wmaraci reklam
lidertakipci

Biraz fikir verebilir misiniz ?

13 Mesajlar 1.395 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Holiqan Holiqan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba sayın forumdaşlarım. Bir sosyal ağ projemiz var bazı arkadaşlar bilir. Uzun zamandır uğraşıyoruz fakat dikkat çekmeyi başaramadık. Bir süre önce Markafoni kurucusu Sina Afra ile görüşme fırsatımız oldu. Bilen bilir , bilmeyen arkadaşlar için şunu söylemem gerekiyor , Sina Afra , Galata Business Angels ( Galata İş Melekleri ) finans ve pazarlama üyesidir. Kişisel üyelik sayfası . Kendisi çok cana yakın bir o kadar da samimi biridir. Attığımız maile kısa sürede yanıt verdi ve projemizi inceleyip "Henüz geliştirilmesi gerekiyor. İlerisi için bir şeyler düşünebiliriz." dedi. Daha sonrasında ise üye ve hareketliliği artırırsak destek vereceği konusunda sözünü de aldık. Daha öncesinde ise Hürriyet Gazetesi Resmi Web Sitesi teknoloji kategorisi için projemizden söz ettik yine aynı yanıtı aldık. Bu işte ilerleyebilmek için gücümüz yettiğince , elimizden geldikçe büyüklerimize (her anlamda) danıştık ve destek sözlerini aldık fakat bize destek verecek başka insanları bulamadık. Her yer sosyal ağ olmuş olabilir evet ama biliyorsunuz ki e-ticaret siteleri,teknoloji blogları,webmaster forumları, film ve oyun siteleri bundan kat kat daha fazladır. Önemli olan ne tür bir proje olduğu değil ne denli destek verildiği ve projenin ne denli tutum gösterdiğidir. İnanın bana bazen bütün siteleri silip bu işten elimi eteğimi çekmek istiyorum ama bırakamıyorum ne de olsa bu bir tutku. Bu proje için paralar harcadım ama karşılığında kazanamadım ve bu da çok umrumda olmadı çünkü en azından denedim dedim. Hatta en son iş yaptığım arkadaş 1 hafta içerisinde işi teslim edeceğim dedi 2.hafta oldu ses seda yok ona da birşey demiyorum. Bugün bir Zuckerberg değiliz en yakın arkadaşımız dolar milyoneri , oda arkadaşlarımız yazılımcı olsun. Hepimiz kendi halimizde bir başımıza webmasterız öyle değil mi ?
Forumlarda "selam yüklediğim temada sorun var" dediğimizde ilk bir kaç yorum içerisinde "uygun fiyata yaparım" diyen insanlar var. Zaten para verebilecek olsak ticaret bölümüne yazarız. Bizler destek bulamıyoruz ki büyüyelim. Taa en üstlerdekiler bile bir söz verirken en yakınımızdakilerden destek alamamak üzücü geliyor bana. Geçenlerde (gerçi uzun zaman olmuştur) forumda bir arkadaş sosyal ağ açacağız ekip arıyoruz dedi inanılmaz bir liste çıktı. Onlarca insan adını yazdırdı onu da çok merak ediyorum çalışma ne durumda diye.

Çok konuştum farkındayım. Gelelim asıl sormak istediğim soruya.

Bu durumlar (yukarıda belirttiğim) böyleyken nasıl büyüyüp dünyaya açılacağız ?[B][B] Bir fikir verin.[/B][/B]

Teşekkürler. İyi forumlar.

Ek Olarak: Yarın öğleye kalmaz bu konuda çöp olur gider ben de rahat ederim.
muhlis35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

errorcode errorcode Kullanmıyor Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarımcı ve Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** D**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 124 / 60
  • Ticaret 13, (%100)
Haklısın, dünyaya açılmasak da ruslar, çinliler gibi sahip çıkacağımız bir sosyal ağ olsaydı diyorum bende milli takım gibi desteklesek ama duyarlı insan az.

• Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)

errorcode adlı üyeden alıntı

Haklısın, dünyaya açılmasak da ruslar, çinliler gibi sahip çıkacağımız bir sosyal ağ olsaydı diyorum bende milli takım gibi desteklesek ama duyarlı insan az.

