wmaraci reklam

10.000 TL Civarı İş Fikirleri Tavsiyeleriniz / Ortaklık

87 Mesajlar 47.375 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
o zaman oto servisi açacaksanız
kesinlikle forumda kur malum elinden geliyor :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yuem yuem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
satış ortaklığından prim veren bir firma var ilgileniyorum ben.ilgilenirsen pm atabilirsin
sermayesi sadece bi web sitesi çevreniz olursa daha iyi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

o zaman oto servisi açacaksanız
kesinlikle forumda kur malum elinden geliyor :)

Forum açmak yerine araç forumlarında aktif üye olmayı düşündüm bende.
Viral olarak yönlendirme yapılabilir :) Forumda açılabilir gerçi ama nasıl bi yol izlemek gerekiyor fikrim yok. Yani ne yöntemle forum açıp müşteri toplayabilirız bilmiyorum ama hali hazırda forumlardan toplayabileceğimi biliyorum çok kolay olacak.

Bu işte en büyük avantajımız : yedek parçacı arkadaşım yedek parça dükkanına geliş fiyatına yani ustaların alabildiğinden %20-60 arası ucuza mal alabiliyor üstelik çevresinde sevilen biri. Misal büyük x parçacısının toptancıyla ; falancaya mal verme seninle çalışıyım gibi anlaşmalarını delebiliyoruz. Bu çok önemli çünkü işçiliğin yanında yedek parçadan kâr eder durumda olacağız. Üstelik müşteri yarın yedek parçacıya fiyat sorduğunda taktığımız parçadan aldığımız fiyatın aynı yada daha pahalı olduğunu görecek ve güvenini kazanmış olacağız.
3 ay iş yapamadık diye topu atmayız. Ki otomotiv işinde böyle bir ihtimalde açıkçası yok gibi bişey :) İşini bilenin iş yapmaması imkansız gibi. Bir kaç iş ile dükkan kendini çevirebiliyor.
O da işini bırakmayacak çalıştığı firmada devam edecek, bende servisten internet işlerine devam edicem. Yani maddi olarak rahat rahat dükkanı destekleyebiliriz.
Beraber çalışacağımız usta alman grubu yetkili servisten geliyor.
metwebber

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Forum açmak yerine araç forumlarında aktif üye olmayı düşündüm bende.
Viral olarak yönlendirme yapılabilir :) Forumda açılabilir gerçi ama nasıl bi yol izlemek gerekiyor fikrim yok. Yani ne yöntemle forum açıp müşteri toplayabilirız bilmiyorum ama hali hazırda forumlardan toplayabileceğimi biliyorum çok kolay olacak.

Bu işte en büyük avantajımız : yedek parçacı arkadaşım yedek parça dükkanına geliş fiyatına yani ustaların alabildiğinden %20-60 arası ucuza mal alabiliyor üstelik çevresinde sevilen biri. Misal büyük x parçacısının toptancıyla ; falancaya mal verme seninle çalışıyım gibi anlaşmalarını delebiliyoruz. Bu çok önemli çünkü işçiliğin yanında yedek parçadan kâr eder durumda olacağız. Üstelik müşteri yarın yedek parçacıya fiyat sorduğunda taktığımız parçadan aldığımız fiyatın aynı yada daha pahalı olduğunu görecek ve güvenini kazanmış olacağız.
3 ay iş yapamadık diye topu atmayız. Ki otomotiv işinde böyle bir ihtimalde açıkçası yok gibi bişey :) İşini bilenin iş yapmaması imkansız gibi. Bir kaç iş ile dükkan kendini çevirebiliyor.
O da işini bırakmayacak çalıştığı firmada devam edecek, bende servisten internet işlerine devam edicem. Yani maddi olarak rahat rahat dükkanı destekleyebiliriz.
Beraber çalışacağımız usta alman grubu yetkili servisten geliyor.

otomobil işinde şimdi şu yapılıyor özellikle yurt dışı ithal edilen ürünlerde
8 10 yedek parçacı bir firma oluşturup toplu alım yapıyorlar ve kendi paylarını alıyorlar ben bir kaç tane biliyorum piyasayı öldürmeden çok fazla kar yapıyorlar.
tamir yedek parça işinde forumlarda iş pek çıkmıyor asıl ekmek rentacar ve şirket arabaları ayrıca servisler bilgine
forumlarda adını duyurmak istersen draglara ve mahalli yarışlara çıkacak bir araç yapman lazım :)
ama kendi siteni kendi markanı yap derim ben dostum sonra forum tanıtımı yapıp aktif takip edersin tavsiyem bu
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

yuem adlı üyeden alıntı

satış ortaklığından prim veren bir firma var ilgileniyorum ben.ilgilenirsen pm atabilirsin
sermayesi sadece bi web sitesi çevreniz olursa daha iyi.

