wmaraci reklam

SEO'cular ne iş yapıyor?

48 Mesajlar 4.129 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
gecenki maklemde yazmıştım kaçını gördüm ben cıkaramıyorum sen cıkar diyip bana para ödeyen seocular dedigimiz tipler :) onun için gecenki yazdıgıma ek olarak yazayım milletin sitelerini ...kul hakkına girdiginiz paraları kimle nerede yiyecek olmanız önemli benim müşteri kitlem zaten beni ben bir sey söylemeden her mecrada övgüye tabi tutarlar oda sundan olsa gerek ben yıllardır aynanın karşısına gectigimde kendimden utranmamak için hep dogru dürüst yasadım para 20 30. planda hep belki kayıbımım bulsa gerek ama insan ruhunu kaybetmemeli arkadasın sorusunu cevaplayayım artık

seocu ne yapar ?
sitelere zararlı degil yaralı olan işlemleri yapar.. alışıla gelmiş backlink calısmaları siteleri zehirliyor bunu yeni anlıyorlar bu öncedende böyleydi simdide böyle yorum backlink tanıtım yazısı veya buna benzer çöp sitelerden alınmıs backlinkler siteleri öldürüyor bana bu işi kimse ögretmedi ben deneme yanılma yöntemleri kulanarak kendim ögrendim denemeyide hiç müsterimden yapmadım kendi sitelerimde yaptım ayrıca sadece backlink degildir seo 5 duavar üzerine saglam örülmüş bir yapıdır ve hep yenilik gerektiriyor onların taktikleri çöp artık kendini yenilemeyen aynı taktik kullanan kurmaz gibi düşünün onları yenilmeye mahkumlar saygılarımla keyifli forumlar
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

işte buu
wmaraci
reklam

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
SEO'cular normal vatandaşın okumaya erindiği, üşendiği işleri yapıyor. SEO kavramı Google tarafından net bir şekilde açıklanmış, neyin nasıl olması gerektiği de belirtilmiş bir kavram. Var olan bilgiyi almayı beceremeyenlere satar SEO'cular.

https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=tr
https://static.googleusercontent.com/media/www.google.com/tr//intl/tr/webmasters/docs/arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

Bu iki linktekileri uygulamak bile yeterli. Backlink balonunu da kafanızda patlatmış olursunuz hem.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Birçok yorum okudum bazı arkadaşlar benim yazacaklarımın bir kısmını yazmış fakat en önemli noktası bir SEO uzmanı nın kendi özgü stratejileri ve teknikleri vardır tamamen kendisi bulmuş yada geliştirmiştir. bu tekniğin uygulanmasına bile para verilir SEO sadece iç seo yada backlinkten profil linkten, forum tanıtımından, paravandan ibaret değildir SEO bir site yönetim biçimidir.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Eger SEO kavrami yapilacaksa onun yerine hacklink daha faydali 15 sitenin 10 sitesi cop olacaginq hacklink al iki kurus fazla ode siten yukselsin.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

TNT TNT Aforizmalar... Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 786
  • Beğeniler 7 / 249
  • Ticaret 44, (%100)

teknoburgers adlı üyeden alıntı

Hocam ben bu işin derinlerini merak ediyorum. Onlarca eklenti, makale var iken SEOcular bunlardan farklı ve fazla olarak neler yapıyor?

İşte hocam asıl sorulması gereken soruda bu zaten. Açık konuşmak gerekirse bende seo ile ilgileniyorum. Şimdi bir çok web master seo nedir nasıl yapılır vb. tarzı sorulara kendince cevaplar verebilir.

Fakat ''GERÇEK'' seo'cuların yaptıkları nedir bir kaç maddede sıralayayım.

Şimdi gerçek seocu

1 - Doğru yapıldığı düşünülen bir şeyin aslında yanlış yapıldığını ve nasıl yapılacağını bilip uygulayan kişidir.

2 - Piyasadaki freewaree yazılımlardan farklı olarak piyasadaki ücretli ve yüksek tutarlı optimizasyon yazılımlarını kullanan kişilerdir.

3 - Eklentisi şusu busu vardır tamam ama şurada 100 webmaster'den emin ol ama emin ol 60 tanesi o eklentiyi kurar ve kurup siteden çıkar. Hangi webmaster bir müşterisiyle aman dur şunu da yapayım bunu da yapayım diye uğraşır ki ? Birde müşteri kafa ütüleyen cinstense konu tamamen kapanır. İşte burada'da seocu işe girer ve o kurulan eklentileri amacına göre düzenler veya dizayn eder.

