Giriş Yap / Kayıt Ol

Microsoft, Klasik Age of Empires’ı 20 Yıl Sonra Yeniliyor!

Tarih: 21 Haziran 2017   Kategori: Oyun   Yazar: Being  |  5334 kez okundu

İlk defa bir bilgisayar oyunu olarak tanıdığımız ve Age of Empires serisinin kökünü oluşturan Rise of Rome Expansion yenileniyor! Oyuncuların birbirinden heyecanlı haberleri aldığı E3 2017 etkinliğinden klasik oyun severlerini heyecanlandıracak haberler de geliyor. “Age of Empires neden yıllardır yeni oyun çıkartmıyor!” diye isyan bayrağını omuzlarda taşıyanlar için Microsoft, Age of Empires’ın yenilenmiş / remastered sürümünü yayınlayacak.

Yayınlanmasının ardından 20 koca yılı deviren AOE hala hayranlarını ve sadık oyuncu kitlesini elinde tutmayı başaran ender oyunlardan biri. Microsoft da 20 yıllık efsanesini ve oyuncularını onurlandırmak için Age of Empires serisinin ilk oyununu tekrardan yenileme yoluna gidiyor. Yenilenmiş Age of Empires; 4K ultra gerçekçi grafikler, yeniden oluşturulan oyun müzikleri, oynanış tarzı üzerindeki iyileştirmeler ve multiplayer desteğine sahip olacak. Üstelik bilgisayar dışında Age of Empires, Xbox Live aracılığıyla da multiplayer dünyasına yelkenlerini açabilecek.

Microsoft’un “Definitive Edition” adını vermeyi uygun gördüğü yeni Age of Empires’in serinin ilk klasik oyunu olan Rise of Rome Expansion olarak çıkacağını da tekrardan belirteyim. Oyunun yenilendiğini nasıl görüneceğini merak eden oyuncular için işte Microsoft’un elindeki kapı trailer videosu;

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz yıllarda Microsoft harici bir geliştirici grubu Age of Empires II oyununu HD sürümünü geliştirmiş ancak oyun Microsoft tarafından yenilenmediği için beklenen ilgiyi görememişti. AOE’ın bu sefer beklediği ilgiyi fazlasıyla göreceği umuluyor. Age of Empires’ı yenilenmiş grafikleriyle oynamak için 2017 Aralık ayını beklememiz gerekecek.

Age of Empires’ın sessizliğini remastered şeklinde bile olsa bozması oldukça sevindirici. Siz ne düşünüyorsunuz?

7 Yorum
Komut avatar
Komut • 1 yıl önce
Evet bi nostalji daha benim için. Diablo 3 ü de deli gibi beklemiştim taaa İstanbullara özel serisini almak için gittim smile. Stratejinin babası olarak adlandıorılabilecek bir oyun. Aslında bunun gibi yenilense iş yapabilecek çok oyun var. Mesela Twisted Metal gibi. Ancak bütçe yetersizliği yada şirketin kapatmış olması bu güncellemelerin gelmeyeceğinin altını çiziyor. Kara kutu döneminden beri oyun oynarım. Sevdiğim oyunlar arasındadır buda. Çıksın bakalım nasıl olacak.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 1 yıl önce
Benim de en büyük temennim Microsoft'un OS X platforumunu es geçmemesi. Normalde pek oyun oynamıyor olmama rağmen OS X'de olursa mutlaka satın alacağım.
Komut avatar
Komut • 1 yıl önce
Muhtemelen es geçmezler. Xbox'ın reklamını yaparlar. Bi müddet sonra tüm platformlara açarlar. Belki tabletlere bile.
buzmavisi avatar
buzmavisi • 1 yıl önce
Küçüklüğümün oyunudur, defalarca cafeye gidip arkadaşlar ile oynamışızdır. Güncellenmesine sevindim.
ecarpar avatar
ecarpar • 1 yıl önce
güncellemeye gerek yokki ben halen ilk oyunu oynamaya devam ediyorum.. Nostalji öyle değil böyle yaşanır. revealmap ve no fog favorimdir smile bir tane de photon man aldıkmı keyif yapabiliriz smile
KaanYılmaz avatar
KaanYılmaz • 1 yıl önce
OS X Sürümü çıkar inşallah. sad face
Kanuni avatar
Kanuni • 1 yıl önce
Microsoft tam çöpçü oldu. Önce Nokia 3310, şimdi Age Of Empires. Öncekileri söylemiyorum bile. Yeniliğe ayak uyduramıyorlar.
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.