wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Projeye Nereden Nasıl Başlanır (50.000 TL Bütçe)

22 Mesajlar 2.706 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Düzgün bir algoritma olursa daha iyi anlaşılabilir, güzel anlatım güzel fikirleri getirir :)

wmaraci
reklam

erdalgozum erdalgozum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Profesyonel SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 112 / 91
  • Ticaret 9, (%100)
Rica ederim. Evet ana mantık bu. Dahası doğru zincirleme bu şekilde olmalı. Zira paravan bloglar ve diğer yardımcı siteler yani temel altyapı sağlam ve kaliteli olmalı ki üzerine bindirilen binayı yani ana siteyi taşısın ve arama motorlarına bir kalite sunuyor olsun.

Çalışmalarınızı bu sistem üzerine kurarsanız geri kalanlar zaten detaylardır detaylarında desteği ile istenilen noktaya gelinecektir inşaAllah. Kolaylıklar diliyorum.

Ek Olarak:

Teşekkürler. Galiba beklediğim cevap bu. Paravan bloglar ve siteler kaliteli olmalı ki ana siteyi istenilen yerlere taşıyabilsin değil mi. Mantık buysa, çalışmalar başlamalı.
Sağolun tekrar. Ben geri kalan olayları araştırırım.

Profesyonel SEO Uzmanı

fubia fubia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 15 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam izlediğiniz yol yanlış.

50.000 tl bütceniz varsa bunun 10.000 lirasını tanıtım ve reklama harcayın. Nasıl mı?

Bazı büyük firmalar kampanya düzenliyor. 7-8 tane dizüstü bilgisayar alın. Her ay bunları ziyaretçilerinize vereceğinizi duyurun. Birkaç şart koşun mesela Facebook paylaşımı 1 puan, sitenize backlink 10 puan twitter paylaşım rt 1 puan, tanıtım yazısı 10 puan gibi. Her puan için bir çekiliş hakkı olsun o kişinin. Geri kalan tanıtım parası ile de web kamera klavye mause dağıtın. Baktınız popüler oldu siteniz bunu biraz daha devam ettirin.

Sitenize Google reklamları koyun ekstra gelir elde edersiniz bu şekilde gelen miktarı da siteleriniz deki ziyaretçilere dağıtırsınız.

Paravan blog vs. uğraşmayın.

Not: Yapılan her türlü yorum, backlink için anahtar kelimenizi şart koşun ki gerçekten işinize yarasın.

Atao Atao notin Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 53 / 29
  • Ticaret 7, (%100)

fubia adlı üyeden alıntı

50.000 tl bütceniz varsa bunun 10.000 lirasını tanıtım ve reklama harcayın. Nasıl mı?

Bazı büyük firmalar kampanya düzenliyor. 7-8 tane dizüstü bilgisayar alın. Her ay bunları ziyaretçilerinize vereceğinizi duyurun. Birkaç şart koşun mesela Facebook paylaşımı 1 puan, sitenize backlink 10 puan twitter paylaşım rt 1 puan, tanıtım yazısı 10 puan gibi. Her puan için bir çekiliş hakkı olsun o kişinin. Geri kalan tanıtım parası ile de web kamera klavye mause dağıtın. Baktınız popüler oldu siteniz bunu biraz daha devam ettirin.

Sitenize Google reklamları koyun ekstra gelir elde edersiniz bu şekilde gelen miktarı da siteleriniz deki ziyaretçilere dağıtırsınız.

Not: Yapılan her türlü yorum, backlink için anahtar kelimenizi şart koşun ki gerçekten işinize yarasın.

Arkadaşa katılıyorum ayrıyetten script vs de yazılıp ücretsiz dağıtılıp altına link koyulabilir bu işlerde profesyonel değilim fakat panda güncellemesinden sonra link alanlar etiket kasanlar düşüş yaşadı bunların yanında yorum alan kullanıcıya yönelik siteler çıkış yaşadı diye biliyorum ayrıntılı bilgi için cyrptosam'in yardımcı olabileceğini düşünüyorum iyi çalışmalar bu işlerle amatör olarak ilgilenen biriyim tekrardan söyliyim ama google doğallıktan yana diye yazıyorlar hep.

wmaraci
wmaraci

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

fubia adlı üyeden alıntı

O da çok güzel bi yaklaşım ama site Türkiye'deki bütün büyük inşaat firmalarının projelerini tanıtacak olan bir site.
Ev almak, daire almak, rezidansta yaşamak isteyen insanlarla inşaat firmalarını görüştürecek, insanları bilgilendirecek ve aracılık yapacak.
Örneğin İstanbul'dan ev almak isteyen insanların önüne İstanbul'daki bütün projeler tüm ayrıntılarıyla sergilenecek. Ofis çalışanları satış danışmanlığı, gayrimenkul yatırım danışmanlığı ve bilgi konularında hizmet verecek. 360 panaroma ile rezidansların içi gezdirilecek. İnsanlar evlerinden alınıp proje sahipleriyle görüştürülecek. Daha birçok ayrıntı vs vs... En büyük firmalardan birinden 50.000 destek geldi işte.
Sadece para desteği var. İnternet ortamında bu iş nasıl uygulanacak, siteler nasıl yükseltilecek işin o kısmı karışık. Yorum yazan, sitede gezinen insanlarda olması lazım, onlar da bir şekilde çekilir ama işte düzenli bir şekilde çalışan web altyapısını kurmak sorun.

