wmaraci reklam

Herhalde obeziteyim

21 Mesajlar 2.109 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Acexbax Acexbax Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba yas 16 boy 1.70 kilo 105 obezitemiyim? Artik rahatsiz olmaya basladim nasil kilo verebilirim diyetisyen demeyin diyetisyenlerin faydasi olsaydi kendine olurdu millete kilo verdirecek kendisi 300 kilo :) nasil kilo verebilirim bu forum yeri degil ama arkadasim ve konuşacağım buyugum olmadığı icin buraya yazdim eger kusurum varsa affola

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

DORTBES DORTBES Social Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Emekli
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 84 / 83
  • Ticaret 44, (%100)
Bu konuda "obez sin" diyemem kardeşim ama , kilo vermenin en doğal hali spor dur. Gerisi yalan düzenli ye , spor yap yeterli olacağına inanıyorum :)
Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)
Güzel kardeşim :) Bilgisayar, oyun derken iyice robotlaştık. Bu da ye, iç, PC başına geç olayına döndü. Bir ajansta yazılımcılık yapıyorum, bir baktım kilo 80'den 95'e çıkmış.

1 ofise gelen yemeklerin yanında ekmek yemiyorum, çayıma şeker atmıyorum. Bir de ofise gelirken elma, muz, kuruyemiş getiriyorum acıktıkça onlarla besleniyorum. Akşam da 6-7 gibi ekmeksiz yemeğimi yiyorum. 2-3 gün baş ağrısından duramadım ama şimdi aşırı derecede alıştım. Eve de yürüyerek gidip geliyorum. 4 kilo verdim inan onun mutluluğu ile bir spor salonuna da yazılacağım.

Deneyebilirsin :)
Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

KOSEOGLUAVI adlı üyeden alıntı

Bu konuda "obez sin" diyemem kardeşim ama , kilo vermenin en doğal hali spor dur. Gerisi yalan düzenli ye , spor yap yeterli olacağına inanıyorum :)

Teşekkürler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Sungmert adlı üyeden alıntı

Güzel kardeşim :) Bilgisayar, oyun derken iyice robotlaştık. Bu da ye, iç, PC başına geç olayına döndü. Bir ajansta yazılımcılık yapıyorum, bir baktım kilo 80'den 95'e çıkmış.

1 ofise gelen yemeklerin yanında ekmek yemiyorum, çayıma şeker atmıyorum. Bir de ofise gelirken elma, muz, kuruyemiş getiriyorum acıktıkça onlarla besleniyorum. Akşam da 6-7 gibi ekmeksiz yemeğimi yiyorum. 2-3 gün baş ağrısından duramadım ama şimdi aşırı derecede alıştım. Eve de yürüyerek gidip geliyorum. 4 kilo verdim inan onun mutluluğu ile bir spor salonuna da yazılacağım.

Deneyebilirsin :)

Öğrenciyim ama dediklerinizi okulda deneyeceğim cok tesekkurler. :)
Sungmert

kişi bu mesajı beğendi.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Kesinklikle obezsin. Zayıflamaya başlamalısın.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Kilo almanın nedeni, vücuda giren kalori, yaktığın kaloriden fazla olursa kilo alırsın. Bu kadar basit. Uzun zamandır fittness ve beslenme üzerine araştırma yapıyorum. Basitçe bildiklerimi aktarayım.

1. Basit şekerden uzak duracaksın ama birden kesmeyeceksin. Yavaş yavaş azaltarak bitireceksin. Komplex yani sindirimi uzun süren karbonhidratlar ile enerji ihtiyacını karşılaman gerekiyor. Yulaf ezmesi gibi...
2. Asla doymayacaksın.
3. Abur cubur hiçbir şey yemeyeceksin. Özellikle burger, patates kızartması gibi fast-food ürünlerinden uzak durmak bir yana arana galaksiler koyacaksın. Bunlar sadece şişmanlık konusunda değil, sağlık konusunda da çok ciddi tehlike yaratıyor.
4. Hamur ürünleri mümkün olduğu kadar az tüketeceksin.
5. Mümkün olduğu kadar yağlı yiyecekler tüketmeyeceksin. Sıvı yağlar arasında şu an sağlıklı diyebileceğimiz ve tüketebileceğimiz neredeyse tek yağ, çiğ zeytinyağıdır. Katı yap özellikle tüketme.

