wmaraci reklam

Nedir Bu Kalori

5 Mesajlar 785 Okunma
wmaraci reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba arkadaşlar ;

2 gün önce spor salonuna yazıldım 2 gündür gidiyorum yürüyüş bandı bisiklet ve adını bilmediğim bir şey kullanıyorum kalori falan yazıyor. Benim anlamadığım bu üzerinde yazan kalori mi yoksa kilokalori mi ? Örn: 20dk %8 eğim ile 6km/s yürüdüm. Ekranda 250 yazıyordu. Eve geldim 1kg vermek için kaç kalori vermem lazım diye yazdım 7500 yazdı. Eğer yürüyüş bandındaki kalori ise bugün o kadar yoruldum 650 oldu toplamda diğer aletlerle birlikte. 10 günde 1kg mı vereceğim ?

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Ben hemen hemen 6 yıldır body yapıp koşu bandı, bisiklet kullanıyorum.
Kalori=Kilo
1 Kilo Yağ=7000 Kalori
Yani 7000 Kalori yakmazsan, 1 kilo bile veremezsin. Tabi herkesin kas ve vücut yapısı farklıdır. Kişiye göre farklılıklar olabilir.
Şu yazımı okumanı tavsiye ederim. Sağlık için Egzersiz Yapmak

Gramen Gramen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 32 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Bir kişinin bazal metabolizma hızı vardır. Öncelikle gerçekten kilo vermek istiyorsanız boğazı keserek (un, hamur, yağ, abur cubur, kola, kahve gibi her türlü katkı maddeli ürün) başlamalısınız. Bazal metabolizma hızınız sizin vücudunuzun günlük bedenen fonksiyonlara harcadığı kaloridir yani siz hiç hareket dahi yapmasanız onu harcarsınız. Boğazı kestikten sonra illa ki yemeniz gerekecek ama ne yediğinize dikkat edin mesela ıspanak kalorisi çok düşük ve gerçekten mükemmel bir yiyecek pırasa, dereotu kalorisi az olan yiyecekleri tüketin ve kesinlikle günlük min 2 litre su tüketin. Spora gelince mümkünatı varsa yüzmeye gidin. Yoksa eğer kendinizi kontrol edin yağ nerede var mesela göğüste ve karında o zaman şınava barfikse mekike ağırlık verin. Vücudunuzda yağ olan yere ağırlıklı spor yaparsanız o kadar hızlı kilo verirsiniz yağ olmayan yerde vücut zor yağ yakar. Sabahları bir bardak ılık su ile limon suyu karıştırıp için. Akşam altıdan sonra kesinlikle yemeği kesin. 1 ayda 15 kilo vermem gerekiyordu ve bugün 1 ay 1 hafta oldu 15 kilo verdim spora önem verdim boğazı kestim ve gerçekten rahatladım. Herşey irade ve nefiste bitiyor.

Ayrıca eğer ince hesap yapmak isterseniz;

https://www.diyetkolik.com/bazal-metabolizma-hizi/ bu adresten hesaplayın. 7000 kalori diyelim ortalama. 7000- BMH'nız geriye kalan rakam ile http://beslenme.gov.tr/index.php?lang=tr&page=57 bu adresten lütfen yağ olan bölgenize yönelik hareket seçerek yakacağınız kaloriyi hesaplayın. 7000-BMH-Yaptığınız Spordan giden yapın. Günlük aldıklarınızın da kalorisini hesaplayarak ekleyin. Böylelikle birebir takip sağlarsınız.

Örnek Bazal Metabolizma 2000 çıktı diyelim. 7000 - 2000 = 5000 kalır. Günde 500 kalori aldığınızı varsayalım 5500 de kalırsınız. Şayet sağlam bir spor ile 2000 kaloriye yakın spor yaparsanız 2-3 günde 1 kilo demektir :)

Saygılarımla

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Basit bi bilgi : 1 Adet simitten aldığımız kaloriyi harcamak için 2 saat orta tempoda yürüyüş yapmamız gerekiyor.

O nedenle uzmanlar, Sporla zayıflamak yerine sağlıklı beslenip zayıflayın. Sporla formunuzu koruyun diyor.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
wmaraci

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
bu metabolizma olayı çok değişik ya. günde 3-4 saat yürüsem kafadan 2 kg veriyorum. 1 haftada anca geri alabiliyorum o verdiğim 2 kg'yi. benimde pek bi bilgim yok kaloriyle ilgili. ama kilo vermek isteyenlere Allah benimki gibi bi kolaylık versin. :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al