freelance iş ilanları

Görüşlerinize İhtiyacım Var (Ciddi)

35 Mesajlar 2.941 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FMH FMH tikky147design.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 17, (%100)
Kosgeb 'e başvurup, kendi işini kurup, tecrübeli insanların lafıyla "zaman" patronun olur sadece :)

wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Alıntı adı yanlış olmuş:)

Kuva-i Kafsinkaf

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Alıntı adı yanlış olmuş:)

pardon hocam
GokhanGok

kişi bu mesajı beğendi.

www.hubeybi.com

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

ecarpar adlı üyeden alıntı

Riskleri düşünerek işe girmek pek akıl karı değil. Bir yerde gözünü karartıp girmen gerekir ama batar ama çıkar..
benim param oğlumunda parası zaten ben bu konuda pek bir sorun görmüyorum. Ben 10.000 tl yi gözden çıkartmışsam o para bana geri gelmesede olur.

İlk iş paranı mutlaka ailenden ve ya ir arkadaşından almışsındır zaten :) site yaptığını söylemişsin o işleri almak için giderken yol paranı babandan aldın gibi bu konuya bu kadar takılma bence kendine güveniyorsan düşünme gir en kötü 10.000 tl batırmış ve tecrübe edinmiş olursun. kaldı ki 10.000 tl bu gün kazanması bu piyasada olan kişiler için çokda zor paralar değil.

Hocam haklısınız ilk işim, ilk denemem. Babamdan almam normal. Batması ya da tutup kazandırması da normal. Ama şöyle düşünmeye başladım. Aldığım site 1 senede kendisini ödeyecek zaten. 1 yıl boyunca gelirim olmamış olacak. Onun yerine sıfırdan başlayıp ve bu işi yapacağıma inanarak çalışmayla 1 yılda aylık 1000 lira gelirli bir site yapabilir miyim sizce? Yani ben bir işe başlarsam hakkını veririm ama merak ettiğim karşılığını alabilir miyim?

onderozkan adlı üyeden alıntı

tavsiyem 10bin tl lik bir site alacağına, 2 maximum 3 binlik bir site al. kendin idare et 2ay. baktın düzgün gidiyor herşey, editor satın al, aylık kazancının %20 %30unu editöre öde.

2ayda öyle bak herşey yolundaysa, 2-3 binlik yeni bir site daha al ve aynı işlemleri tekrarla.

her işi kendim yapıcam gözüyle baktığında malesef ilerliyemiyor sabit yerinde sayıyorsun.

ben şuan site üzerinden kazandığım paraları ayrı bir hesabımda topluyorum. kişisel heseabıma karıştırmıyorum. bir müddet sonra bu sana yazdığım yöntemle ilerliyeceğim. %100 legal bir site alip düzene sokup, editörle anlaşıp, başka bir siteye geçeceğim.

2-3 binlik bir site alıp geliştirmek mantıklı hocam. Ama ben tek bir site üzerinde yoğunlaşmak istiyorum. Yani gelirim olacaksa da tek bir site olsun. Hatta daha da ilerletip bu işi meslek edinmek istiyorum. Ve söylediğiniz gibi zaten bu işe başlarsam editör de tutarım. Tek kişi yazı yazarak siteyi güncel tutmak çok kolay değil. Bir de böyle sabit bir gelir istediğim site için hiç kolay olmayacaktır.

@Genç kullanıcı adı olan arkadaşın imzası konu ile cok alakalı

"Hep denedin, hep yenildin, olsun, yine dene, yine yenil, daha iyi yenil" Aynen öyle:)

Son attığın mesajın ustunde bir söz yazdım hayat senın karar senın düşün ve hangisi sana uygun geliyorsa onu yap:)

Söz gerçekten çok iyi. Zaten hayat bundan ibaret, yanlış yapa yapa öğreniyoruz. Bata bata çıkmayı öğreniyoruz. Ama emin değilim. Batmayı göze almak için doğru zaman mı? Ya da doğru bir sermaye mi? Biraz daha düşüneceğim hocam. Hiç olmazsa sıfırdan bir site açacağım ve bir yıl aralıksız çalışacağım. Elbette geri dönüşü olacaktır. Vaktinizi ayırıp onca cevap yazdınız, çok teşekkür ederim.
GokhanGok

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)
Duygularını çok iyi anlıyorum, benimde reklam ajansı fikrim vardı ve düşünmeden yatırım yapabilecek insanlar vardı etrafımda fakat bir türlü başlamadım çünkü kendi paran olmadığı için hep rahatsız olacak. Yok batacak yok çökecek yok bir şey olacak... Bana sorarsan babanın maddi durumu çok çok iyi değilse bence alma parayı.

Ufak tefek paralar ile de bence site yapılabilir. Kafanda algoritma çıkar, kağıda adım adım yaz. Ne olursa olsun illegal bir şey yapma. Yavaş yavaş harçlığını çıkarırsın birde bir bakmışsın ayda binlerce lira kazanmaya başlamışsın. Zor değil fakat meşakkatli. Boş şans!

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Eyüp Erdoğan adlı üyeden alıntı

İmkansız diye bir şey yoktur. Eğer vaktin varsa günde 5-6 saat çalışarak (ilk haftalarda) 3 aylık veri oluşturmuş olabilirsin, bi üç ay daha sabrederek seo ve gerekli çalışmaları yaparsan 6 aydan sonra büyük ilerleyiş yakalayabilirsin. Kafanın içinde 1 yılı sıkıştırma, eğer 15 kadar site açtıysan zamanın ne kadar değerli olduğunu görmüşsündür. Reklam vermek hatta sosyal paylaşım siteleri ile bu hayalini 1 ayda gerçekleştirebilirsin. Ustalık çok önemli.

