wmaraci reklam

Trump Tweeti attı, Dolar şaha mı kalkıyor?

22 Mesajlar 2.705 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Edit. Uğraşmaya değmez.

wmaraci
reklam

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Çok detaylı bir ekonomik analiz olmuş bir tweet üzerinden.Maalesef böyle düşünmemize ve ekonomimizin bir tweet ile çalkalanması kadar kötü bir şey yok.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Adamlar Türkiyeyi batıracağız diye kendileri batma noktasına doğru koşar adım gidiyorlar ve bunu da çok iyi bir şekilde anladıkları için köşeye sıkışan fare gibi ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

Adam bir duvarı örmek için para bulamadı kendi devleti ile cebelleşiyor daha halen Türkiye'nin haltını yiyor.
ForuMaster Nuri07

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış,
ABD yi eleştiriyor ya şaka gibi...
Küçük atın da civcivler de yesin derler ya...
Güzel ülkem, akıllısı delisi kardeş gibi yaşıyoruz.
melankolia Rakoto

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış,
ABD yi eleştiriyor ya şaka gibi...
Küçük atın da civcivler de yesin derler ya...
Güzel ülkem, akıllısı delisi kardeş gibi yaşıyoruz.

Kıraathanelere git büyük resmi gör hocam. Herkes siyaset bilimci ekonomi profesörü sosyolog :) ne hikmetse abd 20 senedir batacak batamadı gitti :) bunlar küresel kapitalizmin lideri olan bir ülkenin kolayca batabileceğini düşünüyorlar galiba.

Hayatım boyunca antikapitalist ve antiemperyalist bir görüş sürdürdüm fakat 6.filoya secde eden güruhun devamının Amerika Defol diyenlere şu an hain gözüyle bakması cidden ironik.

Halkı açlıktan evcil hayvanları yerken, çocuklar toplu toplu ölürken Türkiyeye gelip zevk-i sefa süren sözde sosyalist Maduroyu sırf iktidara yanlıyor diye kardeş ilan eden de bu güruh. Mesele sosyalistlik kapitalistlik liberallik oculuk buculuk suculuk değil. Mesele bana ne kadar yanlıyorsun meselesi.

Çok değil 7 8 ay once ABD en iyi müttefikinin Türkiye olacağını görecek diyorlardı ne oldu?
Her şeyi geçtim tehditli bir tweetten 48 saat sonra ajan ve fetöcü dedikleri Brunsonu nasıl saldılar? Batmakta olan Abd mi bunu yaptı? Herkesin kabul etmesi gereken bir konu var. ABD küresel bir güçtür. En azından Çin ve Japonya bayrağı devralana kadar öyle kalacaktır. Küresel güç batarsa yanında küresel dünyayı da sürükler. Diyeceğim o ki Amerika batmaz kimse merak etmesin. Fakat biz bu üretimsiz, ranta dayalı, antiliyakatın egemen olduğu işleri en iyi yapana değil de en iyi yalana verdikleri bu dönemde bu şekilde ona buna posta koymaya devam edersek çok değil kısa bir süre sonra batar IMF den de para dileniriz. Halkın cebine düşen ateş pantolonu yakıp tene değdiği an görecem ben bu buyük resimcileri. Sokaklardan benim haberim var. Yönetenler de keşke saraydan villalardan lüks yaşantılarından kafalarını bir dışarı uzatıp durumun vahametini görebilse.

455 Milyar dolar borç
%40 üzeri gerçek enflasyon
%12 den fazla işsizlik
Ve giderek artan bir üretimsizlik var adamlar hala ona buna posta koyup kuyruğu dik tutma derdinde. SEN KENDİ ÜLKENE BAK ARKADAŞ!

Bir Japonya, Kore değilsen artistik yapmayacaksın. Bu tür artistikler seçime dayalı da olsa seçim suresince ve sonrasinda bunun ekonomik ve siyasi bedelini yine halk ödeyecek.
melankolia Drozturk Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Bir çok konuda hem fikiriz, üstelik ben ne anti kapitalist ne anti emperyalist ne de sol kafalıyım. Bildiğin Türkçüyüm.

