wmaraci reklam

1 Kuruş Para Vermeden Arama Motorlarında 1 Sayfada Çıkmak

29 Mesajlar 3.970 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaş kendi tecrübesini gözlemini paylaşmış. Boş konu, gereksiz konu, o iş öyle olmaz dostum gibi söylemler hiç hoş değil açıkçası. Eğer daha iyi fikri olan varsa, buyursun hodri meydan. Yazsın bizde öğrenelim

Eleştirmek güzeldir, karalamak değil.
KDOGAN Rekomedya YasinErgul

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

KingStar adlı üyeden alıntı

Merhaba öncelikle nasıl sıkıntılar yaşadığınızı bilmiyoruz ama paketler konusunda haklısınız.

Aylık seo hizmeti konusunda pek haklı sayılmazsınız açıkçası.
Bu fiyatlar her siteye, anahtar kelimeye göre değişir.

Şu durumu şöyle izah edeyim;

Elimizde 2 adet site var diyelim. Bunun bir tanesi günlük 30 bin hitli site diğeri ise günlük 400-500 standart kullanıcı. Şimdi size yapılan harcamaları sunayım.

30 binli site: Az, etkili sitelerden tanıtım yazısı alarak, paravan sistemi kurarak vb ince çaplı seo işlemleri uyguladıktan sonra anahtar kelimeye çok rahat ulaştırabilirsiniz. Bunun maliyeti makale, tanıtım vs desek tutacağı ücret 100TL olsun.

400-500 hitli site: İlk önce ufak hitlendirme çalışmaları yapılır, sosyal medya çalışmalarına ağırlık verilir. Uzun süreli paravan sistemleri kurulur yine ince seo ayarlamaları vb uygulanır. Link çıkışları alınır o kelimelerden site hitlendirilmeye çalışılır. Bir çok yapılması gereken işlem yapılır. Bu siteye dünya kadar harcama giderken diğer siteye maliyetin çok çok altı verilir. O yüzden bazen 200 TL bir fiyat bile bir siteye çok gelebilir.

Seo konusunda kim ne sıkıntı yaşadıysa herkesin başına gelenlerin toplamı kadar yaşadım. Zaten şu var ki site sahibi kendi sektörünü en iyi kendi bilir ve en iyi optimizasyonu da kendi yapmalı. Benim alanım hakkında zerre fikir sahibi olmayan firmalar siteyi çöpe çevirecek iç değişiklikler önermişlerdi mesela. Kullanıcının ana sayfadan tek seferde ulaşması gereken ikon için 4 alt alta kategori açıp içine koymayı bile teklif eden oldu üstelik bilinen bir firma.

Senin bahsettiğin her iki sitede aynı kelimede yarışıyor ise doğrudur farklı birşey zaten yazmadım. Benim yazdığım aranma hacmi 1000 olan kelime ile 500 bin olan kelime arasında ki fark. Hatta sadece aranma hacmi de değil hem arama hacmi düşük hem rekabet olmayan kelimeler kolay çıkar. Rekabet arttıkça, aranma hacmi arttıkça işler değişir.Hatta öyle kelimeler çıkar ki 500 aylık aranma hacmi için binlerce dolar harcamak gerekir.
Misal kendi alanımda rekabet o boyuta gelmişti ki kasa kasa kendi sitem PR7 arkadaşımın sitesi PR8 rakipler 7-8 havada uçuşur olmuştuk. Harcanan paraları sen hesapla işte üstelik herkesin hiti 1m+ seviyelerinde yaşanıyor bunlar sadece yer korumak 1 sıra alta düşmemek için .

Fiyatlandırma konusunda 30k hitli bir site için çalışma istediğinde 100 200 liradan bahseden hiç duymadım henüz. Selam verdiğin siteye bi bakıyım diyen 3-5 bin liradan kapıyı açıyor aylık olarak, zaten 200 lira isteyenin de yapabileceği fazla birşey olacağına inanmıyorum sitemi emanet etmem .
1.5-2 m aylık tekilli siteme sadece yerini koruması için sıra kaybı yaşamamak için sabit birisiyle çalışma düşündüm şu forumda 20 kişiyle görüştüm ya biliyorum deyip hiç birşey bilmeyenlerdi yada dolandırmaya çalışanlardı. Hatta siteyi inceleyip teklif alıp işi vermediğimde negatif çalışma yapacağıyla tehdit eden bile oldu.

