wmaraci reklam

Spam Aslında Nimettir :)

39 Mesajlar 6.752 Okunma
smmexpress

cihatnet cihatnet Rüzgara kapılmış gidiyorm Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Koordinatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)
Ya hocam :)

Enüsteki yorum hariç hocam..
Buna yorumunuz nedir?

2 haftadır salı günü bu yorumlar atılıyor..

wmaraci
reklam

Seomple Seomple Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret & Seo Danışmanlığı
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)

cihatnet adlı üyeden alıntı

Ya hocam :)

Enüsteki yorum hariç hocam..
Buna yorumunuz nedir?

2 haftadır salı günü bu yorumlar atılıyor..

İşte spam bu hocam :) Botlar belirli zamanlarda sitenizi ziyaret edip, yorum bırakıp çıkıyor :) Bu yorumları kendinize göre değiştirin, IP makinanın IP si olduğu için sorun yok :D

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Peki SPAM mesajın yazıldığı IP'nin herhangi bir arama motorunda blacklist'te olma ihtimali var mı? Böyle bir durumda Google o yorumu spam olarak algılayabilir ve blogda spam yorumların var olduğunu düşünebilir mesela..
escaperx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)

candanblog adlı üyeden alıntı

Peki SPAM mesajın yazıldığı IP'nin herhangi bir arama motorunda blacklist'te olma ihtimali var mı? Böyle bir durumda Google o yorumu spam olarak algılayabilir ve blogda spam yorumların var olduğunu düşünebilir mesela..

iste o olmasa:) o korku var bende :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)

candanblog adlı üyeden alıntı

Bende ilk başta korkuyor idim :) Yalnız düşündüm ki ben günde 20 yere yorum yazıyor isem, o halde google un benim IP adresimi de spam listesine alması lazım :)

Yine tedbiri elden bırakmayalım diye ben şöyle yapıyorum hocam, genelde Polonyalı ve Ukranyalı webmasterlar temiz iş yapıyor, bu ülkelerin forumlarındaki IP ler temiz diyebilirim :)

• Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)

Seomple adlı üyeden alıntı

Bende ilk başta korkuyor idim :) Yalnız düşündüm ki ben günde 20 yere yorum yazıyor isem, o halde google un benim IP adresimi de spam listesine alması lazım :)

Yine tedbiri elden bırakmayalım diye ben şöyle yapıyorum hocam, genelde Polonyalı ve Ukranyalı webmasterlar temiz iş yapıyor, bu ülkelerin forumlarındaki IP ler temiz diyebilirim :)

Ben ne yapmalıyım şimdi?

GoogleDoktoru GoogleDoktoru Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
bunun fayda söylediğini hiç bir şekilde söyleyemezsiniz botlar otomatik olarak farklı sitelere aynı yorumları atıyor olabilir.Bir ip üzerinden binlerce backlink kasıldığı saptanırsa google bunu sevmeyecektir.Unutmayın google spam yapanlar kadar yapmalarına göz yumanları da sevmez ;) Şunu unutmayın içeriği değiştirin ip kalsın mantığı yanlıştır.Aynı ip üzerinden 1 günde binlerce yorum atılıyorsa bu yorum sizin sitenize denk geldiyse bu yöntemi yaparsanız yine de farketmez."Google anam adam ne yazmış?" demez.İp kontrol mantığı ile işliyor farkedildiği taktirde;Yapan site spam sitesi,Yapmasına göz yuman site çöp sitesi olarak nitelendirilir...

Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Kaleminize güvenmeyi öğrenin.Fazla yorum almak istiyorsanız kaleminizi iyi çalışıtırın "vay be" dedirtin...

• Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)

GoogleDoktoru adlı üyeden alıntı

bunun fayda söylediğini hiç bir şekilde söyleyemezsiniz botlar otomatik olarak farklı sitelere aynı yorumları atıyor olabilir.Bir ip üzerinden binlerce backlink kasıldığı saptanırsa google bunu sevmeyecektir.Unutmayın google spam yapanlar kadar yapmalarına göz yumanları da sevmez ;) Şunu unutmayın içeriği değiştirin ip kalsın mantığı yanlıştır.Aynı ip üzerinden 1 günde binlerce yorum atılıyorsa bu yorum sizin sitenize denk geldiyse bu yöntemi yaparsanız yine de farketmez."Google anam adam ne yazmış?" demez.İp kontrol mantığı ile işliyor farkedildiği taktirde;Yapan site spam sitesi,Yapmasına göz yuman site çöp sitesi olarak nitelendirilir...

Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Kaleminize güvenmeyi öğrenin.Fazla yorum almak istiyorsanız kaleminizi iyi çalışıtırın "vay be" dedirtin...

Tşkler...

gene bir yorum geldi.. Bunu engelleminin bir yolu varmı ayrıca benim sitemi nasıl buldular.?

• Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)

GoogleDoktoru adlı üyeden alıntı

3 Senedir ben bu yöntemi kullanıyorum hocam :) Kendime yarar görmediğim birşeyi başkasına yap demem ;) Dediğim gibi ben Polonya ve Ukranya botlarını kullanırım genelde ve Allah'a şükür bugüne kadar ne bir sitem çöp sitesi algılandı nede farklı bir ceza yedi :)

Bugüne kadar bir tek noktasında zarar görmedim ben, dileyen gönül rahatlığı ile kullanabilir kefili benim :rolleyes:

Ek olarak: Ne yorum umrumda, ne vay be dedirtmek.Sadece işlerine yarasın yeter.

GoogleDoktoru GoogleDoktoru Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

cihatnet adlı üyeden alıntı

Tşkler...

gene bir yorum geldi.. Bunu engelleminin bir yolu varmı ayrıca benim sitemi nasıl buldular.?

"SI CAPTCHA Anti-Spam" bir wordpress eklentisidir.

Kolay gelsin.Nereden geldiği meçhul ipler ile sitenizi kirletmeyin ;)

Ek Olarak:

Seomple adlı üyeden alıntı

3 Senedir ben bu yöntemi kullanıyorum hocam :) Kendime yarar görmediğim birşeyi başkasına yap demem ;) Dediğim gibi ben Polonya ve Ukranya botlarını kullanırım genelde ve Allah'a şükür bugüne kadar ne bir sitem çöp sitesi algılandı nede farklı bir ceza yedi :)

Bugüne kadar bir tek noktasında zarar görmedim ben, dileyen gönül rahatlığı ile kullanabilir kefili benim :rolleyes:

Ek olarak: Ne yorum umrumda, ne vay be dedirtmek.Sadece işlerine yarasın yeter.

Ben kendimi bildiğim bileli bu işi yapıyorum ve sizlere gerçekten boş olduğunu söylebilirim...Faydası olduğunu nasıl anladınız gerçekten merak ettim.Madem bu kadari insanın vebalini alıyorsunuz keşke bizde artış görebilseydik.

Vay de dedirtin diye size demiyorum dürüst web site sahiplerine diyorum yükselmek istiyorlarsa insan biraz kalem kullanacak.

Sizin denediğiniz her yöntemi denedim.Bu zamana kadar paylaşmadığım makale kalmadı neden hiç spam yararlı demedim? Ve SEO uzmanları olarak demedik? çok yakında bir makale ile anlatırım.

Kesinlikle önermiyorum zarar görmemişsiniz çünkü çoook şanslısınız.İstrseniz sitenizi google'a yeniden değerlendirme isteği gönderelim?

Bana müsade daha fazla yorumlara bakma gereği duymuyorum.Yakında bir makale yazar anlatırım.İnsanları yanlış yöndir meyiniz!
escaperx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al