Geliyoo.com sonuç sayfası özellikleri hakkında.

40 Mesajlar 7.691 Okunma
smmexpress

emin34 emin34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek bilisim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli emin34 kişisel fikirlerini anlayabiliyorum ama bilmediğin konular hakkında yorum yapmanı sana tavsiye etmem, "Gel Fransa'yaekono sana algoritmanın altyapısınını da sistem çalışmalarını da sunucu bağlantılarını da içerik veri merkezi analiz merkezi Semantic Web ve daha sayamayacağım bir çöok şeyi göstereyim" insanları tanımadan onlar hakkında bilgi sahibi olmadan ve neyi ne kadar bildiğini bilmeden yorum yapman doğru değil. Ben bu işi 9 yıldır yapıyorum, "Bir Arama Motoru'nun NASIL YAPILAMAYACAĞINI" çok ama çok iyi biliyorum. Ancak nasıl yapılabileceği konusunda ise her dakika her saniye öğreniyorum. Ve bunun için kimseye bir hesap vermek zorunda değilim. Sen eğer 5-6 kişilik ekip ile bir arama motoru yapabiliyorsan burda herkesin huzurunda söz veriyorum maaşlarınız benden size 18 ay da süre yap bana arama motorunu. Burda atıf yapmak yada klavye de hüner göstermek doğru değil eğer bir şey öğrenmek istiyorsan bilgi almak istiyorsan bütün profillerimde telefon numaralarım yazıyor. Hemen her yerde eposta adreslerimizi bulabilirsin. Burdan özel mesajla da bunu yapabilirsin. Ancak burda hakkın olmayan bir eleştiriyi yapamazsın, nedeni ise kiminne yaptığını bilmiyorsun bilmediğin konular hakkında yorum yapmanı tavsiye etmiyorum. Geliyoo'nun en yetkili ağzı benim burdan konuyu bilen bilmeyen herkese söylüyrum "Geliyoo'nun TÜM DATASI KENDİSİNE AİT BOTLAR ARACILIĞI İLE ELDE EDİLMEKTEDİR" aksini idda eden kesinlikle bilinçsizce konuşur. Yada şöyle diyeyim "Aksini ispat edecek olan tek bir kişi dahi olursa "Tüm Geliyoo Şirketi Onundur" daha ötesi yok sanırım.

Insanların verdiği emeklere saygı duymak yapılabilecek en güzel şeydir, ismini sikrettiğiniz firma hakkında benim yorum yapmam doğru değil, kimin ne olduğu beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren geliyoo ve bu konuda ben başaracağıma inanıyorum sen ister inan ister inanma değerli dostum. Önemli olan bana inananlara karşı her koşulda dik durup onlara güvendikleri kişi olarak layık olanı vermek.

Saygılarımla

Bu onemli milli meseleyi bu milletin ve vatanin hakkettigi yere gelmesi en gelismis ilk 10 ulke arasina girebilmesi icin yerli araba ucak gemi ama onlardan daha onemli olan tamamen yerli olmasi gereken ayriyeten yerli ve tamamen milli olduguna herkesin kanaat etmesi ve butun ulkedeki herkesin kucaklayacagi irki dili dini ayirt etmeksizin bu vatanda yasayan herkese ait bir arama motoru olmasi icin bu ulke icerisinde yapilan calismasiyla ve bu ulke icerisinde bulunan alt yapisi ekipmanlari ile bu isin olabilecegine inanmis bunu onemli bir dava bellemis arkadaslarimizla bir gun istanbulun fethedilmesi gibi internette de bi fethi birileri yapacaktir basaracakdir ufkuna inanmis bu vatanin bu aziz milletin evlatlari olarak Allah'ın izni ve inayetiyle bunu yapanlar neden biz olmayalim inanci ile yola ciktik 5-6 kisilik ekiple 18 ay sonra tum turkiye kamu oyu ile beraber duyarsiniz inşAllah buray bey...

