wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook Sayfalarında Tek Sütun Dönemi

12 Mesajlar 1.752 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

baran1905 baran1905 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 49 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal paylaşım devi Facebook kullanıcıları arasındaki etkileşimi artırmak adına şimdi de Facebook sayfalarında büyük değişikliğe gitti. Facebook daha önceden duyurduğu (Mart 2014) yeni sayfa tasarımını kullanıcılarına sunmaya başladığını açıkladı.

Facebook hizmete soktuğu yeni sayfa tasarımını kullanmak isteyen sayfa yöneticileri bugünden itibaren yeni tasarıma geçiş yapabileceğini duyururken detaylı bir tur ile birlikte sayfa yöneticilerini bilgilendiriyor. Facebook geçiş yapmayan Facebook sayfalarını ise 12 Haziran'da otomatik olarak taşıyacak.

Yeni tasarım ile birlikte önceki sayfalarından farklı olarak tek sütuna kavuşacak olan Facebook sayfaları Kafa karıştıran birden çok sütunun yerine tek sütuna kavuşması ile birlikte tamamen sade ve kullanışlı bir tasarıma sahip olacaklar. Şirket yaptığı bu değişiklikle kullanıcıların daha kolay ve basit olarak bilgiye ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Tek sütunlu tasarıma kullanıcı profillerinde aşikar olan kullanıcılar böylece karmaşık tasarımdan kurtulmuş olacak. Yeni Facebook sayfa tasarımında yöneticilerin veriye ulaşma kolaylığı sağlayan Facebook sayfaların Sol tarafına ise sayfanın ilişkili bulunduğu şirket ya da kuruma yönelik bilgileri ve video ile fotoğraflara yer veriyor.

Kaynak: http://www.yasamkalemi.net/2014/06/facebook-sayfalarnda-tek-sutun-donemi.html

İlgili

wmaraci
reklam

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Bıkmadılar oynamaktan :) Yine de bir Twitter olamayacak (Gerçi Twitter 'da tema konusunda Facebook 'ı taklit etmeye başladı.).

www.hakancolak.com

VolkanOzdemir VolkanOzdemir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 10 / 2
  • Ticaret 41, (%98)
Bir çok sayfanın otomatik geçişi tamamlandı. . .

baran1905 baran1905 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 49 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

HknCOLAK adlı üyeden alıntı

Bıkmadılar oynamaktan :) Yine de bir Twitter olamayacak (Gerçi Twitter 'da tema konusunda Facebook 'ı taklit etmeye başladı.).

Sadece tasarımını değil birçok özelliğini de aldı :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)

baran1905 adlı üyeden alıntı

Sadece tasarımını değil birçok özelliğini de aldı :)

Facebook alma konusunda daha önde bence. Etiket olayını da aldı mesela. Twitter 'ın yanından geçemez Facebook kim ne derse desin.

www.hakancolak.com

Fanitter Fanitter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 27 / 16
  • Ticaret 14, (%93)

Facebook alma konusunda daha önde bence. Etiket olayını da aldı mesela. Twitter 'ın yanından geçemez Facebook kim ne derse desin.

Hocam twitter gerçekten facebook göre çok kötü bir ortam mesela facebookda 50 milyonluk sayfa bir durum paylaşıyor 500 bin beğenilerde twitterde 55 milyonluk katy perry bir tweet atıyor 50 bin zor geçiyor

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)

Fanitter adlı üyeden alıntı

Hocam twitter gerçekten facebook göre çok kötü bir ortam mesela facebookda 50 milyonluk sayfa bir durum paylaşıyor 500 bin beğenilerde twitterde 55 milyonluk katy perry bir tweet atıyor 50 bin zor geçiyor

Facebook 'da 500bin beğeni alman ne kazandırıyor peki mesela? Yani zaten sen ben alamayız onu markalar alırda, hadi bir sayfamda gönderi attım, 500bin beğeni aldı ee? :) Bağlantıya tıklanmadıktan sonra, attığım fotoğraf, şarkı beğenilmiş bir getirisi yok -Webmaster gözünden-.

Twitter 'da Katy Perry 'nin hayranları ne düşünür de paylaşır onu bilemem de bana Twitter 'dan gelen bağlantı tıkı, Facebook 'dan daha fazla. Twitter 'da 1 hesabım var 2800 takipçili, Facebook 'da kendi hesabım hariç, 4 tane 2500 'erlik sayfa, belki 50 tane de grup var irili ufaklı ama tık yok. Facebook kullanıcısı laklaktan öteye geçmeyen kitle oldu.
selvet

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 27 / 16
  • Ticaret 14, (%93)

Facebook 'da 500bin beğeni alman ne kazandırıyor peki mesela? Yani zaten sen ben alamayız onu markalar alırda, hadi bir sayfamda gönderi attım, 500bin beğeni aldı ee? :) Bağlantıya tıklanmadıktan sonra, attığım fotoğraf, şarkı beğenilmiş bir getirisi yok -Webmaster gözünden-.

