wmaraci reklam

Katagori oluşturma,wordpress kişiselleştirme

15 Mesajlar 4.708 Okunma
wmaraci reklam

Arakablosu Arakablosu Wmaracı Sakinlerinden Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Güvenlik
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
-Merhaba arkadaşlar bir site kurdum pek bilgim yok weblebi temasını kullanıyorum ben katagoriler açmayı düşünüyorum örnek verecek olursak ünlüler adında bir katagori açıp o katagoride sadece ünlülerin resimlerini vs paylaşacağım,bu şekilde katagorileri nasıl açarım ve yeni yazı veya resim eklediğimde sadece istediğim katagoride gözükmesini nasıl sağlarım.

-Bir iletişim katagorisi açıp iletişim bilgilerimi nasıl eklerim bir form çıkıyorya karşımıza iletişime tıkladığımızda ad,soyad,e posta ve iletimizi yazıyoruzya bu şekilde birşey.

-Google site map eklentisini kurdum ve etkinleştirdim başka birşey yapmam gerekiyormu bazı sitelerde sitenin an alt taraflarında sitemap diye bişey yazıyor tıklayınca açtığı konular gibi biyer açılıyor bu şekilde birşeymi yapmam gerekiyor eğer gerekiyorsa nasıl yapabilirim.

-E-posta aboneliği hakkında feedburner'a kayıt olmaya çalışıyorum url mi kabul etmiyor bununla ilgili olarak siteye bir eklenti kurmam gerekiyormu kayıt olmadan önce

-Son olarak konuların alt kımsında sosyal sitelerde paylaş butonları oluyor onu nasıl yapabilirim konular okunduğunda alt kısımda facebook twiter vb paylaş butonlarından bahsediyorum,birde sitenin sağ taraftaki bölümünde twiter veya facebook msj ları felan gözüküyor ve bu tarz güzel gözükebilecek eklentileri nereden bulup nasıl eklerim.

Şimdilik bu kadar .

Arkadaşlar biraz uzun oldu ama bilgim az bu konular hakkında yardımlarınız için şimdiden çok teşekküler.

wmaraci
reklam

Alphabet Alphabet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir site kurdum pek bilgim yok weblebi temasını kullanıyorum ben katagoriler açmayı düşünüyorum örnek verecek olursak ünlüler adında bir katagori açıp o katagoride sadece ünlülerin resimlerini vs paylaşacağım,bu şekilde katagorileri nasıl açarım ve yeni yazı veya resim eklediğimde sadece istediğim katagoride gözükmesini nasıl sağlarım.
Selam.Admin panelden yazılar kısmının altıda kategori var ordan ünlüler diye kategori açıyorsun.Sonra yeni yazı yaz diyorsun.Artık resim mi yazı mı her neyse konunu yazıyorsun konuyu aç demeden önce sağ alttarflarda kategoriler gözükür ordan açtıgın ünlüler kategorisini seçeçceksin.
Sonra konuyu aç diyeceksin.
-Bir iletişim katagorisi açıp iletişim bilgilerimi nasıl eklerim bir form çıkıyorya karşımıza iletişime tıkladığımızda ad,soyad,e posta ve iletimizi yazıyoruzya bu şekilde birşey.
Contact Form 7 eklentisini kuracaksın : linki:
http://wordpress.org/extend/plugins/contact-form-7/
Sonra yeni sayfa aç kısmından iletişim sayfası açacaksın.Sayfaya şu kodu yapışrıacaksın
[contact-form 1 "İletişim formu 1"]
kayıt edeceksin.
İletişim forumu ayarlarında maillerin gelemsini istediğiniz e pota adresinizi yazarınız

-Google site map eklentisini kurdum ve etkinleştirdim başka birşey yapmam gerekiyormu bazı sitelerde sitenin an alt taraflarında sitemap diye bişey yazıyor tıklayınca açtığı konular gibi biyer açılıyor bu şekilde birşeymi yapmam gerekiyor eğer gerekiyorsa nasıl yapabilirim.
Bence kendini daha da geliştir o zaman sitemapa gel çünkü görünen o ki eksiklerin çok.

-E-posta aboneliği hakkında feedburner'a kayıt olmaya çalışıyorum url mi kabul etmiyor bununla ilgili olarak siteye bir eklenti kurmam gerekiyormu kayıt olmadan önce
hayır eklenti kurman gerekmiyor
bknz: Feedburner Kayıt

-Son olarak konuların alt kımsında sosyal sitelerde paylaş butonları oluyor onu nasıl yapabilirim konular okunduğunda alt kısımda facebook twiter vb paylaş butonlarından bahsediyorum,birde sitenin sağ taraftaki bölümünde twiter veya facebook msj ları felan gözüküyor ve bu tarz güzel gözükebilecek eklentileri nereden bulup nasıl eklerim.
Bu dediğini eklenti sayesine yapman mümkün sosyal medya eklentilerinin çeşitleri oldukça fazla.En bilinen
SexyBookmarks eklentisi onuda burdan indirebilirsin:
http://wordpress.org/extend/plugins/sexybookmarks/
Kolay gelsin.