Benzer yöntem ile kazanç sağlıyorum zaman zaman fakat firmaların %99'u bu konuda hırsızlık yapıyor. Yada kendim alıp satabileceğim bir maldan çok düşük kar marjı teklif ediyorlar. Bu yüzden internet sitemde sabit ön ödemeli reklamları tercih ediyorum. Aylık alacağım parayı tanıyorum. Boş alanım kalırsa affiliate kullanıyorum o da ne gelirse artık boş durmasından iyidir mantığıyla .

İşin açıkçası internet üzerinden çalışmaktan gerçekten sıkıldım. 2 yıldan uzun süredir evden çalışıyorum kazancım da iyi fakat herşey de para değil. Bu şekilde çalışmak sağlıklı olmuyor, nihayetinde 8/5 mantığını da güdemiyor insan kendi işi olunca. Hem tamamı riske dayalı bir kazanç insanı strese sokuyor, hiç bir zaman 3 ay sonrası için netlik yok sürekli bir korku hakim ya şöyle olursa ya böyle olursa diye 2 yılda saçlarım beyazladı.
İnternetten kazandığımı reele aktarıp kalıcı birşeyler yapma peşindeyim artık. Yaş 30 a dayandı çocuk var , düzenli birşeyler yapmanın zamanı geldi benim için.
Yine düzeni olmayan mesleğimde var aslında müzisyenim düğün salonlarında türkü barlarda/evlerinde çalışabilirim yine internet kadar kazanırım ama bunların hiç biri normal aile yapısına uygun değil haftasonun yok yaz tatilin yok gecen gündüzün belli değil . Yaklaşık 8-10 yıl her haftasonu millet sevgilisiyle buluşurken ailesiyle pikniğe giderken ben hep çalışıyordum :) e yeter artık yani. Zorda kalırsam tabi ki yine mecburen yaparım cihazlarım herşeyim hazır hatta idmanlıyım da , ama işte mesele tekrar mecbur kalmamak. Bir düzen sahibi olmak.

yuem yuem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

Benzer yöntem ile kazanç sağlıyorum zaman zaman fakat firmaların %99'u bu konuda hırsızlık yapıyor. Yada kendim alıp satabileceğim bir maldan çok düşük kar marjı teklif ediyorlar. Bu yüzden internet sitemde sabit ön ödemeli reklamları tercih ediyorum. Aylık alacağım parayı tanıyorum. Boş alanım kalırsa affiliate kullanıyorum o da ne gelirse artık boş durmasından iyidir mantığıyla .

İşin açıkçası internet üzerinden çalışmaktan gerçekten sıkıldım. 2 yıldan uzun süredir evden çalışıyorum kazancım da iyi fakat herşey de para değil. Bu şekilde çalışmak sağlıklı olmuyor, nihayetinde 8/5 mantığını da güdemiyor insan kendi işi olunca. Hem tamamı riske dayalı bir kazanç insanı strese sokuyor, hiç bir zaman 3 ay sonrası için netlik yok sürekli bir korku hakim ya şöyle olursa ya böyle olursa diye 2 yılda saçlarım beyazladı.
İnternetten kazandığımı reele aktarıp kalıcı birşeyler yapma peşindeyim artık. Yaş 30 a dayandı çocuk var , düzenli birşeyler yapmanın zamanı geldi benim için.
Yine düzeni olmayan mesleğimde var aslında müzisyenim düğün salonlarında türkü barlarda/evlerinde çalışabilirim yine internet kadar kazanırım ama bunların hiç biri normal aile yapısına uygun değil haftasonun yok yaz tatilin yok gecen gündüzün belli değil . Yaklaşık 8-10 yıl her haftasonu millet sevgilisiyle buluşurken ailesiyle pikniğe giderken ben hep çalışıyordum :) e yeter artık yani. Zorda kalırsam tabi ki yine mecburen yaparım cihazlarım herşeyim hazır hatta idmanlıyım da , ama işte mesele tekrar mecbur kalmamak. Bir düzen sahibi olmak.

