wmaraci reklam

Bir grup aydın ve sanatçıdan PKK’ya ‘ateşkes’, hükümete ‘operasyonları durdurma’ çağrısı

112 Mesajlar 9.582 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

PKK'den adım gelsin diyorsunuz. Terör örgütünden halk için adım mı bekliyoruz? Aklı olan adam hiçbir şey elde edemeyeceği bir savaş için öldürüp ölür mü?

Burda halktan sorumlu olan PKK değildir devlettir. Biz ölen siviller için PKK'den mi hesap soracağız. Bu halkın orda can güvenliğinden insanca yaşamasından siz mi sorumlusunuz diyeceğiz? PKK adidir, kalleştir, haindir kabul bunlar. Ama halkından sorumlu olan devlettir.

PKK ya destek sağlayan halkı ayırın sağlayanlara sıkın geçin sağlamayanları koruruz merak etmeyim en garanti çözüm size... Eylemlere katılan en ufak hareketi bulunan cezasız kalmaz gerçek vatan severide devlet zaten korur siz hiç merak etmeyin hocam

wmaraci
reklam

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

isousluer adlı üyeden alıntı

Zora geldin mi PKK kalleştir, adidir bilmem ne. Ben çok basit bir soru sordum. PKK olmasa Kürtler ile bir sorunumuz olur muydu? (Zaten yok da varmış gibi gösteriliyor.) PKK ne yapıyor orada, Kürtler'e baskı yapıyor mu, yapıyor. Oradaki halk da PKK'ya yardım ve yataklık yapıyor mı zorla da olsa yapıyor? Ki sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgedeki hemen hemen her evden güvenlik güçlerine ateş açıldığını daha önce de söylemiştim.

Sen her defasında devlet suçlu, devlet pis, devlet kaka. Ama PKK'ya gelince onlar zaten terör örgütü, onları ben suçlayamam. PKK askerini, polisini öldürüyor onlar terör örgütü zaten ben devlete hesap sorarım. PKK doğudaki halkın çoğuna baskı yapıyor onlar terör örgütü zaten devlet suçludur.

Ben sorduğum hiçbir soruya kesin bir cevap alamadım. Demagoji yapmaktan başka bildiğin bir şey yok. Hep kaçamak cevaplar.

Ben demagoji yapmıyorum da siz benim demek istediğimi sanırım anlamıyorsunuz.
PKK olmasa Kürtler ile sorunumuz olur muydu sorusu çok yüzeysel gibi görünse de derin bir soru. Bundan önce PKK nasıl ortaya çıktı neden çıktı, nasıl iki yüz kişilik bir hareket üç binlere dayandı. Binlerce destekçi edindi. Bu halk neden celladına aşık oldu? Bu sorulara bir cevap verirsek PKK olmasaydıya girebiliriz.

PKK'yi nasıl suçlayamayız elbette suçlarız en suçlu PKK'dir. Halkına karşı suç işliyor bunlar sabit. Şöyle bir şey var PKK adım atmıyor biz bölgeden çekilmeyiz diyor. Ki zaten de çekilemezler. Çember içine aldılar. Türk ordusu Kutuzov'un Napolyon'a geçtiği kıyağı PKK'ye geçmiyor. Bu doğrudur yanlıştır tartışılır. Şimdi PKK çekilmem diyor teslim olmam diyor, devlet ben de bölge temizlenene kadar durmam diyor. Halk feryat ediyor, ölülerimizi gömemiyoruz, ekmek yok. Devlet ile PKK arasında sıkışmış bir halk var. Bu halk için tavsiyeniz nedir? Bu halka beklesinler Cizre'de doğdular bundan büyük suç mu var diyorsunuz? Yoksa elinde uzun namlulu olan PKK'liyi elleriyle boğmadılar müstahaktır mı diyorsunuz? Bana şunu söyleyin bu halka ne olacak?

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

PKK olmasa Kürtler ile sorunumuz olur muydu sorusu çok yüzeysel gibi görünse de derin bir soru. Bundan önce PKK nasıl ortaya çıktı neden çıktı, nasıl iki yüz kişilik bir hareket üç binlere dayandı. Binlerce destekçi edindi. Bu halk neden celladına aşık oldu? Bu sorulara bir cevap verirsek PKK olmasaydıya girebiliriz.

PKK'yi nasıl suçlayamayız elbette suçlarız en suçlu PKK'dir. Halkına karşı suç işliyor bunlar sabit. Şöyle bir şey var PKK adım atmıyor biz bölgeden çekilmeyiz diyor. Ki zaten de çekilemezler. Çember içine aldılar. Türk ordusu Kutuzov'un Napolyon'a geçtiği kıyağı PKK'ye geçmiyor. Bu doğrudur yanlıştır tartışılır. Şimdi PKK çekilmem diyor teslim olmam diyor, devlet ben de bölge temizlenene kadar durmam diyor. Halk feryat ediyor, ölülerimizi gömemiyoruz, ekmek yok. Devlet ile PKK arasında sıkışmış bir halk var. Bu halk için tavsiyeniz nedir? Bu halka beklesinler Cizre'de doğdular bundan büyük suç mu var diyorsunuz? Yoksa elinde uzun namlulu olan PKK'liyi elleriyle boğmadılar müstahaktır mı diyorsunuz? Bana şunu söyleyin bu halka ne olacak?

