wmaraci reklam

Geliyoo.com sonuç sayfası özellikleri hakkında.

40 Mesajlar 7.670 Okunma
smmexpress

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli yusuf burdan bir bakabilir misin
http://www.geliyoo.com/crawler-search-global.php?search_form_id=crawler_url&q=yusufkisa
Elbette geliştirmeler oluyor ve yeni çalışmalarımızda olucak dilersen 2014 yılında yeni sistemde bu konuları konuşabiliriz.

wmaraci
reklam

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)
Sistem global tarama yapıyor.Bir de sistem yaptığı taramaları ülkelere göre sınıflandırıp gösterme özelliğinde değil bence.Bu yüzden daha gelişmesi gerekiyor.

www.mucahitguner.com

Cradex Cradex Cradex.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 1 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Buray kardeşim konunun tamamını okumadım seni de pek tanımam ama yazdıklarına biraz gözatınca ,ne kadar iyi şeyler geliştirsen de "ben bunları yaptım ,biz şunları başardık"
diyerek hem kendini kısıtlama hem kullanıcılarını projenden soğutma diye bir tavsiyem olur.
belki çok emek verdiğini düşündüğün için projene toz konduramıyorsun ama kim olursa olsun bir şikayette bulundu mu değerlendir ,bu ne anlar gözüyle bakma - halihazırda emek verdiğin alanda zaten bu işi ilk yapan, sistem mükemmel olmasa bile "Türklerin milli arama motoru" etiketiyle arkasına bizlerin desteğini alarak "çok popülermiş" gibi gözükecektir.yani daha açık konuşacak olursam ,burda marifet projeyi yapanda değil ,kullananda.ancak siz kalitenizle google ve yandex ile kapışacak düzeye gelirseniz o zaman marifet sizin olur

Cradex.org | Günlük Teknoloji İhtiyacınız

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Ne boş konuşan kişiler var ya, biri diyor tüm yazıyı okumadım başkasının yorumundan hareketle söylüyorum, biri diyor tüm yazılanları okumadım biri sikayet ederse düzgün ilgilenin, bu ne bilir vs demeyin diyor. Adam kaç konu açtı şu güzel forumda. Kaç tane cevap yazdı kaç kez aynı açıklamaları yaptı. Yanlış anlamak için çaba sarf eden onlarca kişi çıktı, ulusal anlamda cidden gelişmemiz lazım. Bu nedir arkadaş ya, ben geriliyorum affedersiniz boş beleş yorum yapanları görünce. site:wmaracı.com geliyoo diye aratın google'da bütün konuları ve yorumları okuyun sonra laf edin! Bu ne kendini bilmezlik karşıya saygısızlıktır. Lütfen arkadaşlar yorum yapacaksanız neye yorum yaptığınızı bilin. Eleştiriyse yapıcı eleştiri olmasının gerektiğini bilin.

En ayar olduğumda umarım beni yanıltırsınız ve başarılı olursunuz lafı. Senin inancının ve isteğinin ters düşmesine...! Şu düsturu takının kendinize. Senin ilgilenmediğin konu başkası için çok degerli olabilir. Senin ilgilenmemen abzürd yorumlar yapma hakkı tanımaz sana. Ancak geliyoo.com adıyla açılan konulara yorum yaparak imzandaki sitene ziyaretçi çekersin.

Son olarak Buray abi sabrınız, düzgun cevaplarınız takdire değer. İşlerinizin hazır halini yayına çıkacak halini 4 gözle bekliyorum. İyi çalışmalar bütün ekibinize :)
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam çok anlamam ama arama sonuçlarında neden sonuçlar "crawler-search-global.php" uzantısından çıkıyor. Bu hoş durmuyor bence, ayrıca sistem güvenliğiniz açısından da ne kadar iyi bilemiyorum. Profesyonelliğe yakışmıyor, diğer arama motorlarında böyle birşey görmedim.

trwizard trwizard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli trwizart öncelikle takibin için teşekkür ediyorum, yeni sistemde Google Doodle uygulamasına benzer bir çalışma ile devam edeceğiz Arka Plan'da daha önce yapılan çalışmalar dediğim gibi profesynel çalışmalar değildi bu nedenle o çalışmaları durdurduk ve bu çalışmaları sosyal medya aracılığı ile paylaşmaya karar verdik. Bundan sonra daha profesyonel çalışmalar ile karşınızda olacağız. İlginiz için tekrar teşekkürler.