pm attım hocam

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

otomobil işinde şimdi şu yapılıyor özellikle yurt dışı ithal edilen ürünlerde
8 10 yedek parçacı bir firma oluşturup toplu alım yapıyorlar ve kendi paylarını alıyorlar ben bir kaç tane biliyorum piyasayı öldürmeden çok fazla kar yapıyorlar.
tamir yedek parça işinde forumlarda iş pek çıkmıyor asıl ekmek rentacar ve şirket arabaları ayrıca servisler bilgine
forumlarda adını duyurmak istersen draglara ve mahalli yarışlara çıkacak bir araç yapman lazım :)
ama kendi siteni kendi markanı yap derim ben dostum sonra forum tanıtımı yapıp aktif takip edersin tavsiyem bu

O tarz kollektif yapılanmalar burada yok, nihayetinde asıl ithalatçıdan daha ucuza maletmeleri nadir parçalar değilse zor. Bölgemde 5 milyon dolarlık malı olan yedek parçacı bile toptancıdan alıyor neyi nasıl alıyor iyi kötü biliyorum. Zaten ortak açtığımız arkadaşım bölgenin en büyük 2 firmasında da çalıştı. Yedek parçacıların bu ithalat falan koşturması da en azından bu bölgedekiler için mümkün değil.
Forumlardan şu çıkar ; giderilemeyen sanayide herkesin çözemedediği sorunlar, ne yapılsa düzelmeyen arızalar, kronik tekrarlayan sorunlara kalıcı çözümler ... gibi gibi . Misal marealarda onlarca basit yöntemle giderilecek sorunlar var fakat bunu bilen usta her ilde bir yada bir kaç kişi , arabayı alanlar sanayi sanayi gezip onu bunu değiştirip akşama yine aynı arızayla eve gidiyor. Bu sorunlar 1.6 16v fiat motoru kullanan bir sürü araçta(stilo marea brava siena palio vs.) mevcut.Bu ustanın elinde bir kaç basit işlemden sonra sorunsuza evriliyor. Bu tarz bir çok şeye hakimiz .
Bunun gibi kesin olarak bildiğimiz onlarca git gel bulunmayan düzelmeyen arıza var, bunların bildiklerimizi uygulasak forumlardan iş için yeterli. Çorludan Kartala bunun için gelen adam gördüm , mersinden adanaya giden adam duydum forumlarda.

Kurumsal işler de bağlanabilir bir kaç görüşmemiz de oldu . Tabi ki bunlarla da ilgilenilecek bunlarsız olmaz :)

Drag falan işi biraz daha öte bir iş, performans araçlarıyla ilgilenenler ayrı kişiler. O konuda ayrıca bir alt yapı lazım o da bizde mevcut değil. Modifiye olayı tamir işinden apayrı bir olay. Bilmediğimiz işi de yapmak doğru olmaz :)

Forum olayını da alman araçlarına yönelik bir ortak forum olabilir aslında, forum üzeri parça satışı da yapılabilir tamir bakım işi de gelebilir.

Ya zaten şu var , biz bilinçli olarak giriyoruz bu işe, misal bi triger değişiminde detaylı kontrol yapılıyorsa değişmesi gereken hortumdu falan filandı değişimi söyleniyorsa gerekli parçaların yağlaması yapılıyorsa o müşteri kazanılmış demektir. Neredeyse hiç bir sanayi ustası bunları yapmıyor. İlla arıza belirsin tamir edelim diyorlar. Aracı olanlar bilir mutlaka da başına gelmiştir 3 kuruşluk şey yüzünden tekrar sanayiye gitmek zorunda bırakılıyor insanlar halbuki bir önceki sefer 5-10 liraya halledilecek şeyler bunlar. Benim misal radyatör hortumum artık eskilikten çatlamış patlama noktasına gelmiş bu haliyle yetkili servis triger değiştirmiş , şu hortumun da değişmesi lazım dememiş . Bunu ustalar hiç söylemiyor hatta sen söylesen abi kalsın ne gerek var diyip geçiştiriyorlar. Yada bi enjektör temizliği falanca km yapmışsın bi temizleyelim demiyorlar. İlla arızadan sonrayı bekliyorlar.
Piyasa böyle iken bizde yapılmayanları yapar özenli çalışırsak kaliteli müşteriler edinmiş oluruz. Zaten 5 liralık hortumu değiştirmeye niyetsiz olan müşteriden bize de hayır gelmez .
1500 liralık iş yaptırdığım adam bana yağlı motor teslim etti misal yani 20 liralık maliyeti yok onu yıkatmaktan bile acizler. Böyle bi piyasada işini iyi yapan müşteriyi memnun edenin kazanmaması zaten imkansız.
Zaten bu olaylar sebebiyle bu işten kazanacağımıza inanıyorum.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)

:) fena bi hort olmuş.

