wmaraci reklam

Bir grup aydın ve sanatçıdan PKK’ya ‘ateşkes’, hükümete ‘operasyonları durdurma’ çağrısı

112 Mesajlar 9.612 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Demeley adlı üyeden alıntı

Yok hocam bende doğuda gerekli bölgelere gidip o halkı çok iyi inceledim ve Osman Paşanında bizzat tanıdığı bir kişiyim. Kimseden de kaçmam. İstersen MÖ ye gidelim seninle...

Söyleyin buyrun ne olmuş 1960 da 1950 de sorun cevabınızı vereyim

Ayrıca hangi illerde görev yaptınız ben kendimi aktarayım. Batman, Malatya, Bingöl, Van, Hakkari Başkale ve Esendere mevkiileri.. Şırnak ve Mardinde görev yapmış JİTEM cilerlede çok yakın bağım oldugundan o bölgelerı de ıyı bılırım gıtmesemde

Siz de bir söyler misiniz belkide ayn yerde aynı zamanlı görev yapmışızdır. Merak ettim ne görevi yapmışşsınız nerelerde

Ben askerlik görevimden bahsettim arkadaşım. Hakkari de görev yaptım. 85'liyseniz askerlik yaptığım yıl, yer ve görevi pmden anlatayım, tanışalım, eskileri yâd edelim, muhabbet edelim. 85'li değilseniz karşılaşmamışızdır boşuna askerlik konularına girmeyelim. konuyu saptırma lütfen. Jitemcilerle senin ne bağın olabilir nerde göreceksin? görsen görsen bir kaç tane JÖH görmüşsündür burda polet alemdar havalarına kapılıyorsun.

Hala yukarıda yazdığım konuyla alakalı tutarlı bir açıklama yapamadın. Konuyu saptırıyorsun. O konuyu alıntı yap ve altına tutarlı bir açıklama yap. Bekliyorum. Tekrar askerlik anılarını anlatırsan ve yazdığım konu hakkında tutarlı bir açıklama yapmazsan seni kara cahillikle suçlayacağım bilmiş ol.

wmaraci
reklam

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
10 - 15 sene önce olmuş olsa bu olaylar tamam derim de, Kürtlere sağlanan onca haktan sonra ki 10-15 yıl öncesindekilere gözlerimle şahit oldum, şu an Devletle Kürtler veya Türklerle Kürtler arasında bir problem yok. Dün Cizre yürüyüşü sırasında bir Anne bağırıyordu Kürtçe, biz sizden , siz bizden gelin aldık, damat aldık, yok farkımız birbirimizden diye feryat ediyordu. Bölge halkı bu zulümden kurtulmak istiyor, zulmü yapan pkk, devlet Cizre'de sokağa çıkma yasağını keyfi uygulamadı ki, yasaktan önce hendekler kazılmış, devletin askerine bombalar, silahlar yöneltilmiş ve bu sebeple kontrolü ele geçirmek için yasak alındı. Devlet terörü destekliyor diyorsunuz kızıyorsunuz, devlet teröre son vermek istiyor yine kızıyorsunuz. Her seferinde aynı şeyleri söylemekten bıkmadık mı ? Suçlama kolay, ama öncesinde olan biteni neden görmez kimse ? Sen askere silah doğrultacaksın, şehit edeceksin, bomba atacaksın, hendek kazıp yolları engelleyeceksin, sonra asker işin içine girip yasağı koyunca vay efendim devlet sivillere zulüm ediyor.
isousluer WampiR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Karadeniz'in belli başlı şehirleri var onları bölmeye başarırsa vatan hainleri, tüm ülkeyi ele geçirir. Gayet net bir gözlem bu. :)

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

isousluer adlı üyeden alıntı

Oradaki halk mağdur. Ben kesinlikle oradaki halk bunu hak ediyor demiyorum.

Farkındaysan ben her defasında günümüz için sorular soruyorum. Şu an PKK diye bir terör örgütünün olmadığınız farzedelim. Kürtlerle aramızda bir sorun olur muydu? Bak çıkış amacı bilmem ne hiçbirine karşı bir şey demiyorum. (PKK'yı kesinlikle haklı da bulmuyorum.) Ama şu an, günümüzde, PKK diye bir örgütün olmadığını farzedelim diyorum.

Ayrıca ben bir sorunun yanında onlarca cümle kurup açıklama yapıyorum. Mesela terörist leşlerini toplayanların bölgeye alınmadığını söyledim, HDP'nin Kürtler için ne istediğini sordum, HDP'nin kime hizmet ettiğini açıkladım. Sorduğum soruların yanında bu açıklamalara da cevapların vardır diye düşünüyorum. Sonuçta senin düşüncelerine muhalif söylemlerde bulunuyorum. Bunlara da cevap verirsen sevinirm. Aksi takdirde söylediklerimi kabul ettiğini düşüneceğim.