Eğer ilgilenirsiniz sizinle gönüllü olarak çalışmak isteriz bunu yapmamızın en büyük sebebide yerli bir yazılıma destek vermektir çeviri hizmetinizi karşılayabilir bu doodle çalışmanıza çözüm sağlayabiliriz.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

trwizard adlı üyeden alıntı

Eğer ilgilenirsiniz sizinle gönüllü olarak çalışmak isteriz bunu yapmamızın en büyük sebebide yerli bir yazılıma destek vermektir çeviri hizmetinizi karşılayabilir bu doodle çalışmanıza çözüm sağlayabiliriz.

Çok teşekkür ediyorum öncelikle desteğiniz için, yeni yayın döneminde bir çok arkadaşımız bu konuda bizlere destek olmak istediğini bilrdirdi herkese gönülden teşekkürler. Bu süreçte yanımızda olduğunuz için ve güzel düşünceleriniz için. Bu konuları daha özel şartlarda konuşuruz neler yapılabileceği konusunda ise birlikte karar veririz.

Tekrar teşekkürler.

Ek Olarak:

fatih83 adlı üyeden alıntı

Hocam çok anlamam ama arama sonuçlarında neden sonuçlar "crawler-search-global.php" uzantısından çıkıyor. Bu hoş durmuyor bence, ayrıca sistem güvenliğiniz açısından da ne kadar iyi bilemiyorum. Profesyonelliğe yakışmıyor, diğer arama motorlarında böyle birşey görmedim.

Şu anda gördüğünüz script PHP, XML ve Hadoop sistemi ile MongoDB veritabanı üzerinden verileri okuyarak çalışıyor aynı zamanda ElasticSearch kullanıyor. Ancak Yayına açılmamış olan kısımda ise ve Browser ile birlikte yayına açılıcak olan Geliyoo sisteminde Java Teknolojisi, Oracle, Hadoop, Hbase, Semantic Web ve daha bir çok çalışma kullanıldı. Yani sözün kısası yeni dönemde çok daha farklı bir altyapı ile hizmet vereceğiz. Fazla uzun bir süre kalmadı 2014 yılınınbaşında hem Browser Hemde Arama Motoru aynı gün tüm sitelerin tasarımları ile yayına açılmış olucak. İlginize teşekkürler.

İyi forumlar

Ek Olarak:

PrestijSolution adlı üyeden alıntı

Sistem global tarama yapıyor.Bir de sistem yaptığı taramaları ülkelere göre sınıflandırıp gösterme özelliğinde değil bence.Bu yüzden daha gelişmesi gerekiyor.

Geliştirme çalışmaları devam ediyor bu konuda algoritma geliştirmenin yanı sıra arama kalitesi ekibi de hazırlanıyor sonuç sayfasında daha kaliteli sonuçlar çıkarmak için gerekli tüm çalışmalar sürdürülüyor.

Ek Olarak:

Cradex adlı üyeden alıntı

Buray kardeşim konunun tamamını okumadım seni de pek tanımam ama yazdıklarına biraz gözatınca ,ne kadar iyi şeyler geliştirsen de "ben bunları yaptım ,biz şunları başardık"
diyerek hem kendini kısıtlama hem kullanıcılarını projenden soğutma diye bir tavsiyem olur.
belki çok emek verdiğini düşündüğün için projene toz konduramıyorsun ama kim olursa olsun bir şikayette bulundu mu değerlendir ,bu ne anlar gözüyle bakma - halihazırda emek verdiğin alanda zaten bu işi ilk yapan, sistem mükemmel olmasa bile "Türklerin milli arama motoru" etiketiyle arkasına bizlerin desteğini alarak "çok popülermiş" gibi gözükecektir.yani daha açık konuşacak olursam ,burda marifet projeyi yapanda değil ,kullananda.ancak siz kalitenizle google ve yandex ile kapışacak düzeye gelirseniz o zaman marifet sizin olur

