Giriş Yap / Kayıt Ol

7 Yaşında Google’a İş Başvurusu Yapan Kız ve Aldığı Cevap

Tarih: 17 Şubat 2017   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  6886 kez okundu

Google’a yalnızca 7 yaşındayken iş başvurusu yapmayı aklınızdan geçirebilir miydiniz? Sizi bilemeyiz ama Chloe Bridgewater, dünyadaki milyonlarca çocuğun aksine yalnızca 7 yaşındayken içindeki girişimci ruhunu ortaya çıkararak, Google’a iş başvurusunda bulunmak için bir mektup gönderdi. Mektubuyla Google’ı etkilemeyi başaran Küçük Chloe bizzat Google’ın CEO’su Sundar Pichai’den cevap mektubu aldı.

Google’a yazdığı mektubunda Chole, Google’da çalışmak için ne kadar hevesli olduğuna, bilgisayarlara olan ilgisine aynı zamanda çikolata fabrikasında çalışmayı düşleyip Olimpiyatlarda yüzmeyi istediğini de ekledi.

Küçük Chloe’un mektubu ise tam olarak şöyle;

"Sevgili Google’ın Patronu,

Adım Chloe ve büyüdüğüm zaman Google’da  çalışmak istiyorum. Ayrıca bir çikolata fabrikasında çalışmak ve Olimpiyatlarda yüzmek istiyorum. Cumartesi ve Salı günleri yüzmeye giderim. Babam bana Google'da çalışırsam puflarda oturabileceğimi, kaydıraktan kayabileceğimi ve go kart sürebileceğimi söyledi. Bilgisayarları çok seviyorum ve oyun oynadığım bir de tabletim var. Babam bana bir robotu karelerin arasında yukarı ve aşağı taşıyabileceğim bir oyun verdi ve bu oyunun bilgisayarları öğrenmem için iyi olabileceğini söyledi. Babam bana bir gün bilgisayar alacakmış. Öğretmenlerim anne ve babama derslerimde başarılı, yazmada, konuşmada ve yüzmede iyi olduğumu söyledi. Babam bana eğer böyle iyi olmaya devam edersem ileride Google'da çalışabileceğimi söyledi. Kardeşim çok zekidir ama 5 yaşında ve hala bebeklerle oynamayı ve giydirmeyi seviyor. Babam bana Google’da çalışabilmem için sizin için uygulama yapmam gerektiğini söyledi. Ama ben onu nasıl yapacağımı bilmiyorum bunun yerine babam şimdilik bir mektup yazmamanın da yeterli olacağını söyledi. Mektubumu okuduğunuz için teşekkür ederim, daha önce sadece Noel Baba'ya mektup yazmıştım. Hoşçakalın.

Chloe Bridgewater. Yaş 7"

Bu girişimci kızın düşünceleri ve cesaretinden oldukça etkilenen Google’ın yeni CEO’su belki birçok şirketin yapacağının aksine küçük kıza motive edici bir posta ile karşılık verdi;

“Mektubun için çok teşekkürler. Bilgisayarları ve teknolojiyi sevmenen memnun oldum, umarım teknoloji hakkında çok daha fazlasını öğreneceksindir. Bence eğer sıkı çalışır ve hayallerini takip edersen, Olimpiyatlarda yüzmekten Google’da çalışmaya kadar aklına koyduğun her şeyi başarabilirsin. Okulunu bitirdiğinde iş başvurunu bekliyor olacağım!  :)”

Yaşanan olay bir yerde Google’ın neden Google olduğunu ve Google gibi şirketlere sahip olmak için çocuklara ne şekilde davranmamız gerektiğinin de bir özeti niteliğinde.

Cevaplar muhtemelen belli ama aynı olay yerli bir şirket için söz konusu olsa sizce söz konusu şirket aynı şekilde geri dönüş yapar mıydı? Ya da “Şu kesin yapardı” dediğiniz şirketler var mıdır?

18 Yorum
MOmerAlpi avatar
MOmerAlpi • 1 yıl önce
CEO'ya bu geri dönüş için tebrik ederim.
Bence Tostçu Erol geri dönerdi smile
thewane avatar
thewane • 1 yıl önce
hiç gülesim yoktu smile sayende güldüm hocam
BostanVA avatar
BostanVA • 1 yıl önce
hahahahaahah
tanerava avatar
tanerava • 1 yıl önce
Allah İyiliğini Versin Hocam smile Hiç Güleceğim Yoktu
atila avatar
atila • 1 yıl önce
hahaaaha:D
semih1998 avatar
semih1998 • 1 yıl önce
Dönüş yapar dediğim firma: webtures
WWT avatar
WWT • 1 yıl önce
bırak şimdi hocam smile))
abdakgl avatar
abdakgl • 1 yıl önce
Ben şu google posta olayını anlamadım her evrakta CEO imzası 60 küsür ülkeye nasıl yetişiyor bu CEO smile yetişmiyor tabi kide helal sana Koca yürekli GOOGLE
roow avatar
roow • 1 yıl önce
Yerl şirket: biz sizi ararız
kümülatif avatar
kümülatif • 1 yıl önce
Erdal bakkal da cevapsız bırakmazdı sad face
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Erdal abi çay bana!
Kiroglumarket avatar
Kiroglumarket • 1 yıl önce
Benim Aklıma direkt Bu Geldi !

http://i.hizliresim.com/ALQm8r.jpg
bilsez avatar
bilsez • 1 yıl önce
Benim yaştaki birine de cevap gönderirmiydi acaba?
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Güzel soru smile
alast4ir avatar
alast4ir • 1 yıl önce
Ülkemiz de birkaç firma var bu konuda.Girişimcilik blog yazarlığı gibi işlerin zirvesinde yıllardır kalan ve herkese zaman ayıran insanlar.
ahmet09 avatar
ahmet09 • 1 yıl önce
Bir tanede babasına yazması gerekirdi wink
looktr avatar
looktr • 1 yıl önce
Türkiyeden neden bir google çıkmadığının belgesi! daha çocukları camide azarlamaktan yeni yeni vazgeçmeye başlıyoruz.
haber58 avatar
haber58 • 1 yıl önce
Google patronu yazmamıştır.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.