wmaraci reklam

Hisse Nasıl Alınır

33 Mesajlar 4.342 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

AzveNet adlı üyeden alıntı

Çok çok ekstra bir durum yoksa (ki o durumda herkes zarar eder) panik satışı her zaman zarar ettirir.
Stoploss asla kazandırmaz tek işlevi zarar ettirmektir.
Kaybedeceğinizde canınızın yanmayacağı parayla girin. Yoksa %90 kaybedersiniz paranızı panikten.

Stoploss un amacı minimum zararla kurtulmaktır.
%2 ile 4 defa stop olursunuz ve toplamda %8 zarar edersiniz 5.de %30 tutturursunuz nette %22 kârınız olur.

wmaraci
reklam

cihatnet cihatnet Rüzgara kapılmış gidiyorm Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Koordinatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)

onurozmen adlı üyeden alıntı

Finans'ta internet şube üzerinden başvuru yapılması yeterli mi yoksa hesap olsa bile bankaya gidilmeli mi bilginiz var mı?

Bankada hesabınız varsa yatırım hesabı açma sekmesinden açabilirsiniz.
Kısa bir anket dolduruyorsunuz. Ertesi gün hesabınız açılıyor.
onurozmen

kişi bu mesajı beğendi.

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)

DeepX adlı üyeden alıntı

Stoploss un amacı minimum zararla kurtulmaktır.
%2 ile 4 defa stop olursunuz ve toplamda %8 zarar edersiniz 5.de %30 tutturursunuz nette %22 kârınız olur.

%2 ile 15 poz açmış birisi inanın zaten 5ini kendi kapatacaktır zarardayken stoploss beklemeden.
kalan 10 taneninde 5i stoplossla kapanır. %20 zarar %10 kar etmiş olurki totalde %10 zarardadır.

Maalesef stoploss kullanıp kazanan görmedim :) kazandığını sanıp kaybeden çok gördüm ama kazandırdığına cidden şahit olmadım. minimum zararla kapatmak ne demektir?

1- bu para son param kaybetmeyeyim hepsini.
2- ben bu işi bilmiyorum o yüzden param bitsin böyle böyle diye koydum
3- ben sabırlı insan değilim korkar kapatırım pozu

:)

stoploss kullananın bilgi birikiminden şüphe ederim...
Akıllı insan kullanmaz.

Stoploss intihardan farksızdır. Köprüden atlarken pişman olunması gibi bişeydir.

Anlık bi dalgalanma olur ve o 10dk lık geçici dalgalanma zarar etmene sebep olur. Sen ise oh be hepsi gitmedi ucuz atlattım diye züğürt tesellisinde bulunursun :)

gerçi hisse işinde artık min ve max %20 oluyor. onada stoploss kullanan zaten bi zahmet yapmasın bu işi. yakındır evi arabayı kaybetmesi diye dost tavsiyesi yaparım sadece :) Zaten hisse işine bunu getirmelerinin sebebide yüzünden anlık manipülasyon ve spekülasyonlarda stoploss kullananların haddinden fazla zarar edip bu şikayetlerin ayyuka çıkmasıyla devletin bi el atmasıdır.

Devlet bile artık bunu görmüşse zaten iyice bi oturup düşünmek gerek. Malum bizim devletin hep en son haberi olur :)

Bunuda hayatında (özellikle forex için) stoploss kullanmamış ve hiç - poz yapmamış biri olarak söylerim.

Herkesin kendi stratejisi, kendi yatırımıdır bişey diyemeyiz tabii.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

Javadanadam Javadanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 474
  • Beğeniler 331 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
Akbank'tan uzaktan yatırım hesabı açtırabilirsin, şubeye gitmene gerek kalmaz, sakın thyao ve tuprs alma bunlardan uzak dur, asels alabilirsin. Herkes çıkarken sen girmelisin, herkes girerken sen çıkmalısın.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihatnet cihatnet Rüzgara kapılmış gidiyorm Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Koordinatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)
@Javadanadam konu dışı ama neden thyao ve tuprs kaçsın? :)
Otursun Analinizi yapsın, düşünsün, karar versin risk alsın veya almasın. Karda zararda onun.
Ben hala alım yapıyorum mesela.

Borsada beklenti satın alınır.
Yyapı 0.25 iken millet alma batacak bitecek diyordu oturdum araştırdım. Düşündüm taşındım. Davalara baktım zaman ayırdım. Aldım şimdiki fiyatına google'dan bakabilirsiniz :)

Kısacası zararda sizin karda sizin milletin demesiyle iş yapacaksanız hiç yapmayın.