Halk aklını başına alacak " ÖNCE VATAN " diyecek polisine askerine gerekli istihbaratı sağlayacak desteği verecek PKK bıkacak yorulacak desteği kesilecek asker sınırötesini kuşatacak PKK tamamen dağda kalacak. Asker dağdakine ne yapacağını iyi bilir.

Kürt halkı bunu yapar mı sizce..? Bana gelipte PKK tehdit eder şantaj yapar demeyin hocam isterse o halk o pkk ya çok da iyi karşı çıkabilir ama halkın amacı nedir BİLİNMEZ
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Demeley adlı üyeden alıntı

Birincisi ben ne AKP liyim ne CHP ne de başka birşey.. Ben sadece VATANSEVERİM. Vatanım için milletim için hizmet ederim . Şimdi PKK geldi HDP yi kurdu HDP de kürtlere dedi ki siz bu topraklarda hakk sahipsiniz sizin neden ana diliniz bayrağınız toprağınız olmasın. Şimdi hocam ben bir çerkesim bana biri çıkıp deseki parti arkadaş senin dedende savaştı sen de kuvayı milliyede vardın 1864 te gelmişsin bu topraklara neden Çerkesce dili olmasın Şeyh Şamil'in heykelleri asılmasın neden Çeçenya bayrağı çekilmesin ... Kürt halkına bunlar teklif edilince ve mücadele başlayınca halkın büyük kısmı vatanseverlikten koptu Kürdistan hayaline düştü. Olay budur hocam PKK HDP yi HDP Kürt halkına oynamıştır. Şimdi ben size soruyorum: biz kürtçe konuşulmayacak adetleri olmayacak diyemeyiz ki benimde Çerkes dilim var ancak ben kalkıpta bunu ana dilde isteyemem devletin dili rengi ve bayrağı tektir sabittir. Kürt halkının kendi bölgesinde Doğu ve Güneydoğu'da zaten kürtçe hakim ve kimse birşeyde diyemez. Ancak bunlara rağmen kalkıp devlete baş kaldırmak HDP nin gazına gelerek PKK ya destek veren eylemlere katılmak ve özerklik istemek nedir..?

Bu vatan hepimizin bu vatanda ki merhamet hoşgörü kimsede yoktur ancak sen kalkıp toprak dil ve bayrağı değiştirmeye kalkarsan seni hainde ilan ederler düşmanda...

Ben buradan kürtlere söylüyorum bizim sorunumuz kürt değil PKK nın gazına gelen HDP ye destek veren hainlerdir. Biz birço savaşta Türklerle sizlerle mücadele ettik İzmir'de bayrağımızı alsancağa çeken Diyarbakırlı Kürt Reşo'dur. Sizin dedeniz Türk bayrağını bayrağımızı sancağa çekmek için kanlar döktü bu HDP nin gazına gelipte PKK ya destek olmayın vallahi billahi PKK da HDP de sizi kullanıyor.

Ek Olarak:

Aynaya baktım Rabbime şükürler olsun ki damarlarında atalarının kanını taşıyan vatanı için bayrağı için hizmet eden birini gördüm...

Atatürk'ün ilke ve inkılaplarından şaşan, Atatürk'ün yolundan çıkanların zate Allah belasını verecek. 1995 yıllarında terörle mücadele edilemedi hatırlarmısınız Genel Kurmay Başkanı Osman Pamukoğlunu GÖNÜLLÜ olarak Hakkari Dağ ve Komando Tugayına gönderdi. Ben bizzat o paşanın o Türk evladının kurmayının korumasıyım. Bence siz gidin Osman Paşa gibi o bölgede yıllarca terörle mücadele vermiş birinden gerçekleri öğrenin sonra inşAllah gerçekleri görürsünüz.

Ben 1950'li 60 yıllara gittim derine indim sizde gelin bu derinlere korkmayın boğulmazsınız, boğulur gibi olursanız haber edin ben tutar çıkarırım sizi.

Ben sana ne anlatıyorum sen ne anlatıyorsun benim söylediklerim den kaçar gibi bi halin var. Osman Pamukoğlu bugün doğuyu, terörü, halkı en iyi bilen generaldir mücadeleyi de en iyi bilen generaldir. BU vatanın vatan sever bir generalidir, parti kurdu hak ve eşitlik koydu adını neden bu ismi koydu biliyormusun. Çünkü terörün haksızlık ve eşitsizlikten kaynaklandığını iyi biliyor. Ben de doğuda görev yaptım çok tehlikeli görevlerde bulundum gurur duyuyorum bugün Türkiye herhangi bir ülkeyle savaşsa koşa koşa Osman Pamukoğlunun askeri olmaya giderim onunla ölmeye her saniye hazırım.

