Giriş Yap / Kayıt Ol

Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi için Son Tarih Belli Oldu!

Tarih: 06 Kasım 2017   Kategori: Yazılım   Yazar: Being  |  1577 kez okundu

Microsoft, Windows 10 işletim sistemini yayınladığında geçiş adaptasyonu sürecini hızlandırmak için şaha kalkmış, Windows 7 ve Windows 8 sürümü kullanıcılarına Windows 10’a sahip olmak için yeni bir lisans anahtarı almalarına gerek kalmadan yükseltme fırsatı sunmuştu. İlk aşamada 2016’nın Temmuz ayına kadar geçiş şansı tanıyacağını belirten Microsoft, daha sonradan aldığı bir kararla güncelleme fırsatı için açık tarihli uzatma kararı almıştı.

Ucu açık uzatma tarihini kapatma vaktinin geldiğine inanan Microsoft bugün itibariyle Windows 7 ve Windows 8 lisansına sahip olan kullanıcıların Windows 10 yükseltmesini alabilecekleri son tarihi belirledi. Microsoft’un açıklamasına göre 31 Aralık 2017 tarihine kadar Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları ücretsiz olarak lisans anahtarlarını Windows 10’a yükseltme şansını kullanabilecekler. Bu tarihten sonra Windows 10’a geçiş yapmak isteyen kullanıcıların ise yeni bir Windows 10 lisans anahtarı satın alması ya da yükseltme planı satın alması gerekecek.

Windows 10’un çıkış tarihi olan 2015 Temmuz’undan bu yana gerçekten ciddi güncellemeler yaşandı. Çeşitli optimizasyon ve debugging güncellemeleriyle kronik sorunların birçoğu ciddi oranda giderildi. Eğer elinizde hali hazırda Windows 7 veya 8 anahtarı varsa ve güncelleme için son düdüğü bekleyenlerdenseniz bu son şansı değerlendirmek isteyebilirsiniz. Aksi halde yasal bir Windows kopyası kullanmak için ufaktan bir bedel ödemeniz gerekebilir.

Sizin bilgisayarın ne durumda? Windows 10’a geçiş yaptınız mı? Ya da son güncelleme fırsatını değerlendirmeyi düşünüyor musunuz?

7 Yorum
iskifogl avatar
iskifogl • 3 ay önce
Ücretsiz olarak windows 10'a nasıl yükseltebiliriz acaba? Ben bi kaç yol deneyim ama yapamadım. Onun hakkında bi bilgilendirme bulamadım yazıda.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 3 ay önce
https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.
cnpltdncsln avatar
cnpltdncsln • 3 ay önce
Erişilebilirlik dediğinden dolayı normal Windows 10'dan farklı bir olayı var mıdır? Bir yerde okumuştum, engelliler için falan diyordu. Güncellesek sonradan bir sıkıntı olur mu?
GencYetetenek avatar
GencYetetenek • 3 ay önce
maalesef ben 8.1'de kaldım. sağlam pc olmasına ve her şeyi güncellememe rağmen "Windows 10 yüklemesi başarısız oldu" hatasını bir türlü aşamadım. bakalım 31 Aralık 2017'e kadar yapabilecekmiyiz...
Emre Özdoğan avatar
Emre Özdoğan • 3 ay önce
ISO ile bios'tan yükleyebilirsin bende çok çekmiştim bu sorundan.
accrock avatar
accrock • 3 ay önce
benim 8.1 ve suan kafayı yemekteyim update yok hata veriyor orjinal keyli meyli :(
Hhasan avatar
Hhasan • 3 ay önce
En iyisi win7
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2017
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.