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

AzveNet adlı üyeden alıntı

%2 ile 15 poz açmış birisi inanın zaten 5ini kendi kapatacaktır zarardayken stoploss beklemeden.
kalan 10 taneninde 5i stoplossla kapanır. %20 zarar %10 kar etmiş olurki totalde %10 zarardadır.

Maalesef stoploss kullanıp kazanan görmedim :) kazandığını sanıp kaybeden çok gördüm ama kazandırdığına cidden şahit olmadım. minimum zararla kapatmak ne demektir?

1- bu para son param kaybetmeyeyim hepsini.
2- ben bu işi bilmiyorum o yüzden param bitsin böyle böyle diye koydum
3- ben sabırlı insan değilim korkar kapatırım pozu

:)

stoploss kullananın bilgi birikiminden şüphe ederim...
Akıllı insan kullanmaz.

Stoploss intihardan farksızdır. Köprüden atlarken pişman olunması gibi bişeydir.

Anlık bi dalgalanma olur ve o 10dk lık geçici dalgalanma zarar etmene sebep olur. Sen ise oh be hepsi gitmedi ucuz atlattım diye züğürt tesellisinde bulunursun :)

gerçi hisse işinde artık min ve max %20 oluyor. onada stoploss kullanan zaten bi zahmet yapmasın bu işi. yakındır evi arabayı kaybetmesi diye dost tavsiyesi yaparım sadece :) Zaten hisse işine bunu getirmelerinin sebebide yüzünden anlık manipülasyon ve spekülasyonlarda stoploss kullananların haddinden fazla zarar edip bu şikayetlerin ayyuka çıkmasıyla devletin bi el atmasıdır.

Devlet bile artık bunu görmüşse zaten iyice bi oturup düşünmek gerek. Malum bizim devletin hep en son haberi olur :)

Bunuda hayatında (özellikle forex için) stoploss kullanmamış ve hiç - poz yapmamış biri olarak söylerim.

Herkesin kendi stratejisi, kendi yatırımıdır bişey diyemeyiz tabii.

Aynı stoploss tan bahsetmiyoruz galiba.

Ani düşüşlerde stoplar işlevselliğini kaybediyor bu doğru buna katılıyorum ayrıca bunun çözümü yok ama ben genelde hacimli hisseleri seçip iz süren stop ile işlem yapıyorum.

Kullananların bilgi birikiminden şüphelenme ile ilgili düşünceniz hakkında diyebileceğim tek şey izlediğim çoğu teknikçinin bu yöntemi kullandığı ve onların bilgi birikiminin gayet iyi olduğunu düşündüğümdür.

Eğer forex veya borsayla ilgileniyorsanız hareketli ortalamaları ve trend takipçilerini bilirsiniz. Çoğu stoploss görevi görür kesişimlerinden al veya sat sinyallerine göre hareket edersiniz.

Aynı şekilde borsa-forex robotlarıda en iyi sonucu veren stoploss sistemini oluşturup buna göre otomatik emirler oluşturur.

Burada başta bahsettiğim stoplossun sabit stoploss olduğunu anlamış olduğunuzu sanıyorum.
Bunun yanında stoploss olmadan nasıl bir strateji ile al-sat yaptığınızıda merak ediyorum.

Örnek olarak 10 tlden bir işlem yaptığımızı düşünürsek stop noktamız %3 altı olan 9.7 yapıp takip ederiz. Eğer fiyat 9.7 altı KAPANIŞ yaparsa işlemi sonlandırırız. Eğer yükselirse kapanışın %3 altını tekrar stop yapıp devam ederiz.

Bu dediğim hacimli hisselerde geçerli diğer türlü gün içinde taban tavan yapan hisseler biraz kumar oynamaya benziyor.

Mobilden yazdığım icin yazdikalarinizdan aklımda kalan sorulara cevap verdim. Görmediğin noktalar olabilir.
MasterPhp

kişi bu mesajı beğendi.

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)

DeepX adlı üyeden alıntı

Aynı stoploss tan bahsetmiyoruz galiba.

Ani düşüşlerde stoplar işlevselliğini kaybediyor bu doğru buna katılıyorum ayrıca bunun çözümü yok ama ben genelde hacimli hisseleri seçip iz süren stop ile işlem yapıyorum.

Kullananların bilgi birikiminden şüphelenme ile ilgili düşünceniz hakkında diyebileceğim tek şey izlediğim çoğu teknikçinin bu yöntemi kullandığı ve onların bilgi birikiminin gayet iyi olduğunu düşündüğümdür.

Eğer forex veya borsayla ilgileniyorsanız hareketli ortalamaları ve trend takipçilerini bilirsiniz. Çoğu stoploss görevi görür kesişimlerinden al veya sat sinyallerine göre hareket edersiniz.

Aynı şekilde borsa-forex robotlarıda en iyi sonucu veren stoploss sistemini oluşturup buna göre otomatik emirler oluşturur.

