wmaraci reklam

2 Sporu Birden Yapmak

10 Mesajlar 842 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

alperenyld alperenyld Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1302
  • Beğeniler 331 / 227
  • Ticaret 34, (%97)
Merhaba arkadaşlar haftada 2 gün yani salı ve perşembe günleri Fitness , haftada 3 gün yani pazartesi çarşamba ve cuma günleri de kick boks yapıyorum . Kaslarim kollarım omuzum ve ayaklarım çok fena ağrıyor . Acaba tavsiyesi olan var mı ? 👊

wmaraci
reklam

xplex xplex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 41 / 39
  • Ticaret 3, (%100)
4 yıl muay thai ile ilgilendim hocam, 1 gün aralık şart. dinlenmek için..
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1302
  • Beğeniler 331 / 227
  • Ticaret 34, (%97)
Hocam muay Tai yi çok merak ediyorum acaba nasıl birsey guzelmi tavsiye eder misiniz

Nesco Nesco Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 672
  • Beğeniler 23 / 143
  • Ticaret 9, (%100)
hocam zamanında sutopu, basketbol ve fitness ı aynı anda yürüttüm. Uzun yıllar yaptım ve basketbolda da sutopunda da teklifler aldım ama eğitimi seçtim. Yani az çok biraz hakimim farklı özellikle birbirine fiziken uymayan olaylara.

Dikkat etmeniz gereken olay çalışan kaslarınızın zıt olmaması. Örnek vermek gerekirse ağır biceps antremanı yapan veya kanat kasları belirginleşen bir insan yüzmede zorlanır. Çünkü yüzme sizin arka kol kaslarınızı çalıştırıken geliştirirken fitness ön kol kası antremanı ağırlıklıdır.

Yani yapacağınız antremanlarda iki farklı spor ile birden ilgileniyorsanız antagonist kasları yarıştırmamaya çalışın. Fitness ile kick boks tam hakim degilm ama yakın sporlar olduğunu düşünüyorum çalışan kaslar açısından ama biraz daha dikkat ederseniz ağrılarınız azalır ve spor içerisinde performansınızda artar.

Hem sporun içinde büyümüş hemde tıp fakültesi öğrencisi kimliğim ile aklıma gelen sıkıntılar bundan kaynaklıdır diye düşünüyorum.
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

alper75 alper75 alpercetin.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 6 / 94
  • Ticaret 6, (%100)
Bende mma yapıyorum arkadaşın dediğine katılıyorum dinlenmek şart
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

alpercetin.net Facebook Ve Diğer Sosyal Medya Botlarınız Yapılır.

• Üyelik 11.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1302
  • Beğeniler 331 / 227
  • Ticaret 34, (%97)

Nesco adlı üyeden alıntı

hocam zamanında sutopu, basketbol ve fitness ı aynı anda yürüttüm. Uzun yıllar yaptım ve basketbolda da sutopunda da teklifler aldım ama eğitimi seçtim. Yani az çok biraz hakimim farklı özellikle birbirine fiziken uymayan olaylara.

Dikkat etmeniz gereken olay çalışan kaslarınızın zıt olmaması. Örnek vermek gerekirse ağır biceps antremanı yapan veya kanat kasları belirginleşen bir insan yüzmede zorlanır. Çünkü yüzme sizin arka kol kaslarınızı çalıştırıken geliştirirken fitness ön kol kası antremanı ağırlıklıdır.

Yani yapacağınız antremanlarda iki farklı spor ile birden ilgileniyorsanız antagonist kasları yarıştırmamaya çalışın. Fitness ile kick boks tam hakim degilm ama yakın sporlar olduğunu düşünüyorum çalışan kaslar açısından ama biraz daha dikkat ederseniz ağrılarınız azalır ve spor içerisinde performansınızda artar.

Hem sporun içinde büyümüş hemde tıp fakültesi öğrencisi kimliğim ile aklıma gelen sıkıntılar bundan kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Evet hocam fitness da ağırlıklı olarak ön kol kası çalışıyorum , kick boksta ise yumruk antrenmanlari yaparken omuzuda kullanmak zorundayım yani omzumun yükünü yumruguma vermem lazım bu yüzden ağrıyor galiba

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Kasların kendini toparlayıp yeniden inşâ edebilmesi için en az 36 saat gerekiyor. Bu zaman dilimini vücuduna tanımadığın için hem gelişme sorunu yaşıyorsun hem yırtılan kaslarını daha ağır bir spor olan kick boks da kullanıyorsun. Çok daha ciddi rahatsızlık ve sakatlıklara yol açmaması için buna bir an evvel dur demelisin.
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

Swag Swag WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Kaslar dinlenmezse gelişme gösteremez.
Kaslar dinlenirken bir hormon salgılanır ve bu hormon kasların protein bakımından beslenmesini ve gelişmesini sağlar.
1 gün çalışıp 1 gün dinlenmek yada 2 gün çalışıp 1 gün dinlenmek en faydalısı olur.
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

Wulcan Wulcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Test ve Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 24 / 29
  • Ticaret 4, (%100)
Haftanın en azından 1 gününü eğer yapabilirsen 2 gününü boş bırakmanı tavsiye ederim keza kendini sakatlamak üzeresin :D Aynı çalışma düzenini 15-20 yaşları arasında bende uyguladım keza üstünde birde basket antremanlarım vardı. Sonu çok acılı olabiliyor ileriki yaşlarda sürekli omuz ağrıları ve sakatlıkları yaşarsın. Birde muz gibi magnezyum değeri yüksek besinler tüket kas ağrılarının oldukça azaldığını göreceksin. Umarım spor hayatın başarılarla dolu olur :)
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)
glutamin takviyesi alabilirsin illa yuklenecegım dersen
ama vucudun dinlenmesi şart.
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al