En önemli problemlerden biri bilinçsiz yemek tüketimidir. Kendine bir beslenme programı oluşturmanı ve dirence bağlı bir spor yapmanı tavsiye ederim. Spor yapmadan verilen kiloların geri dönüşü çok çabuk olmaktadır. Su içsem yarıyor diyenler bu yüzden çabuk kilo alıyorlar.

Bu yazdıklarımı duyanlar genelde "peki ne yiyeceğiz?" diyor genelde. Tembelliğin geldiği son nokta. Sağlıklı yaşamak istiyorsan, araştırıp bulacaksın. Bir sürü nispeten sağlıklı yiyecek bulabilirsiniz.
Sungmert Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

Phoique Phoique WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Dostum sana tek tavsiyem kendine güvenmek ve inanmaktır. Beyninde eğer sürekli zayıf halini düşünürsen ister istemez zayıflayacaksın. Neye inanırsan o olacaktır. Günlük düzenli sporlar yapabilirsin, abur cuburdan kesin uzak dur, diyetisyene git demeyeceğim çünkü liste verip yolluyorlar.

Bana göre saçmalıktan başka bişey değil o liste her şeyden azar azar ye ekmek yeme, bol bol protein ağırlıklı beslen yağ ve karbonhidrat yeteri kadar al yeter. Diyetisyen listesi seni kısıtlıyor insan aç kalıyor :D neyse güven ve inanç bu işin başında gelir diğerleri fasa fiso inançsız çalışma hedefe ulaştırmaz :)

• Üyelik 17.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** H**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 81 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

mustix adlı üyeden alıntı

Kilo almanın nedeni, vücuda giren kalori, yaktığın kaloriden fazla olursa kilo alırsın. Bu kadar basit. Uzun zamandır fittness ve beslenme üzerine araştırma yapıyorum. Basitçe bildiklerimi aktarayım.

1. Basit şekerden uzak duracaksın ama birden kesmeyeceksin. Yavaş yavaş azaltarak bitireceksin. Komplex yani sindirimi uzun süren karbonhidratlar ile enerji ihtiyacını karşılaman gerekiyor. Yulaf ezmesi gibi...
2. Asla doymayacaksın.
3. Abur cubur hiçbir şey yemeyeceksin. Özellikle burger, patates kızartması gibi fast-food ürünlerinden uzak durmak bir yana arana galaksiler koyacaksın. Bunlar sadece şişmanlık konusunda değil, sağlık konusunda da çok ciddi tehlike yaratıyor.
4. Hamur ürünleri mümkün olduğu kadar az tüketeceksin.
5. Mümkün olduğu kadar yağlı yiyecekler tüketmeyeceksin. Sıvı yağlar arasında şu an sağlıklı diyebileceğimiz ve tüketebileceğimiz neredeyse tek yağ, çiğ zeytinyağıdır. Katı yap özellikle tüketme.

En önemli problemlerden biri bilinçsiz yemek tüketimidir. Kendine bir beslenme programı oluşturmanı ve dirence bağlı bir spor yapmanı tavsiye ederim. Spor yapmadan verilen kiloların geri dönüşü çok çabuk olmaktadır. Su içsem yarıyor diyenler bu yüzden çabuk kilo alıyorlar.

Bu yazdıklarımı duyanlar genelde "peki ne yiyeceğiz?" diyor genelde. Tembelliğin geldiği son nokta. Sağlıklı yaşamak istiyorsan, araştırıp bulacaksın. Bir sürü nispeten sağlıklı yiyecek bulabilirsiniz.

Teşekkürler. Deneyeceğim.

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Durum kötü dostum bence hemen spora başlamalısın.
Spor, beslenme ve iradeyle bu işi çözersin ama haftaya başarım yazın başlarım seneye başlarım dersen daha da kilo alarak devam eder bu iş
Acexbax

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al