Burada başta bahsettiğim stoplossun sabit stoploss olduğunu anlamış olduğunuzu sanıyorum.
Bunun yanında stoploss olmadan nasıl bir strateji ile al-sat yaptığınızıda merak ediyorum.

Örnek olarak 10 tlden bir işlem yaptığımızı düşünürsek stop noktamız %3 altı olan 9.7 yapıp takip ederiz. Eğer fiyat 9.7 altı KAPANIŞ yaparsa işlemi sonlandırırız. Eğer yükselirse kapanışın %3 altını tekrar stop yapıp devam ederiz.

Bu dediğim hacimli hisselerde geçerli diğer türlü gün içinde taban tavan yapan hisseler biraz kumar oynamaya benziyor.

Mobilden yazdığım icin yazdikalarinizdan aklımda kalan sorulara cevap verdim. Görmediğin noktalar olabilir.

üstadım o izlediğiniz insanlar asla ama asla kendi paralarıyla bu işlemleri yapmazlar. fon kontrolü yaparlar ve bu durumda zaten siz herşeyinizi kaybetme hakkını ona verdiğinizden dolayı onlarında bir korkusu olmaz. fon kontrol ediyorsanız evet işe yarar belki. ama kendi paranızı kontrol ediyorsanız çok yaramaz. fonda bir yerden zarar ederken diğer bi taraftan(tutar yüksek olduğundan bir çok poz açabileceğiniz için) kazanabilirsiniz.

bahsettiğiniz örnek için;
stop noktanız %3
ve hisseniz %3.1 e anlık düştü. yahut 5dklığına düştü. ceo hastaneye kalktı falan filan bi haber geldi.
sonra durumu iyiymiş geri yükseldi.

bu ara sizin sl noktanız ne işe yaramış olur? :)

eğer büyük bir fon kontrol etmiyorsanız sl intihardan öteye geçmez.
şu an forex için 1lot sanırım 1500$ civarıdır. 10farklı poz açıp (eşit olarak) riski ve karı bölebilirsiniz. kalkıp 1lotu tek poza koyarsanız bu intihardır. ama bir fon yönetiyorsanız rahatça 1lotu bir poza basabilir ve bekleyebilirsiniz. çünkü daha açacak 100lotunuz belki 1000lotunuz daha vardır.

bu durumda sl koymanız normal olabilir. ki o izlediğiniz insanlar emin olun o videoları ya deneme hesaplarla çekiyor yahutta şahsi hesaplarıyla değil fon hesabıyla.

ben asla bir teknik analiz almadım kimseden. özellikle firmalardan. kendi analizlerimi kendim yaptım. aslada kaybetmedim. zaten kafanızı çok farklı indikatörlerle karıştırmayada gerek yok. maksimum 3 indikatör yeterli geliyor emin olun. gerisi çok sıkı takip gerektirir. eğer takip etme olanağınız yoksa mecburen scalp yapmalısınız.

ama tabii herkesin kendi düşüncesidir.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Borsadan para kazanmak için bol paran ve bu parayı iyi değerlendirmek için iyi bir bankaya ihtiyacın var. Borsa için Garanti bankası haricinde kim ne söylerse söylesin inanma. Garanti bankasından yatırım hesabı açıp, güvenlikli olarak işlem yapabilirsin. Çok az bir para ile girersen sadece işi öğrenmene katkı sağlar. Kazanmana katkı sağlamaz. Bana bu konularda soru sorabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)

onurozmen adlı üyeden alıntı

Finans'ta internet şube üzerinden başvuru yapılması yeterli mi yoksa hesap olsa bile bankaya gidilmeli mi bilginiz var mı?

Bankaya bizzat gitmeniz gerekmektedir ...

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

MasterPhp MasterPhp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek okuyorum
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 41 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

haber58 adlı üyeden alıntı

Borsadan para kazanmak için bol paran ve bu parayı iyi değerlendirmek için iyi bir bankaya ihtiyacın var. Borsa için Garanti bankası haricinde kim ne söylerse söylesin inanma. Garanti bankasından yatırım hesabı açıp, güvenlikli olarak işlem yapabilirsin. Çok az bir para ile girersen sadece işi öğrenmene katkı sağlar. Kazanmana katkı sağlamaz. Bana bu konularda soru sorabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

hocam haftaiçi garantiden hesap açarım o zaman hocam dediniz gibi ufak miktar ile işi öğrenirim ufak miktarı kayıp ettim zaman üzülmemde teşekkür ederim hesabı açtıktan borsa ile ilgili soruları bu konu altında yazarım benim gibi yeni başlayanlar yararlanır en azdan hocam teşekkür ederim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al