wmaraci reklam

Ölümden Sonra Yaşam

52 Mesajlar 6.947 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Bende işler burada kopuyor işte, korktuğum şey ya kavuşacağım bir şey yoksa ortada?

Temel olarak tüm inanışların ortak değerleri olur, bunlar ise zamanla evrime uğrar ve toplumun ahlak-doğruluk algısına uyacak şekilde göreceli olarak değişir.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Size tavsiyem Nihat hatip oglunun Rüya adındaki bir sohbeti yanlız başınıza dinlemenizidr.
Zaten bizi yaratan rabbimiz Bunca nimet ve guzellik vermiş istese ruh vermezdi bize yetmiyor bunca nimet vermiş yetmiyor sadece kendisine itaat edersek bunların Kat ve kat fazlasını mükafat olarak verecegini söylüyor ayrıca son birşey bazen Sahabe Paygamberimizin yanına gelir ve şöyle derdi Ey Allah'ın Resulü, bazılarımız içinden öyle sesler işitiyor ki, onu (bilerek) söylemektense kömür kesilinceye kadar yanmayı veya gökten yere atılmayı tercih eder...
Kaynak:http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/11004/vesvese-ile-ilgili-hadis.html
Nihat Hatipoğlu Rüya Sohbeti

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Ölümden kork ama dinine sadık müslüman değilsen, rabbine kavuşacağından ölüme sevin müslümansan.Cennetten arsa satan bir din sana mantıklı geliyor İslam mı mantıksız geliyor ?

Hocam ben İslam mantıksız demedim, inanca dair kafamda genel bir soru işareti mevcut.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
brown Dostum islama inanıyorum demişsin yazının başında.

Yaradan yüce kitap Kuran-ı Kerimde Ölümden sonra biz insanlara sonsuz yaşamı zaten vaat ediyor.
Eğer Allahın varlığına ve birliğine inanıyorsan zaten sorgulayacak pek bir şey kalmaz. O var dediyse vardır. O 'nun sözü zaten eminlik dir, emin olmaktır.

Kaldı ki neden sonsuza kadar yaşamak istiyorsun?
Bilmiyormusun ki :Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. (ANKEBUT/64)

Konuşmak istersen istediğin zaman yazabilirsin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Temel olarak tüm inanışların ortak değerleri olur, bunlar ise zamanla evrime uğrar ve toplumun ahlak-doğruluk algısına uyacak şekilde göreceli olarak değişir.

Aslında uzun uzun yazmak isterim fakat basitçe şöyle söyleyeyim.

İnanışlarda temel öğretiler bellidir. Hak yeme hırsızlık yapma insan öldürme çocuklarını iyi yetiştir, insanlığa faydalı ol, hakkını savun gibi gibi . Temelin dışında diğer öğretiler ise toplumsal ahlaka zamana göre değişir. Dediğiniz gibi ortada kavuşacağınız hiç bir şey olmasa bile zaten bunları uygulamayacakmısınız ? Mevcut ahlakınız zaten buna göre şekillenmemiş mi ? Yani yok bile olsa bu ispat dahi edilse bunların hangisinden vazgeçeceksiniz ki ? Tabi ki hiç birinden.

Ayrıca insan çaresizliklerinde sığınacak bir kapı arar, fiziken bulamadığında buna ruhen erişmek ister, tüm dinlerin diğer ahlak anlayışlarının üstünde olarak bizlere sunduğu da budur. Yani insana en fazla lazım olan şeyin boşluğunu, bu inançlar doldurur. Bunu kendi yaşadığınız örnekleriniz ile karşılaştırın, şimdiye kadar sayısız kere mutlak bir adalete, zora düştüğünüz zaman yardım edecek birine, başkası zorda kaldığında elinizden bir şey gelmediğinde ona yardım edecek birine bunun gibi sayısız örnekle bir yaratıcıya ihtiyaç duymuşsunuzdur. İnsanın fıtratında bu vardır, sürekli kendince sorgular cevaplar arar, böyle böyle sayısız tanrılar yaratır. Dünya da insan var olduğu sürece hep böyle olmuş hep bi güç aranmış var kabul edilmiş, binlerce belki yüz binlerce inanç doğup ölmüş, çünkü bizim yemek kadar su kadar buna da ihtiyacımız var. Kavuşacağım bir şey bir yer yoksa düşüncesi, seni şimdi bulunduğundan çok daha büyük bir çıkmaza sokar diye düşünüyorum.

20 li yaşlarıma kadar hadis vs. ağırlıklı yani klasik sünni olarak okumuştum, sonrasında tamamen kutsal kitapları salt öğretileri okudum araştırdım kendimce bir sürü soruma cevap aradım. Hala da arıyorum ve birilerine sorarak değil yine kutsal kitaplarda yazanlara bakarak. Hadis olayına ise güvenim neredeyse %0 diyebilirim. Kimsenin inancına saygısızlık etmek istemem fakat, eğer İslam sana pek mantıklı gelmezse Hristiyanlık ya da Musevilik hiç gelmeyecektir, belli bir noktadan sonra ben bunu yaşadım, benzer durumda bir çok kişi de tanıyorum. Her şeye cevap bulduğumu söyleyemem, kenara iterek ulaşacağım nokta çok daha beter maneviyattan yoksun çaresizlik olacağından vazgeçmek de işime gelmiyor. Bir yaratıcının olma ihtimali tüm diğer ihtimallerin üzerinde benim için. Kutsal kitaplarla ilgili ise sayısız cevapsız sorum var aslında, bunca şeyi yaratana bakıp sonra yazılanlara bakınca bazı sıkıntılar var gibi geliyor ...

