wmaraci reklam

Buralarda Takılıp Başarılı Olan Var Mı?

52 Mesajlar 7.386 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Bir kaç defa konuya youtube adsense kazançlarımın resmini ekledim o günden sonra skype, mail kutum, özel mesajlarım her gün doldu. Bu yüzden forumda kazansak bile bazen açıklayamıyoruz bu nedenelrden dolayı. ;)

wmaraci
reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Bazen gerçekten güzel fikirler çıkıyor.

Başarılı olup olmama durumu bir yana, uzun süredir wmaracı'nda yer alıyorum. Aylar önce wmaracı bu kadar aktif değildi. Kendi internet sitemizle aynı zamanlarda açılan, burada tanıtımı yapılan sitelerden şuanda baktığımda hiç kalmadı desem doğru olur sanırım. Çok şükür wmaracı'nın çok faydasını gördük, güzel dostluklar edindik ve en önemlisi internet sitemiz için çok takipçi kazandık.

Yeni bir internet sitesi açarken, ileriye yönük düşünmek önemli. Burada ilk tanıtım yaptığımda, teknoloji içerikli fazla site yoktu (çoğu şuanda ya reklam çöplüğüne döndü ya da kapandı gitti dediğim gibi).

Site kurmayı bilen herkes teknoloji içerikli site kurabiliyor. Çünkü basit. Nasılsa bir sürü Türkçe kaynak da var. Fakat birkaç ay içerisinde teknolojiyle ilgili açılan pek çok site tarihin karanlık arşivine gömülüp gidiyor. Teknolojiyle içli dışlı değilseniz, yeni akıllı telefonlarla ve daha önemlisi günümüzde büyük bir yere sahip olan mobil platformlarla (iOS, Android, Windows Phone...) ilgili bilginiz yoksa, teknoloji içerikli bir site açmanın anlamı yok.

Önemli tavsiye: İleriye yönük düşünme konusu önemli. Mutlaka yeni bir site kuracağınızda önce ilerisini düşünün. Neler yapabilirsiniz? Hangi aşamalara gelebilirsiniz? Nasıl ilerlersiniz?...

Başlığa dönmek ve toparlamam gerekirse wmaracı'nın katkısını çok gördüm şahsen. Bir diğer nokta, şuanda alakası olan-olmayan herkes teknoloji içerikli site açtığı için artık buradaki pek çok kişinin, 'bu platformda' teknoloji haberlerine ilgi göstermediğini düşünüyorum. Tabi söylediğim gibi önceden çok daha farklıydı.

Sevgiler.
Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Vardır illa ki kazanan ama kimse çıkıpta ben bunu bunu yaptım şu kadar kazandım demez. :D

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Aslında bakacak olursak konunun açılış amacı ve konuyu açan arkadaşın forum, blog, vb. bakış açısı çok değişik.

Gelin şöyle bakalım. Siz WMA yada diğer bir webmaster forum veya bloğuna üye olurken direk olarak para kazanmak için mi yada para kazanma amacı ile mi üye oluyorsunuz?

Öncelikle blog ve forum ne demek? Onu birlikte bir açıklığa kavuşturalım. Bu iki platform kullanıcıların bilgi alışveriş yaptığı, makalelerini yayınladığı, dostluklar kurduğu, yeri geldiğinde ticaret yaptığı, vb alanların internette ki yapılanmış halidir.

Burada takılıp tabiriniz ile dile getiriyorum proje çıkartıp köşeyi dönememe gibi bir durumunuz varsa açık olacak olursak eğer kusura bakmayın sizin vizyonunuza bağlıdır. Çünkü kimse burada size iş önerisi, kazanç önerisi yapmıyor. Aramızda acemiden profesyonele, kalfadan ustaya, kazanandan kazanamayana kadar bir çok arkadaşımız bulunuyor.

Burada ki bilgi paylaşımından kazanç elde edeceğiniz proje sağlamak istiyorsanız eğer daha önce de dile getirdiğim gibi bu tamamen sizin vizyonunuz ile alakalıdır.

Burada bence sizin yapmanız gereken kendinize olan bu özgüveni @Bilge Adam adlı arkadaşımızın bahsettiği gibi WMA kütüphanesi ile birleştirerek kullanmak. Kimse sizi elleri ile beslemez. Alıp kullanmak sizin çabanıza bağladır.

Atakan kardeşimin de yazdıklarına aynen katıldığımı söyleyebilirim.

Ek olarak; mesajınıza dayanarak söylüyorum ki eğer bu tür platform ve ortamlarda takılmak istemiyorsanız bize bildirmeniz yeterli olacaktır.