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

emin34 adlı üyeden alıntı

Bu onemli milli meseleyi bu milletin ve vatanin hakkettigi yere gelmesi en gelismis ilk 10 ulke arasina girebilmesi icin yerli araba ucak gemi ama onlardan daha onemli olan tamamen yerli olmasi gereken ayriyeten yerli ve tamamen milli olduguna herkesin kanaat etmesi ve butun ulkedeki herkesin kucaklayacagi irki dili dini ayirt etmeksizin bu vatanda yasayan herkese ait bir arama motoru olmasi icin bu ulke icerisinde yapilan calismasiyla ve bu ulke icerisinde bulunan alt yapisi ekipmanlari ile bu isin olabilecegine inanmis bunu onemli bir dava bellemis arkadaslarimizla bir gun istanbulun fethedilmesi gibi internette de bi fethi birileri yapacaktir basaracakdir ufkuna inanmis bu vatanin bu aziz milletin evlatlari olarak Allah'ın izni ve inayetiyle bunu yapanlar neden biz olmayalim inanci ile yola ciktik 5-6 kisilik ekiple 18 ay sonra tum turkiye kamu oyu ile beraber duyarsiniz inşAllah buray bey...

Şayet böyle bir işe başladıysanız sonuna kadar yanınızda ve destekciniz olarak ilk sırada beni yazın Emin bey, lakin yukarda bahsettiğiniz yazıda bazı atıflarınız olmuş bu atıflar zamanı geldiğinde size de yapılacak ve sizin vereceğiniz cevaplar da karşınızdaki kişilerin anlamamısı ile alakalı olarak benim verdiğim cevaplar gibi olacak. Dediğim gibi bundan "Gurur" duyarım kesinlikle kibir kesinlikle bir gram kin, nefret ve kötü niyetsiz size elimden gelen tüm desteği de sunarım.

Biz'de bu vatanın evlatlarıyız, bizim içinde ülkemiz önemli ve değer kazanmasını istiyoruz, bu yola çıkarken karşımıza çıkabilecek her engeli her taşı tek tek kaldırarak ilerleyeceğimize inandık. Lakin kimseyi kötülemedik, kimseyi eleştirmedik, bizi yerden yere vurdular, "Sustuk" bize "Viral" dediler sustuk. Zamanı geldi şimdi o konuşanların hiç biri bu ortamlarda yok çünkü karşılarındaki kişiyi "Tanımadan Yorum Yaptırlar" kimdir nedir ne değildir bilmiyorlardı. Çevrelerindeki biliçsiz ve bilgisiz kişiler gibi olduğunu düşünüyorlardı. Lakin 13 ülke gezdim, sayısız internet sitesi yaptım, sayısız kişiye yardım ettim Allah inanan kullarının yanındadır. Naçizane burdan bütün arkadaşlarımıza tavsiyem "Hiç bir insanı tanımadan onun hakkında yorum yapmayın, karşınızdaki kişinin kim olduğunu neleri bildiğini bilemezsiniz" sonunda boyun bükmektense konuşmamak ve beklemek en erdemli davranıştır. "Sözüm Meclisten Dışarı" kimseye atıfta bulunmuyorum genel konuştum.

Rabbim yar ve yardımcınız olsun, Allah yolunuzda başarı nasip etsin inşallah gönülden ve kalpten söylüyorum. Bu işe tüm ekip arkadaşlarımla beraber maddi manevi herşeyimizi koyduk. Allah hakkıyla bilen ve verendir, Alah bir kişiye hakkını verecek ise onu zamanı gelinceye kadar saklar." Allah hakkınızda hayırlısını versin inşallah.

Saygılarımla

emin34 emin34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek bilisim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Amin inşAllah benim sahsi fikirlerim orjinal seylerle ugrasmaniz bir yerlere bagli olmamaniz icindi cun ki bir yerlere bel baglamaniz ipinizin birilerinin elinde olmasi sizi bir yere ulastirmaz bunu siz iyi bilirsiniz bir yerlere bagli hareket edip bir gun onlarin pastasina el attiginizda fisinizi cekip atmalari icin bir saniye bile beklemiyeceklerdir ayni zamanda ara.com.tr'nin basina gelenler hakikaten canimida acitti bu ulkenin bir evladi olarak o yuzden ara.com.tr'ye benzememeniz ismail hakki yildiz beyin durumuna dusmemeniz icin tamamen biraz incitici ama yapici kisisel goruslerimdi Allah sizin de yardimciniz olsun uzaktan takip edecegim calismalarinizi saygilarimla...

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

emin34 adlı üyeden alıntı

Amin inşAllah benim sahsi fikirlerim orjinal seylerle ugrasmaniz bir yerlere bagli olmamaniz icindi cun ki bir yerlere bel baglamaniz ipinizin birilerinin elinde olmasi sizi bir yere ulastirmaz bunu siz iyi bilirsiniz bir yerlere bagli hareket edip bir gun onlarin pastasina el attiginizda fisinizi cekip atmalari icin bir saniye bile beklemiyeceklerdir ayni zamanda ara.com.tr'nin basina gelenler hakikaten canimida acitti bu ulkenin bir evladi olarak o yuzden ara.com.tr'ye benzememeniz ismail hakki yildiz beyin durumuna dusmemeniz icin tamamen biraz incitici ama yapici kisisel goruslerimdi Allah sizin de yardimciniz olsun uzaktan takip edecegim calismalarinizi saygilarimla...

