lostyazilim

CPU Sorunu Yaşayan WP Kullanıcısı ARANIYOR !!!

20 Mesajlar 2.739 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kitleservers Kitleservers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet ve Bilişim hizmetleri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 73 / 26
  • Ticaret 15, (%100)

RadiKaL adlı üyeden alıntı

Kitleservers Çalışma yaptığınız siteyi pm atarmısınız. Ayrıca diğer eklentilerden ne gibi farkı var. Kendimiz kurup test edebiliyormuyuz. cdn entegresi var mı? anlık 700-800 olan sitemde deneyip sonuçları sizinle, diğer kullanıcılarla burada paylaşırız. Tabi ikna olursam.

Detaylı P.M İletiyorum Hocam.

NettaCompany adlı üyeden alıntı

Kesinlikle kötü bir amaçla, baltalamak vs. Düşüncesiyle yazılması yorumumuz. Sizlere hedefinize daha hızlı ulaştırmak adına yapıldı. Konuya ekran görüntüleri ekleyerek daha süslü olacaktır buda işi ön plana çıkaracaktır zaten çalarsınız, yaparsınız, edersiniz gibi terim kullanılmadı ve bunu ima edecek birşey bile yazılmadı yanlış anlaşıldıysa özür dileriz.

Bir an öyle anlaşılır gibi oldu hocam yıllardır bu ortamlarda ticaret yaptım ama satış konusu olmadığı için çok fazla süslemeye gerek duymadım ki zaten görmüşsünüzdür ekran görüntüsü vs. ekledim.

metapak adlı üyeden alıntı

Günlük 3-5 k hitli anlık 30-50 hitli wp sitem mevcut. Detaylı bir pm alırsam konuabiliriz. Cache'nin yettiğinin düşünmüyorum haftalık 12 defa sorun yaşıyorum.

Fazlasıyla düşük bir hit ne yazık ki.

@kolcu - Bizimkinin benzeri yaptıkları şey hakkında bir bilgimde yok. Ancak gibi diyebiliriz. Genel mantıkta cacheler aynıdır. HTML sunarlar ki verdiğiniz linkten anladığım da bu. Genel bir cacheden daha hızlıdır muhtemelen çünki eklenti plugin vb. değil ancak biz kendimiz daha iddalıyız bu yüzden direk site açıp tanıtım yapmak vs. Yerine ref kullnıcı oluşturup direk reklamı kullanıcıya yaptırmak istiyoruz açıkcası. Ve Merak ediyorum kullanıyormusunuz ki üstünlüğünü anlatıyorsunuz kullanmaktaysanız ve reklamını yapıyorsanız ne mutlu onlara ama sırf firma isminde ve firmada var göründüğü için yazıyorsanız yanlış.

wmaraci
reklam

kolcu kolcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 30 / 146
  • Ticaret 21, (%100)
Kullanıyorum. Anlık 700 online kişiyi gördüm, normal bir hosting hesabında barındırıyorum. Herhangi bir sorun yok. Hosting paketinde kullandığımı tekrar belirteyim. Buyrun şu an:

Fakat sınırlılıkları var. Mobil ve masaüstünde tüm sayfayı html çevirip sabit hale getiriyor. Mesela okunma sayısı vs gibi işlevleri kullanamıyorsun. Ya da benzer işlevleri..

Sizde de bu sınırlılık var mı?
Kitleservers

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 73 / 26
  • Ticaret 15, (%100)
Öncelikle VPS - VDS Olmasını istememizin sebebini belirteyim Load ve sunucu yük değerlerini almak ana amaç. Hosting - Reseller - VPS - VDS - DEDİCATED Tüm işlevlerde kullanılmaktadır. Mantık aynı Sorguları limitlendirmek tek fark ben 2009 Dan beri bu sistemi ( Bizim sistemi ) kullanıyorum ve her geçen gün geliştirdik Bunu özellikle belirtmek isterim ki o tarihlerde malesef ilgili firmada yoktu böyle bir hizmet.

Ama temel mantığa gelecek olursak bazı kısıtlamalar var tabi ki sql sorgularını sıfırlıyoruz yazılım ile ki onlarda öyle yapmışlar bu durumda normal dir views vb. engellenmesi. Bizim sistemde arka planda herşey sayıyor çalışıyor admin panelden görebiliyorsunuz istediğinizde ise sitede güncelleyebiliyorsunuz. Yani %100 sabitlemiyoruz bazı şeyleri sizin kontrolünüze bırakıyoruz diyelim.

