wmaraci reklam

bıktım artık böyle yaşamaktan

36 Mesajlar 5.109 Okunma
wmaraci reklam

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)

Karbon adlı üyeden alıntı

Arkadaşlarım değil de ailem engel olmaya çalışıyor aslında.Ama fitness işi para ve disiplin işi.Protein ve karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum , bunun da bir maliyeti var.Günde ortalama 10tl gibi bir şey.Salon ücreti 110tl.Arkadaşlarımla buluştuğumda sürekli börekçiye vs gidiyorlar mecburen ayak uyduruyorum.Bir iki gün yemiyorum ama canım çekince ben de alıp yiyorum.Hem maddi açıdan hem de mental açıdan bana zarar veriyorlar.

Küçük bir hesaplama yapalım mı beraber?
Fitness beslenmesi : 10*30=300 tl
Fitness salonu ücreti: 110 tl
Sana aylık kalan : 200 tl diyelim.
Dk, internet paketi : 40 tl (?)
Muhtemelen kira, yurt parası vs vermiyorsun ve ailen sana her ay en az 650 tl gönderiyor. Yanlışım varsa düzelt.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Karbon Karbon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 91 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

Kanuni adlı üyeden alıntı

Küçük bir hesaplama yapalım mı beraber?
Fitness beslenmesi : 10*30=300 tl
Fitness salonu ücreti: 110 tl
Sana aylık kalan : 200 tl diyelim.
Dk, internet paketi : 40 tl (?)
Muhtemelen kira, yurt parası vs vermiyorsun ve ailen sana her ay en az 650 tl gönderiyor. Yanlışım varsa düzelt.

Ailemle yaşıyorum. Telefon faturamı ödüyor annem 40tl. Onun dışında dedem her ay 100tl verir. Annemden de 50 - 100 ne alırsam. Markete gittiğimdeki para üstünü falan alıyom bazen öyle ekstalarla beraber 200-250tl civarı Bi şey alıyorum.

Harcamaya gelirsek günde 10tl tavuk alıyorum
Ortalama 4 günde bir 11tl ye yulaf alıyorum

Bu ay 2 ay önceki çalışmamın parasını aldım o yüzden biraz rahattım önümüzdeki zamanlarda ne olur bilmiyorum öyle

cihatnet cihatnet Rüzgara kapılmış gidiyorm Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Koordinatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)

dividibygear adlı üyeden alıntı

Ben 19 olsam ülkeden kaçarım. Dünyanın neresine gidersen git mutlu olursun. ülkenin durumuna bakınca düzelmesi değil 10 yıl 50 yıl sürer. Ailenin geliri aylık 100 bine çıksın harçlık gene 200 olmadı 300 lira verirler.
Türk ailelerin yapısını söyleyeyim, 19-20 yaşındaki gence, gece gündüz senden bir şey olmaz. tembelsin, kafan çalışmıyor gibi laflar her gün tekrarlanır. Hayattan soğuturlar sonra ondan mucize beklerler.

Bu çok yanlış bir bakış açısı... Üzgünüm ama gittiğim şurada iki satır söz söylecek kadar ülkelere gittim. İnsanların ne çileler çektiğini gördüm ve ister inanın ister inanmayın. Bugün canınızı sıkan şeylere ertesi gün hasret kalırsınız.

Değerli arkadaşım,
Senin geçtiğin yollardan bende geçtim. Açıkcası burada insanlar sana bin tane akıl verir ama unutma kararları sen alıyorsun, doğruda olsa yanlışta olsa bedelini sen ödeyeceksin.

Öncelikli olarak, Kyk kredisine başvurdun mu? Başvurmadıysan biraz bak, başvuru zamanı geçmiştir ama bir sonraki başvuru zamanı için hazır olursun. Ben zamanında aldım. Şimdide ödüyorum. Aileme muhtaç olmadan dikkati harcama yaparak mezun bile oldum.