Evet hocam duyarlı insan çok az. Neredeyse yok gibi.Bugün ad*lt site kursak binlerce hite ulaşırız toplumca nelere düşkün olduğumuz ortada. Bazı konularda da bu şekilde düşkün olsak ya.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam öncelikle özgün bir yanınız olmalı ben neden facebook veya twitter değilde sizi tercih edeyim? Bana ne gibi farklılıklar sunacaksınız öncelikle onu düşünün. Sonrasında kesinlikle özgün olun hazır scriptler vb kullanmayın. En önemlisi aceleci olmayın ben hayalimdeki site için 4 yıl çalıştım ve kendimi geliştirdim sonra kapadım o başka olay :D diğer önemli bir kural projenizi pazarlamayı bilin olmadığı bir şey olarak göstermekten bahsetmiyorum insanlara özelliklerini anlatın bunun için öğretici videolar fln çekebilirsiniz sabırlı olan ve ümidinizi kaybetmeyin eğer gerçekten çok çalışırsanız hak ettiğiniz yere geleceğinize inanıyorum.
Holiqan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle özgün bir yanınız olmalı ben neden facebook veya twitter değilde sizi tercih edeyim? Bana ne gibi farklılıklar sunacaksınız öncelikle onu düşünün. Sonrasında kesinlikle özgün olun hazır scriptler vb kullanmayın. En önemlisi aceleci olmayın ben hayalimdeki site için 4 yıl çalıştım ve kendimi geliştirdim sonra kapadım o başka olay :D diğer önemli bir kural projenizi pazarlamayı bilin olmadığı bir şey olarak göstermekten bahsetmiyorum insanlara özelliklerini anlatın bunun için öğretici videolar fln çekebilirsiniz sabırlı olan ve ümidinizi kaybetmeyin eğer gerçekten çok çalışırsanız hak ettiğiniz yere geleceğinize inanıyorum.

İyi hoş demişsiniz ağzınıza sağlık ama facebook kurulduğunda @edu uzantısından başka özelliği yoktu ki daha sonra açıldı diğer uzantılara. İnsanlar kitlelere hitap eden projeleri daha çok seviyor. Zuckerberg bunu yaptı , ünv kitlesini seçti yetmedi diğer uzantıları da açtı oldu bitti. Twitter neden tuttu ? Çünkü önemli olan buradaki popülerlik istediğiniz kadar özgün olun hatta isterseniz kendi yazılım dilinizi bulun bütün içerikleri vs vs kendiniz girin bir popülerlik kazanmazsanız netice yine sıfır olacak. Twitterı genellikle ünlüler ve politikacılar kullandığından insanlara cazip geldi. Bir ünlünün kaleminden anında okumak olarak görebilirsiniz. Bunun yanında dm mevzusu da önemli bir yere sahip tabiki

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

Holiqan adlı üyeden alıntı

İyi hoş demişsiniz ağzınıza sağlık ama facebook kurulduğunda @edu uzantısından başka özelliği yoktu ki daha sonra açıldı diğer uzantılara. İnsanlar kitlelere hitap eden projeleri daha çok seviyor. Zuckerberg bunu yaptı , ünv kitlesini seçti yetmedi diğer uzantıları da açtı oldu bitti. Twitter neden tuttu ? Çünkü önemli olan buradaki popülerlik istediğiniz kadar özgün olun hatta isterseniz kendi yazılım dilinizi bulun bütün içerikleri vs vs kendiniz girin bir popülerlik kazanmazsanız netice yine sıfır olacak. Twitterı genellikle ünlüler ve politikacılar kullandığından insanlara cazip geldi. Bir ünlünün kaleminden anında okumak olarak görebilirsiniz. Bunun yanında dm mevzusu da önemli bir yere sahip tabiki

Hocam peki twitter o ünlüleri paraylamı aldı size bahsettiğim şey kullanmak için onlara bir neden sunun anlamanız gereken şey bu neden sizin sitenizi kullansınlar Türk sitesi fln diye saçma şeyler söylemeyin şöyle kendinize sorun ben neden bu siteyi kullanayım ayrıca sizde kendi çevrenizde siteyi yaymaya başlaya bilirsiniz ayrıca facebook fln gözünüzde büyültmeyin hepsi sıfırdan başladı ben her projemde kendime sorarım benim başka siteden farkım ne?
muhlis35

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 211 / 116
  • Ticaret 10, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Hocam peki twitter o ünlüleri paraylamı aldı size bahsettiğim şey kullanmak için onlara bir neden sunun anlamanız gereken şey bu neden sizin sitenizi kullansınlar Türk sitesi fln diye saçma şeyler söylemeyin şöyle kendinize sorun ben neden bu siteyi kullanayım ayrıca sizde kendi çevrenizde siteyi yaymaya başlaya bilirsiniz ayrıca facebook fln gözünüzde büyültmeyin hepsi sıfırdan başladı ben her projemde kendime sorarım benim başka siteden farkım ne?

Ben böyle düşünmüyorum , mevzu dediğim gibi bir popülariteyi yakalamak. Sizin dediğiniz gibi düşünelim bir de.
A- İnsanlar bu siteyi neden kullanmalı ?
B- Diğerlerinden daha farklı ve faydalı olmalı , eğlenceli ve işe yarar olmalı.
Bence doğru olan bu değil.

2012 senesinde girdiğim bir çok teknoloji sitesinde quup reklamları gördüm ve girdiğimde quup webmaster sosyal ağı halindeydi. Neden ? Çünkü sağdan soldan herkes 1 tane 125x125 reklam eklese bile yeterlidir. Bilirsiniz marlboro hikayesi diye bir mevzu var. İşte bu da öyle bir şey. Önemli olan marlboronun çok kullanıldığı ve "vardır bir hikmeti" düşüncesini yakalamak. Yoksa vay efendim milyon dolarlık yatırımlar , bilmem kaç bin liralık sunucular falan dediğim gibi belirli bir yerden başlar. İşte o belirli yer de yeterli desteği alıp yola çıktıktan sonra gelmelidir.

