wmaraci reklam

Sony Xperia z1 compact kullanan var mı?

19 Mesajlar 3.650 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)

JpnTr26 adlı üyeden alıntı

Yanlış düşünüyorsun. Senin öve öve bitiremediğin Android nasıl şişiyor biliyor musun ? Note2 2Gb ram'e sahip diye övünen arkadaşım şuanda Temple Run oynarken bile çıldırıyor.

Sevmediğiniz markaları böyle karalama kampanyası yaparak yeremezsiniz. Size göre eksileri ve artıları ne onları yazarsanız karşınızdakilerin karar vermesine daha çok yardımcı olursunuz. Her marka telefonun bir eksiği var, senin övdüğün S5 ve S4'te hiç mi sıkıntı yok hiç mi eksi yönleri yok ?

Şişme durumuna istinaden Iphone'de tercihlerimin içinde. Fakat bunu nasıl sağlıyor bilmiyorum? Ne var kendi işletim sistemindede böyle bir faydası var?
Samsunglarda genelde formatlamaya/fabrikasyona başvuruyoruz biz.

Ek olarak ben sana diyeyim. S5 yeni bir ürün ve daha ne olduğu belli olmasa da S4'ün ilk çıkanları sıkıntılı. Genelinde batarya problemine bağlı hatalar var. Ama şuan kısmen azaltıldı. En azından garantiye götürenlerinki anında garantiye girip yenisi veriliyor. S4 yanısıra tecrübe ettiğimce ısınıyor ve ekranı tuzbuz oluyor darbede. Ekran fiyatları inanılmaz :)) Dokunmatik ve çerçeveside öyle. Geliş fiyatları ile yapılış fiyatları arasında trilyon oynuyor. He bu arada s3 ve s4'lerde fabrikasyon çıkışlık ekranda akma gibi bir hata olabiliyor. Sanki yukarıdan aşağıya su sızmış gibi bir görünüm veren birşey.

ozkanyilmaz adlı üyeden alıntı

@Valkyrie Benim telefonum Z1. Aldığıma açıkçası gerçekten değdi ve hiçte pişman değilim.Samsung'u yıllarca kullanmış bir kişi olarak söylüyorum samsung'u hiç ama hiç tavsiye etmem.Tamamiyle para tuzağı gibi bişey.S3 eski telefonumdu.Sürekli bozulup duruyordu.

Z1'iniz mi var yoksa Z1 Compat ürününüzmü var ? Resim kalitesini test edebilmem için çektiğiniz bir kaç resmi paylaşma imkanınız varmı acaba? Oyun oynarken ne kadar süre sonra ısınma yapıyor ?

brkrtp adlı üyeden alıntı

Telefonu düşürmeyin servis ücreti 1000 tl den başlıyor.

Servis ücreti dediğinizde geniş bir kavram çıkıyor. Ekran gitmiştir eyvallah, dokunmatik gitmiştir eyvallah ama her problemde 1000 tl olacağını zannetmiyorum. Olsa da kalitelidir diyebiliyorum, drop testlerden gördüğüm kadarıyla. Genelde 1000tl çekerse bir servis, vay o servise..
ozkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
reklam

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)

Cadde Media adlı üyeden alıntı

Sakın ve sakın İphone alma. Ya şu telefona para verenlere acıyorum. İphone sadece adını satıyor ne ekran var nede performan. Android kullanmasını bilene candır gerisi heycandır diyorum.

Paran varsa Samsung S5 - S4 Şiddetle öneririm.

2 yıl samsung kullanan biri olarak söylüyorum samsung'ada para verilmez.

Neden yavaşlıyor.
Neden dayanıksız.
Neden soyulmalar oluyor.
Neden arka kapakları çatlıyor.
Neden satarken zarar ettiriyor.

İphone 5s aldım ve ben hayatta iphone almazdım ve karşıydım senin gibi kullandıktan sonra fikir ve görüşüm değişti.

Şimdi neden İphone öneririm.

Çünkü hızı müthiş.
Çünkü ekranı güzel.
Çünkü kasma yok.
Çünkü kullanışlı.
Çünkü verdiğin paraya değiyor.

Eksik yanları da var ama samsung kadar değil.

Ek Olarak:

Yanlış düşünüyorsun. Senin öve öve bitiremediğin Android nasıl şişiyor biliyor musun ? Note2 2Gb ram'e sahip diye övünen arkadaşım şuanda Temple Run oynarken bile çıldırıyor.

Android her marka telefona entegre ediliyor ve bu kararsız olmasına neden oluyor. Senin performansını küçümsediğin Iphone donanımıda yazılımıda kendi hazırladığı için görüp görebileceğin en kararlı telefonları üretiyor. Telefonu alırken donanımına değil yazılımına para veriyorsun.