Özel bir üniversitede okudum. İnsanların gibi bir kahveye 30tl verdiğini de gördüm. Çay ocağına gidip çay içip 50kr vereni de. Arkadaş seçimin senin ama maalesef çalışsan dahi onlara özenmeni tavsiye etmem. Para kazanmak hiçte kolay değil.
Bir iş bulup çalışabilirsiniz. Lcw & defacto gibi firmalara internet üzerinen başvuru yapabilirsiniz. Part-time çalışabilirsin.

Biraz zaman geçtiğinde aileni anlayacağını düşünüyorum. Para kolay kazanılmıyor. Bir yere iş girip çalışmaya başladığında bunu çok iyi anlayacaksın. Bu yüzden aile olan saygını her ne olursa olsun asla ama asla kaybetme. Maalesef doğuştan zengin olmadığımız için bu tür dertleri çekmek zorundayız.

Ve herşeyden de önemlisi, bugünü dert etmeyi bırak. Yarına odaklan. Çünkü bugün yaptığın veya yapmadığın şey yarın seni aç/işsiz veya parasız bırakabilir. Kendini geliştir. Spor yap buna itirazım yok ama yarın ünivesiteden mezun olduğunda iş bulmak hiç kolay olmayacak. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalış. Hangi iş ile meşgulsen o alanda git staj yap. Bugün paran yok ama sen yarın mezun olduğunda senin ile mezun olan insanlar öyle işlerde başlayacaklar ki hayret edersin. Hiç bir vasfı olmayan, bilgi beceri konusunda seninle yarışamayacak insanlar sırf bir yerde gönüllü olarak çalıştı diye o kadar kolay iş bulacaklarki....

Neyse benide dertlendirdin :)
Borcum çok, hergün 3,50tl otobüse vermemek için çıktığım rampaları bir bilsen :(
Karbon

kişi bu mesajı beğendi.

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Ulkenin bitik ekonomisinde 200 tl kaldığı icin dua et.Ben calisanim her ay 200 tl içeri giriyorum
Karbon

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu
wmaraci

MimarKaan MimarKaan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 16 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Şükretme gerekirken isyanlardasın birçok kişi senin yerinde olmak isterken sen isyan ediyorsun daha 19 yaşındasın kardeşim ne gördün ki daha göreceğin sıkılacağın günler olacak isyan etmek fayda vermez neler yaptın başarısız olmanın nedenlerini araştırdın mı
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

asistan87 asistan87 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek yönetici asistanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 70 / 76
  • Ticaret 4, (%100)

dividibygear adlı üyeden alıntı

Ben 19 olsam ülkeden kaçarım. Dünyanın neresine gidersen git mutlu olursun. ülkenin durumuna bakınca düzelmesi değil 10 yıl 50 yıl sürer. Ailenin geliri aylık 100 bine çıksın harçlık gene 200 olmadı 300 lira verirler.
Türk ailelerin yapısını söyleyeyim, 19-20 yaşındaki gence, gece gündüz senden bir şey olmaz. tembelsin, kafan çalışmıyor gibi laflar her gün tekrarlanır. Hayattan soğuturlar sonra ondan mucize beklerler.

bir kızılay görevlisi anlatıyor somalide su olmadığı için baba içinde kum olan bir kaseye idrarını yapıyor alttan süzülen suyuda bir bardağa doldurup çocuğuna içiriyor
istersen seni oraya gönderelim o şekilde su iç belki akıllanırsın senin gibi düşünenlerde biraz haddinizi bilin bence herkesin sınavı farklı ayette kimseye zulmetmediğini söyler yaradan peki başımıza gelenler ne kendini sorgulayan var mı aranızda sürekli istiyorsunuz hep daha iyisini daha fazlasını peki karşılığında ne veriyorsunuz isyan şımarıklık tembellik en ufak sorunda isyan bence kendinizi sorgulayın hadi somaliyi bilmiyorsunuz arakanda uzak suriyede olanı görüyorsunuz ondan bari ders alın ve halinize şükredin bence yaradan indanları ve cinleri kendisine ibadet etmeleri için yarattığını söylüyor iyiliği emrediyor var mı ibadet eden iyilik yapan ibadet sadece namaz oruç vs değildir iyilikte ibadettir güzel bir sözde hatta içten bir gülümseme bile sokağa koyacağınız bir kap su yiyecek vs.bir yaşlıya yardım vs. vs. tabi bunları Allahın rızasının kazanmak için yapmalısınız bence halinize şükredin ve her vesilede iyilik yapmaya çalışın deniz erten kitaplarını videolarını izlemenizi tavsiye ediyorum
Kanuni squadfire Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