30k hitli site için 100 lira bile yeter demişsin ama ben iddiam olmadığı halde kendi bilgimle 100 lira için (o an o gün çok acil paraya ihtiyacım yoksa) siteyi bile incelemem. Sitenin tam yapısını çözmeden çalışma yapmak münkün değildir ve bu da 100 liraya yapılacak kadar basit bir iş değil. Tecrübe nihayetinde vahiy ile gelmiyor çalışıp bilgi birikimiyle anlar duruma geliyoruz ve bunu her meslek dalı gibi değerinde yapmak gerekir. Rekabetten dolayı bile deseniz kalitesini ortaya koyan rekabete de yenik düşmez. Vasıf gerektirmeyen basit bir iş için bile kahveden adam çağırdığımızda a.s. 100-150 lira diye lafa başlıyorlar.
Tabi ki bu benim fikrim kimseyi bağlamaz herkes kendi görüşüne göre çalışır.

Konuyu açan arkadaşın da boş konu açtığı fikrinde değilim. Belirli sıkıntılar yaşamış illallah etmiş kendi edindiği tecrübeleri faydalı olabilmek adına paylaşmış. Yanlıştır doğrudur tartışılır ama boş konuşmuşsun demek yakışık almaz bence.
BertugErdem ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Seo konusunda kim ne sıkıntı yaşadıysa herkesin başına gelenlerin toplamı kadar yaşadım. Zaten şu var ki site sahibi kendi sektörünü en iyi kendi bilir ve en iyi optimizasyonu da kendi yapmalı. Benim alanım hakkında zerre fikir sahibi olmayan firmalar siteyi çöpe çevirecek iç değişiklikler önermişlerdi mesela. Kullanıcının ana sayfadan tek seferde ulaşması gereken ikon için 4 alt alta kategori açıp içine koymayı bile teklif eden oldu üstelik bilinen bir firma.

Senin bahsettiğin her iki sitede aynı kelimede yarışıyor ise doğrudur farklı birşey zaten yazmadım. Benim yazdığım aranma hacmi 1000 olan kelime ile 500 bin olan kelime arasında ki fark. Hatta sadece aranma hacmi de değil hem arama hacmi düşük hem rekabet olmayan kelimeler kolay çıkar. Rekabet arttıkça, aranma hacmi arttıkça işler değişir.Hatta öyle kelimeler çıkar ki 500 aylık aranma hacmi için binlerce dolar harcamak gerekir.
Misal kendi alanımda rekabet o boyuta gelmişti ki kasa kasa kendi sitem PR7 arkadaşımın sitesi PR8 rakipler 7-8 havada uçuşur olmuştuk. Harcanan paraları sen hesapla işte üstelik herkesin hiti 1m+ seviyelerinde yaşanıyor bunlar sadece yer korumak 1 sıra alta düşmemek için .

Fiyatlandırma konusunda 30k hitli bir site için çalışma istediğinde 100 200 liradan bahseden hiç duymadım henüz. Selam verdiğin siteye bi bakıyım diyen 3-5 bin liradan kapıyı açıyor aylık olarak, zaten 200 lira isteyenin de yapabileceği fazla birşey olacağına inanmıyorum sitemi emanet etmem .
1.5-2 m aylık tekilli siteme sadece yerini koruması için sıra kaybı yaşamamak için sabit birisiyle çalışma düşündüm şu forumda 20 kişiyle görüştüm ya biliyorum deyip hiç birşey bilmeyenlerdi yada dolandırmaya çalışanlardı. Hatta siteyi inceleyip teklif alıp işi vermediğimde negatif çalışma yapacağıyla tehdit eden bile oldu.