4 - Seocu aynı zamanda backlink sahibidir. Kendisinde güzel ve kaliteli backlinker olmadığı taktirde yapılacak hiç bir çalışmanın işe yaramayacağını bildiğinden kendisine özgü backlinkleri bulunmakta ve bunları kullanmaktadır.

5 - Aslında seocunun yaptığı şey webmasterin arkasını toplamaktır bir nevi :) Yıka döküle tırmalanıp kamçılayarak yapılan bir web siteyi harabe şekilden çıkarıp güvenlikli , doğal gazlı elit bir yapıya dönüştürmektir bir nevi :) Seo'cu dış görünüş ile ilgilenmez onun için iç görünüş daha önemlidir :)

ve bunun gibi bir kaç iş yapıyoruz işte :)
MuhammedAVCI teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

Snotrau Snotrau WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek S.E.M & S.E.O Expert
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 31 / 30
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba hocam,

Aktif olarak bir ajans'da SEO - SEM işlerini yürütüyorum ;

Öncelikle elimize bir iş geldiğinde hoo ben bunu atar tutar keser biçerim dercesine atlamıyoruz çalışma yapılacak site ne kadar temiz ya da çöplük olmuşsa bile ne kadar iyileştirilebilir kelimelerde ki rekabet ne durumdadır, kelimeler ne kadar siteyi kapsıyor kimlerle rakip olunacak bunları araştırıp ona göre dönüş yapıyorum ve fiyat belirliyoruz. Bu işlemden sonra ;

- Site hızını arttırmak için fazla görsel var ise görselleri optimize ediyorum
- Meta taglarını düzenliyorum kırık linkleri temizliyorum
- En doğru metaları yerleştirdikden sonra sitemap & robots.txt düzenlemeleri yapıyorum
- Site'nin mobil tarafında daha hızlı çalışması için bazı eklentiler kullanıyorum
- vs vs. İç seo 'da site tamamen başarılı veya başarıya yakın hale geldimi bırakıyorum açıkcası
- Dış seo'ya gelince 150 ' adet edu link yazılımım var kendim yazdım.
- 900+ Moz link alabileceğim yazılımım mevcut yine ben yazdım.
- Yorum onaylı DA/PA olarak yüksek Türkiye'nin en iyi bloglarına yorum yollayan yazılımım'da mevcut
- Whois backlink sağlayıcıları var free kullanıyorsan haftada bir uğrar çıkarsın onun içinde kendi platformum mevcut
- Sosyal medya imlemeleri yapıyorum haftanın üç gününü buna ayırıyorum
- Kendi bloglarım var bu bloglara yazdığım bir özgün makaleyi 10-20-50 özgün makale yapabilecek yazılımım var bununla otomatik paylaşım yaptırıyorum.
- Rakiplerin backlink aldığı yerleri araştırıp faydalı görürsem çöküyorum.
- Google Schema & Google Merchant Center 'ı eğer ki bir e-ticaret ise düzenliyor eğitimini veriyorum.
- Adwords yönetimi yapıyorum ( Bütçeleme vs.)

Bunların dışında tanıtım yazısı alabileceğim kendime ait yerler malesef ki yok tanıtım yazısı satın alıyorum bazen'de konuk yazar olarak katıldığım yerlere tanıtım yazısı atabiliyorum ama bu işler çok kısa sürede bitiyor patronun gözünde ben hep yatıyorum aklı olan seo'cu olmaz çünkü yaptığı iş çok basite indirgeniyor aslında haklılarda fakat herşey ortadayken yapmaya erindikleri işi biz yapıyorum aldığımız para zorlarına gidiyor olabilir eğer ki meslek olarak düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye etmiyorum böyle bir düşünceniz var ise dijital pazarlama uzmanı olarak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.
MuhammedAVCI teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

Olmayacak diye birşey yoktur.

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

KadirHameş adlı üyeden alıntı

gecenki maklemde yazmıştım kaçını gördüm ben cıkaramıyorum sen cıkar diyip bana para ödeyen seocular dedigimiz tipler :) onun için gecenki yazdıgıma ek olarak yazayım milletin sitelerini ...kul hakkına girdiginiz paraları kimle nerede yiyecek olmanız önemli benim müşteri kitlem zaten beni ben bir sey söylemeden her mecrada övgüye tabi tutarlar oda sundan olsa gerek ben yıllardır aynanın karşısına gectigimde kendimden utranmamak için hep dogru dürüst yasadım para 20 30. planda hep belki kayıbımım bulsa gerek ama insan ruhunu kaybetmemeli arkadasın sorusunu cevaplayayım artık

