wmaraci reklam

Tanıtım Yazılarına Kanmayın!

41 Mesajlar 6.829 Okunma
wmaraci reklam

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)
Eğer ki doğru yapılmış tanıtım yazılarının bir faydası yok diyorsanız ya kendi yaşadıklarınızdan yola çıkıyorsunuz, ya hiç işi bilmiyorsunuz, ya da hiç düşünmüyorsunuz demektir.Google'ın biz Seo uzmanlarına karşı öne sürdüğü mantık bu. bir sitenin başka bir siteden referans gösterilmesi.Tabiki içerik çok önemli ki son güncellemelerde çok daha önemi arttı ama kimse bana çıkıp tanıtım yazılarının etkisi yok diyemez.Derse benım düşünce yapım değişmez ama saygı duyarım.
tabiki tanıtım yazısı 1 sayfaya çıkartmaz ama kesinlikle etki eder.Tüm müşterilerim için de tanıtım yazısı çalışması yapıyorum.

www.mucahitguner.com
wmaraci
reklam

Danci Danci Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek TC
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 5 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

Yazılanları okuduktan sonra bunu eklemek istedim. Bilmem inceden anlayan oldu mu? :)
sedatttm panto

kişi bu mesajı beğendi.

imlesene imlesene WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Siyaset Bilimci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 48 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
aslında bahsedilen konu biraz mantıklı,bence 3-4 ay özgün ve uzun makaleler girilerek + olarak konuları sürekli yorum alan konular ise ne tanıtım yazısı ne de backlink gibi kavramlara ihtiyaç vardır.durumu şöyle özetleyecek olursak en iyi seo,özgün ve uzun yazılar + gerçek kullanıcılar tarafından yazılmış yorumlardır emin olabilirsiniz.aşırı çalışma yapıp ilk güncellemede filtreye girmektense 2 güncelleme atlatıp siteyi hitlendirmek daha mantıklı.Tabi biz Türkler paraya dayanamayan ve aceleci bir millet olduğumuz için spam kasa kasa,link kasa kasa 3 5 ay harcayıp sitelerimizi mahvediyoruz.

Sndesign Sndesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek renklervecizgiler.com
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 17, (%100)

imlesene adlı üyeden alıntı

aslında bahsedilen konu biraz mantıklı,bence 3-4 ay özgün ve uzun makaleler girilerek + olarak konuları sürekli yorum alan konular ise ne tanıtım yazısı ne de backlink gibi kavramlara ihtiyaç vardır.durumu şöyle özetleyecek olursak en iyi seo,özgün ve uzun yazılar + gerçek kullanıcılar tarafından yazılmış yorumlardır emin olabilirsiniz.aşırı çalışma yapıp ilk güncellemede filtreye girmektense 2 güncelleme atlatıp siteyi hitlendirmek daha mantıklı.Tabi biz Türkler paraya dayanamayan ve aceleci bir millet olduğumuz için spam kasa kasa,link kasa kasa 3 5 ay harcayıp sitelerimizi mahvediyoruz.

Tam olarak anlatmak istediğim de buydu hocam düşüncelerime el atmışsınız nerdeyse. Malesef nitekim cahil insanlar, şu konu üzerinde bile artniyet aramakta.

Ben size etkisi yok demiyorum elbet etkisi vardır ama benim için yok, saçma sapan bir sistem zaman kaybı, anlamsız, ve maddi olarak gereksiz. Nitekim insanlar bu işten para kazandığı ve bu bunun bilincinde olduğu halde müşteri kaybetmek, veya benim fikrime saygı duymak yerine " boş kelimelerle " hem kendilerini hem beni yoruyorlar. Evet etkisi vardır, ama gelişmiş çok iyi sitelerde etkii var. Sadece ilk 100 de olan siteden tanıtım yazısı alırsanız etkisi olur o bile meçhul.

Bu zihniyetle devam edin tekrarlıyorum koyun ortaya bir iddaa siz istediginizi yapmakta özgürsünüz. İstiyorsanız gidin Google şirketine anlaşma yapın. Ben diyorum ki bütün masraflar benden istsiginizi yapın, ben sadece 2 ay boyunca özgün içerik girecem. Kimin hiti, alexa değeri, pagerank güncellemesi 6 ay veya daha uzun olduğu için onu katmıyorum. Daha kaliteli ve daha yükselişte olursa iddaayı kazansın.

