wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Falan Hikaye Mİ ?

34 Mesajlar 3.443 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Domain alacak adam zaten alıyor info veya com Google'da Domain pazarına giriş yaptı hocam Seo konusunda Matt doğruları söylüyor.İnfolu domainin iç seo yapısı tamamen düzeltilsin Google tarafındaki optimizasyonlar yapılsın daha sonrada dış seo yapılsın bakın bakalım anasayfaya nasılda tırmanıyor.

Yok ustam tırmanmıyor işte kanıtı. İlk günden beri böyle devam ediyor.

Ek Olarak:

adlbelge adlı üyeden alıntı

Öncelikle SEO konusunda her sorunun bir cevabı yok. Bu yazdığım ifadenin iki anlamıda geçerlidir. İlk sorunuzun cevabını Google dışında kimse bilmiyor olabilir. Google kesin bilgileri vermez. Çoğu zaman SEO uzmanları deneme yanılmalarla ortaya çıkarırlar. İkincisi SEO da bazı soruların bir cevabı değil birden fazla cevabı olabiliyor.

Tam görünen bir neden yoksa tesadüfi de olabilir. Ancak siz çok basit bir hata yapmışsınızdır. Haberiniz olmaz. Biri sitenize farklı bir link vermiştir. Daha neler neler. Olasılık çok fazla. Ancak elbette tam eşit şartlarda ve NŞA'da ele alırsak; .com uzantısı .info uzantısından her zaman daha geride kalmaktadır. Üzerinde çalışma yapmazsanız index alması uzun sürebilir, veya kopya durumu olabilir, aynı tarihte alınmış iki domaine benzer içerikler eklediyseniz sizin site kopya kalmış olabilir.

Bu şekilde sabaha kadar neden yazılabilir. Ancak .com eşit şartlarda bir kaç tık daha öndedir özellikle de .info ya göre.

Ek Olarak: Sizin aldığınız .info daha önce kötü tecrübeler yaşamış da olabilir.

Anladım ustam. Sonuçta .com da benim değil .info da benim değil. Burada doğruyu bulmaya çalışıyoruz ki faydalı olalım. Şuan 2 ihtimal var.Ya tesadüf yada .com diğerinden önde.

Ek Olarak:

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Heee, seo falan hikaye. Web siteleri roman, kodlar masal.
Başlık seçimlerinde dikkatli olmalısınız, bu işten başarılı bir şekilde ekmek yiyen insanlar var.

Çok dikkatli bir başlık attım. Olayı farklı yerlere çekmeye gerek yok. Bu başlığı böyle algılanayan tek kişi olmanın gurunu yaşa. Yukarı da 2 tane seo işinden ekmek yiyen arkadaşımız da yorum yazdı ve senin gibi algılamadı. Dikkat çekmek istiyordun çektin. Hayırlı olsun. Madem o kadar ekmek yiyen var o zaman yazacaklar buraya fark bu diye.
Elit

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Sanırım sorunuzun cevabı domainlerin uzantıları ile değil de alan adları ile ilgili. .com olan arkadaş uzun kuyruklu bir domain almış. Yani soğuk hava deposu aylık araması 10 bin ise, soğuk hava deposu kur atıyorum 3 bindir. Dolayısı ile o kelimede rekabet daha az olduğundan hızlı yükselebilir.

Zaman zaman aramalarda kullanılan kelimeler ile domain arasında bulunan ilişki Google tarafında göremediğimiz bir nedenle farklı değerlendirilebiliyor. Mesela; tam bir örnekle şöyle açıklayım;

Şurada bulunan "yeni peugeot 308 özellikleri" haberim 1. keyword olan; "yeni peugeot 308 teknik özellikleri" aramasında ilk 10 da bile çıkmazken, aynı haber 2. keyword yeni "yeni peugeot 308 özellikleri" diye aratıldığın da 3. sayfada çıkıyor. Sadece teknik kelimesi değiştiği halde sonuç ortada!

Bu örnek tam da sizin duruma uyarlanırsa konunun bir tık olsa da kesinlikle domain ile ilgili olmadığını en azından ilk 500 içerisinde yer almayacak kadar olmadığını söyleyebilirim.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

adlbelge adlı üyeden alıntı

Sanırım sorunuzun cevabı domainlerin uzantıları ile değil de alan adları ile ilgili. .com olan arkadaş uzun kuyruklu bir domain almış. Yani soğuk hava deposu aylık araması 10 bin ise, soğuk hava deposu kur atıyorum 3 bindir. Dolayısı ile o kelimede rekabet daha az olduğundan hızlı yükselebilir.