Takdir edersiniz ki yukarda belirttiğim husus benim için de geçerli, bahsettiğiniz şahsı tanımıyorum çalışmanın detaylarını bilmiyorum ama bildiğim bir şey var bu güne kadar Türkiye'de yapılmış olan en önemli arama motoru çalışması "Geliyoo" olarak tarihdeki yerini alacak inşallah. "İlk arama motoru botu GeliyooBot/1.0" "İlk Webmaster Tool" "İlk RealTime index" "İlk Türk Browser Çalışması Geliyoo Browser" ve daha bir çok ilk ile biz başladık. 2014 yılında çok daha gelişmiş bir altyapı ve sistemle kullanıcılarımızla buluşacağız. Bu işin içine girdiğiniz de sizde neden bu kadar geciktiğini anlayacaksınız.

1. Neden: Devlet bu konuda kesinlikle size destek olmuyor.
2. Neden: Insanlar başardığınızı görene dek size destek olmuyor.
3. Neden: Maddi imkanlar yeterli gelmiyor.
4. Neden: Yatırımcılar bu konuya yatırım yapmatan kaçınıyor.
5. Neden: Türkiye'de başarı elde etmek için "Yüksek yerlerde tanıdıklarınızın olması gerekiyor"
6. Neden: Hiç bir yatırımcı yada devlet kurumu ülkem kazansın diye sizi teşvik etmiyor prosedürleri önünüze sunup işin içinden çıkıyor.
7. Neden: Size inanmakta zorlanıyor, inanmıyor ve dinlemiyorlar.
8. Neden: Bu güne dek "Arama Motoru" yaptık diyerek yatırım almaya gidenlerin hepsi para istediği için yardımcı olunmuyor.
9. Neden: Emek verip büyüttüğünüz çocuğuuz gibi baktığınız çalışmanıza sahiplik etmek istiyor.
10. Neden: Benim paramla bir yere geliceksen %51'i benim diyor.
11. Neden: Çakallık diz boyu.
12. Neden: Bir gecede barda pavyonda yediği paraya bir saate verdiği paraya ben bir yıllık sunucu masrafımı karşılıyorum ama destek istediğinde burnunun ucuyla bakıyor bir de ben ne kadar kazanıcam diye soruyor.
13. Neden: Ülkemizde çevre konuşuyor o çevre de % ile çalışıyor.

Daha saymakla bitiremeyeceğim kadar neden var, elbetteki bu ülke için çalışan, başarmamız için ilgilenen ve ilgilenecek olan kişilerde var ancak onlarda mumla aranıp bulunacak kadar zor ulaşılan kişiler. Dilerim o kişiler Allah'ın izni ve rızası ile bu işe destek olurlar.

tekrar başarılar.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

trwizard trwizard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli arkadaşlar hepinizin fikirleri önemli bizim için arkadaşımızın ne söylediğini gayet iyi anladım benimde anlatmak istediğim şey yılbaşından sonra yani 2014 yılında Browser çalışması ile her şey istenilen seviyeye ulaşıcak Browser ile birlikte dil değişimi ve dil sorunları ortadan kaldırılacak. Daha önce yazılan her konuya gereken cevabı verdim dil konusundaki aksaklıklar bir çok dili aynı anda entegre etmemiz ile alakalı bazı kaymalar olabiliyor bunun nedeni Semantic Web demiştim yazılarımı takip ettiyseniz görebilirsiniz. Google'da dahi şu anda bu kaymalar mevcut "Bu" yazıldığında translate de "Ayşe" olarak çevirmesi gibi bir çok sistemin kendi içerisinde çakışmaları olabiliyor eleştirilerinizi saygıyla karşıladığımı bilmenizi isterim kesinlikle olgun olan her eleştiri bizim için ciddi bir önem taşıyor kibirlenip "Sanki bu güne kadar arama motoru yazdı da bizi eleştiriyor" gibi cümleler sarfetmem. Her eleştirinin altnda yatan gerçek bir eksiklik beliritisidir dolayısıyla sadece sizin değil bir çok kişinin aynı fikirde olabileceğini düşünerek bu hataları düzeltiyoruz. Yeni sistemde Türkiye'de ve www.geliyoo.com.tr de herşey türkçe olucak o zaman bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Ülginiz için teşekkür ediyorum.