Değerli Cradex olabildiğince mütevazi olmaya çalışsam da zaman zaman kelimelerimde yanlış anlaşılmalara neden olabiliyorum, bunun nedeni Türkiçe'yi yeterince iyi yazamıyor olmamdan kaynaklanıyor da olabilir. Yaklaşık 14 yıldır ülkemde değilim bu süre içerisinde cümle kurmak için kendi dilinizi unutmanız bile mümkün; kastettiğim şey zaman zaman sözlerim yanlış anlaşılabilir ancak kesinlikle amacım kimseyi kırmak incinmesine neden olmak değil sadece konuya açıklık getirmek. Çoğunlukla ben demeyi sevmem "Biz" daha duyarlı bür cümle olur ama kullanmış olabilirim dediğim gibi bazen cümle kurmakta zorlanıyorum. Lakin olabildiğince düzgün kurmaya çaba harcıyorum. Sonuç olarak söylediklerinizi iyi anlıyorum, Proje'me kendime güvendiğim kadar güveniyorum "Bunlar ne anlar" hiç kimseye demedim insanlardan öğreneceğim çok şey olabilir 18 yıldır bilişim sektöründeyim bu sürede çok şey öğreniyorsunuz çok şey kazanıp kaybediyorsunuz ancak Allah izin verirse Geliyoo'yu Türkiye'ye kazandırmaya kararlıyım. DÜşünceleriniz için teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Ek Olarak:

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Ne boş konuşan kişiler var ya, biri diyor tüm yazıyı okumadım başkasının yorumundan hareketle söylüyorum, biri diyor tüm yazılanları okumadım biri sikayet ederse düzgün ilgilenin, bu ne bilir vs demeyin diyor. Adam kaç konu açtı şu güzel forumda. Kaç tane cevap yazdı kaç kez aynı açıklamaları yaptı. Yanlış anlamak için çaba sarf eden onlarca kişi çıktı, ulusal anlamda cidden gelişmemiz lazım. Bu nedir arkadaş ya, ben geriliyorum affedersiniz boş beleş yorum yapanları görünce. site:wmaracı.com geliyoo diye aratın google'da bütün konuları ve yorumları okuyun sonra laf edin! Bu ne kendini bilmezlik karşıya saygısızlıktır. Lütfen arkadaşlar yorum yapacaksanız neye yorum yaptığınızı bilin. Eleştiriyse yapıcı eleştiri olmasının gerektiğini bilin.

En ayar olduğumda umarım beni yanıltırsınız ve başarılı olursunuz lafı. Senin inancının ve isteğinin ters düşmesine...! Şu düsturu takının kendinize. Senin ilgilenmediğin konu başkası için çok degerli olabilir. Senin ilgilenmemen abzürd yorumlar yapma hakkı tanımaz sana. Ancak geliyoo.com adıyla açılan konulara yorum yaparak imzandaki sitene ziyaretçi çekersin.

Son olarak Buray abi sabrınız, düzgun cevaplarınız takdire değer. İşlerinizin hazır halini yayına çıkacak halini 4 gözle bekliyorum. İyi çalışmalar bütün ekibinize :)