Eğer birileri sömürülecekse bu benim ırkım olmamalı. Anti kapitalist olarak bunu diyebilirim.

Her dönem gerçeği görmeyip te başkalarını suçlayan birileri olmuştur, olmaya da devam edecektir.

ABD bu yüz yılda da dünyanın en güçlü ülkesi olacaktır. Adamların bir firması Türkiye'nin bütçesinden fazla. Gelmiş eleştiriyor.

Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Adamlar Türkiyeyi batıracağız diye kendileri batma noktasına doğru koşar adım gidiyorlar ve bunu da çok iyi bir şekilde anladıkları için köşeye sıkışan fare gibi ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

Adam bir duvarı örmek için para bulamadı kendi devleti ile cebelleşiyor daha halen Türkiye'nin haltını yiyor.

Bu yorumu inşallah şaka niyetine yazmışsınızdır . Çünkü aklı başında biri bu yorumunuzu gülmekten okuyamayabilir 😄
Amerika o kadar o kolay batsa sanıyor musunuz birilerine sataşacağını . Zaten irili ufaklı kaç ülkeyi kendisiyle birlikte batırır . Sadece 2 dakikalığına mantıklı düşünün.
Savunma sanaayinde en güçlü ülke hangisi ?
Tv ve sinema sektöründe en çok hasılat elde eden ülke hangisi ?
Facebook , twitter , youtube , whatsapp ,vs gibi sosyal medya şirketlerinin anavatanı hangisi ?
Google , intel , Microsoft , Apple gibi dev teknoloji şirketleri hangi ülkeye ait ?
Tesla , boston dynamics vs gibi önü açık başarılı şirketler kimin ?
Tek akıllarının paraya çalıştığı suudileri haraça bağlayan ülke hangisi ?
En büyük ulaşım , *******ünikasyon vs şirketleri hangi ülkede ?
Tek bir tweetiyle doları bir haftada 1 lira artıran kişi nerenin başkanı ?

Siz hala hayallerle yaşamaya devam edin . Amerika tüm ülkelere bedel bir güce sahip . Hala bizle Amerika’yı kıyaslayıp batacaklarına inanıyorsunuz . Amerika ya iç savaşla ya da doğal felaketlerle yok olur . Ekonomiyle vurmak için ya da eleştirmek için ilk önce kendimize bakalım .
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Bir çok konuda hem fikiriz, üstelik ben ne anti kapitalist ne anti emperyalist ne de sol kafalıyım. Bildiğin Türkçüyüm.

Eğer birileri sömürülecekse bu benim ırkım olmamalı. Anti kapitalist olarak bunu diyebilirim.

Her dönem gerçeği görmeyip te başkalarını suçlayan birileri olmuştur, olmaya da devam edecektir.

ABD bu yüz yılda da dünyanın en güçlü ülkesi olacaktır. Adamların bir firması Türkiye'nin bütçesinden fazla. Gelmiş eleştiriyor.

Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.

Japonya ve Güney kore üzerine çok araştırma yaptım. Adamlar öyle bir büyümüş ki akıl alır gibi değil hele Japonya o kadar badireden sonra her ay milli gelir fazlası verir duruma gelmiş. Adamlar inanılmaz çalışıyor inanılmaz üretiyor inanılmaz çaba sarf ediyor. Kültürlerini de gayet iyi muhafaza ediyorlar. 4 5 sene sonra kadar Almanyadan göçüp Japonyaya yerlesmek gibi bir planım var zaten :) Japonca öğreniyorum şu an. Alanımda da(Yapay Zeka) harika projeler geliştiriyorlar. Benim için ırk kavramı yok evrim gereği sadece ortak atadan gelen insan ırkı vardır. Hayatımı bilime göre şekillendiririm. Fakat her ülkenin de milli kimliğini ve benliğini koruması gerektiğini düşünürüm. Ancak bu şekilde dünya daha ileriye gidebilir. Bu bircok altbaşlıkta incelenebilir uzunca bir konu. Türklük konusuna gelince tarihi kültürü mitolojisine kadar Türklüğü incelemis bilen biriyim. Bugün ülkede kendini milliyetci sanan büyük bir kesmin %90nından daha bilgiliyimdir bu konuda. Araba kaputa Türk Bayrağı yapıştırmayı ya da Üniversitelerde yapılanip mafyalık oynamayı milliyetcilik sanan bir kitle var. Bunların malum partisi de son zamanlarda nasıl döndü biliyorsunuz zaten çok da anlatmaya gerek yok. Benim için en iyi Türklük yapılan bu kültür ve benlik kıyımına yalana dolana haksızlığa baskaldırmaktır. Kastettiğim kitleyi anlamışsınızdır zaten.