HDP'nin kime hizmet ettiğini açıkladınız bunu kale almadım. HDP'nin söylemi dağdaki de bizim canımızdır asker de bizim canımızdır. Bunun için militanların cenazelerini taşımalarını yadırgamıyorum. Kürt halkı da bunu bekliyor HDP'den. Zira dağdakiler de bu topraklarda doğup bu topraklarda yetişen çocuklar, bazısı kandırılmış bazısı nefretle büyümüş, bazısı silahla mücadelenin tek çözüm olduğuna kesin olarak ikna edilmiş. Siz Kürt halkının çoğunluğunun bu çocukların ölmesine mutlu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Siz zannediyor musunuz ki ordaki halk gebersin şerefsizler diyor dağdaki için. Öyle düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz Kürt halkının çok büyük bir bölümü dağdaki ölümlere de üzülüyor. Annelerin isteği çocuklarını dağdan çekmeleri. HDP'nin bölgede böylesine bir destek almasının ana nedeni budur. Dağa alternatif olmaları. Bölgede diyalog ile de bir şeylerin olabileceği umudunu vermeleridir. Kürt halkının bölgede PKK'den başka bir temsilcisi olmaması en fenası.

Kürt halkının meşru zeminde sesini duyurabileceği bir alana ihtiyacı var. Devletin PKK ile diyalogla çözüme gitmesi için bir aracıya ihtiyacı var. Bunlarda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Partinin ismi değişir, siyasi aktörler değişir. Ancak ülkenin beşte biri mutlaka temsil edilmelidir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Ben askerlik görevimden bahsettim arkadaşım. Hakkari de görev yaptım. 85'liyseniz askerlik yaptığım yıl, yer ve görevi pmden anlatayım, tanışalım, eskidleri yâd edelim, muhabbet edelim. 85'li değilseniz karşılaşmamışızdır boşuna askerlik konularına girmeyelim. konuyu saptırma lütfen. Jitemcilerle senin ne bağın olabilir nerde göreceksin? görsen görsen bir kaç tane JÖH görmüşsündür burda polet alemdar havalarına kapılıyorsun.

Hala yukarıda yazdığım konuyla alakalı tutarlı bir açıklama yapamadın. Konuyu saptırıyorsun. O konuyu alıntı yap ve altına tutarlı bir açıklama yap. Bekliyorum. Tekrar askerlik anılarını anlatırsan ve yazdığım konu hakkında tutarlı bir açıklama yapmazsan seni kara cahillikle suçlayacağım bilmiş ol.

Hocam sen bana sorunu sor ben sana cevaplayayım diyorum.

Jandarma İstihbarat Terörle Mücadele de görev yapmış kimliklerinde İstihbarat ve Psikolojik Savaş Uzmanı yazan kendilerinde JİTEM tarafından verilmiş kimlikler olan insanları sana tanıtırım kanıtlarım ama defolup gidersin bu forumdan benim hiçbir havaya kapıldığım yok mafyacılıkla kara yapılarla da alakam olmaz. Değilim 2000 sonrasına aitim ben asker ve çeşitli görevlerle gittim gerek yok senin anılarına yeteri kadar var bende.. Yukardaki konun nedir sorunu yaz diyorum hala saptırdın diyorsun yaz zor birşey mi hadi cevaplayayım sana ... JÖH ile JİTEM uzaktan yakından alakası olmayan şeyler onlarıda nasıl benzettin gerçekten merak ettim..

Hadi sor sorularını bekliyorum MÖ başla istediğin yerden sor

Ek Olarak:

konusal adlı üyeden alıntı

10 - 15 sene önce olmuş olsa bu olaylar tamam derim de, Kürtlere sağlanan onca haktan sonra ki 10-15 yıl öncesindekilere gözlerimle şahit oldum, şu an Devletle Kürtler veya Türklerle Kürtler arasında bir problem yok. Dün Cizre yürüyüşü sırasında bir Anne bağırıyordu Kürtçe, biz sizden , siz bizden gelin aldık, damat aldık, yok farkımız birbirimizden diye feryat ediyordu. Bölge halkı bu zulümden kurtulmak istiyor, zulmü yapan pkk, devlet Cizre'de sokağa çıkma yasağını keyfi uygulamadı ki, yasaktan önce hendekler kazılmış, devletin askerine bombalar, silahlar yöneltilmiş ve bu sebeple kontrolü ele geçirmek için yasak alındı. Devlet terörü destekliyor diyorsunuz kızıyorsunuz, devlet teröre son vermek istiyor yine kızıyorsunuz. Her seferinde aynı şeyleri söylemekten bıkmadık mı ? Suçlama kolay, ama öncesinde olan biteni neden görmez kimse ? Sen askere silah doğrultacaksın, şehit edeceksin, bomba atacaksın, hendek kazıp yolları engelleyeceksin, sonra asker işin içine girip yasağı koyunca vay efendim devlet sivillere zulüm ediyor.