Sevmediğiniz markaları böyle karalama kampanyası yaparak yeremezsiniz. Size göre eksileri ve artıları ne onları yazarsanız karşınızdakilerin karar vermesine daha çok yardımcı olursunuz. Her marka telefonun bir eksiği var, senin övdüğün S5 ve S4'te hiç mi sıkıntı yok hiç mi eksi yönleri yok ?

Bravo. :)
ozkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)
Z1 Compact bilmem ama hem Note 3 hemde Z1 kullanıyorum.Sağlamlık hissi bakımından Z1 açık ara fark atıyor.Ancak hafiflik konusunda ise Note 3 fark atıyor.Bu kullanılan dış malzeme ile alakalı sanıım.Ek olarak Z1 gece çekiminde sınıfta kalırken Note 3 bu alanda başarısını konuşturuyor.Tabi Z1'in bir de su performansı var ancak Samsung bu sorunu da S5 ile aştı ve muhtemelen Note 4 ve diğer amiral gemilerini de bu şekilde üretecek.İçerik olayına gelince Z1 kuru bir telefon gibi geliyor.Mesela Note 3'de Okuma modu,Akıllı Duraklatma,Akıllı Bekleme,Akıllı Kaydırma gibi farklı özellikler var.En çok sevdiğim özelliği ise Screen Mirroring ve WatchON.Screen Mirroring benzeri özellik Z1'de de var ancak kablosuz olarak televizyona bağlayıp oyun oynadığımda Z1'de donmalar ve ses kopmaları yaşadım.Note 3'de ise bu özellik sorunsuz çalışıyor.
Elimden geldiğince iki cihazında iyi ve kötü yönlerini dile getirdim.Ben en çok Note 3'ü kullanmaktan zevk alıyorum.Z1'de nadiren kullandığım hattım takılı ve mecbur kalmadıkça kullanmıyorum.
ozkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)

Android her marka telefona entegre ediliyor ve bu kararsız olmasına neden oluyor. Senin performansını küçümsediğin Iphone donanımıda yazılımıda kendi hazırladığı için görüp görebileceğin en kararlı telefonları üretiyor. Telefonu alırken donanımına değil yazılımına para veriyorsun.

Görüp göre bileceğim en dadink telefon. Ekran yok onda hiç bir performas alıcağın birşey yok. Kıyaslayalım telefonlar.

Sen arkadaşından örnek vermişsin benim 2 arkadaşımda aldığının ilk haftası sattı İphone beş para etmez.

Ek Olarak:

DarkJoueur adlı üyeden alıntı

2 yıl samsung kullanan biri olarak söylüyorum samsung'ada para verilmez.

Neden yavaşlıyor.
Neden dayanıksız.
Neden soyulmalar oluyor.
Neden arka kapakları çatlıyor.
Neden satarken zarar ettiriyor.

İphone 5s aldım ve ben hayatta iphone almazdım ve karşıydım senin gibi kullandıktan sonra fikir ve görüşüm değişti.

Şimdi neden İphone öneririm.

Çünkü hızı müthiş.
Çünkü ekranı güzel.
Çünkü kasma yok.
Çünkü kullanışlı.
Çünkü verdiğin paraya değiyor.

Eksik yanları da var ama samsung kadar değil.

Ek Olarak:

Bravo. :)

Hangi filmdi ya dur şimdi hatrlayacağım. Kulanmasını bilene dedim. Bende HTC nin eski bir modeli var İphoneden hızlı çalışıyor 1 Ghz işlemci 1 Gb ram var. Kullnamsını bileceksin. İphone para etmez

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)

Cadde Media adlı üyeden alıntı

Görüp göre bileceğim en dadink telefon. Ekran yok onda hiç bir performas alıcağın birşey yok. Kıyaslayalım telefonlar.

Sen arkadaşından örnek vermişsin benim 2 arkadaşımda aldığının ilk haftası sattı İphone beş para etmez.

Çok sığ düşünüyorsun, yaşına veriyorum bunu. İnsanların ihtiyaçlarına göre değişir beğendikleri telefon modeli. Sen Samsung aşığı olabilirsin performansı çok iyi diyebilirsin ancak o senin kullandığın widgetlar yüzünden telefon ilk açıldığında yarı yarıya ram yiyor. Benim widget'a ihtiyacım olmadığı için sıkıntı olmuyor.

Genelde iş için Iphone marka telefon kullanılır, gerek dayanıklılığı gerekse diğer markalara göre daha az arızalanmasından dolayı tercih ediliyor Iphone. Bana kalkıp yok işte ilk aldığında bozulan Iphone cihazlar var deme, çünkü teknolojik cihaz almak kumara benzer eğer üretim hatası varsa yapabileceğin hiç birşey yok ne yazık ki.