Ek Olarak:

Bu konuyu biraz daha açabilir misiniz Akıllı Telefonların özellikleri doğrultusunda hareket etmesi ile mi ilgili yoksa size sunması mı?

Ek Olarak:

Internet'de bir çok çalışmamızı arka plan olarak görebilirsiniz, özel günler için ilk açıldığımız günden bu güne Facebook, Twitter, Linkedin de de arama motoru çalışmamızın arka planında da bir çok çalışmaya yer verdik. Sanırım bunları incelemediniz "Geliyoo" yazdığınızda görseller içerisinde yapılan çalışmaları görebilirsiniz. Profesyonel çalışmalar olmasada yine de elimizden geldiğince "Kurban Bayramı" dahil her özel günümüzü anlamlı şekilde ifade ettik. Yeni sistemde bununla ilgi çalışmamız da bulunuyor "Google" yabancı arama motorları bu şekilde haber sitelerinde ve bir çok sitede kendinden söz ettirmek için bu çalışmaları yapıyor ve gündemde kalabilmek için bizde bu çalışmaları zamanı geldiğinde "Ülkemize Layık Olacak Şekilde Yapacağız".

İlginiz için Teşekkür ediyorum.

Sitenizi takip ediyoruz arkaplan çalışmalarınızıda biliyoruz bu arkaplan çalışmalarınızı sitenizde göremiyoruz demek istediğim o siz arkaplan çalışması yapıyorsunuzda sitenize eklemiyorsunuzki sitenize girdiğimde orjinal geliyoo ama forumunuza facebook sayfanıza baktığımda bahsettiğiniz çalışma var bilmem anlatabildimmi ?
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

trwizard adlı üyeden alıntı

Sitenizi takip ediyoruz arkaplan çalışmalarınızıda biliyoruz bu arkaplan çalışmalarınızı sitenizde göremiyoruz demek istediğim o siz arkaplan çalışması yapıyorsunuzda sitenize eklemiyorsunuzki sitenize girdiğimde orjinal geliyoo ama forumunuza facebook sayfanıza baktığımda bahsettiğiniz çalışma var bilmem anlatabildimmi ?

Değerli trwizart öncelikle takibin için teşekkür ediyorum, yeni sistemde Google Doodle uygulamasına benzer bir çalışma ile devam edeceğiz Arka Plan'da daha önce yapılan çalışmalar dediğim gibi profesynel çalışmalar değildi bu nedenle o çalışmaları durdurduk ve bu çalışmaları sosyal medya aracılığı ile paylaşmaya karar verdik. Bundan sonra daha profesyonel çalışmalar ile karşınızda olacağız. İlginiz için tekrar teşekkürler.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Şöyle hocam mesela ben sony xperia z yazdım bana bu telefonun rami fln kamerası kaç px fln hepsini yazması güzel olur çünkü bu özlikleri bulabilmek için site site dolaşmam gerekiyor
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Şöyle hocam mesela ben sony xperia z yazdım bana bu telefonun rami fln kamerası kaç px fln hepsini yazması güzel olur çünkü bu özlikleri bulabilmek için site site dolaşmam gerekiyor

Güzel bir ayrıntı olabilir bunu değerlendiricem, şayet bunun özelliklerini belirtebilirsek reklam alanı olan bölümde bu özelliklerden bahsedebiliriz yada bir sitenin yayınladığı makaleyi veri olarak sınıflandırılmış olarak gösterebiliriz. Bizim bu özellikleri bir bir yazmamız mümkün değil ancak bunun için bir geliştirme olabilr. Ayrıntı için teşekkürler.

EpicZ EpicZ Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 2 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
bence biraz gerçekçi olun arkadaşlar ing. dilini bırakın google o piyasayı size bırakır mı :) önce bir türkçeyi halledin derim

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

EpicZ adlı üyeden alıntı

bence biraz gerçekçi olun arkadaşlar ing. dilini bırakın google o piyasayı size bırakır mı :) önce bir türkçeyi halledin derim

Değerli EpicZ yeterince gerçekciyiz, bütün konuları takip etmiş olsaydın bu konuda yapılmış açıklamları görebilirsin. Burda istenilen sonuç sayfasında şayet bir önerin varsa onu sunman eğer yoksa yapılan çalışmalara saygı duyman bizim için de büyük önem arzediyor.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al