Fakat sen benim yukarıda yazdıklarımla alakalı cevaplar vermelisin vereceksen. Bana şu nedenlerle haksızsın veya şu nedenlerle haklısın diyebilmelisin. Aksi halde seni kara cehaletle suçlayacağım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Oradaki halk mağdur. Ben kesinlikle oradaki halk bunu hak ediyor demiyorum.

Farkındaysan ben her defasında günümüz için sorular soruyorum. Şu an PKK diye bir terör örgütünün olmadığınız farzedelim. Kürtlerle aramızda bir sorun olur muydu? Bak çıkış amacı bilmem ne hiçbirine karşı bir şey demiyorum. (PKK'yı kesinlikle haklı da bulmuyorum.) Ama şu an, günümüzde, PKK diye bir örgütün olmadığını farzedelim diyorum.

Ayrıca ben bir sorunun yanında onlarca cümle kurup açıklama yapıyorum. Mesela terörist leşlerini toplayanların bölgeye alınmadığını söyledim, HDP'nin Kürtler için ne istediğini sordum, HDP'nin kime hizmet ettiğini açıkladım. Sorduğum soruların yanında bu açıklamalara da cevapların vardır diye düşünüyorum. Sonuçta senin düşüncelerine muhalif söylemlerde bulunuyorum. Bunlara da cevap verirsen sevinirm. Aksi takdirde söylediklerimi kabul ettiğini düşüneceğim.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Ben 1950'li 60 yıllara gittim derine indim sizde gelin bu derinlere korkmayın boğulmazsınız, boğulur gibi olursanız haber edin ben tutar çıkarırım sizi.

Ben sana ne anlatıyorum sen ne anlatıyorsun benim söylediklerim den kaçar gibi bi halin var. Osman Pamukoğlu bugün doğuyu, terörü, halkı en iyi bilen generaldir mücadeleyi de en iyi bilen generaldir. BU vatanın vatan sever bir generalidir, parti kurdu hak ve eşitlik koydu adını neden bu ismi koydu biliyormusun. Çünkü terörün haksızlık ve eşitsizlikten kaynaklandığını iyi biliyor. Ben de doğuda görev yaptım çok tehlikeli görevlerde bulundum gurur duyuyorum bugün Türkiye herhangi bir ülkeyle savaşsa koşa koşa Osman Pamukoğlunun askeri olmaya giderim onunla ölmeye her saniye hazırım.

Fakat sen benim yukarıda yazdıklarımla alakalı cevaplar vermelisin vereceksen. Bana şu nedenlerle haksızsın veya şu nedenlerle haklısın diyebilmelisin. Aksi halde seni kara cehaletle suçlayacağım.

Yok hocam bende doğuda gerekli bölgelere gidip o halkı çok iyi inceledim ve Osman Paşanında bizzat tanıdığı bir kişiyim. Kimseden de kaçmam. İstersen MÖ ye gidelim seninle...

Söyleyin buyrun ne olmuş 1960 da 1950 de sorun cevabınızı vereyim

Ayrıca hangi illerde görev yaptınız ben kendimi aktarayım. Batman, Malatya, Bingöl, Van, Hakkari Başkale ve Esendere mevkiileri.. Şırnak ve Mardinde görev yapmış JİTEM cilerlede çok yakın bağım oldugundan o bölgelerı de ıyı bılırım gıtmesemde

Siz de bir söyler misiniz belkide ayn yerde aynı zamanlı görev yapmışızdır. Merak ettim ne görevi yapmışşsınız nerelerde

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Bizde özgür Lazistan istiyoruz, böylelikle her istediğimizi devlete yaptırabiliriz. Kafa yok ki bizde arkadaş ya kısa yoldan elektrik faturası yok, bir şey yok :D
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

LazPotter adlı üyeden alıntı

Bizde özgür Lazistan istiyoruz, böylelikle her istediğimizi devlete yaptırabiliriz. Kafa yok ki bizde arkadaş ya kısa yoldan elektrik faturası yok, bir şey yok :D

Her an HDP sizede destek çıkabilir gelecek olan bölücülük tekliflerine karşı hazırlıklı olun :)

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Bizde bölücülük olmaz be, işin makarası bu.
Bizimkiler ayrı yazılan -ki ekini bile bitişik yazıyor. Düşün yani :D

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

LazPotter adlı üyeden alıntı

Bizde bölücülük olmaz be, işin makarası bu.
Bizimkiler ayrı yazılan -ki ekini bile bitişik yazıyor. Düşün yani :D

Laz halkını iyi tanırım akrabalık bağımda vardır özellikle bayanlarının ne denli delikanlı olduklarını bilirim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al