30k hitli site için 100 lira bile yeter demişsin ama ben iddiam olmadığı halde kendi bilgimle 100 lira için (o an o gün çok acil paraya ihtiyacım yoksa) siteyi bile incelemem. Sitenin tam yapısını çözmeden çalışma yapmak münkün değildir ve bu da 100 liraya yapılacak kadar basit bir iş değil. Tecrübe nihayetinde vahiy ile gelmiyor çalışıp bilgi birikimiyle anlar duruma geliyoruz ve bunu her meslek dalı gibi değerinde yapmak gerekir. Rekabetten dolayı bile deseniz kalitesini ortaya koyan rekabete de yenik düşmez. Vasıf gerektirmeyen basit bir iş için bile kahveden adam çağırdığımızda a.s. 100-150 lira diye lafa başlıyorlar.
Tabi ki bu benim fikrim kimseyi bağlamaz herkes kendi görüşüne göre çalışır.

Konuyu açan arkadaşın da boş konu açtığı fikrinde değilim. Belirli sıkıntılar yaşamış illallah etmiş kendi edindiği tecrübeleri faydalı olabilmek adına paylaşmış. Yanlıştır doğrudur tartışılır ama boş konuşmuşsun demek yakışık almaz bence.

Öncelikle ellerine sağlık. Benim gösterdiğim ücretler tamamen örnekleme amacı ile gösterilmiş ücretlerdir. Benimde şahit olduğum bir çok firmanın ( tanınmış ) basit hataları olmuştur. Şimdi bir firmaya gidip size çıkarttığı 4,5 Bin TL tamamen olması gereken fiyattır. Şöyle düşürsek bu arkadaşımızın 10 kişilik bir ekibi mevcut. Kirası mevcut, elektrik, vergileri cart curt ödemeleri oluyor. Maalesef ülkemizde her şey son derece pahalı olduğundan zararlarını bu fiyatlara çıkartabiliyorlar. Tabi genç webmaster adayları için bu fiyatlar bir araba parası.

Boş konu olmuş derken özellikle bu yorumu başlık için yaptım. :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
medya ajans değilde başka bir kelimede yüklenin hocam
sonuçta emek sarfedip memnun kalmışsanız en iyi seo sizinkidir

haa ben olsam o kadar uğraşmazdım daha basit yolu vardı hemde parasız :)

başarılar

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

dragonwx dragonwx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)
İlk dediğiniz yolun ücreti biraz tuzlu olmuş sanki 290tl değilde 50tl civarında yapılabilinecek birşey aslında.

İnstagram Butik Hesabı Alınacaktır....

37153 37153 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 72 / 38
  • Ticaret 13, (%100)
Google son güncellemeleriyle mobil uyumlu sitelere öncelik yanı sıra bu şekilde bloglar açıp kısa bir süre sonra link alanlara yakaladığı takdirde ceza uyguluyor. Blogları 1-2 ay değil uzun süre kullanıp, özgün içeriklerle bezedikten sonra çıkışlar verilmelidir.

berkays92 berkays92 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 8
  • Ticaret 2, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Arkadaş kendi tecrübesini gözlemini paylaşmış. Boş konu, gereksiz konu, o iş öyle olmaz dostum gibi söylemler hiç hoş değil açıkçası. Eğer daha iyi fikri olan varsa, buyursun hodri meydan. Yazsın bizde öğrenelim

Eleştirmek güzeldir, karalamak değil.

Kesinlikle katılıyorum. Konuda verilen bilgi profesyonel anlamda YANLIŞ olabilir ve bu işi yapanlar açısından ETİK olmayabilir ancak kendisi saten durumu açıkca belirtmiş verilen fiyatların çokluğundan ve işe yaramamasından bahsederek böyle bir yola başvurduğunu söylemiş yani saten sizin karalamaya çalıştığınız yönleri arkadaş yazısında elemiş durumda. Dahada önemlisi arkadaş yaşadığı bir deneyimi anlatmış karalamak yerine yanlış olduğunu anlatan doğrusu hakkında bilgi veren cevaplar verebilirsiniz. Ki şahsen bana görede yanlış 60 paravan blog gereksiz bir uğraş onun yerine ww...../blog açar sosyal medyadan linkler ile desteklemeyi tercih ederim. 3-5 paravan blog ilede ittirdikmi hakettiği yere oturur. Sonuçta herkesin hakettiği yer googleda birinci sıra değildir.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Merhaba,

Öncelikle tecrübenizi bilginiz doğrultusunda paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
Tecrübe ettiğiniz şeyler bilmeyen arkadaşlara çok yardımcı olacaktır.
Her şeyin para olmadığına inanan sayılı insandan birisiniz sanırım.