Twitter 'da Katy Perry 'nin hayranları ne düşünür de paylaşır onu bilemem de bana Twitter 'dan gelen bağlantı tıkı, Facebook 'dan daha fazla. Twitter 'da 1 hesabım var 2800 takipçili, Facebook 'da kendi hesabım hariç, 4 tane 2500 'erlik sayfa, belki 50 tane de grup var irili ufaklı ama tık yok. Facebook kullanıcısı laklaktan öteye geçmeyen kitle oldu.

Hocam bu sizin facebookdaki kitlenize bağlı birşeydir ve yaş ortalamasına mesela benim arkadaş listemde 5 bin kişi var kendi bloğuma yazı giriyorum 1 saat paylaşıyorum 1000 tık geliyor twitterde 20K takipcim var paylaşıyorum 50 ziyaretçi bile gelmiyor bu çevrenizdeki kitleye bağlı birşeydir yani gidip müzik sayfasında webmaster ile ilgili bir içerik paylaşırsanız tabiki kimse girip okumaz

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)

Fanitter adlı üyeden alıntı

Hocam bu sizin facebookdaki kitlenize bağlı birşeydir ve yaş ortalamasına mesela benim arkadaş listemde 5 bin kişi var kendi bloğuma yazı giriyorum 1 saat paylaşıyorum 1000 tık geliyor twitterde 20K takipcim var paylaşıyorum 50 ziyaretçi bile gelmiyor bu çevrenizdeki kitleye bağlı birşeydir yani gidip müzik sayfasında webmaster ile ilgili bir içerik paylaşırsanız tabiki kimse girip okumaz

Olmaz tabi. Benim anlatmak istediğim şu. Twitter 'ın TT listesi olayı, Facebook 'un önüne geçiriyor.

Örneğin bir içerik atıyorsun #Atatürk etiketine (Atatürk etiketini TT listesinde varsayıyorum), takip etmediğin insanlar bile etikete mecbur tıklayıp bakıyor. Merak ediyor etikete neler yazıldığını. Görme oranları daha fazla oluyor. Tıklar tıklamaz o başka. Attığın içeriğin çekiciliğine göre değişir.

Facebook 'da aynı içeriği #Atatürk yazıp atsarsan, o an #Atatürk etiketini takip etmeyen kullanıcıların etikete bakma oranı az. Hiç yabancı birisi aklına gelecek de #Atatürk etiketine girecekde görecek. Zor iş yani.

Senin kendi sayfanda ki abonelerin, arkadaşların tıklar tabi o da ayrı bir olay. Benim bahsettiğim yeni insanlar kazanmak. Yani Twitter 'da ki 1 takipçi ile Facebook sayfasında ki 1 beğeni arasında fark var bence.

Ek olarak; 5k 'lık hesabından 1000 tık alıyormuşsun bak. Ben 2800 takipçili hesabımdan ortalama 850 tık alıyorum.

www.hakancolak.com

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 27 / 16
  • Ticaret 14, (%93)

Olmaz tabi. Benim anlatmak istediğim şu. Twitter 'ın TT listesi olayı, Facebook 'un önüne geçiriyor.

Örneğin bir içerik atıyorsun #Atatürk etiketine (Atatürk etiketini TT listesinde varsayıyorum), takip etmediğin insanlar bile etikete mecbur tıklayıp bakıyor. Merak ediyor etikete neler yazıldığını. Görme oranları daha fazla oluyor. Tıklar tıklamaz o başka. Attığın içeriğin çekiciliğine göre değişir.

Facebook 'da aynı içeriği #Atatürk yazıp atsarsan, o an #Atatürk etiketini takip etmeyen kullanıcıların etikete bakma oranı az. Hiç yabancı birisi aklına gelecek de #Atatürk etiketine girecekde görecek. Zor iş yani.

Senin kendi sayfanda ki abonelerin, arkadaşların tıklar tabi o da ayrı bir olay. Benim bahsettiğim yeni insanlar kazanmak. Yani Twitter 'da ki 1 takipçi ile Facebook sayfasında ki 1 beğeni arasında fark var bence.

Ek olarak; 5k 'lık hesabından 1000 tık alıyormuşsun bak. Ben 2800 takipçili hesabımdan ortalama 850 tık alıyorum.

Birde bunun zaman farkı var ben 1 saatte alıyorum bu tık sayısını twitterde siz 1 saatte bu kadar tık almanız imkansız çünkü sizin profilinize ortalama günde 2k takipciden en fazla 500 girip bakar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al