MertCanatan MertCanatan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 /
  • Meslek
  • Mesajlar 554
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
her şeyi gayet güzel anlatmış ;)

GrayMan GrayMan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek IT
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Mert Canatan adlı üyeden alıntı

Evet güzel anlatır. Kafayıda güzel şişirir.

wmaraci

• Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)

Mert Canatan adlı üyeden alıntı

Teşkekür Mert

Hasan Hüseyin adlı üyeden alıntı

Evet güzel anlatır. Kafayıda güzel şişirir.

3 yılda çözmüşebilmiş beni :s

• Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Güvenlik
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
İşten yeni geldim yazılarınızı okudum şuan yapmaya çalışacağım sorun yaşarsam yazarım tşkler döneceğim.

-----İlk önce feedburner a kayıt olmaya çalıştım ama url mi kabul etmiyor http://www.siteadı.com yazıyorum hata veriyor arastırıken bir yerde sonuna /feed yazıp denememiz söylenmiş o şekilde deniyorum yine hata alıyorum sonuna /feed yazıp aldığım hata :
Received HTTP error: "Not Found" while fetching source feed.
siteadımı yazıp aldığım hata:
The URL does not appear to reference a valid XML file. We encountered the following problem: Error on line 214: The element type "ul" must be terminated by the matching end-tag "".

+++++iletişim forumu yaptım denedim tamamdır.

-----Sitemap olayını sonraya erteliyorum haklısınız.

---++yeni sayfalari ekleyebiliyorum bu konu hakkında birşeydaha söylemek istiyorum magazin adlı bir yeni sayfa açtım diyelim bu sayfaya tıklandığında bir kaç katagori yapmak istiyorum örnek: magazin sayfasına tıkladığımızda veya üstüne geldiğimizde ayrı olarak ünlüler,galeri,haber gibi artık ne denir bilmiyorum alt katagorimi oluyor bu şekilde yapabilirmiyiz?
Aşağıdaki linkde bir resim upload ettim resimde kültür sanat sayfasına gelince biyografi sinema müzik diye katagoriler açılıyor anlatmak istediğim bu şekilde birşey
http://img692.imageshack.us/i/1111111il.jpg/

-----sexybookmarks eklentisini indirdim etkinleştir dediğimde şu hatayı alıyorum.
Eklenti etkinleştirilemedi, çünkü önlenemeyen bir hataya sebep oldu.

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 491520 bytes) in /var/www/vhosts/arakablosu.com/httpdocs/wp-content/plugins/sexybookmarks/includes/bookmarks-data.php on line 441

Bu yeni : Üye olmak isteyenler için bir login girişi yokmu sağ taraftaki bar'a nasıl ekleyebiliriz

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
-----İlk önce feedburner a kayıt olmaya çalıştım ama url mi kabul etmiyor http://www.siteadı.com yazıyorum hata veriyor arastırıken bir yerde sonuna /feed yazıp denememiz söylenmiş o şekilde deniyorum yine hata alıyorum sonuna /feed yazıp aldığım hata :
Received HTTP error: "Not Found" while fetching source feed.
siteadımı yazıp aldığım hata:
The URL does not appear to reference a valid XML file. We encountered the following problem: Error on line 214: The element type "ul" must be terminated by the matching end-tag "".

>> http://www.arakablosu.com/feed

Görünüşe bakılırsa bir feed kaynağın yok. Aşağıdaki konuyu incelemeni öneririm.

>> http://www.wordpress-tr.com/forum/topic/9525

-----sexybookmarks eklentisini indirdim etkinleştir dediğimde şu hatayı alıyorum.
Eklenti etkinleştirilemedi, çünkü önlenemeyen bir hataya sebep oldu.

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 491520 bytes) in /var/www/vhosts/arakablosu.com/httpdocs/wp-content/plugins/sexybookmarks/includes/bookmarks-data.php on line 441

İzin verilen bellek kotasını aşıyormuşsun. Bu kotanın yükseltilmesi için hosting sağlayıcın ile konuşman gerekiyor.

• Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)

---++yeni sayfalari ekleyebiliyorum bu konu hakkında birşeydaha söylemek istiyorum magazin adlı bir yeni sayfa açtım diyelim bu sayfaya tıklandığında bir kaç katagori yapmak istiyorum örnek: magazin sayfasına tıkladığımızda veya üstüne geldiğimizde ayrı olarak ünlüler,galeri,haber gibi artık ne denir bilmiyorum alt katagorimi oluyor bu şekilde yapabilirmiyiz?
Aşağıdaki linkde bir resim upload ettim resimde kültür sanat sayfasına gelince biyografi sinema müzik diye katagoriler açılıyor anlatmak istediğim bu şekilde birşey
http://img692.imageshack.us/i/1111111il.jpg/

Alt kategoriden bahsediyorsun sanırım.Onu da şu şekilde yapacaksın.Örneğin ünlüler diye kategori açtın.Son yine karegori aç kısmından örneğin İbo diye kategori açacaksın ibo yazdıktan sonra altta Ebeveyn kısmı var ordan ünlüleri seçeceksin.
Aynı şekilde dahan önce açtıgın kategorileride düzenle diyerek Ebeveyn ataması yaparak alt kategoriler olusturabilirsin.

