wmaraci reklam

Biz Gerçekten SEO Mu Yapıyoruz? ~ SEO Analiz ve Tartışma

34 Mesajlar 6.793 Okunma
wmaraci reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Insanlara yararlı olun, gerisi teferruat.
sterk asdbky Mad

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

deryaerdil adlı üyeden alıntı

sworks hocam ne kadar e posta pazarlama konusunda deneyimlisiniz bilmiyorum fakat biz çok kullanıyoruz devamlı müşterimiz oluyor. Sizin tıklama orani karşılaştırması yapmanız için sektörel bazlı olmasi gerekir. Bir e ticaret sitesiyle bir blog ayni tıklama oranına sahip olmaz. Örneğin spor kategorisindeki bir site için bültene kayit olan kullanıcılar sporla ilgilendikleri için daha fazla tiklanabilir. Epostalar kişiseldir fakat bilgisayarı 1den fazla kişi kullanabilir ve o an müsait olmadığı için tiklamayabilir bildirime.

Her sektör için geçerli değil mesela Wordpress rehber sitesi için kullanışlı olabilir. Veya Wmaracı blog'u için de değerli bir yöntem. Fakat çoğu sektör için e-posta yöntemi öldü ölecek diyebilirim. İnanın bunun için deneyimli olmaya gerek yok. Bizler webmaster olduğumuz için sürekli e-posta hesaplarımızı kontrol ediyoruz, bildirimlere zamanında tepki verebiliyoruz.

Fakat normal internet kullanıcısı için bu durum maalesef bizler gibi değil. Evet herkesin e-posta hesabı var fakat ziyaretçi kesimin ciddi bir kısmı e-postalarını sadece işi düştüğünde kontrol ediyor.

Örnek olarak tarayıcı bildirimlerinin tıklanma oranına karşılık e-posta linklerinin tıklanma oranı. Kaynak

Bilgisayarı düzenli olarak ortak kullansalar bile genelde yeni bir kullanıcı oluşturuyorlar. Ayrıca mobil cihazlarda da etkili bir biçimde tarayıcı bildirim özelliği çalışıyor.

Çok sık içerik yazıp, her içeriğini e-posta şeklinde ziyaretçilerine aktaranlar e-posta bildirim sektörünün gerilemesindeki başlıca etkenlerden birisi. İnsanlar kolay kolay abone olmak istemeyebiliyor bu durumdan dolayı. Tabi eğer spam mail göndermeden, önemli bilgiler aktarılıyorsa ve ilgi çeken düzeyde bir kitle varsa elbette faydalı olabilir. Yine de bu sektörün daha çok tarayıcı bildirimlerine ve sosyal medyaya doğru kaymaya başladığını görmezden gelemeyiz.

Örnek olarak WMAracı'nda bir konuya yanıt geldiğinde veya özel mesaj geldiğinde tarayıcı bildirimleri gelse çok iyi olmaz mıydı sevgili admin :) ?
bd

kişi bu mesajı beğendi.

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu işin hileleri var galiba. Hepsi boş..

Gecen google bir sey yazdim. Alakasiz Bir site cikti, p*orno sitesi. Siteye girdim, en altta site hizi vb. Kisimları var, neyse site hizina tıkladım. Google Optimizasyonu %50 derken iken site hizi kullanici deneyiminde yeşil alanı %84 diyor.. bir kere vpn ile girilen sitede kullanici deneyimi bu kadar olması imkansız.. Ve bu dediğim site alakasiz sorgularda dahi çıkabiliyor, Ilk sırada. sonra baktım. Adult sorgularda da ilk sayfada.. o sitenin sahibi arama motorlarını çözüldüğüne adım gibi eminim. Site de berbat ve yavaştı. Hani işim olsa, girmem siteye :D

emregurhan emregurhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 24 / 35
  • Ticaret 3, (%100)
jarni Sizin ve sizin yazınızı kopyalayan siteyi pm atar mısınız incelemek isterim.

Karadağ Şirket Kurmak

Karadağ Avrupa Birliğine Girmek Üzere Sizde Şirketinizi Kurun Oturumunuzu Alın. Avrupa'da Yaşayın

wmaraci
wmaraci

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

osidosi adlı üyeden alıntı

Hocam bu işin hileleri var galiba. Hepsi boş..