Ek Olarak: Üstünlük vb. Durumu için aynı anda aynı ( yakın ) ziyaretçilere sahip 2 farklı sitede denemek lazım bu nedenle üstünlük yada altlık sıkıntısı yok mühim olan Belirtilen işlevin yerine getirilmesi.

• Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 73 / 26
  • Ticaret 15, (%100)
Bilgilendirme 1. Referans Kalmıştır.

wmaraci
wmaraci

Turgenyev Turgenyev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 22 / 26
  • Ticaret 3, (%100)

kolcu adlı üyeden alıntı

Ne yaptığını anlatman lazım..

Komple html çevirip onu mu sunuyor?

https://www.guzel.net.tr/wp-cache.php

Şundan üstün bir yönü var mı?

Hocam merhaba siz bunu mu kullanıyorsunuz? Kullanıyorsanız diğer cache eklentilerinin yerine bunu önerir misiniz? Bir de hit durumunuz nedir hocam ilk 2 soruma olumlu cevap geliyorsa.

Saygılarımla.
Kitleservers

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress İşleriniz eksiksiz yapılır.

• Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 73 / 26
  • Ticaret 15, (%100)
Konuyu okudunuzmu acaba lütfen ilk mesajı okurmusunuz rica etsem.

Örnek verdiğiniz cache yokken bizim cachemiz vardı ve daha gelişmiş durumda olduğuna inanıyorum 2009 yılından bu güne aktif kullanıyorum ve geliştiriliyor.
Buyrun ilk mesajın linki. https://wmaraci.com/forum/2662439-mesaj1.html

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Binlerce sorgusu olan tema ve eklentileri kuruyorsunuz sonra bu şekilde " CPU çıldırdı, yardım! " diye başlık açıyorsunuz ..

Tekrar diyorum her şeyi eklenti ile yapmaya çalışmamalısınız ( Genelleme yapıyorum ) Logoyu bile eklenti ile koymaya çalışanları görüyorum. 1 Eklentide en az 30 sorgu var. Aynı anda bir den fazla kişi sorgu yaptığında CPU haliyle aşılır.

Eğer projenizden ekmek yiyecekseniz uzun soluklu ise nakit bütçe ayarlayıp sıfırdan tema / eklenti yazdırmanız gerekir. 100 sorguluk eklentiyi 10 sorguya indirebiliyorum. Kullanmadığınız işlevlerde sorguyu tetikler unutmayın.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

ibh ibh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek --------
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 5, (%60)
kolcu hocam sadece görünüş üzerine bir tema da ilave fonksiyon olmayan bir temada bu eklenti komple html e mi çeviriyor?

• Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 73 / 26
  • Ticaret 15, (%100)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Binlerce sorgusu olan tema ve eklentileri kuruyorsunuz sonra bu şekilde " CPU çıldırdı, yardım! " diye başlık açıyorsunuz ..

Tekrar diyorum her şeyi eklenti ile yapmaya çalışmamalısınız ( Genelleme yapıyorum ) Logoyu bile eklenti ile koymaya çalışanları görüyorum. 1 Eklentide en az 30 sorgu var. Aynı anda bir den fazla kişi sorgu yaptığında CPU haliyle aşılır.

Eğer projenizden ekmek yiyecekseniz uzun soluklu ise nakit bütçe ayarlayıp sıfırdan tema / eklenti yazdırmanız gerekir. 100 sorguluk eklentiyi 10 sorguya indirebiliyorum. Kullanmadığınız işlevlerde sorguyu tetikler unutmayın.

Kardeş konuyu okudunuzmu? Konu Yardım istiyorum değil. Lütfen öncelikle konuyu okuyunuz.

Dedikleriniz kısmen doğru katılabilirim ancak bunun konusu burası değil.

• Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 73 / 26
  • Ticaret 15, (%100)

ibh adlı üyeden alıntı

kolcu hocam sadece görünüş üzerine bir tema da ilave fonksiyon olmayan bir temada bu eklenti komple html e mi çeviriyor?

Direk özel mesajla sorarmısınız rica etsem.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al