Merak eden arkadaşlar varsa o günden bu güne ; birkaç devir dükkan ile görüştüm ama mutlaka bir aksilik oldu ya satan vazgeçti ya ben ya bir aksilik oldu derken bir türlü olmadı.Hatta bir tanesi ile dükkanını devralacakken ticaretin sonunda ona site satmış buldum kendimi.O da şimdi iyi kazanır durumda hala görüşüyoruz :) İnternete yönelik yüksek yatırımı da gözüm kesmedi google malum bugün varız yarın yokuz. Tabi bunlar olurken sermaye de arttı . Hayat bu boş durmaz aksilikler de çıktı arada artışlarda eksilişlerde oldu :) Bulunduğum şehirden tekrar İstanbula taşındım.

Hiç hesapta yoktu ama yedek parçacı bi arkadaşımla beraber oto servis açıyoruz. Hatta bir kaç güne iş başı yapıcaz ufak tefek eksikler kaldı :) Bilgisayar olduğu sürece işime engel de değil, sitelerim ile ilgilenmeye devam da edeceğim. Bu işin yanında araba al/sat yapmayı da düşünüyorum .

Konu seneye de hortlarsa yada unutmazsam inşallah gelir işlerin nasıl gittiğini son durumu da yazarım :)

Ek Olarak:

Bunu da mutlaka araştıracağım. Ana para üzerinden aylık %10 kazanç 1 yılda kendini amorti demek. Bence hesaplama da yanlışlık olabilir yada hesaba katılmayan şeyler vardır bunun içinde. Hele devlete satarak 1 yılda sermaye amortisini bizim gibi küçük sermayelere yedireceklerine ihtimal vermiyorum.

Dostum şirketin varsa kalkınma ajansları %50 hibe veriyor güneş panellerine ve arkadasın dediği gibi devlet senden satın alıyor elektriği fakat 1 yılda değil min 5 yılda amorti ediyor. Arada bakım masrafları vs de eklemek gerek tabiiki:)
Rekomedya kalemdir

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Dostum şirketin varsa kalkınma ajansları %50 hibe veriyor güneş panellerine ve arkadasın dediği gibi devlet senden satın alıyor elektriği fakat 1 yılda değil min 5 yılda amorti ediyor. Arada bakım masrafları vs de eklemek gerek tabiiki:)

:) düşündüğüm gibi işte 30 koysam 30 da hibe alsam 60 bin sermaye aylık 1000 lira gelir eder ki bi halta da yaramaz. Hesapta olmayan bir iki arıza çıksa onu da kazandırmayabilir. Bi de bekle ki devlet ödeme yapsın, hem yarım saatte bir kanunlar değişirken yarın bi gün ters bi kanun çıkıp zora sokulmak da var. Hayvancılıkta yapmışlardı aynısını, tam millet yatırım yaptı para kazanacak ithalat yapıp milleti perişan etmişlerdi, yine yapmayacaklarının garantisi de yok.

Teşekkürler yorumun için.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)

:) düşündüğüm gibi işte 30 koysam 30 da hibe alsam 60 bin sermaye aylık 1000 lira gelir eder ki bi halta da yaramaz. Hesapta olmayan bir iki arıza çıksa onu da kazandırmayabilir. Bi de bekle ki devlet ödeme yapsın, hem yarım saatte bir kanunlar değişirken yarın bi gün ters bi kanun çıkıp zora sokulmak da var. Hayvancılıkta yapmışlardı aynısını, tam millet yatırım yaptı para kazanacak ithalat yapıp milleti perişan etmişlerdi, yine yapmayacaklarının garantisi de yok.

Teşekkürler yorumun için.

Hayvancılıktaki durumu yapabileceklerini sanmıyorum çünkü her il ve ilçedeki sanayi ve ticaret odalarıda dahil çok büyük çapta firmalar fabrikalarının, ofislerinin çatılarını ve arsalarını panellerle doldurdular. Herhangi bir organize sanayi bölgesine girersen gözüne çarpar zaten hemen. Bunca insan yaptırmışken öyle bir kanun değişikliği isyan sebebi:) Ayrıca 60bin sermayeye 1000tl hesabınız gayet doğru. Kilowatt hesaplarını net bilmiyorum fakat yakın bir dostum panel ithalatcısı bir enerji firmasında çalışıyor. İhaleleere girip bu panellerden döşüyorlar. İleride ilgini çekerse şayet arkadaşı yöndendirebilirim detaylı bilgi için:)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al