocuklarının, sevgililerinin, eşlerinin ve ailelerini ismini sayıklıyordu.
Emniyetçiler içerideki gaz artınca herkesi ayak kısmına doğru yönlendirdi. Çünkü orada temiz hava olduğu söylendi. Herkes oraya doğru ilerlerken ben bir süre daha bekledim. Resmen ölümü bekliyordum. Birden aklıma istim boruları geldi. İstim borularında temiz hava vardır. Bende madende borucu olarak çalışıyorum. Bu boruları dele dele ilerleyebileceğimi düşündüm. Borucu olduğum için gerekli ekipmanlarım da yanımdaydı. İlk boruyu delip temiz havayı soluyarak tahliye edilen monoksitli dumanı takip ederek ilerlemeye başladım. Arkama baktığımda beni takip eden 4 arkadaşım vardı. Ben delip oksijen ihtiyacımı gördükten sonra arkamdakileri çağrıyordum. Onlar da oksijeni soluyup beni takip ettiler. Bu sırada bir arkadaşım bana doğru gelirken önüme düştü. Ne oldu diyemeden öldüğünü anladım. Bir diğeri ise birkaç metre arkamda hayatını kaybetti. Beni borucu olmam kurtardı diyebilirim. Birkaç yüz metre ilerledikten sonra kömürün ocaktan yüzeye tahliye edildiği banda ulaştık. Kendimizi banda bıraktık. Sonrasında yüzeydeydik.”
Ocay, kendisini takip etmeyip dumanın karşı yönüne doğru ilerleyen 138 kişiden ise aradan geçen yaklaşık 20 saate rağmen bir daha haber alamadığını söyledi. Ocay, “Aksi yöne gidenlerden kimseyi göremedim. Monoksitli hava ilerliyordu.

wmaraci
wmaraci

Erhan Erhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amale
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 75 / 102
  • Ticaret 24, (%100)
Birileri ölümleri bahane ederek sokaklarda molotof kokteyli ile polislere saldırıyor.

Bumudur yas tutmak... !!!

Ölüler üzerinden siyaset.

Takipçi Satın Al

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

Erhan adlı üyeden alıntı

Birileri ölümleri bahane ederek sokaklarda molotof kokteyli ile polislere saldırıyor.

Bumudur yas tutmak... !!!

Ölüler üzerinden siyaset.

bırak hocam ne belaları varsa bulur onlar .

alabacaknet alabacaknet Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım geliştirme
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 55 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
------
anilgzl

kişi bu mesajı beğendi.

Murat Alabacak <http://muratalabacak.net>

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Şu olayın neresinden bakarsanız bakın Cinayet

gencseen gencseen Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 75 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
bölge bize yakın malesef habeler hiç iyi değil. Sayılar artıyor resmi rakamların çok çok üstünde bizim burada bügün 40 kişinin nüfüs kaydı silinmiş.Her gün parti parti cenezaler geliyor bügün 5 kişi geldi yarın daha yüksek sayı bekleniyor.

yakınımızdaki bir ilçede 74 kişi var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al