Varsa benim görüşüme ters gelen, buyrun gelsin. Ben kendimden eminim.

wmaraci
wmaraci

Aksaclii Aksaclii Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 35 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşım google'ın botları senden bendn zeki :D

ErdemAydinn ErdemAydinn www.efsaneweb.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 0 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Tanıtım yazısının bir mantıgı var. Adam sadece ilgili kelimelere link verilirse başarılı olacaktır. Aksi taktirde, nofollow link ile verilen tanıtım yazısıda gereksizdir.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)

efsaneweb adlı üyeden alıntı

Tanıtım yazısının bir mantıgı var. Adam sadece ilgili kelimelere link verilirse başarılı olacaktır. Aksi taktirde, nofollow link ile verilen tanıtım yazısıda gereksizdir.

Buna malesef katılmıyorum. nofollow link doğal bir linktir. Sadece PR değerine etki etmez. PR1-2 değeri olup 200k hit alan çok fazla site var. Tek özellikleri, bolca nofollow linke sahip olmaları.... Sıralama konusunda en çok nofollow linklerin önemi vardır. Tabi birkaç nofollow link işe yaramaz. Nofollow linkler sitenin alt sayfaları için çok önemlidir. Ayrıca Nofollow linkler sitenin diğer insanlar tarafından ne kadar tutulduğunu gösteren linktir. Birçok kişinin düzenli olarak sizi paylaşması lazım sitelerinde, sosyal medya hesaplarında vs... Hergün 100 değişik yerde farklı alt sayfaları, farklı kişiler tarafından paylaşılan bir sitenin hiçbir seo çalışmasına ihtiyacı yoktur.... Yani sizin tek başınıza edindiğiniz nofollow linkleri google çok kolay çözüyor :)

Dofollow ise para ile satın alınan veya eşin dostun verdiği güvenilirlik göstergesi linktir genellikle. Google zaten bunu biliyor. Dofollow linklerin çıktığı sitelere göre etki ediyor.

Ama spam cezası yemiş, bu işi link satış ticaretine dönüştürmüş çöp PR'li sitelerden dofollow link aldığında sende sitenin kaderini link aldığın siteyle özdeşleştiriyorsun.

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

Sndesign adlı üyeden alıntı

Allah aşkına gel seninle bir web sitesi kuralım, bütün masraflarınıda ben karşılayacağım. Dediğin madem bu kadar link vermekle, link almakla Google`da yükseleceksin. Deneyelim, seb istedigini yapmakta özgürsün. Bense 2 ay boyunca günde 2 adet özgün içerik gireceğim.

Ne link alacağım, ne taanıtım yazısı, backlink, toplist hiçbirşey yapmayacağım. Sadece Google`da index almak için özgün içerik gireceğim. Görelim, bakalım neler olacak? Kim daha çok hit alacak, yükselme yaşayacak? :)

Hocam tnaıtım yaılarının muhakkak faydası var düzgünce yaptığın sürece. Kendimde ve çevremde bunun faydasını defalarca gördüm. Muhtemelen başarısız denemeleriniz oldu bu konuda ama başarısızlığın sebebi google deil işlemleri yaparkenki izlediğiniz yoldur.

Ek Olarak:

imlesene adlı üyeden alıntı

Bahsettiğin durumdan kazancın ile tanıtım yazısından kazancın farklı hocam. Bahsettiğin şekilde iyi bir hit yakalayabilirsin ama anahtar kelimende yükselemezsin.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

OrhanYayla OrhanYayla Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknik Destek Operatörü
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 377
  • Beğeniler 108 / 76
  • Ticaret 8, (%88)
Hocam sizin sorunuz şöyle olmuş ;

Yaşamak için yemek yemeye ne gerek var, bence hayatımızı devam ettirebilmemiz için su-ekmek yesek içsek yeterli.

Ben size hemen bir örnekle arz edeyim. Bir koşucu düşünün. Daha doğrusu koşucular .

Koşucular = Web Siteler

Sporcularımızın hayatta kalması için ekmek-su yemesi şart. Sitelerimizin de özgün içerik yemesi gerekiyor :)

İşte hayati noktaya geliyoruz. Rekabet !

Sporcularımızın rekabet edebilmesi için sadece sınırlı gıdalar yemesi yetmez. Et yiyecek balık yiyecek, ek vitaminler alacak, gerekirse enerji içecekleri.

İşte bu saydığımız özel besinler de sitemize aldığımız backlink,tanıtım yazıları,reklamlardır.