Zaman zaman aramalarda kullanılan kelimeler ile domain arasında bulunan ilişki Google tarafında göremediğimiz bir nedenle farklı değerlendirilebiliyor. Mesela; tam bir örnekle şöyle açıklayım;

Şurada bulunan "yeni peugeot 308 özellikleri" haberim 1. keyword olan; "yeni peugeot 308 teknik özellikleri" aramasında ilk 10 da bile çıkmazken, aynı haber 2. keyword yeni "yeni peugeot 308 özellikleri" diye aratıldığın da 3. sayfada çıkıyor. Sadece teknik kelimesi değiştiği halde sonuç ortada!

Bu örnek tam da sizin duruma uyarlanırsa konunun bir tık olsa da kesinlikle domain ile ilgili olmadığını en azından ilk 500 içerisinde yer almayacak kadar olmadığını söyleyebilirim.

Ustam iki site de benim elimden çıktı da...

Şimdi tabi biri soğuk hava deposu kur olduğunda diğerinden daha az rekabet yaşar. Ama arama yapılan kelime " soğuk hava deposu kurulumu" olsa tamam. Arama yapılan kelime "soğuk hava deposu fiyatları" olunca birinde "kur" geçip geçmemesi bence pek farktırmaz. Hele ilk 500 de çıkmamasına hiç anlam veremiyorum zaten.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Ustam iki site de benim elimden çıktı da...

Şimdi tabi biri soğuk hava deposu kur olduğunda diğerinden daha az rekabet yaşar. Ama arama yapılan kelime " soğuk hava deposu kurulumu" olsa tamam. Arama yapılan kelime "soğuk hava deposu fiyatları" olunca birinde "kur" geçip geçmemesi bence pek farktırmaz. Hele ilk 500 de çıkmamasına hiç anlam veremiyorum zaten.

O "Kur" kelimesi farkı o kadar artırır ki şaşar kalırsınız. SEO hikaye değil işte tam da o küçük 3 harflik detaylar da olabiliyor bazen... Biraz sinir harbi gibidir. Keyif verdiği kadar da yorar böyle küçük detaylar yüzünden. Çünkü çoğu zaman SEO'da konu hep böyle küçücük detayları aramakla geçmiyor mu?

wmaraci
wmaraci

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Tabi ki seo hikaye değil ama konuyu şöyle özetleyeyim:

Sitenin kalitesi (içerik,kodlama,tasarım,tıklama,kitlesi,domain vs...) > SEO

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Tabi ki seo hikaye değil ama konuyu şöyle özetleyeyim:

Sitenin kalitesi (içerik,kodlama,tasarım,tıklama,kitlesi,domain vs...) > SEO

.info daha çok tık aldı. daha yüksek seo puanı vardı. içeriği diğerine göre daha iyi 900 kelimelik makale yazdım. Analizleri de verdim ya ustam .info her acıdan diğerine göre daha iyi. Ama işte .com önde çıkıyor hep.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

.info daha çok tık aldı. daha yüksek seo puanı vardı. içeriği diğerine göre daha iyi 900 kelimelik makale yazdım. Analizleri de verdim ya ustam .info her acıdan diğerine göre daha iyi. Ama işte .com önde çıkıyor hep.

Hocam .com global bir domain yani kullanıcının .info ya değilde com a tıklaması şaşırılacak bir şey değil. Diğerinde yer alan kur eki de belki de arama isteğini karşılıyordur. Daha bir çok etken var yani hepsine tek tek bakmak lazım da yine de com tabi ki infodan öndedir diyebiliriz.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Hocam .com global bir domain yani kullanıcının .info ya değilde com a tıklaması şaşırılacak bir şey değil. Diğerinde yer alan kur eki de belki de arama isteğini karşılıyordur. Daha bir çok etken var yani hepsine tek tek bakmak lazım da yine de com tabi ki infodan öndedir diyebiliriz.

Ustam şimdi biri 7. diğeri 8. sırada olsa tamam. Yani kullanıcı .com'a öncelik tanır. Ama ilk günden beri her zaman .com önde oldu. Mesela soğuk hava deposu konya diye sayfa açtım 2 siteye de . .com 36. oldu .info 38. Sonra bugun baktım .com 7.sıraya yerleşmiş. ' aydır siteye hiçbir şey yapmadım bile yani.

