Giriş Yap / Kayıt Ol

Daha Az Sekme Kullanmayı Alışkanlık Haline Getiren Chrome Eklentisi; Tabagotchi

Tarih: 12 Eylül 2017   Kategori: Yazılım   Yazar: Being  |  1410 kez okundu

Aynı anda birden fazla işle uğraşmak, yani multitasking’in müptelası olduysanız, bu Google Chrome eklentisiyle sizi tedavi edebiliriz. Aynı anda veya eş zamanlı olarak birden fazla işe odaklanma olarak açıklayabileceğimiz Multitasking verimli bir çalışma biçimi gibi görünse de bilim insanları bunun tam aksini savunuyor.

Bilim insanlarına göre Multitasking biçiminde çalışmak daha çabuk yıpranmamıza ve çalışmalarımızın veriminin düşmesine neden oluyor. Aynı anda eş zamanlı olarak farklı işlerin peşinden koşturduğumuz için ekstradan bonus olarak stres handikapı cebe inmiş oluyor. İlk başta insana kendini önemli biriymiş gibi hissettiren Multitasking, kısa süre sonra negatif etkilerini gün ışığına çıkararak sararıp solmanıza neden oluyor.

Eğer gününüzün ve işinizin büyük bölümü itibariyle internet tarayıcılarını kullanmak zorunda kalanlardansanız, Google Chrome için geliştirilen tematik eklenti Tabagotchi size bu kötü alışkanlığınızı geride bırakmanız için yardımcı olabilir.

Bir Nevi Sanal Bebek

Tabagotchi eklentisinin işlevi oldukça basit. Oyunlaştırılmış bir deneyim sunan Tabagotchi, Google Chrome’u kullandığınız süre boyunca size eşlik edecek renkli kişilik bir arkadaş sunuyor. Bu arkadaşınızın hayatta kalması ve eklenti cennetine gitmesini engellemek için sekme sayınızı belli bir oranda tutmanız gerekiyor.

Açtığınız internet sekmelerinin her biri Tabagotchi’nin petinden belli oranda sağlık puanı götürüyor. Tabagotchi az sekmeyle çalıştığınızda mutlu olurken, sekmelerinizin sayısı arttıkça hüzünlenip kederleniyor.  Eğer çok fazla internet sekmesi açmaya devam ederseniz sizi uyararak açtığınız sekmelerin sayısını düşürmenizi istiyor. Tarayıcınızdaki açık sekmelerin sayısını düşürmediğinizde Tabagotchi’nin sağlık durumu kötüye gidiyor ve en sonunda trajedik bir son ile Tabagotchi eklenti cennetine gidiyor.

Ücretsiz bir Google Chrome eklenti olan Tabagotchi, bence çok fazla sekmeyle çalışma alışkanlığını geride bırakmak isteyen webmaster’lar için ilaç olabilir.

❱❱ Tabagotchi’ye Google Chrome mağazasından ulaşmak için tıklayınız.

14 Yorum
Illuminati avatar
Illuminati • 9 ay önce
Beğenmedim
Codecu avatar
Codecu • 9 ay önce
yaptırım gücü az gibi duruyor, ama benim de üzerinde çalıştığım bir eklentiyi yapmışlar, kaynak kodlarına ulaşma imkanım var mı ?
Being avatar
BeingEDİTÖR • 9 ay önce
Bildiğim kadarıyla proje açık kaynaklı geliştirilen bir proje değil. Yine de geliştiricilerine mail atmayı deneyebilirsiniz. Ecnebiler bu konuda bizim aksimize oldukça yardımsever tavırlar sergiliyorlar smile
JumperTech avatar
JumperTech • 9 ay önce
TekUmut avatar
TekUmut • 9 ay önce
Ben fazla sekmenin zararlı olmadığını düşünüyorum. Bir çok şeyi aynı anda yönetmek zorunda kaldığım vakit sekmeler benim kurtarıcım gibi.
nihatturan avatar
nihatturan • 9 ay önce
Etkili olcağını sanmıyorum smile
JumperTech avatar
JumperTech • 9 ay önce
Tabagotchi şifreleri çalmasın?
Being avatar
BeingEDİTÖR • 9 ay önce
Yok devenin bale pabucu smile Tabagotchi şifrenizi çalabilecek olsaydı, Google Chrome eklentilerinin tamamı güvensiz olurdu smile Mağazada onaylı olarak sunulan bir eklenti için bu ihtimal söz konusu değil.
JumperTech avatar
JumperTech • 9 ay önce
Maalesef bu söz konusu, eklentiler form verilerini ve çerezlerini dıştan çağrılan basit bir eval koduyla istenilen data sunucusuna aktarabilmekte... sad face
Being avatar
BeingEDİTÖR • 9 ay önce
Abi siz daha neden Chrome kullanıyorsunuz ki o zaman? smile Ben şahsen Opera ve Safari kullanıyorum.
Aziranea07 avatar
Aziranea07 • 9 ay önce
Bende genelde 30'dan fazla sekme açık olur her daim. Pek yaptırım gücü yok boş bir app olmuş.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 9 ay önce
Maksimum zamanda 10 tane sekme oluyor. Daha üstüne çıktığım çok nadir oluyor smile Bir işi bitirmeden diğerine atlayamıyorum alışkanlık işte smile
Aziranea07 avatar
Aziranea07 • 9 ay önce
Hocam chromeda bir pencerede youtube videoları, diğer pencerede kişisel gelişim girişimcilik içerikleri diğerinde scriptler ve site yönetim paneli diğerindede haber siteleri filan hiç azalmıyor 2 senedir smile
hasanablak avatar
hasanablak • 9 ay önce
Çok oynak ya smile
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.