Klavyene sağlık hocam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

HDP'nin kime hizmet ettiğini açıkladınız bunu kale almadım. HDP'nin söylemi dağdaki de bizim canımızdır asker de bizim canımızdır. Bunun için militanların cenazelerini taşımalarını yadırgamıyorum. Kürt halkı da bunu bekliyor HDP'den. Zira dağdakiler de bu topraklarda doğup bu topraklarda yetişen çocuklar, bazısı kandırılmış bazısı nefretle büyümüş, bazısı silahla mücadelenin tek çözüm olduğuna kesin olarak ikna edilmiş. Siz Kürt halkının çoğunluğunun bu çocukların ölmesine mutlu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Siz zannediyor musunuz ki ordaki halk gebersin şerefsizler diyor dağdaki için. Öyle düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz Kürt halkının çok büyük bir bölümü dağdaki ölümlere de üzülüyor. Annelerin isteği çocuklarını dağdan çekmeleri. HDP'nin bölgede böylesine bir destek almasının ana nedeni budur. Dağa alternatif olmaları. Bölgede diyalog ile de bir şeylerin olabileceği umudunu vermeleridir. Kürt halkının bölgede PKK'den başka bir temsilcisi olmaması en fenası.

Kürt halkının meşru zeminde sesini duyurabileceği bir alana ihtiyacı var. Devletin PKK ile diyalogla çözüme gitmesi için bir aracıya ihtiyacı var. Bunlarda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Partinin ismi değişir, siyasi aktörler değişir. Ancak ülkenin beşte biri mutlaka temsil edilmelidir.

Yine onlarca cümle kurdum yaptığım tek bir açıklama. :) Yahu arkadaşım hala Kürt halkının meşru zemini bıdı bıdı diyorsun. Kürtlerle sorunumuz ne bizim? Önce bunun cevabını ver bana. Kürtlerin isteği ne, Türkler'den farkı ne?

Eğer günümüzde devletin attığı onca adıma rağmen hala PKK'ya kendi savunucusu gözüyle bakan insanlar varsa kandırılmış, cahil halktır. Eğer kandırılmamışsa da kendisi de teröristtir o zaman. Eğer Kürt halkı da HDP'den terörist leşlerini toplamasını, PKK'ya kol kanat germesini bekliyorsa (senin dediğine göre) canı cehenneme onların da. Bir kurşun da onlar hak ediyor.

Günümüzde PKK diye bir terör örgütü olmasaydı ne olurdu sorunu kaçıncı kez sorduğumu hatırlamıyorum artık.

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Ya hocam madem HDP bu kadar iyi bu kadar milleti seviyor dağdakiler nasıl bizim canımız der ya dağdaki PKK dır özür diliyorum şerefsizdir nasıl canları oluyor ya akla mantığa uygun konuşun. Valla hocam kürt halkı devletine sahip çıkarsa milletine sahip çıkarsa PKK da avucunu yalar HDP de al bak HDP nin dağdaki canı benim polisime ne yapmış yeter be yeter..! Bu kadar kör olmayın özerklik miş dil miş sen çok beklersin HDP PKK ÇOOOOK..!

http://www.sarizeybekhaber.com.tr/gundem/cizre-de-polise-saldiri-1-i-agir-4-polis-yarali-h5215.html

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Hocam sen bana sorunu sor ben sana cevaplayayım diyorum.

Jandarma İstihbarat Terörle Mücadele de görev yapmış kimliklerinde İstihbarat ve Psikolojik Savaş Uzmanı yazan kendilerinde JİTEM tarafından verilmiş kimlikler olan insanları sana tanıtırım kanıtlarım ama defolup gidersin bu forumdan benim hiçbir havaya kapıldığım yok mafyacılıkla kara yapılarla da alakam olmaz. Değilim 2000 sonrasına aitim ben asker ve çeşitli görevlerle gittim gerek yok senin anılarına yeteri kadar var bende.. Yukardaki konun nedir sorunu yaz diyorum hala saptırdın diyorsun yaz zor birşey mi hadi cevaplayayım sana ... JÖH ile JİTEM uzaktan yakından alakası olmayan şeyler onlarıda nasıl benzettin gerçekten merak ettim..