seocu ne yapar ?
sitelere zararlı degil yaralı olan işlemleri yapar.. alışıla gelmiş backlink calısmaları siteleri zehirliyor bunu yeni anlıyorlar bu öncedende böyleydi simdide böyle yorum backlink tanıtım yazısı veya buna benzer çöp sitelerden alınmıs backlinkler siteleri öldürüyor bana bu işi kimse ögretmedi ben deneme yanılma yöntemleri kulanarak kendim ögrendim denemeyide hiç müsterimden yapmadım kendi sitelerimde yaptım ayrıca sadece backlink degildir seo 5 duavar üzerine saglam örülmüş bir yapıdır ve hep yenilik gerektiriyor onların taktikleri çöp artık kendini yenilemeyen aynı taktik kullanan kurmaz gibi düşünün onları yenilmeye mahkumlar saygılarımla keyifli forumlar

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

SEO'cular normal vatandaşın okumaya erindiği, üşendiği işleri yapıyor. SEO kavramı Google tarafından net bir şekilde açıklanmış, neyin nasıl olması gerektiği de belirtilmiş bir kavram. Var olan bilgiyi almayı beceremeyenlere satar SEO'cular.

https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=tr
https://static.googleusercontent.com/media/www.google.com/tr//intl/tr/webmasters/docs/arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

Bu iki linktekileri uygulamak bile yeterli. Backlink balonunu da kafanızda patlatmış olursunuz hem.

MuhammedAVCI adlı üyeden alıntı

Birçok yorum okudum bazı arkadaşlar benim yazacaklarımın bir kısmını yazmış fakat en önemli noktası bir SEO uzmanı nın kendi özgü stratejileri ve teknikleri vardır tamamen kendisi bulmuş yada geliştirmiştir. bu tekniğin uygulanmasına bile para verilir SEO sadece iç seo yada backlinkten profil linkten, forum tanıtımından, paravandan ibaret değildir SEO bir site yönetim biçimidir.

Kotil adlı üyeden alıntı

Eger SEO kavrami yapilacaksa onun yerine hacklink daha faydali 15 sitenin 10 sitesi cop olacaginq hacklink al iki kurus fazla ode siten yukselsin.

TNT adlı üyeden alıntı

İşte hocam asıl sorulması gereken soruda bu zaten. Açık konuşmak gerekirse bende seo ile ilgileniyorum. Şimdi bir çok web master seo nedir nasıl yapılır vb. tarzı sorulara kendince cevaplar verebilir.

Fakat ''GERÇEK'' seo'cuların yaptıkları nedir bir kaç maddede sıralayayım.

Şimdi gerçek seocu

1 - Doğru yapıldığı düşünülen bir şeyin aslında yanlış yapıldığını ve nasıl yapılacağını bilip uygulayan kişidir.

2 - Piyasadaki freewaree yazılımlardan farklı olarak piyasadaki ücretli ve yüksek tutarlı optimizasyon yazılımlarını kullanan kişilerdir.

3 - Eklentisi şusu busu vardır tamam ama şurada 100 webmaster'den emin ol ama emin ol 60 tanesi o eklentiyi kurar ve kurup siteden çıkar. Hangi webmaster bir müşterisiyle aman dur şunu da yapayım bunu da yapayım diye uğraşır ki ? Birde müşteri kafa ütüleyen cinstense konu tamamen kapanır. İşte burada'da seocu işe girer ve o kurulan eklentileri amacına göre düzenler veya dizayn eder.

4 - Seocu aynı zamanda backlink sahibidir. Kendisinde güzel ve kaliteli backlinker olmadığı taktirde yapılacak hiç bir çalışmanın işe yaramayacağını bildiğinden kendisine özgü backlinkleri bulunmakta ve bunları kullanmaktadır.

5 - Aslında seocunun yaptığı şey webmasterin arkasını toplamaktır bir nevi :) Yıka döküle tırmalanıp kamçılayarak yapılan bir web siteyi harabe şekilden çıkarıp güvenlikli , doğal gazlı elit bir yapıya dönüştürmektir bir nevi :) Seo'cu dış görünüş ile ilgilenmez onun için iç görünüş daha önemlidir :)

ve bunun gibi bir kaç iş yapıyoruz işte :)

Snotrau adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam,

Aktif olarak bir ajans'da SEO - SEM işlerini yürütüyorum ;

Öncelikle elimize bir iş geldiğinde hoo ben bunu atar tutar keser biçerim dercesine atlamıyoruz çalışma yapılacak site ne kadar temiz ya da çöplük olmuşsa bile ne kadar iyileştirilebilir kelimelerde ki rekabet ne durumdadır, kelimeler ne kadar siteyi kapsıyor kimlerle rakip olunacak bunları araştırıp ona göre dönüş yapıyorum ve fiyat belirliyoruz. Bu işlemden sonra ;