Asıl meseleye gelirsek, burada herkes bir yorumda bulunacaktır fakat sizin şevkiniz kırılmasın. Elinizden geldiğince bu forumda bilgisi olmayan arkadaşlara yardımlarınızı sunmaya devam etmenizi isterim :)

"İnsanlar kendi yapamayacakları şeyleri sizinde yapamayacağınızı düşünürler."

Will Smith.

60 paravana günlük 10 ar içerik girmek demek 2 ay içerisinde tüm paravanları bitirmek demektir. Bu da eskimiş birçok paravan siteye sahip olmak anlamına geliyor. Böyle bir sistemi tek hesap üzerinde bulundurmak yerine 6 hesaba 10 hesaba yaymak daha mantıklıdır diye düşünüyorum. Çünkü Google'ın bunu algılayabileceği kanısındayım. Sizde hak verirsiniz ki algoritması her geçen gün gelişiyor.

Böyle bir sistemde site içi optimizasyonu güzel bir şekilde yapılmış bir siteye çalışılarak güzel bir verim elde edilebilir. Burada atladığımız önemli noktalardan bir tanesi de bu siteler arasında birbirine tanıtım yazısı verilip piramit taktiği ile 10 tane paravan çok etkili bir şekilde sağlamlaştırılabilir mesela.

Site içi optimizasyon derken en çok şunu kast ediyorum;

Yükselmek istenen kelimede yazı içlerinden ana sayfaya link çıkışı ve yine yükselmek istenen kelimeden yazı içlerinden alt sayfalara kelime odaklı link çıkışı...

Bu şekile her blogtan 1 tanıtım ile her alt sayfaya 10 tanıtım alınmış olunur ve alt sayfalar güçlendikçe link çıkışı yapılan kelimelerde yükseliş gözle görülür.

Önce alt sayfaları geliştirdikten sonra yine bu paravanlardan 3 siteyi çok güzel bir şekilde güçlendirip kendi sitenize kelime odaklı link çıkışlarında bulunabilirsiniz. Tabi bu 3 sitedeki index sayılarının yüksek olması önemli olacaktır.

YAZDIKLARINIZA EK OLARAK EKLEMELER YAPARAK KONUYU DAHA FAZLA GÜÇLENDİRDİM. YAPTIĞINIZ ŞEYDE TECRÜBESİ OLMAYAN ARKADAŞLARIN KONU ALTINA YAZMASINI HİÇ AMA HİÇ İSTEMEM, ÇÜNKÜ TECRÜBESİ, EMİNLİĞİ VE BİLGİSİ OLMAYAN ARKADAŞLAR SÜREKLİ YANLIŞ YÖNLENDİRMELER YAPMAYA DEVAM EDEREK BU SEKTÖRDE ÇOK İNSANIN CANINI YAKIYORLAR.

TEKRARDAN BİLMEYEN ARKADAŞLAR ADINA TEŞEKKÜRLER, İYİ ÇALIŞMALAR.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
"Evet 1 kuruş vermeden 290 TL 'ye 1. sırada olmak istiyorsanız ..... yapın"

Aynı ************* reklamları gibi olmuş.
BertugErdem

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com

Elit Elit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhendiz
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 50 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

ermaneray adlı üyeden alıntı

medya ajans değilde başka bir kelimede yüklenin hocam
sonuçta emek sarfedip memnun kalmışsanız en iyi seo sizinkidir

haa ben olsam o kadar uğraşmazdım daha basit yolu vardı hemde parasız :)

başarılar

Paylaş madem daha basit yolu varsa, tutuyolar mı paylaşma diye :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al