Bu yeni : Üye olmak isteyenler için bir login girişi yokmu sağ taraftaki bar'a nasıl ekleyebiliriz

Sitenin uygun bi yerine

Biri kayıt biri login kodudur.

• Üyelik 13.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Güvenlik
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
arkadaşlar şimdi söylediklerinizi uyguluyacağım bugün uyku yok yapmam lazım bunları acemi olduğum için çok uğraştırdı siteyi bu hale getirmek bu gece dediklerinizi uygulayıp gelişmeleri sizlere bildiririm.

---Login
sitenin uygun bir yerine

kodu tam olarak nasıl yapacağım kusura bakmayın sizi uğraştırdığım için utanıyorum!
kodun arasında site adı mı yazdım resim url si yerlerine ne yapacağım birde ben kodu nasıl ekleyeceğim sidebara eklemeye çalıştım yani zaten resimde eklemediğim için olmadı :(

---sexybookmarks konusunda hosting sağlayıcımla görüştüm sorun halledildi dediler bende denedim hatasız etkinleştirildi fakat ayarlarını yapamadım türkçesi varmış sonra onu deneyeceğim bu eklentiyi hallettik sayılır.

---Görünüşe bakılırsa bir feed kaynağın yok. Aşağıdaki konuyu incelemeni öneririm.
konuyu inceledim fakat sorunum çözülmedi bu konu önemli yapmam lazım bi şekilde.

-----Alt kategoriden bahsediyorsun sanırım.Onu da şu şekilde yapacaksın.Örneğin ünlüler diye kategori açtın.Son yine karegori aç kısmından örneğin İbo diye kategori açacaksın ibo yazdıktan sonra altta Ebeveyn kısmı var ordan ünlüleri seçeceksin.
Aynı şekilde dahan önce açtıgın kategorileride düzenle diyerek Ebeveyn ataması yaparak alt kategoriler olusturabilirsin.

bunu yapıyorum ama şu şekilde olmuyor siteye girdiğimizde üst menüde ansayfa iletişim ünlüler magazin yazıyor sizin dediğiniz şekilde yeni katagori açıyorum ünlüler diye sonra yine katagori açıyorum ibo diye alttan ebevyn kısmından ünlüleri seçiyorum,açtığım ibo katagorisi ünlüler katagorisine alt katagori oluyor ama en yukarıdaki anasayfa iletişim magazin yazan yere gelmiyor benim yapmak istediğim yukarıda gözükecek imzandaki site varya http://www.omerburakozdemir.com bu sitede üstte home, kimim, iletişim, kalemim, kpss sayacı, katagori, z.defteri yazıyorya üst menüde burada katagori yazan yerin üstüne geldiğimde farklı alt katagoriler açılıyor duyurular,eğlence mizah vs gibi bu şekilde yapmaya çalışıyorum aynısı gibi olmasada weblebi temasında nasıl yapabılecegım boyle bısey sızın anlattıgınız gıbı yaptıgımda üst menude gozukmuyor yenı sayfa ekledıgımde ustte gozukuyor ama onada alt katagorı açılmıyor

-sağ taraftaki sidebar da facebook hayran sayfası eklemıstım o kaybolmus tekrar eklemeye calıstıgımdada olmuyor sidebar.php ye bı kod eklemıstım ama ekledıgım gıbıde aynı sekılde sılmıstım sanırım ondan sonra oldu sıdebar.php yı tekrarmı yuklemem gerekıcek orjınal halını(yukledım fakat yıne gozukmuyor)

GrayMan GrayMan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek IT
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 0 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Çok uzun olduğu için konuyu tam olarak okumadım. Yüzeysel olarak incelemdim.

Alphabet adlı üyeden alıntı

Sitenin uygun bi yerine
Biri kayıt biri login kodudur.

Css kodu nerede. ? Arkadaşa eklediği zaman neye benzediği belli olmaz.

Arakablosu adlı üyeden alıntı

---Login
sitenin uygun bir yerine

Login kısmında site adını yazmana gerek yok. Aşağıdaki adres yeterlidir. Buna ait bir tane ufak bir resim ataması yapacaksın.

wp-login.phpKayıt içinde aynı şey geçerli.

wp-login.php?action=registerAyrıca bunlara uğraşmana gerek yok. Bileşenlerden Meta (Giriş, çıkış, yönetim, beslemeler ve WordPress bağlantıları) var. Onu sidebara ekle.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al