Değerli Süha öncelikle samimiyetiniçin ve yakınlığın için teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızı kırmadan olabildiğince cevap vermeye çalışıyorum zamanım kısıtlı olmasına rağmen hemen hemen hiç bir soruyu cevapsız bırakmıyorum. Dünya'da 8 milyarın üzerinde insan var herkes birlik beraberlik içinde olsa elbetteki güzel olur ancak herkesin fikirleri, baış açıları, düşünceleri ve inandığı şeyler farklı burda hangi konu olursa olsun sadece Geliyoo için değil birinin yardıma ihtiyacı olabilecek konularda da onlara yardımcı olmak için bulunuyorum. Vaktim olduğunda elimden geldiğince bilgi sahibi olduğum konularda yazıyorum. Ancak hemen hemen her konu açan arkadaşın farklı başlıklar altında forumda arama yapmadan daha önceki çözümleri incelemeden yazdığını görüyorum. Herkesin amacı farklı dilerim herkes istediğini iyi yada uygun şekilde alır. Niyetimiz Türkiye'nin kaliteli ve kayda değer bir arama motoruna sahip olması bu kolay bir iş mi? Hayır tabiki ancak elimizdeki imkanlar ile bunu başarmaya çalışıyoruz burda destek olan yada olmayan herkese teşekkür ediyorum. Herkese iyi forumlar.
fatih83 FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Ah bu canım ülkemde tek sorunumuz birbirimizi iyi dinlemiyor ve tam anlamadan zan ile hareket ediyor olmak, bir çok problemin ana temeli budur.

Değerli dostlar, başlık sade ve basit. Konuda gayet açık "Geliyoo arama sonuçlarında veya sonuç sayfasında ne gibi özelliklerin olmasını isterdiniz?" Burda geliyoo.com bitti lütfen eleştirilerinizi ve eksik gördüklerinizi bize bildirin demiyoruz ki! neden yanlış anlaşıldığımızı anlamaya çalışıyorum ama zor anlaşıcaz gibi gözüküyor :)

Biz kullanıcısına uzak bir arama motoru geliştirerek "Yaptık, kullanın" demek yerine birlikte karar verelim, şekillendirelim, ne olmasını istiyorsak buyrun kullanmak istediğiniz bir sisteme fikir olarakta olsa eklenmesini dilediğiniz özellikleri bizimle paylaşınız diyoruz.

Burda ben fikrimi bedava size mi vericem diyenler de olabilir, ne o fikir çakallığımı yapıyorsunuz diyen de olur ama gerek yok! herşey açık ve net paylaşmak istersen cevap hakkın var paylaşmak istemezsende zorla kimse bu konuya cevap yazdırtmıyor. Bu son yazdıklarım her fırsatta, her gördüğü başlığa bi aykırılık olsun diye cevap yazan arkadaşlarımıza, lütfen bunlara gerek yok. Bizim eleştirilere açık olmadığımız düşünülmesin, sadece konu başlığına uygun cevaplar alabilmek için bunları hatırlatmak istedim.

Eleştirmek için kalem bileyen değerli dostlarımız için biraz daha sabır etmelerini rica ediyoruz ve buyrun Geliyoo'yu artık açtık lütfen bize her türlü eksik gördüğünüz noktayı bildiriniz diyeceğimiz günü, o başlığı beklemenizi istirham ediyoruz.

Not: teknik çalışmalardan dolayı geliyoo.com bir süre aramaya kapalıdır.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

CandanTR CandanTR www.oyunkulubu.tk Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 20 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Ben bi deniyim bakıyım dedim de ben arama yapınca sonuç çıkmıyor.Heralde aradaığım şey yok dedim facebook yazdım aradım oda yok.

Sorry! No results found for your search 'facebook'.

Suggestions:
Make sure that all words are spelled correctly.
Try different keywords.
Try more general keywords.
Try fewer keywords.

Oyun Kulübü

xrople xrople Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 107 / 61
  • Ticaret 1, (%100)

CandanTR adlı üyeden alıntı

Ben bi deniyim bakıyım dedim de ben arama yapınca sonuç çıkmıyor.Heralde aradaığım şey yok dedim facebook yazdım aradım oda yok.

Sorry! No results found for your search 'facebook'.

Suggestions:
Make sure that all words are spelled correctly.
Try different keywords.
Try more general keywords.
Try fewer keywords.

Not: teknik çalışmalardan dolayı geliyoo.com bir süre aramaya kapalıdır.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al