Bakın hayatta kalması için demiyorum REKABET edebilmesi için diyorum. Google 'ın yıllardır sürdürdüğü bir strateji bu. Diğer siteler not vericek aga bunun başka yolu yok :) Tek dikkat etmen gereken kuralı usulüne göre oynamak. Yani koşudan önce sporcunuza çok enerjik olsun diye 3 litre enerji içeceği içirirseniz pek sağlıktan anlamam ama ya bayılır ya da koşamaz. Gidipte 1 aylık siteye milliyet.com.tr 'den backlink almayın yani ve buna benzer spam sayılabilecek şeyler.

Yani işin sonu "SADECE ÖZGÜN YAZI İLE REKABET EDEMEZSİNİZ BU EN BAŞTA GOOGLE 'A TERS BİR DURUM :)"

Umarım Faydalı Olur.

Orhan YAYLA

Sndesign Sndesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek renklervecizgiler.com
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 17, (%100)

OrhanYayla adlı üyeden alıntı

Hocam sizin sorunuz şöyle olmuş ;

Yaşamak için yemek yemeye ne gerek var, bence hayatımızı devam ettirebilmemiz için su-ekmek yesek içsek yeterli.

Ben size hemen bir örnekle arz edeyim. Bir koşucu düşünün. Daha doğrusu koşucular .

Koşucular = Web Siteler

Sporcularımızın hayatta kalması için ekmek-su yemesi şart. Sitelerimizin de özgün içerik yemesi gerekiyor :)

İşte hayati noktaya geliyoruz. Rekabet !

Sporcularımızın rekabet edebilmesi için sadece sınırlı gıdalar yemesi yetmez. Et yiyecek balık yiyecek, ek vitaminler alacak, gerekirse enerji içecekleri.

İşte bu saydığımız özel besinler de sitemize aldığımız backlink,tanıtım yazıları,reklamlardır.

Bakın hayatta kalması için demiyorum REKABET edebilmesi için diyorum. Google 'ın yıllardır sürdürdüğü bir strateji bu. Diğer siteler not vericek aga bunun başka yolu yok :) Tek dikkat etmen gereken kuralı usulüne göre oynamak. Yani koşudan önce sporcunuza çok enerjik olsun diye 3 litre enerji içeceği içirirseniz pek sağlıktan anlamam ama ya bayılır ya da koşamaz. Gidipte 1 aylık siteye milliyet.com.tr 'den backlink almayın yani ve buna benzer spam sayılabilecek şeyler.

Yani işin sonu "SADECE ÖZGÜN YAZI İLE REKABET EDEMEZSİNİZ BU EN BAŞTA GOOGLE 'A TERS BİR DURUM :)"

Umarım Faydalı Olur.

Orhan YAYLA

Hala anlatamıyorum. Bakın ben tanıtım yazısının faydası yok demiyorum. Alexa değeri ilk 100 hadi en çok 250 diyelim bu tip sitelerden tanıtım yazısı almıyorsanız diğerlerinin hiçbir anlamı yok hepsi çöp değerinde. Sohbet, mİRC gibi kelimeler en çok aranan kelimeler değil mi? Ama ben bu kelimeler de zamanında ne tanıtım yazısı, ne reklam, ne link çıkışı yaptım? Sadece özgün yazıyla ill sayfadaydım? Peki bu nasıl oldu, bunu açıklamanızı istiyorum. Sohbet kelimsinin rekabeti paha biçilemez zaten. ee.. Ben ilk sayfaya geliyorsam sadece özgün yazıyla, domainim daha 4 aylık. Google bana sohbet gibi bir kelimese torpil mi geçiyor bana bunu anlatır mısın?

Ayrıca genel blog sitem vardı ne et yedirdim, ne baklava hiç unutmam 102 tane özgün içerikle sadece suyunu verdim 2 K günlük hit alıyordu? Peki bu tanıtım yazısı alanlar, link peşinde koşanlar, reklam derdinde olanlar neden alamıyor bu hiti?

Facebook`un tarihini araştırın linkle mi büyüdü, tanıtım yazısıyla mı? Yandex, linkle mi büyüdü, tanıtım yazısıyla mı? Sadece sade bir tasarımla büyük bir yatırımla her ülke genel yayın, kanallar üzerinden yaptığı reklamlarla tanınmadı mı?

Yani senin ana silahın " özgün yazı " senin sitende özgün yazı, içerik yoksa tanıtım yazısının mantığı var mı arkadaşım?

Ayrıca ben tanıtım yazısıyla filan hiç uğraşmadım ileteyim bunu arkadaşlar bundan bahsetmiş.

Et dedim, baklava dedim kusura bakmayın orucum. Artniyiyetli söylemedim.
OrhanYayla

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al