Ha diğer pencereden de bakayım benim körü körüne koşulsuz şartsız tamamen kabul ettiğim bir ideolojim yok fakat sosyalizme yakın biriyim. Ancak şunu söylemem gerek bu ülkedenin ne milliyetçisi milliyetçi ne de solcusu solcu. Herkeste bir omurgasızlık ve kimlik kaybı hakim. Bugün bu noktaya gelmemizdeki büyük etkenlerden biri de bu.

Gerçek solcu da milliyetçisi de BOP projesine karşıdır. Fakat senelerdir BOP tıkır tıkır işliyor demekki afedersin hocam 2 kesim de bir halt yapamıyor. Ne zaman bu 2 kesim ülke kurtulana kadar en azından, birleşelim der bu zülm ancak o zaman diner. Daha çok şey yazılır da yeri değil iste. Demek istediğimi anlamissinizdir.

Her ülkenin insanları farklı ideolojik görüşlere mensup olabilir fakat bir kitle bir kişiyi ülke önüne koyuyor ve bizi bir yıkıma sürüklüyorlarsa o kişi de ideolojisi de batsın deyip önünde durmak gerekir.

Bazen düşünüyorum da biz Orta Asyadan göçmekle hata yapmışız. Bu coğrafyada doğru, dürüst insan değer görmez. Bir söz vardır da simdi yazılmaz buraya seveni sevmezler yani...

Atatürk'ü de okuyunca daha da iyi anlıyor insan. Dikkat edin hep tedirginlik ve nasihat var sözlerinde. Her an raydan çıkmaya meyilli bir toplum ve coğrafya
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
1 kuru ekmek ve 1 hoşafla savaşı kazanan milletin torunları olarak yorumlara bakıyorum da haklısınız hükümetin politika suçu var haklısınız devletin yanlış adımları var zaten sizin de işiniz bu yanlışları görerek yorum yapmak değil mi?

Hiçbirinizin hayatını bilmiyorum ama benim şuan eşim Piyade Kurmay Yüzbaşı A. Tarakçı sınırda emir bekleyen timlerden sadece birisi. Kendine dikkat et diyorum ağzımdan başka laf çıkmıyor. O diyor ki kim ne yaparsa yapsın bu vatan bizim bu bayrak bizim biz eleştiren değil emir geldiğinde emredileni yaparız ya yaparız ya şehit oluruz. eşimin bu sözlerini 2 gün önce falan duydum. Henüz görüşemedim.

Evet eleştireceğiz, evet yorumlayacağız protestolar olacak gerekirse ama sınırda bekleyen mehmetçik hazır kıta tetikte iken Allah aşkına eğer yurtdışı aşığı Türkiye umrunda olmayan biri değilseniz açın ellerinizi mehmetçiğe dua edin. Devlet hata yaptı sana ekonomik döndü ya ocağına ateş düşen aileler bacağı giden gaziler sor bakalım şehidime gazime bir daha olsa gider mi? Ben söyleyim sana koşa koşa giderler ben de giderim.

Arkadaşlar hata yapılmıştır herşeyi yapalım ama elimizi açıp gram inancımız varsa duamızıda edelim onlar hata yaptı diye boşverirsek bu iş olmaz. bayrak boşvermeye gelmez. Ben buraya daha çok şey yazarım da yorumlara baktım değmez be Emine dedim şehit olan vatanı için oluyor ciğeri beş para etmeyen için olmuyor bırak yazma dedim.

