Onedio, bunedio, şunedio, kimnedio, nediolar, NEDİO-NEDİO

40 Mesajlar 8.455 Okunma
lostyazilim
smmexpress

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

MIRILTI adlı üyeden alıntı

Benzeri bir site açmanın neresi taklitçilik? Konuda yazanların hepsi bence bayağı bi saçmalamış. Burada anlatılmak istenilen şurda süper market var arkadaş o adamın işi tutmuş bırakın siz neden taklitçilik yapıp bi dünya bakkal açıyorsunuz demeye gelmiş. İsteyen istediğini açar istediği şekilde yönetir kazandırmıyorsa kapatır. Bir çok aynı birbirinin benzeri proje mevcut iyi yatırım olanlar iyi yerdeler.
Konuyu açan arkadaşa ithafen de bir konu açmışsınız portal açmayı düşünüyorsunuz bir mynet.com bir hurriyet var iken siz neden taklitçilik yapıyorsunuz?
Onedio.com da açılırken ki amacı liste yada test değil di onları sosyal medya yönlendirdi bu hale getirdi. İlk açıldıkları amaçları f5haber gibi bir site bir çok farklı haber sitesinden küçük başlıklarla konuları oluşturmak buna en yakın şahitlerden birisi benim zaman içerisinde sosyal medyanın faydaları ile önce liste sonrada test alanlarını oluşturdular ve 1 milyon dolar yatırım alarak şuan ki halini aldılar.
Taklit yap işi değil mesele herkes istediği siteyi açabilir ama herkes elinden geldiğince yürütebiliyor. Burada kimse cebinde 500bin lira ile 1 yıllık proje oluşturup plan yaparak işine başlamıyordur bu yüzdende önünü göremedikleri için siteleri kapatıyorlardır. Sizin bu konuyu bu taklitlerden bıktım diyerek eleştirmenizden önce bu kişilerin 6 aylık 1 yıllık planlar çizerek ilerlemelerine fikir vererek başlamak gerekir!

Sen olayı tamamen yanlış anlamışsın arkadaş! Konunun başlığını bir okur musun önce? Benim buradaki anlatmak istediğim taklitçilik, DOMAİN taklitçiliği, TEMA taklitçiliği...

İlgili konuda açmış olduğum projemdeki konunun tamamını okumamışsınız bence. Ben bir mynet olmak istiyorum ya da bir hürriyet olmak istiyorum mu diyorum acaba? Ya da bir site tanıtımı konusu açıp muynet sitemize beklerim ya da zürriyet sitemize beklerim mi yazmışım? Ayrıca verdiğin bu iki örnekte birbirinden çok saçma. Birisi HABER sitesi diğeri MAİL servisi bile olan, sadece OKEY oynayan kitlesi bulunan köklü bir site. Bir bak bakalım ikisinin de FORUM'u var mı?

Konumda belirtmiş olduğum projemin özgünlüğü asla tartışılamaz...

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
reklam

MIRILTI MIRILTI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / K
  • Meslek Danışman
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad İ** Ö**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 32 / 34
  • Ticaret 25, (%92)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Sen olayı tamamen yanlış anlamışsın arkadaş! Konunun başlığını bir okur musun önce? Benim buradaki anlatmak istediğim taklitçilik, DOMAİN taklitçiliği, TEMA taklitçiliği...

İlgili konuda açmış olduğum projemdeki konunun tamamını okumamışsınız bence. Ben bir mynet olmak istiyorum ya da bir hürriyet olmak istiyorum mu diyorum acaba? Ya da bir site tanıtımı konusu açıp muynet sitemize beklerim ya da zürriyet sitemize beklerim mi yazmışım? Ayrıca verdiğin bu iki örnekte birbirinden çok saçma. Birisi HABER sitesi diğeri MAİL servisi bile olan, sadece OKEY oynayan kitlesi bulunan köklü bir site. Bir bak bakalım ikisinin de FORUM'u var mı?

Konumda belirtmiş olduğum projemin özgünlüğü asla tartışılamaz...

Olayı tamamen yanlış anlamadım ben temada benzeyebilir ne var bunda? 4 tekerlekli arabalara biniyoruz direksiyonu olan yada vitesi olan, tasarımda ufak tefek değişiklikler yaparak kurulabilir senin dediğin olay çok saçma! Domainler marka yaratmak o kadar kolay değildir zaten onedio.com u siz alsanız belki hiç duyulmazdı yada başarısız olurdunuz. onedio.com - nediyor.com - noluyo.tv gibi hepside aynı isimlerde diye marka olamadılar mı? Ha mynet.com ile hurriyete gelecek olursak mynet.com türkiyenin en büyük portalıdır bunu aklına biraz sok adamlar okey koymuşlar sen forum yap ne fark eder? Hürriyet'e de gelecek olursa senin projende bahsettiğin konular varya bir gir bak kaç adet birimleri var adamların senin aklına gelmeyen sayfaları vardır emin ol bu kadar böbürlenmene gerek yok burada! Herkes istediği siteyi istediği domain ile açar! ***.net sitesi var iken wmaraci.com açıldı mesela burası onlar var arkadaş biz neden webmaster forumu açalım mı dediler?
sorueki Bilbaz

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

Olayı tamamen yanlış anlamadım ben temada benzeyebilir ne var bunda? 4 tekerlekli arabalara biniyoruz direksiyonu olan yada vitesi olan, tasarımda ufak tefek değişiklikler yaparak kurulabilir senin dediğin olay çok saçma! Domainler marka yaratmak o kadar kolay değildir zaten onedio.com u siz alsanız belki hiç duyulmazdı yada başarısız olurdunuz. onedio.com - nediyor.com - noluyo.tv gibi hepside aynı isimlerde diye marka olamadılar mı? Ha mynet.com ile hurriyete gelecek olursak mynet.com türkiyenin en büyük portalıdır bunu aklına biraz sok adamlar okey koymuşlar sen forum yap ne fark eder? Hürriyet'e de gelecek olursa senin projende bahsettiğin konular varya bir gir bak kaç adet birimleri var adamların senin aklına gelmeyen sayfaları vardır emin ol bu kadar böbürlenmene gerek yok burada! Herkes istediği siteyi istediği domain ile açar! ***.net sitesi var iken wmaraci.com açıldı mesela burası onlar var arkadaş biz neden webmaster forumu açalım mı dediler?