Hadi sor sorularını bekliyorum MÖ başla istediğin yerden sor

Hala askerlik anılarını anlatıp çok bilmişlik taslıyorsun. Jitemin Jöhün ne olduğunu iyi biliyoruz fakat senin gibi ağzımıza dolamıyoruz. Sen bir jitemli tanıyorsun diye ben ticaret yaptığım bu forumdan neden gideceğim arkadaşım bu neyin kafası. Jitem de Jöhde, Subay da uzman da bu vatana hizmet ediyor, maaşını vergimizden alıyor. Sınırlarımızı koruyor, iç güvenliği sağlıyor. Hepsi bu vatanın evladı bizde bu vatanın evladıyız. BU konuyu kapattık.

Yazdıklarım yukarda yazılı atatürk döneminden bahsettim o öldükten sonra yapılan yanlışlardan, terörü neyin meydana getirdiğinden bahsettim. o konuyu bul başından sonuna kadar oku ve bana tatmin edici ve açıklayıcı bir cevap yaz bilgini ölçücem. Bekliyorum.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yine onlarca cümle kurdum yaptığım tek bir açıklama. :) Yahu arkadaşım hala Kürt halkının meşru zemini bıdı bıdı diyorsun. Kürtlerle sorunumuz ne bizim? Önce bunun cevabını ver bana. Kürtlerin isteği ne, Türkler'den farkı ne?

Eğer günümüzde devletin attığı onca adıma rağmen hala PKK'ya kendi savunucusu gözüyle bakan insanlar varsa kandırılmış, cahil halktır. Eğer kandırılmamışsa da kendisi de teröristtir o zaman. Eğer Kürt halkı da HDP'den terörist leşlerini toplamasını, PKK'ya kol kanat germesini bekliyorsa (senin dediğine göre) canı cehenneme onların da. Bir kurşun da onlar hak ediyor.

Günümüzde PKK diye bir terör örgütü olmasaydı ne olurdu sorunu kaçıncı kez sorduğumu hatırlamıyorum artık.

Dünden beri bunları yazıyorum da, anlayana sivrisinek saz anlamayana... :)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Birincisi ben ne AKP liyim ne CHP ne de başka birşey.. Ben sadece VATANSEVERİM. Vatanım için milletim için hizmet ederim . Şimdi PKK geldi HDP yi kurdu HDP de kürtlere dedi ki siz bu topraklarda hakk sahipsiniz sizin neden ana diliniz bayrağınız toprağınız olmasın. Şimdi hocam ben bir çerkesim bana biri çıkıp deseki parti arkadaş senin dedende savaştı sen de kuvayı milliyede vardın 1864 te gelmişsin bu topraklara neden Çerkesce dili olmasın Şeyh Şamil'in heykelleri asılmasın neden Çeçenya bayrağı çekilmesin ... Kürt halkına bunlar teklif edilince ve mücadele başlayınca halkın büyük kısmı vatanseverlikten koptu Kürdistan hayaline düştü. Olay budur hocam PKK HDP yi HDP Kürt halkına oynamıştır. Şimdi ben size soruyorum: biz kürtçe konuşulmayacak adetleri olmayacak diyemeyiz ki benimde Çerkes dilim var ancak ben kalkıpta bunu ana dilde isteyemem devletin dili rengi ve bayrağı tektir sabittir. Kürt halkının kendi bölgesinde Doğu ve Güneydoğu'da zaten kürtçe hakim ve kimse birşeyde diyemez. Ancak bunlara rağmen kalkıp devlete baş kaldırmak HDP nin gazına gelerek PKK ya destek veren eylemlere katılmak ve özerklik istemek nedir..?

Bu vatan hepimizin bu vatanda ki merhamet hoşgörü kimsede yoktur ancak sen kalkıp toprak dil ve bayrağı değiştirmeye kalkarsan seni hainde ilan ederler düşmanda...

Ben buradan kürtlere söylüyorum bizim sorunumuz kürt değil PKK nın gazına gelen HDP ye destek veren hainlerdir. Biz birço savaşta Türklerle sizlerle mücadele ettik İzmir'de bayrağımızı alsancağa çeken Diyarbakırlı Kürt Reşo'dur. Sizin dedeniz Türk bayrağını bayrağımızı sancağa çekmek için kanlar döktü bu HDP nin gazına gelipte PKK ya destek olmayın vallahi billahi PKK da HDP de sizi kullanıyor.