Ayrıca Samsung o kadar kaliteli ise neden fiyatları bu kadar hızlı düşüyor düşündün mü hiç ? Iphone alan insanlar telefonunu kolay kolay satmıyor bu bir gerçek senin 2 arkadaşın sattı diye diğer insanlar satacak diye bir kural yok.Samsung marka telefon alan insanlar 1-2 sene içinde telefon değiştirme gereksinimi duyduğu için piyasa fiyatları aşağı çekiliyor. Ayrıca senin küçümsediğin Iphone telefonlarına hala güncelleme getirebiliyor, senin aldığın Android telefonda ne zaman güncelleme çıkacak yada ne zaman güncelleme desteği bitecek bilmiyorsun bile. 3 senelik telefon olan Iphone 4S'e iOs 8 güncellemesi gelecek bunları hesaba katman gerekiyor.

Ayrıca burayı tarışma konusuna çevirmek istemiyorum, eğer saygılı bir şekilde tartışmak istiyorsan bu konuyu özel mesaj ile ulaşabilirsin bana
ozkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

ozkanyilmaz ozkanyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 174 / 35
  • Ticaret 8, (%100)
@Valkyrie telefonum evet Xperia Z1. En kısa zamanda size bazı resimlerden fotoğraf atabilirim. :)

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)

4411 adlı üyeden alıntı

Z1 Compact bilmem ama hem Note 3 hemde Z1 kullanıyorum.Sağlamlık hissi bakımından Z1 açık ara fark atıyor.Ancak hafiflik konusunda ise Note 3 fark atıyor.Bu kullanılan dış malzeme ile alakalı sanıım.Ek olarak Z1 gece çekiminde sınıfta kalırken Note 3 bu alanda başarısını konuşturuyor.Tabi Z1'in bir de su performansı var ancak Samsung bu sorunu da S5 ile aştı ve muhtemelen Note 4 ve diğer amiral gemilerini de bu şekilde üretecek.İçerik olayına gelince Z1 kuru bir telefon gibi geliyor.Mesela Note 3'de Okuma modu,Akıllı Duraklatma,Akıllı Bekleme,Akıllı Kaydırma gibi farklı özellikler var.En çok sevdiğim özelliği ise Screen Mirroring ve WatchON.Screen Mirroring benzeri özellik Z1'de de var ancak kablosuz olarak televizyona bağlayıp oyun oynadığımda Z1'de donmalar ve ses kopmaları yaşadım.Note 3'de ise bu özellik sorunsuz çalışıyor.
Elimden geldiğince iki cihazında iyi ve kötü yönlerini dile getirdim.Ben en çok Note 3'ü kullanmaktan zevk alıyorum.Z1'de nadiren kullandığım hattım takılı ve mecbur kalmadıkça kullanmıyorum.

Hafiflik konusunda sıkıntı yok. Gece çekimleri illaki sorun çıkartacak birşey değil ki keşke birkaç gece fotoğrafı atsaydınız. Sonuç olarak Compact ile arasında hiçbir fark yok özellik bakımından. Samsung zaten su geçirmeyen telefon üretiyor. S4'te bu özellik var fakat hele bir deneyin de görün :) Telefonu bilgisayara takıp oyun oynama gibi bir düşüncem yok. Bunun için masaüstü bilgisayarım yeterli.
-----------------------------------------------------------------
Okuma modu,Akıllı Duraklatma,Akıllı Bekleme,Akıllı Kaydırma gibi farklı özellikler var.En çok sevdiğim özelliği ise Screen Mirroring ve WatchON.Screen Mirroring benzeri özellik Z1'de de var ancak kablosuz olarak televizyona bağlayıp oyun oynadığımda Z1'de donmalar ve ses kopmaları yaşadım.Note 3'de ise bu özellik sorunsuz çalışıyor.
------------------------------------------------------------------
Bu yukarıdaki bahsettiklerini biraz açarmısın ?

ozkanyilmaz adlı üyeden alıntı

@Valkyrie telefonum evet Xperia Z1. En kısa zamanda size bazı resimlerden fotoğraf atabilirim. :)

Yukarıdaki arkadaşın yorumunu görmüşsünüzdür, alıntılamış olduğum. Siz ne diyeceksiniz bu konuda ?
Resimleri de bekliyorum bu arada :))

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)
Z1 ve Note 3 farklı konseptteki cihazlar ama ikisini de sizin için karşılaştırıp bir konu halinde sunacağm.Buradan Sony ve Samsung'un artı ve eksilerini kendiniz görmüş olursunuz.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
İnceleme için gelmişti bize.

Sony sağlamdır. Xperia Z1 Compact genel anlamda iyi bir telefondu. Özellikle kamerası çok iyi. Bir de biliyorsunuz su geçirmeme özelliği var. Onu da denemiştik. :D

Ortalama 1500 TL fiyatı.

Bu fiyata LG G2 de düşünebilirsiniz. LG G2 de çok iyidir. "LG G3 çıktı, G2'yi ne yaparım" derseniz G3'ün fiyatı büyük ihtimalle yüksek olacak. LG G2, sahip olduğu donanımı itibariyle 1500 TL gibi bir fiyatla giriş yapmıştı ve herkesi şaşırtmıştı. İyi telefon. (G2'yi 1300 TL - 1500 TL arasında bulabilmek mümkün)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al