Tamam sen haklısın, sen kralsın. Anlatılmak isteneni zorla zihninden uzaklaştırıyorsun o yüzden seninle polemiğe girmeyeceğim. Vermiş olduğun örnekteki siteler tutulup büyüdüğü için her bir birimine bakan kişiler var dediğin gibi. Ben burada tek başıma bir şeyler yapmaktan bahsediyorum, kafa patlatıyorum, günümün yarısını projeme harcıyorum. En azından buna saygı duy, konuya başka mesaj atma...

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

MIRILTI MIRILTI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / K
  • Meslek Danışman
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad İ** Ö**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 32 / 34
  • Ticaret 25, (%92)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Tamam sen haklısın, sen kralsın. Anlatılmak isteneni zorla zihninden uzaklaştırıyorsun o yüzden seninle polemiğe girmeyeceğim. Vermiş olduğun örnekteki siteler tutulup büyüdüğü için her bir birimine bakan kişiler var dediğin gibi. Ben burada tek başıma bir şeyler yapmaktan bahsediyorum, kafa patlatıyorum, günümün yarısını projeme harcıyorum. En azından buna saygı duy, konuya başka mesaj atma...

Konuya başka cevap yazmayacaktım dostum ama şunu eklemek istiyorum benim tartıştığım senin projen ile o siteler arasında değil. Tartıştığımız herkesin nasıl siterse site açabileceğidir. Projen ile ilgilendiğinden ne mutlu sana ama büyük pazarın içinden çıkabilmek için büyük altyapıdır burada herkes elinden geleni yaptığı için ortaya bu şekilde projeler çıkıyor maalesef keşke herkes aklındakini yapıp 1 numara olsa ama olmuyor. Projende başarılar dilerim..

wmaraci
wmaraci

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Onedio'da neticede yabancı bir sitenin çakması konumunda ama adamlar işini iyi yapıyor bu kadar çok taklitçi değiller.

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)
Benzer sitelerde tutabilir bknkz; http://listelist.com/ , http://ofpof.com/ :D :D

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V

radyopati radyopati WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 22 / 37
  • Ticaret 3, (%100)
onedio ile ilgili ilgili haberi okumanızı öneririm
http://webrazzi.com/2015/04/10/onedio-buzzfeed-anlasmasi/

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
100 bin tl niz olsa reklamını yapsanız bile batacak bir şey . Tren kaçtı bir kere sallayın. Sınavlarınıza calısın gerisi yalan

YallaBahna YallaBahna Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Seafood Exporter
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Herkes istediği siteyi istediği domain ile açar! [/B]***.net sitesi var iken wmaraci.com açıldı mesela burası onlar var arkadaş biz neden webmaster forumu açalım mı dediler?

Konu sahibinin demek istedigi su

***.net varken wmaraci.com degilde ***bucuk.net acilsaydi sacma olurdu ve bu basariyi yakalayamazdi :)

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)

Konuya başka cevap yazmayacaktım dostum ama şunu eklemek istiyorum benim tartıştığım senin projen ile o siteler arasında değil. Tartıştığımız herkesin nasıl siterse site açabileceğidir. Projen ile ilgilendiğinden ne mutlu sana ama büyük pazarın içinden çıkabilmek için büyük altyapıdır burada herkes elinden geleni yaptığı için ortaya bu şekilde projeler çıkıyor maalesef keşke herkes aklındakini yapıp 1 numara olsa ama olmuyor. Projende başarılar dilerim..

Yazışmaları okudum tabiki dediklerinizin doğruluk payı var. Bizim yani benim kızdığım nokta açılan sitelerin para hırsıyla açılıyor olması neden fikir olarak güzel olan bir projenin taklitleri yapılmıyor da sadece para kazandığı bilinen sitelerin taklitleri yapılıyor?

Onların taklitini yaparken marka olduklarını bildiği halde nasıl marka olunur diye araştırma yapmıyorlar da hangi sektör daha çok kazandırır arayışındalar?

Benim en başarılı olduğum sitemi açarken arkadaş çevrem bile bu işte çok para varmış öyle mi diye sorular yöneltiyordu. Doğruymuş varmış gerçekten ama ben bunu 1 yılı aşkın süre sonunda anladım. İlk 3 4 ay çok az kişi giriyordu belki yok denecek kadar az..

Ne alakası var şimdi derseniz burda o tarz sitelere bakın 1 ay geçmeden konu açıp bizlere sitem ediyorlar. Neymiş efendim hit çok azmış Adsense kazancı çok azmış.
Site analizine bakıyorum daha 1 2 aylık site sen 300 400 hit alıyorsun bre adam daha ne istiyorsun? Adsense kabul etmiş, reklamı 1 ay da almışsın.

Bizim sitemimiz bu konuda kimse benzer site açamaz gibi bir şeyi savunmuyoruz yani uzattım biraz hakkınızı helal edin

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al