Allah rızası için bir Fetih suresi okuyalım. Saygılar, selamlar
yilmaz70 ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Japonya ve Güney kore üzerine çok araştırma yaptım. Adamlar öyle bir büyümüş ki akıl alır gibi değil hele Japonya o kadar badireden sonra her ay milli gelir fazlası verir duruma gelmiş. Adamlar inanılmaz çalışıyor inanılmaz üretiyor inanılmaz çaba sarf ediyor. Kültürlerini de gayet iyi muhafaza ediyorlar. 4 5 sene sonra kadar Almanyadan göçüp Japonyaya yerlesmek gibi bir planım var zaten :) Japonca öğreniyorum şu an. Alanımda da(Yapay Zeka) harika projeler geliştiriyorlar. Benim için ırk kavramı yok evrim gereği sadece ortak atadan gelen insan ırkı vardır. Hayatımı bilime göre şekillendiririm. Fakat her ülkenin de milli kimliğini ve benliğini koruması gerektiğini düşünürüm. Ancak bu şekilde dünya daha ileriye gidebilir. Bu bircok altbaşlıkta incelenebilir uzunca bir konu. Türklük konusuna gelince tarihi kültürü mitolojisine kadar Türklüğü incelemis bilen biriyim. Bugün ülkede kendini milliyetci sanan büyük bir kesmin %90nından daha bilgiliyimdir bu konuda. Araba kaputa Türk Bayrağı yapıştırmayı ya da Üniversitelerde yapılanip mafyalık oynamayı milliyetcilik sanan bir kitle var. Bunların malum partisi de son zamanlarda nasıl döndü biliyorsunuz zaten çok da anlatmaya gerek yok. Benim için en iyi Türklük yapılan bu kültür ve benlik kıyımına yalana dolana haksızlığa baskaldırmaktır. Kastettiğim kitleyi anlamışsınızdır zaten.

Ha diğer pencereden de bakayım benim körü körüne koşulsuz şartsız tamamen kabul ettiğim bir ideolojim yok fakat sosyalizme yakın biriyim. Ancak şunu söylemem gerek bu ülkedenin ne milliyetçisi milliyetçi ne de solcusu solcu. Herkeste bir omurgasızlık ve kimlik kaybı hakim. Bugün bu noktaya gelmemizdeki büyük etkenlerden biri de bu.

Gerçek solcu da milliyetçisi de BOP projesine karşıdır. Fakat senelerdir BOP tıkır tıkır işliyor demekki afedersin hocam 2 kesim de bir halt yapamıyor. Ne zaman bu 2 kesim ülke kurtulana kadar en azından, birleşelim der bu zülm ancak o zaman diner. Daha çok şey yazılır da yeri değil iste. Demek istediğimi anlamissinizdir.

Her ülkenin insanları farklı ideolojik görüşlere mensup olabilir fakat bir kitle bir kişiyi ülke önüne koyuyor ve bizi bir yıkıma sürüklüyorlarsa o kişi de ideolojisi de batsın deyip önünde durmak gerekir.

Bazen düşünüyorum da biz Orta Asyadan göçmekle hata yapmışız. Bu coğrafyada doğru, dürüst insan değer görmez. Bir söz vardır da simdi yazılmaz buraya seveni sevmezler yani...

Atatürk'ü de okuyunca daha da iyi anlıyor insan. Dikkat edin hep tedirginlik ve nasihat var sözlerinde. Her an raydan çıkmaya meyilli bir toplum ve coğrafya

Kaliteli muhabbetiniz için teşekkür ederim. Söylediğim gibi Türkçüyüm. Tabi malum parti ile alakası yok. Bilinen altı ok tan yana tavrım. Tabi Irkçı olduğum için orada da baya uğraş veriyorum.

Türk tarihi için yirmi yıldır öğreniyorum. Gazi paşa dan başka Başkomutanım yoktur.

Yani Irkçılığım için şöyle dersem anlarsınız.

Tengri biz menen.

Irkım Türk, kültürüm Türk, olması gereken inancım da Türk İnancıdır.

Sonradan milliyetçi olduğunu iddia edenlerle aynı kefede ve tarafta değilim. Kaliteli mubbetiniz için tekrardan teşekkürler
Backlinkcigeldi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al