Bence olay uzantıyla alakalı. Eğer sosyal medya veya backlink faktörü işin içine girmezse tek fark uzantılar olursa .com önde oluyor. Ama .com olmayıp da daha önde çıkan uzantılar var. Bunlar da sosyal medya veya başka çalışmalarla destekleniyor. Bundan sonra .net bile almam. hep .com alacağım. Zaten go amca 2.65 liraya veriyor :)
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

Çok dikkatli bir başlık attım. Olayı farklı yerlere çekmeye gerek yok. Bu başlığı böyle algılanayan tek kişi olmanın gurunu yaşa. Yukarı da 2 tane seo işinden ekmek yiyen arkadaşımız da yorum yazdı ve senin gibi algılamadı. Dikkat çekmek istiyordun çektin. Hayırlı olsun. Madem o kadar ekmek yiyen var o zaman yazacaklar buraya fark bu diye.

:-) Yanlış kişiye yanlış bir cümle kurdun bak şimdi. Ben senin kadar heyecanlanmadım -ki seninle daha önceden de muhabbetimiz var, sorunlarını dinleyip yardımcı olmaya çalışan birine bu kadar sert çıkışman yanlış.
Eğer bir dikkat çekme çabasından bahsediyorsan, daha önceki açtığın konulara bakarak söylüyorum bunu yanlış anlama ama bunu sen çok iyi yapıyor ve sürekli sorular sorarak her açtığın web sitesine google üzerinden organik hit çekmeyi beceriyorsun :-)

-ki bu açtığın konuyu bile skype üzerinden sana ufak bilgilendirme yaparak aydınlatmaya çalıştım. Bakıyorum da, gelip yazanlar benden farksız pek bir şey söylemiyor.

Son olarak şunu söylüyorum, konu açmadan önce forumda arama yap. Bu zamana kadar sorduğun her sorunun neredeyse cevabı var forumda.

Buda diğer sitelerden google sonuçları ;
https://www.google.com.tr/search?q=Alan+ad%C4%B1+uzant%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1n+SEO%27ya+etkisi&oq=Alan+ad%C4%B1+uzant%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1n+SEO%27ya+etkisi&aqs=chrome..69i57j69i60.368j0j9&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8
Can Aslan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

:-) Yanlış kişiye yanlış bir cümle kurdun bak şimdi. Ben senin kadar heyecanlanmadım -ki seninle daha önceden de muhabbetimiz var, sorunlarını dinleyip yardımcı olmaya çalışan birine bu kadar sert çıkışman yanlış.
Eğer bir dikkat çekme çabasından bahsediyorsan, daha önceki açtığın konulara bakarak söylüyorum bunu yanlış anlama ama bunu sen çok iyi yapıyor ve sürekli sorular sorarak her açtığın web sitesine google üzerinden organik hit çekmeyi beceriyorsun :-)

-ki bu açtığın konuyu bile skype üzerinden sana ufak bilgilendirme yaparak aydınlatmaya çalıştım. Bakıyorum da, gelip yazanlar benden farksız pek bir şey söylemiyor.

Son olarak şunu söylüyorum, konu açmadan önce forumda arama yap. Bu zamana kadar sorduğun her sorunun neredeyse cevabı var forumda.

2 aydır tek bir yazı girmediğim bir siteye organik hit çekmek tam olarak ne işime yarar ?

Bu konuda hiç kimse senin yazdıklarınla alakalı birşey yazmadı. Sen hangi konuyu takip ediyorsun ?

Google üzerinden organik hit çekmek. Hangi konuda gördün bunu tam olarak ?

Aslı astarı olmadan sıkılamış geçmişsin.

Skyp üzerinden konuştuğumuzda da şimdi de hiç bir şey söylemedin. Hala ortaya tek bişey koymadın. Bana o gün dediğin şey "tesadüf" oluşu.
Eğer ben bir siteye emek harcıyor başka siteye emek harcamıyorsam. Emek vermediğim site yükseliyorsa. Sonra da bana bunu " tesadüf" kelimesiyle açıklıyorsan kusura bakma benim de seo için "hikaye " kelimesini kullanmam çok normal.

Tekrar söylüyorum. Bu konunun başlığını kimse senin gibi anlamadı. Kimse senin yazdıklarına benzer bişeyler yazmadı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al