Giriş Yap / Kayıt Ol

Çin’in Bitcoin Borsasını Kapatacağı Haberi Kripto Paraları Fena Vurdu!

Tarih: 11 Eylül 2017   Kategori: İnternet   Yazar: Being  |  2230 kez okundu

Yatırımcılarının kimini vezir kimini rezil eden kripto para sektöründe önümüzdeki günlerde çok ilginç gelişmeler yaşanabilir. Geçtiğimiz hafta Çin’de bir haber kaynağı olan Caixin’in, Çin’in yakın zamanda kripto para borsasını kapatacağı üzerine yaptığı haber sonrasında kripto para birimleri ciddi düşüş yaşamaya başladı.

Haberin yayılmasıyla birlikte en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’de (BTC) %5’lik düşüş yaşanırken, Ethereum ve Bitcoin Cash %8 ila %9 oranında değer kaybı yaşadı. Çin merkezli kripto para borsası olarak bilinen Okcoin ve Huobi ekipleri ise henüz kendilerine bu yönde bir bilginin ulaşmadığı açıklamasında bulundular.

Son bir haftadır istikrarını bozan ve tahterevalli kıvamında gelişmeler yaşayan kripto paraların düşünü etkileyen tek faktör elbette bu değil. Geçtiğimiz hafta bağış toplama yöntemi olarak ICO’ların yasaklanmasının yaşanan zirve düşüşünde parmağı olduğu düşünülüyor.

Çin’in olası bir yasaklamayla gündeme çıkmasının kripto paraların selameti açısından hiç iyi olmadığı kesin ancak eğer yapılan haberler sadece clikbait’den ibaretse yaşanan bu düşüş kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünen internet yatırımcıları için muhteşem bir fırsat olabilir. Ne var ki kripto para piyasasının hala rüzgara kapılarak sürüklenen bir piyasa ve yatırım modeli olduğunu unutmamak gerekiyor.

Sizce rüzgar kripto paraların seyrini ne şekilde etkileyecektir? Yaşanan düşüş harika bir alım fırsatına dönüştürülebilir mi?

7 Yorum
Usta Elektrikci avatar
Usta Elektrikci • 9 ay önce
Paran var derdin var
JumperTech avatar
JumperTech • 9 ay önce
Bitcoin iflas edecek tekrar tekrar bunu belirtiyorum... Sonra JumperTech söylemişti dersiniz.
eneskamis avatar
eneskamis • 9 ay önce
Bana göre şu anda kripto paralar en güvenilir yatırım yöntemlerinden birisidir. Çinli haber sitelerinin böyle haberlerle indirmesi bana kalırsa birilerinin piyasayı toplamasına yarayacak daha sonra tekrar şişecek ve bu adamlar dalgayı kara çevirecek.

Zaten kripto paralar yüksek dalgalanma oranlarıyla çok cezbediyor bu dalgalanmaya nereden girip nereden çıkacağını yakalayan birisi çok iyi paralar kazanabilir. Yoksa hani 3.8lerde daha düşmez denen dolar bugün 3.3ü gördü, bu pazarlarda her şey olabiliyor.

Birde kripto paralara olan güvenim birazda bankaların artık karşı çıkmayıp aksine kripto para pazarında pay kapmaya çalışmalarına dayanarak söylüyorum.
HamdiCetin avatar
HamdiCetin • 9 ay önce
Ben biliydim böyle olacağını.
ntka avatar
ntka • 9 ay önce
Yatırım yapılcak bir araç değil kesinlikle güven olmaz
monelogg avatar
monelogg • 9 ay önce
AHahaha, arkadaş, zamanında bir-coin alacağıdık hayallerimizi bile yıktı vatandaşlar. smile
AllyBey avatar
AllyBey • 9 ay önce
haber çıkmadan önce örn: 1 milyonluk coin alan adam 2 hafta sonra 1.3, 1.5 milyona satar bunlar borsa stratejisidir haber yapıp fiyat düşürür fon alıp tekrar satarlar ki burda 1 milyon sadece örnek. Adamların ne kadar yatırdığını allah bilir
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.