Gecen google bir sey yazdim. Alakasiz Bir site cikti, p*orno sitesi. Siteye girdim, en altta site hizi vb. Kisimları var, neyse site hizina tıkladım. Google Optimizasyonu %50 derken iken site hizi kullanici deneyiminde yeşil alanı %84 diyor.. bir kere vpn ile girilen sitede kullanici deneyimi bu kadar olması imkansız.. Ve bu dediğim site alakasiz sorgularda dahi çıkabiliyor, Ilk sırada. sonra baktım. Adult sorgularda da ilk sayfada.. o sitenin sahibi arama motorlarını çözüldüğüne adım gibi eminim. Site de berbat ve yavaştı. Hani işim olsa, girmem siteye :D

Hani işim olsa, girmem siteye
Hocam güldürdünüz ya :)
sterk SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

Seokoloji Seokoloji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Freelancer SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 144 / 196
  • Ticaret 15, (%100)
Sektörün Yüz karası Hacklink Olayı, bulaşmamanızı öneririm 1 haftada ilk sıraya gelebilirsiniz fakat düşüşünüz de bir o kadar hızlı olacaktır.

Hacklinkler Kalıcı değildir, site sahipleri tarafından fark edilebilir ve silinebilir bunu göze alın.

En çok adult siteler kullanıyor yukarıda yazılan bir yorum için yazdım hile dediği bu oluyor :)

ByFataLTR ByFataLTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 81 / 80
  • Ticaret 19, (%100)

jarni adlı üyeden alıntı

Soylenenlere katiliyorum ve kendimi ornek olark gosteriyorm.
Sitemizde "seo" adi altinda soylenen degerlerin %70 i hatta 80 i yapiliyor.
Tecrubem su oldu bir konu hakkinda yazi yaziyorum ama yqzinin icerigi hem bilgi hem ogretici hemde samimi sohbet gibi karsimdakiyle konusur gibi yazdim.
Ancak birakin ilk siralari ilk 100 sayfa icerisine aylarca girmedi.
Daha sonra ufak ufak seo uyumlu makale yazma denilen olayi cozduk.
Dedim ki yaziyi degisitirim.
Atiyorum makalenin anahtar kelimesi heykel olsun.
Yoastin vergidi bilgiler mantiginda hersey tmmladim.
10 kere heykel heykel nedir heykeltras gibi kelimeleri gecirerek gereksiz laf salatasi olsutrdum 1 hafta sonra 4. Sayfaya yerlesti.

Ancak anlatim robot gibi oldu.
Sebep sitenin hicbir otoritesi yok .
Ama bir giren olsa eski yaziyi daha cok begenecekti
Mecburen furya ya bizde katildik.
Hala o sekilde makale yaziyorum.
Birde delirdigm bir konu.
Ilk defa krndi sitemde yazilan bir yaziyi ayninsekilde degistirmeden baska bir site kopyaladi ve otoritesi yuksek diye ben 2. Siraya o 1.siraya yerlesti.
Kisaca anladigim su
Google insanlarin sevecegi kaliteli yaziyi cokta tinlamiyor.
Site otoriterse on planda degilse yazinin kalitesi degil anahtar kelime orani dgerleniyor.
Bu sefer kisir bir dongu kaliteli yazi mi "ozgun" anahtar kelime bazli robot gibi yazi mi yoksa otoriter olup kiytirik yazilarla bile ona cikmakmi.
Bende oyle bir hale geldim ki kimse siteye girmesede gunluk tutar gibi kendime yaziyorum resmen😁

Aynı furyadayız desenize :) Fakat ben biraz farklı yapıyorum yazı yazma işini. H etiketlerini seo uyumlu yazıyorum içerik başlıktan bağımsız oluyor. Mesela bir makalemde "Kız tavlama taktikleri nelerdir?" diye başlık atıp H etiketlerini de ona göre yazdım. Lakin içerikte "Kız tavlama taktiklerinin saçmalık olduğunu, işe yaramayacağını" anlattım. Ayrıca belirttim googleyi kandırmak için böyle başlık attığımı. "Kız tavlama taktikleri saçmalıktır başlığını atsam kimse merak edip okumazdı ama sizin ilgi alanınız bu olduğu için böyle başlık seçtim" dedim. O makalem samimi mi geldi nedir bilinmez sitemin aktifliği o günden sonra fazlaca arttı. Sitede kalma süresi yükseldi. Insanlar merak edip diğer yazıları okumaya yöneldiler. O günden beri aynı şekilde devam ediyorum geri dönüşüm oldukça iyi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
SEO'da yanlış yapılan tek şey var:

SEO, Google için değil ziyaretçi için yapılır.

Bunu anladıysan gerisi fasa fiso.
sterk ismail03 SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

ytre10 ytre10 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek CTO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 17 / 30
  • Ticaret 12, (%100)
oluşturduğunuz içeriklerin seo ya uygunluğunu www.seocontentchecker.com adresinden ücretsiz test edebilirsiniz.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

SEO'da yanlış yapılan tek şey var:

SEO, Google için değil ziyaretçi için yapılır.

Bunu anladıysan gerisi fasa fiso.

Tek kelimeyle anlattı. Size katılıyorum :)
ismail03 27207

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al