Aslında ben de tam olarak bu durumdayım. Sorularım kafamı çok karıştırıyor, bir yerden alıp başka bir yere götürüyor.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Denk geldim bu kanala, izledim bazı videolarını, bazıları da sekmelerin arasında izlenmeyi bekliyor.

Bence insan ağzıyla yapılan yorumlara bakma, direk kaynağından kutsal kitaptan oku
melankolia brown kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
Doğum dan önce sonzukta miydik yada boşluktamiydikbelki evet belki hayır olaylara İslami çerçeveden bakmazsak doğumdan öncekine dönecek oluruz en fazla.bu konuları çok kafana takma yarın olecekmis gibi yapabildince ibadet et hiç oeyacekmis gibi çalış derler bence haklilar.
Herşey olacağına varır 😂 Allah kul hakkı ile almasın camimizi inş haram rizikta nasip etmesin.
Son bahsettiğim konularda etik olan ve etik olmayan kavramlar yani insanı değerler aslında.

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

cihaneken adlı üyeden alıntı

brown Dostum islama inanıyorum demişsin yazının başında.

Yaradan yüce kitap Kuran-ı Kerimde Ölümden sonra biz insanlara sonsuz yaşamı zaten vaat ediyor.
Eğer Allahın varlığına ve birliğine inanıyorsan zaten sorgulayacak pek bir şey kalmaz. O var dediyse vardır. O 'nun sözü zaten eminlik dir, emin olmaktır.

Kaldı ki neden sonsuza kadar yaşamak istiyorsun?
Bilmiyormusun ki :Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. (ANKEBUT/64)

Konuşmak istersen istediğin zaman yazabilirsin.

İslam'a inanıyorum ama bu inancım biraz sarsılıyor gibi bir durum var yani. Sanırım yazıda kendimi tam ifade edememişim.

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bence insan ağzıyla yapılan yorumlara bakma, direk kaynağından kutsal kitaptan oku, kuran vaatleri arasındadır her şeyi barındırmak ve bizler için yeterli olduğunu söylemek. Sen kafadan bunu yok sayarak yola çıkıyorsun bu doğru değil, böyle yapan kim varsa büyük hata içinde. Ne arıyorsanız kutsal kitapta arayın.

Televizyonda çok denk geliyorum, hadislerle pekiştirip alakasız şekilde işine geldiği gibi kullanıyorlar fakat aslıyla alakasız bir yorum ortaya çıkıyor. Ayette Sure de apaçık yazarken uydurma 50 hadis okuyup zorla öyle demedi böyle demek istiyor diye martaval okuyorlar. Ya da taslaman gibi herifler çıkıp madde ile mucizeyi tarife, açıklamaya kalkıyorlar. Mezhepsel ayrışmalardan dolayı farklı yorumlar da var, siyaseti alttan alttan vermeye dayamaya çalışanlar da var ...

Bu ülkede sözüne güvenilecek hoca moca neredeyse yok, bin türlü haksızlığa hayatı boyunca susmuş adamlardan, menfaat güdenlerden, allahtan çok devletten toplum baskısından korkanlardan din öğrenilemez. Allahtan korkmayan, lafına da saygı duymaz menfaati uğruna dönüştürür değiştirir işine geldiği gibi başını belaya sokmayacağı şekilde anlatır, tutup da olduğu gibi gerçeğini söyleyemez, bu cesarete sahip olsa bu güne kadar çıkıp gerçekleri söylemiş ve ömrü cezaevinde geçiyor olurdu zaten.

Çok haklısınız.

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)

tayfun29 adlı üyeden alıntı

Ölümden kork ama dinine sadık müslüman değilsen, rabbine kavuşacağından ölüme sevin müslümansan.Cennetten arsa satan bir din sana mantıklı geliyor İslam mı mantıksız geliyor ?

Arsa satan sini araştırmış oda mantıksız gelmiş anladığım kadarı ile ama söylediğiniz çok doğru.

Olayları big bang e baglayamayacagina Gore deistlige gider bu muhabbeti sonu ama yine sonu boşluğa cikar.
Arayış tan ziyade kafadaki sorulara cevap bulmak lazım. Bir kaç YouTube kanalından bahsedilmiş ilk fırsatta bende inceleyecgim.

Guvven Guvven - Mutlu Sona Yaklaşırken. Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freestyle Web Designer
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 0 / 196
  • Ticaret 9, (%89)
Kardeşim varmı ötesi :)

şaka bi yana kardesim.. herşeyin bir sebebi vardır.. sende bir sebebsin.. bende.. bu yazımı okuyanda.. gül biraz, rahatla.. iyi bayramlar...
brown

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al