freelance iş ilanları

Ücretli temayı editleyip ücretsiz olarak dağıtabilir miyiz?

27 Mesajlar 4.116 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Nonloser adlı üyeden alıntı

Eğer bir ürünü satın alırken sadece kullanma hakkını satın alıyorsan onu hiçbir şekilde satamazsın. (yasal olarak)

Benim dediğim tema 15 dolar. Yanında 750 dolar diye birşey daha yazıyor. Şöyle yazıyor.

Extended Licence
a template for a Web Service such as WPMU, or as part of a Software Package for sale - Details

Are you alright?
wmaraci
reklam

ultrahako ultrahako Don't be evil Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Bence %70'ini editlemektense yeni tema yapmak daha mantıklı.
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)

furkanozden adlı üyeden alıntı

Benim dediğim tema 15 dolar. Yanında 750 dolar diye birşey daha yazıyor. Şöyle yazıyor.

15 dolara "kullanabilirsiniz".
759 dolara satin alip; satabilirsiniz.

ozergul.net/com

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)
Öncelikle matıklı düşünmeye çalışırsanız siz temayı satın aldığınız zaman kaynak kodları veya tema'yı tekil olarak satın almıyorsunuz sadece kullanmak için satın alıyorsunuz yani bu size temayı düzenleme ve satışa sunma hakkı vermez.Bana bunu bir kullanıcım yapsaydı heralde soluğu savcılıkta alırdı :)

wmaraci
wmaraci

LadyArch3r LadyArch3r Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 60 / 102
  • Ticaret 3, (%100)
örneğin themeforest de

tek kullanımlık lisans : Regular Licence = 35$
alıp satabilme lisansı :Extended Licence= $ 1750
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Yapmayın beyler bayanlar :)

Bir temayı %60-70 değiştirme hesabına css ile renk değiştirme, köşeleri yuvarlaklaştırma, butonları değiştirme gibi şeyleri de katıyorsunuz sanırım.. Bu basit değişiklikler olmadan temayı %70 değiştirmek demek, temayı baştan yapmak demektir.. Oturun kendi temanızı kendiniz çizin o zaman :)

Her şeyden önce bu etik değildir.. Sonuçta siz onun kullanım hakkını alıyorsunuz..Ben şimdi dışardan kiraladığım cep telefonunu ikinci el diye satıp para kazansam doğru bir şey yapmış olur muyum? Elbette hayır :)

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

Berkay adlı üyeden alıntı

Öncelikle matıklı düşünmeye çalışırsanız siz temayı satın aldığınız zaman kaynak kodları veya tema'yı tekil olarak satın almıyorsunuz sadece kullanmak için satın alıyorsunuz yani bu size temayı düzenleme ve satışa sunma hakkı vermez.Bana bunu bir kullanıcım yapsaydı heralde soluğu savcılıkta alırdı :)

Bütün yorumları okudum ama bir tek sizinki aklıma takıldı şimdi ben (satmak bir yana) parayla aldığım temayı kendime göre de mi editleyemem? Ama tema bana psd dosyalarınıda veriyor? wordpress temaları açık kaynak kodlu olur mu bilmiyorum ama psd dosyalarını vermek sanırım düzenleme yapabileceğim anlamına gelir?

Not: Satmak için sormadım bu soruyu eğer ilerde karşıma çıkarsa yani x şahsı paralı bir temayı alıp editleyip dağıtıyorsa bunu kullanmamak gerek çünkü kullanırsak bizde suçlu oluruz o zaman her indirdiğimiz temanın kodlarına özenlice bakmamız gerek herhangi bir paralı lisanslı temaya ait kod var mı diye bu da birazcık zor sanırım yani ben yaptığım bir temanın admin paneli kontrolümü başka bir paralı temadan araklayıp fonksiyonlarını değiştirebilirim. Biraz karmaşık oldu kusura bakmayın :o

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Peki şöyle olsa. Temayı aldım. Kaynak kodlarındaki divlerin adlarının hepsini değiştirdim. .css ve .js dosyalarını da adını değiştirip kendi hostuma aldım. Temanın renklerinde biraz oynadım. Aldığım temayla alakası kalmıyor. Peki ya o zaman satılabilir mi ?
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

Are you alright?

yusufcanol yusufcanol Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hekim adayı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 0 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu kadar düşünmeye gerek yok bence, tema kodları incelenebilir benzeri ortaya çıkarılabilir. Kaldı ki %60-70 edit yapabiliyorsanız kötü de olsa oturup kendiniz o temanın %60-70 kadarını kendiniz kodlayın, kötü bir tema çıkmayacaktır ortaya eminim.
Yap boz olduğu için daha çabuk kavrayabilir ileriki zamanlarda yüzde yüz kendi temanızı ortaya çıkarıp dilediğiniz gibi satabilirsiniz.
Siz böyle düşünürseniz birileri çıkar ücretsiz temaları editleyip satmaya başlar ortada ücretsiz tema dağıtan adam kalmaz (:

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14614
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)

furkanozden adlı üyeden alıntı

Peki şöyle olsa. Temayı aldım. Kaynak kodlarındaki divlerin adlarının hepsini değiştirdim. .css ve .js dosyalarını da adını değiştirip kendi hostuma aldım. Temanın renklerinde biraz oynadım. Aldığım temayla alakası kalmıyor. Peki ya o zaman satılabilir mi ?

Lisedeyken bir hocamız "Yakalanmadığınız sürece kopya serbest. Ama yakalarsam ayvayı yersiniz." demişti. Sanırım anlatabilmişimdir :)
shateiel furkanozden

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al