https://r.adbtc.top/527427
coinpayu.com/?r=ceysa09

asistan87 asistan87 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek yönetici asistanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 300
  • Beğeniler 70 / 76
  • Ticaret 4, (%100)
10 20 50 tl neyse imkana göre bir bağış yapın ve fırsat buldukça tekrarlayın göreceksiniz hayatınız değişecek tabi cebinizdeki para ne kadar az ise miktar ne kadar küçük olursa olsun bile karşılığı o kadar çok olur bir iki öğün yemeyin bir iki ihtiyacınızı erteleyin 10 tl kenara ayırıp bağışınızı yapabilirsiniz haberlere konu olmuştu hamallık yapan bir kişi her ay bir gün kazandığı parayı bağışlıyormuş sizce deli falan mı yoksa parası mı çok hayır sadece kendini biliyor bu dünya geçici dünya asıl hayat öldükten sonra başlar bence bunu bir düşünün isyan yerine şükretmeyi iyilik yapmayı deneyin tekrar ediyorum deniz erten kitaplarını okuyun tv programlarını videolarını izleyin genç neslin anlaması çok kolay anlatımı çok çok iyi mutlaka en azından videolarını izleyin
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

https://r.adbtc.top/527427
coinpayu.com/?r=ceysa09

anonimkisilik anonimkisilik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 16 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
aynı şeyler sadece mekan ve zaman farklı umarım gün gelicek bazı şeyler değişicek ama herşeyden önce herşey bizim elimizde... Elbet bir gün bizde merdivenleri çıkıcaz sevgi saygı ve sağlıkla kalın

Netteinsan Netteinsan WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 12 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Bırakın şu somalide şöyle afrikada şöyle edebiyatlarını her insanın derdi büyüktür kardeşim. Adam su bulamıyorsa derdi odur zaten başka bir şeyi dert etmez ama biz modern dünyayı görerek ona ulaşamıyoruz arada sıkışıp kalmış bir ülkenin ürünüyüz bizim en büyük sıkıntımız bu, dertlerin kaynağı bu kimse gidip de şükürcülükle dertleri küçümsememeli cidden önerin varsa ver yoksa bırakın artık şu güzellemeleri düşün bu insanların yakasından. Ayrıca tavsiye vermek gerekirse ortalama 70-80 sene önünde bir hayat var sabırlı olmak her şeyden mühimdir. 25 yaşına gelince neredeyse bağımsız olursun 6 senede kendini geliştirmeye bak kültür olarak geliştir en azından, derslerine odaklan daha sonra hedeflerin için çalış çünkü hedefler bizi mutluluğa ulaştırabilir
cihatnet Karbon

kişi bu mesajı beğendi.

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Eldeki imkanlar. Çok takmamanı dünyanın herşeye rağmen güzel bir yer olduğunu düşünmeni öneriyorum. Üni ilk yıllarında bende aileme bağlıydım. Şuan ise aileme yardım ediyorum. Zamanla herşey düzelecektir emin ol. 19 yaş bu tür şeyleri düşünmek için biraz erken. Eğer giriştoğin işlerde başarılı olamıyorsan o işler sana göre değil demektir.
Kendini geliştirmeyi bırakmamalısın. Başkalarından birşey beklemeden çalışmaya devam et. Yazılım öğrenebilirsin. Emin ol bir süre sonra her türlü yazılım bilgisi para edecektir. Elinde para olsa risk al derdim. Ama risk almadan elindeki paraya para katmak istersen google ads gibi bir nimet olduğunu sana hatırlatmak isterim. Düzgün bir yatırımla elindeki 200 lirayı rahatça 400 -500 tl yapabilirsin.
Karbon

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al