Benim gözümde soru ve cevap şu şekilde olmalı
A-İnsanlar bu siteyi neden kullanmalı ?
B- Bu ara amma moda herkes bunu kullanıyo

Sonuç : Başarılı

muhlis35 muhlis35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 15 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Sizin projenize 250 bin dolarlık bir yatırım yapılırsa bu projeyi herkes bilir ve kullanır çünkü bahsettiğim rakamlarla çok iyi reklamlar verebilirsiniz ve kitleyi yakalarsınız ayrıca suni bir moda yaratırsınız kulaktan kulağa yayılır vs.Peki sonra ? Herkes tekrar facebook'una geri döner...

Ama instagram twitter gibi sıfırdan yaratılmış farklı bir projeyide siz geliştirirseniz uçuk reklam bütçelerine gerek kalmadan tanınır ve kitlenizi yakalarsınız.

Şöyle düşünün;

İnstagram denilen projeyi biz yaratalım,insanlar fotoğraflarını koyuyor etiketliyor dünya sıralaması var vs vs.Ben girdim sitenize 10 fotoğraf yükledim aa bir baktım 20 kişi beni takip etmeye başlamış fotoğraflarıma yorumlar geliyor sonra arkadaşlarım siteye üye oluyor ve kendiliğinden büyüyen tamamen kalıcı bir kitleyi yaratıyorsunuz.Çünkü bu kitleye siz olmayanı sundunuz ve onlar bunu kullanmak zorunda neden mi ? Facebook'a gerek duymadan sadece fotoğraflar için tasarlanmış bir site var hem hızlı hemde kolay dikkat ettiyseniz insanlar artık facebook'a eskisi kadar güncel fotoğraf eklemiyor.

Sizin sitenizin facebook tan hiç bir farkı yok amaç milliyetçilikse bu stratejiyi gerçekleştiremeyeceğiniz tek yer Türkiye ;) Helalbook diye bir sosyal paylaşım sitesi yapın tc kimlik no uygulaması entegre edin sadece kadınlar girebilsin bu proje %100 tutar ;)

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Geçenlerde (gerçi uzun zaman olmuştur) forumda bir arkadaş sosyal ağ açacağız ekip arıyoruz dedi inanılmaz bir liste çıktı. Onlarca insan adını yazdırdı onu da çok merak ediyorum çalışma ne durumda diye.

Bu arkadaş benim. Senin o "inanılmaz bir liste" dediğin liste boş listeymiş. Saolsun arkadaşlar fikir alışverişine bile gelmedi. 2 sefer toplantı yapıldı, 2 toplantıya toplam katılım 5 bile değildi.

Sizin konuya gelirsek diyecek birşey yok, beklediğiniz desteği reklam yaparak alacaksınız. Siteyi göremediğim için şöyle böyle yapın diyemiyorum. Ama hazır script üzerine kurulu sanıyorum. Eğer öyle ise geliştirmeye bakın. Zaten sıfırdan kodlayan adam çıkmadı bu zamana kadar, yine aynı öğütleri vermek yerine geliştirmeye bakın diyeyim. Daha profesyonel hale getirmeye ve insanları oraya çekmeye bakın. Güzel kızları toplayın, gerekirse fake hesap açın. Bir iki üye ile o kızları haşır neşir edip bağlılığı arttırın. Bu gibi sosyal mühendislikler yapın gerisi kendiliğinden gelir emin olun.
Holiqan

kişi bu mesajı beğendi.

polathinyo polathinyo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO | Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 43 / 37
  • Ticaret 58, (%97)
Facebook yeni açıldığında onun gibi gelişmiş ve büyük bir kitleye sahip bir sosyal ağ yoktu.
Twitter açıldığında facebook vardı ama ondan farklı özellikleri olduğu için millet orayıda sevdi, kullandı. Her ne kadar şuanda facebook'a benzemeye başlasa da.

O yüzden şuanda sizin önünüzde duran bir çok sosyal ağ sitesi örneği ve onların geliştirdiği siteler mevcut.

Bizim ülkemizden çok büyük bir sosyal ağ projesinin çıkmasını gerçekten çok isterim, ama şuanki yenilikçi sosyal ağlara baktığımızda malesef bunu başarabilme şansınız %15 civarında.
Eğer bu yüzdeyi %50 lere bile çıkartmak istiyorsanız ciddi anlamda bütçeye sahip olmanız ve destek almanız gerekiyor.

İşinizde başarılar dilerim. Umarım istediğiniz projeyi tam olarak hayata geçirebilir ve istediğiniz kitleye ulaşırsınız.
muhlis35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al