Projelerinizde başarılar ve iyi forumlar dilerim.
Atakan MertBalci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
kazanç getiricek fikir proje çok ama iyi başlamak için sermaye lazım bu durumda yatırımcıya ihtiyaç oluyor forumlarda da yatırımcılara ulaşamıyorsun ve proje öyle bekliyor

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Forumlarda beleşçi ve **************ların da bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden kimse aklına gelen projeyi açık açık dillendirmek istemeyebilir. En basitinden; adam almak istediği domaini buraya yazıyor nasıldır diye 5 dk sonra bakıyor kaydedilmiş :)

Şahsen ben tema ve reklam işlerinden bir miktar para kazanıyordum isteseydim daha da ileri gidebilirdim ama pc başında yapılacak bir işi tercih etmedim ve sanal işlerin hepsine son verdim. Benimki de ayrı bir kafa işte :)

xTrNikola xTrNikola WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 568
  • Beğeniler 22 / 39
  • Ticaret 15, (%100)

Mert Can Eyriyer adlı üyeden alıntı

Aslında bir çok kişide harika proje fikirleri var ama gerçekleştirecek azimleri yok. Örneğin iki yıl önce internet siteleri hakkında en ufak bilgim yoktu. Şimdi ise kendi tema mı kodluyorum. İki gece önce yatmadan aklıma bir fikir geldi. Bir mobil oyun fikri. Oyun sonsuz yani bir bölüm sonu vs. yok ve daha önceden yapılmadı. Yakında da bunu gerçekleştireceğim. Bu mesajı okuyan ve fikir sahibi olanlara şunu söylüyorum; hırslı olun.

Hocam konu ile alakalı değil ama mobil oyun kodlamak için ne yapmamız geeekli

MertCanEyriyer MertCanEyriyer Hayal Etmek Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 79 / 136
  • Ticaret 1, (%100)

xTrNikola adlı üyeden alıntı

Hocam konu ile alakalı değil ama mobil oyun kodlamak için ne yapmamız geeekli

İnternet üzerinden "mobil oyun programlama"'yı aratın...
xTrNikola

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blogum: www.mertcaneyriyer.com | Portfolyom: https://www.behance.net/MertCanEyriyer

KraL41 KraL41 #banaoylebakma Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wp Cooder
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 17 / 114
  • Ticaret 15, (%93)
Konu sahibi arkadaş, Adam 2000-2500 TL kazanç'ım var demiş, para değil demişsiniz.

Düşünün, bir siteyi 6 ay da adam ettiniz, Normal de de zaten çalışan ( boş olmayan ) bir adamsınız. Aylık 1500 TL geliriniz + 2000 TL geliriniz var, Eder: 3.500 TL.

Sizce az bir ek gelir mi ?

Amacınız forum'u kötülemek, bir işe yaramadığını söylemekse; Siz burayı sohbet formu olarak görmüş ve kayıt olmuşsunuz demektir. Kimse kimseye, pastanın şurasını da sen al demez, Sen orayı görecek ve orasını alacaksın.

Mesela benim 40 tane hepsi keyword projelerim var, ama işlerimden dolayı sadece 2 tanesi aktif. Ve o ikitanesinin bana aylık getirisin, makaleler, Sosyal medya çalışmalarını çıktıktan sonra, kalan tutarı: 2200-2750 Arası.

ALLAH'a şükür çalışıyoruz, 2.100 TL de maaşımız var, Eder aylik gelir: 4.500 Ortalama.

Unutmayın, damlaya damlaya göl olur. Bugün 2.000 TL yarın 20.000 TL.

Sabır ve başarma isteği.

Saygılarımla.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)

KraL41 adlı üyeden alıntı

Konu sahibi arkadaş, Adam 2000-2500 TL kazanç'ım var demiş, para değil demişsiniz.

Düşünün, bir siteyi 6 ay da adam ettiniz, Normal de de zaten çalışan ( boş olmayan ) bir adamsınız. Aylık 1500 TL geliriniz + 2000 TL geliriniz var, Eder: 3.500 TL.

Sizce az bir ek gelir mi ?

Amacınız forum'u kötülemek, bir işe yaramadığını söylemekse; Siz burayı sohbet formu olarak görmüş ve kayıt olmuşsunuz demektir. Kimse kimseye, pastanın şurasını da sen al demez, Sen orayı görecek ve orasını alacaksın.

Mesela benim 40 tane hepsi keyword projelerim var, ama işlerimden dolayı sadece 2 tanesi aktif. Ve o ikitanesinin bana aylık getirisin, makaleler, Sosyal medya çalışmalarını çıktıktan sonra, kalan tutarı: 2200-2750 Arası.

ALLAH'a şükür çalışıyoruz, 2.100 TL de maaşımız var, Eder aylik gelir: 4.500 Ortalama.

Unutmayın, damlaya damlaya göl olur. Bugün 2.000 TL yarın 20.000 TL.

Sabır ve başarma isteği.

Saygılarımla.

amacım formu kötülemek olsa emin ol çekinmeden yapardım.Burada eskiye göre formdaki hareketliliğe dikkat çekmek istedim. Dediğim gibi 2500 tl fln bunlar para değil.Bunlar ortalama projeler.Ben webrazzi ye konu olacak seviyede (yoktur demiyorum) başarı seviyesi olmalı.Ya birisi çıkıpta ben internette proje tutturdum projem sağlam diyipde 3 bin kazanıyorsa elbet gülerim yani.Demek ki başarı yok yada beklendin budur derim.Benim söz ettiğim bu tarz seviyede projeler
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al