- Site hızını arttırmak için fazla görsel var ise görselleri optimize ediyorum
- Meta taglarını düzenliyorum kırık linkleri temizliyorum
- En doğru metaları yerleştirdikden sonra sitemap & robots.txt düzenlemeleri yapıyorum
- Site'nin mobil tarafında daha hızlı çalışması için bazı eklentiler kullanıyorum
- vs vs. İç seo 'da site tamamen başarılı veya başarıya yakın hale geldimi bırakıyorum açıkcası
- Dış seo'ya gelince 150 ' adet edu link yazılımım var kendim yazdım.
- 900+ Moz link alabileceğim yazılımım mevcut yine ben yazdım.
- Yorum onaylı DA/PA olarak yüksek Türkiye'nin en iyi bloglarına yorum yollayan yazılımım'da mevcut
- Whois backlink sağlayıcıları var free kullanıyorsan haftada bir uğrar çıkarsın onun içinde kendi platformum mevcut
- Sosyal medya imlemeleri yapıyorum haftanın üç gününü buna ayırıyorum
- Kendi bloglarım var bu bloglara yazdığım bir özgün makaleyi 10-20-50 özgün makale yapabilecek yazılımım var bununla otomatik paylaşım yaptırıyorum.
- Rakiplerin backlink aldığı yerleri araştırıp faydalı görürsem çöküyorum.
- Google Schema & Google Merchant Center 'ı eğer ki bir e-ticaret ise düzenliyor eğitimini veriyorum.
- Adwords yönetimi yapıyorum ( Bütçeleme vs.)

Bunların dışında tanıtım yazısı alabileceğim kendime ait yerler malesef ki yok tanıtım yazısı satın alıyorum bazen'de konuk yazar olarak katıldığım yerlere tanıtım yazısı atabiliyorum ama bu işler çok kısa sürede bitiyor patronun gözünde ben hep yatıyorum aklı olan seo'cu olmaz çünkü yaptığı iş çok basite indirgeniyor aslında haklılarda fakat herşey ortadayken yapmaya erindikleri işi biz yapıyorum aldığımız para zorlarına gidiyor olabilir eğer ki meslek olarak düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye etmiyorum böyle bir düşünceniz var ise dijital pazarlama uzmanı olarak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim...
Not olarak Google yeni SEO rehberini yayınladı:
https://support.google.com/webmasters/answer/7451184?hl=tr

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

fyani adlı üyeden alıntı

Sitenizin Analizi yapar. Hatalarını düzeltir.
Panda, Penguen vb. algoritmaları takip eder,
Yenilikleri takip eder yabancı kaynaklardan,
Search Konsol'u takip eder,
SEO araçlarını kullanır. Ücretli Dolar ile satılan araçlar.
Görülen hataları Developer'a iletir.
İçerik planlaması yapar.
Dijital Pazarlama ekibi ve Yönetici ile toplantılar yapar.
Karşılığında hizmet bedeli alır. Aylık 3binTL 10binTL civarı.

Site sahibinin yapılması istenilen işlemlerin kısa sürede düzeltecek bir Developer'ı yoksa başarısız olunur.
Üç-Dört ay deneyelim sonra bırakırız diyenler site sahipleri başarısız olur.

Başarılı olunursa ne kazanırsın BEDAVA trafik.

dargman69 adlı üyeden alıntı

seocunun ne yapacağını arkadaşlar anlatmış. yıllardır web alemindeyim, ancak daha seocuya denk gelmedim.

cihaneken adlı üyeden alıntı

SEO -> Search Engine Optimization -> Arama Motoru Optimizasyonu
SEO lar ne iş yapar?
- SEO lar web sitenizi arama motorlarına en iyi şekilde uyum sağlayacak hale getirir ve arama sonuçlarında daha doğru ve iyi sıralamalarda çıkmasını sağlar.

SEC -> Search Engine Cheats -> Arama Motoru **************
SEC ler ne iş yapar?
-SEC ler web sitenizi arama motorlarını en iyi şekilde kandırabilecek hale getirir, yapay paylaşımlar, tanıtım yazıları, yapay backlinkler, anahtar kelime üç kağıtçılığı, makale evrim çevrim dalga dümen, hertürlü hile hurda üç kağıt **************lık işleri ile sitenizi geçici süreliğine üst sıralara taşıyan yada taşıyacağını iddia eden kişilerdir.

Sizlere de tekrar tekrar teşekkür ederim yanıtlarınız için...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al