Giriş Yap / Kayıt Ol

Suyla Silip Silip Tekrar Kullanabileceğiniz Akıllı Defter: Everlast

Tarih: 16 Kasım 2017   Kategori: Teknoloji   Yazar: Being  |  1923 kez okundu

Geçtiğimiz yıl birkaç kafadar bir araya gelip dünyayı değiştirme hayali kurmuş, ardından yenilenebilir bir defter çıkarmıştı. Bu defteri baştan sona kullandıktan sonra kaldırıp çöpe atmak yerine, mikro dalga fırında kısık ateşte çevirip tertemiz sayfalarınızla kaldığınız yerde yola devam edebiliyordunuz. Kendilerine Rocketbook adını veren bu çılgın ekibin yeni projesi ise ıslak mendil veya havlu yardımıyla silerek tekrardan kullanabileceğiniz akıllı defter; Everlast.

Sayfayı her temizlemek istediğinizde mikro dalgaya atıp çevirmek kullanıcılara zul getirince Rocketbook bu kez daha pratik, dünyayı ve cüzdanlarımızı kesinlikle daha yeşil bırakacak bir defter geliştirdi. Everlast’ın sayfaları sıradan kağıt yerine polyester karşımı bir maddeden harmanlanarak meydana getirilmiş. Kullanıcı normal bir defter gibi notlarını alıyor ve defterin sayfalarını temizleme ya da sayfayı silme ihtiyacı duyduğunuda ıslak mendil ya da ıslak havlu yardımıyla sayfayı kuruluyor. Sonuç olarak sayfa tertemiz ve tekrardan kullanılabilir olarak karşımızda duruyor.

İşi yalnızca bu kadar basit tutmak istemeyen Rocketbook ekibi bir de defterleri için doğa dostu mobil aplikasyonlar geliştirmiş. Bu mobil aplikasyonlar yardımıyla Everlast’daki sayfalarınızı yalnızca saniyeler içince cihazınıza tarayıp hemen popüler bulut hesaplarınıza aktarabiliyorsunuz. Sayfalarınızı sonsuzluğa uğurlamak zorunda kalıp aynı zamanda sayfalarınıza bir gün ihtiyacınız olabileceğini düşünürsek, Rocketbook tüm eksikleri düşünmüş gibi duruyor.

Sıradan bir kalemle kullanılabilen Everlast’ın insanları her yıl onlarca defter satın alma maliyetinden kurtaracağını düşünürsek Everlast’ın h em dünyayı hem ceplerimizi daha yeşil hale getireceği kesin. Everlast projesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz projenin Kickstarter üzerindeki sayfasına bir göz atabilirsiniz.

Her gün dünyayı değiştirip daha iyi bir yer haline getireceği vaat edilen teknolojilerle karşılaştırırsak Everlast’ın çok hakiki bir çözüm olduğu kesin. Suyla silip silip tekrar kullanabileceğiniz akıllı defter hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

6 Yorum
ismail avatar
ismail • 11 ay önce
bi defter 30 dolar mı olur yahu? Bunu alacağıma 60 tane defter alırım, en azından yazdıklarım kayıtta kalır smile
glockmae avatar
glockmae • 11 ay önce
Bilgisayar da not defteri beleş
Being avatar
BeingEDİTÖR • 11 ay önce
Aslında ucuz bile. Tüm ömrünüz boyunca sizi defter alma masrafından kurtaracak bir ürün tasarlamışlar. Sorun fiyatta değil ülkemizin alım gücünde. Örneğin dün 49 dolar vererek bir aracın bir aylık deneme sürümünü aldım hala içime oturuyor verdiğim para. Oysa gelişmiş ülkeler için 49 dolar para değil, 50 TL gibi düşünelim smile
ismail avatar
ismail • 11 ay önce
Yani 50TL olsa alırım hani.

Anladığım kadarıyla birkaç sayfası var. Tek sayfa sanmıştım ilk okuduğumda. Buluta aktardıktan sonra geri getirebiliyorsak gerçekten faydalı olabilir. Tabi 50TL olsaydı.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 11 ay önce
Birkaç sayfadan daha fazla, ince bir not defteri kadar sayfası var. Global ortamdaki ürünlerin fiyatı uygun fakat bizde değil maalesef. Alım gücümüz her sene biraz daha düşüyor.
artvinhopa avatar
artvinhopa • 11 ay önce
avrupa bizi kıskanıyor beingcim.
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.