Ek Olarak:

Aynaya baktım Rabbime şükürler olsun ki damarlarında atalarının kanını taşıyan vatanı için bayrağı için hizmet eden birini gördüm...

Atatürk'ün ilke ve inkılaplarından şaşan, Atatürk'ün yolundan çıkanların zate Allah belasını verecek. 1995 yıllarında terörle mücadele edilemedi hatırlarmısınız Genel Kurmay Başkanı Osman Pamukoğlunu GÖNÜLLÜ olarak Hakkari Dağ ve Komando Tugayına gönderdi. Ben bizzat o paşanın o Türk evladının kurmayının korumasıyım. Bence siz gidin Osman Paşa gibi o bölgede yıllarca terörle mücadele vermiş birinden gerçekleri öğrenin sonra inşAllah gerçekleri görürsünüz.

Tartışmanıza dahil olmak istemiyorum ama bütün konularında Kürtleri bu topraklara sonradan gelmiş göçmenler gibi anlatıyorsun. Sen 1860 larda gelmiş olabilirsin fakat yaşadıkları 4 ülke coğrafyasında da kürtler binlerce yıldır yerleşik yaşıyor, 1071 de Selçuklu bu topraklara gelmeden önce de güney doğu bölgesinde yaşıyordu bu millet, yine Kürt nüfusun yoğun olduğu daha kuzey illerinde ise Ermeniler vardı.

Ermenilerle yaşanmış bir savaş var fakat Kürtlerle yaşanmış bir savaş yok, birlikte anlaşarak yüz yıllardır aynı islam çatısı altında kader ortaklığı yapıldı, Cumhuriyet kurulduktan sonra ise hatta osmanlının son demlerinde bu gün yaşananların temeli atıldı ve ayrımcılık başladı, Şeyh Said İsyanında bu insanlar Cumhuriyete karşı ayaklandılar çünkü kandırıldılar, islam devleti kurulacağını umut ederken bunun için savaş vermişken birden beklemedikleri şekilde Cumhuriyet kuruldu ve ayaklanma başladı , sistem bu olacaksa biz bu çatı altında yaşamak istemiyoruz denildi. Mehmet Akif gibi niceleri o dönem bu toprakları kızgınlığından kandırılmışlığından terk etti.
Nihayetinde savaşmadığın fethetmediğin topraklarda seninle birlikte omuz omuza savaş vermiş ve savaş kazanılınca, topraklarında sen nasıl hak iddia ediyorsun ?

Kürtler cepheye batıya asker göndermemiş ama sen doğuya asker göndermiş onların sınırlarını korumuş olsan sen haklısın, ama bu insanlar batıya kuzeye asker göndermiş her cephede seninle ortak savaş vermişken sen nasıl diline yaşamlarına müdahale eder baskılar illa benim dilimi konuşacaksın der bu topraklar da benim diyebilirsin ? Kürtler kendi dillerini konuşmak istediklerini resmi dairelerde okullarda görmek istediklerini söylediklerinde bile batı çıldırıyor, sen tutup zorla benim dilimi konuşacaksınız diyip seni anlamalarını mı istiyorsun ? Şu an tam olarak bu yapılanların sonucunu yaşıyoruz.

Nihayetinde sen bir göçmensin, 1860 larda geldim diyorsun ama toprakları hakkında yorum yaptığın kürtler senden 1000 yıl önce de o topraklarda yaşıyorlardı. Hakmıdır bu yapılan ? Senin ülkene göç etmiş insanlar değil ki sana ayak uydurmalarını isteyesin, kendi topraklarında seninle yaşamayı seçmiş insanlara zorla bir şeyler dayatamazsın. Ben o zaman istemiyorum bölünelim de diyemezsin, bölünmek ne onlara kazandırır ne bize kazandırır.

Ben hala bir çok konuda ayrımcılık yapılmaya devam edildiğini düşünüyorum, kendi topraklarında başka bir dili konuşmaları dayatılıyor daha ötesi var mı ? Pkknın bitirilebilmesi için halkın önce sıkıntılarını anlamak ve pkkyı muhatap almadan halkın temsilcileriyle devlet eliyle tüm ayrımcılık yarattığını düşündükleri şeyleri görüşmek ortadan kaldırmak gerekir. Bunlar yapıldığında pkkya tek bir insanın destek vermediğini hepimiz görebiliriz. Zaten pkk kürtlerin doğasına aykırı, kürtlerin büyük çoğunluğu islamcıdır pkk ise komünisttir, pkknın hakkınızı savunuyorum iddiasını sürdürebileceği ortam ortadan kalkınca halkın %5 i bile pkkyı desteklemeyecek.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al