fubia fubia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 15 / 56
  • Ticaret 4, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

O da çok güzel bi yaklaşım ama site Türkiye'deki bütün büyük inşaat firmalarının projelerini tanıtacak olan bir site.
Ev almak, daire almak, rezidansta yaşamak isteyen insanlarla inşaat firmalarını görüştürecek, insanları bilgilendirecek ve aracılık yapacak.
Örneğin İstanbul'dan ev almak isteyen insanların önüne İstanbul'daki bütün projeler tüm ayrıntılarıyla sergilenecek. Ofis çalışanları satış danışmanlığı, gayrimenkul yatırım danışmanlığı ve bilgi konularında hizmet verecek. 360 panaroma ile rezidansların içi gezdirilecek. İnsanlar evlerinden alınıp proje sahipleriyle görüştürülecek. Daha birçok ayrıntı vs vs... En büyük firmalardan birinden 50.000 destek geldi işte.
Sadece para desteği var. İnternet ortamında bu iş nasıl uygulanacak, siteler nasıl yükseltilecek işin o kısmı karışık. Yorum yazan, sitede gezinen insanlarda olması lazım, onlar da bir şekilde çekilir ama işte düzenli bir şekilde çalışan web altyapısını kurmak sorun.

Hocam bu tamamen strateji. Önemli olan şu ki, site ilk açıldığından itibaren ziyaretçiler akın etmesi hayalcilik olur. Şahsen benim böyle bir imkanım olsa ben az önceki örneği uygularım. Sonuçta sitenin içeriği aynı kalır, ufak bir reklam ile subdomain altından önceki postumda yazdıklarım uygulanabilir.

Umarım projenizde başarılı olabilirsiniz.

Radroff Radroff WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web master
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Bu kadar butce var bu ugras neden Seo icin bu kadar is yapilir mi paran var ac Ana siteni niche,Seo,backlink ve google sosyal ag reklamlara yatirim yap Ana siten on numara olsun 50.000 tl ile neler yapilir bu dediklerimi krallini yuklensen 20 bin gider

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
Hocam bana çok karışık geldi ayrıca projeyi herneolursa olsun paylasmaniz sakıncalı bence

Archer Archer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 43 / 53
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle kolay gelsin. Yukarıda çizdiğiniz tablo çok güzel olmuş. :) Duvarıma asıp nostalji olarak arada bakmak istediğim tablolar adayları arasında yerini aldı.

Artık paravan blog işlerine yani "yapar seo" işlerine "dur" demek gerekiyor.

Çizilen tablo bir sorun yoksa 6 ay rahat edebilir. İyi sonuçlar alabilirsiniz. 6 sonra ne olacağını tahmin bile edemiyorum. Buna Google'ın yeni pandaları da dahil olursa sonuç hüsran olabilir.

Bu siteler adsense kazancına umut bağlıyorsa durum daha da vahim.

"Büyük düşük küçük oyna"
Ben olsam 50 bin TL ile düzgün bir site kurarım veya gelecek gördüğüm bir siteyi satın alırım.

-------------------

80/20 Kuralı. - Başarının %80’i kullanılan zamanın %20’sinde üretilir. Bu karşılık harcanan zamanın %80’i çıktı değerinin sadece %20’sini verir.

* Herşeye rağmen "Eylemsizlik uyusturucu gibidir, sizi zehirlediğini çok geç farkedersiniz" ;)

digibakers.com - the power of thinking small...

wptr wptr Wordpress Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Wordpress Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 30 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Bana göre ana siteden başla. Zira paravandan başlarsan ana sitenin indexleri paravanlardan sonra gelir. Maksadımız ana sitenin daha önce indexlenmesi. Bu aşamada ilk başlarda günlük 5'er veya 10'ar orjinal konu ile ilgili makaleler yazılmalı. Eğer orjinal makale yazamıyorsanız uygun fiyatlara anahtar kelime bazlı makaleler yazanlar var.

Bu işlemden sonra ise 1 kaç ay içinde yüksek hitli sitelerden reklamlar alınır, kaliteli backlink çalışması yapılır ve diğer sitelerde makaleler yayınlatılır. Bu arada paravan bloglar ve sosyal medya kurulur. Bana göre en güzel destek ise facebook ve twitter organik hitli site ile alakalı sayfalar satın almanız.

Emlak ile alakalı büyük sayfalar satlıktı geçenlerde eğer hala satlıksa bence hiç kaçırmayın. Sosyal sitede düzgün paylaşılan linklere tıklanma oranı çok yğksektir. Bu sayede sitenizin hem hiti artacak, hem sosyal medyada daha çabul yayılacaktır.

Bu aşamalardan sonra hem paravan siteleri hem de ana siteleri güncel tutup eldeki 50 bini doğru kullanarak doğru yatırım ve tanıtımlar için kullanmanız sitenizi çok çabuk yükseltecektir.

Bundan daha önemlisi sitenizin tasarımı hem iyi olmalı hem de sitenizde üyeler vakit geçirecek ortamı bulabilmeliler. Yani üye olup yorum yazmalı birbiri ile tartışmalı. Bu sayede sitede geçirilen zaman daha fazla olup hızlıca google da ve alexa da yükseleceksiniz...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al