Barış Ayar adlı üyeden alıntı

Hocam yerinde olsam oturup bir proje düşünür, onu yayın hayatına sokarım. Eğer bu işlerde biraz bilginiz varsa rahatlıkla kazanırsınız. Bu bir yıllıkla sürece 1000-2000 liralık kaliteli backlink, seo çalışması yaptır. dediğim gibi rahatlıkla kazanırsın.

O zaman sıfırdan ve büyük bir azimle başlıyorum arkadaşlar. Bu paranın bir kısmını da sonrası için saklayıp seo ve link almak için kullanacağım. Şimdi rakibi az ama gelirleri vasat olmayan bir sektör bulmam gerekiyor. Yaz tatili bitene kadar 1 ayım var hemen hemen. Bu 1 ayda atak yapıp okul zamanlarında da sürdürmeye çalışacağım. Umarım istediğim gibi bir iş olur. Hayatımda en çok istediğim şey diyebilirim. Kendini duyurmuş, bilinen bir siteden sabit gelir elde etmek ve ofisini açmak, kendi iş arkadaşlarımı ve editörlerimi edinmek. Umarım başarılı olurum. Yorumlarınız için her birinize teşekkür ederim. Vakit ayırıp cevap verdiniz, sağ olun.

mvk adlı üyeden alıntı

Duygularını çok iyi anlıyorum, benimde reklam ajansı fikrim vardı ve düşünmeden yatırım yapabilecek insanlar vardı etrafımda fakat bir türlü başlamadım çünkü kendi paran olmadığı için hep rahatsız olacak. Yok batacak yok çökecek yok bir şey olacak... Bana sorarsan babanın maddi durumu çok çok iyi değilse bence alma parayı.

Ufak tefek paralar ile de bence site yapılabilir. Kafanda algoritma çıkar, kağıda adım adım yaz. Ne olursa olsun illegal bir şey yapma. Yavaş yavaş harçlığını çıkarırsın birde bir bakmışsın ayda binlerce lira kazanmaya başlamışsın. Zor değil fakat meşakkatli. Boş şans!

Neredeyse kararımı verdim hocam. 100 liralık hostla başlıyorum işe. 1 sene geceli gündüzlü çalışacağım. 1000 lira gelir düzeyini bulduğum zaman zaten o hevesle çok daha iyi yerlere getirebilirim siteyi. Dediğiniz gibi legal işten başkasına bakmam zaten. Önceki yorumlarda da yazdığım gibi ben bu işi tutturabilirsem hayatımı buna bağlamak istiyorum. Gerekirse ofisine kadar açıp gelir kaynağımı web yapmak istiyorum. Bakalım 1 senede neler olacak. Yorumunuz ve şans dileğiniz için teşekkürler. :)

AitHusa adlı üyeden alıntı

Kosgeb 'e başvurup, kendi işini kurup, tecrübeli insanların lafıyla "zaman" patronun olur sadece :)

Yatırım yapmadan 100 liralık hostla başlıyorum hocam. 1 sene sonra bu konudan size sabit bir geliri bildirmek nasip olur inşallah. Bakalım zaman neyi gösterecek. İsterim ki beklediğimden fazlasını elde edip sitemi daha da büyüteyim. Ofisimi açayım, editör arkadaşlarla kahvemi yudumlarken işime bakayım. İnşallah bir gün gerçek olur. :)
EyupErdogan

kişi bu mesajı beğendi.

onderozkan onderozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 37, (%100)
10bin tl parayı bir işe yatırmak çok büyük risk. Poker masasına oturup ilk ele bütün paranı basmaktan farksız.

2-3 binle başla bir bak, neymiş ne değilmiş. Dükkanı vs olanlar çok daha iyi bilir, kücük bütçeli dükkan ile büyük bütçeli dükkan arasında çok fark var. Aynı ürünü satıyor bile olsan işler çok değişir. 10bintlik sitenin sorumlulukları, atılması gereken adımları vardır. yani demek istediğim en ufacık bir yanlışında alt üst olabilirsin.

Tabi bunları ne kadar tecrüben var bilmeden yazıyorum.

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

onderozkan adlı üyeden alıntı

10bin tl parayı bir işe yatırmak çok büyük risk. Poker masasına oturup ilk ele bütün paranı basmaktan farksız.

2-3 binle başla bir bak, neymiş ne değilmiş. Dükkanı vs olanlar çok daha iyi bilir, kücük bütçeli dükkan ile büyük bütçeli dükkan arasında çok fark var. Aynı ürünü satıyor bile olsan işler çok değişir. 10bintlik sitenin sorumlulukları, atılması gereken adımları vardır. yani demek istediğim en ufacık bir yanlışında alt üst olabilirsin.

Tabi bunları ne kadar tecrüben var bilmeden yazıyorum.

Hocam baya tecrübe sahibiyim. 15'i geçik site kurmuşumdur. Ve sitemde sistem olarak wordpressi kullanırsam hiçbir sıkıntı yaşamam, uzmanlık alanım diyebilirim. Zaten ben de riski göze almaktan biraz çekindim. Yani kendi param olsa gireceğim ama babamın parasını batırma riskine yaklaşamadım. Sıfırdan bir site açacağım galiba. 1 yılda son sürat çalışıp 1000 lira gelirli bir site haline dönüştürmeye çalışacağım.

onderozkan onderozkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 37, (%100)

ttw adlı üyeden alıntı

Hocam baya tecrübe sahibiyim. 15'i geçik site kurmuşumdur. Ve sitemde sistem olarak wordpressi kullanırsam hiçbir sıkıntı yaşamam, uzmanlık alanım diyebilirim. Zaten ben de riski göze almaktan biraz çekindim. Yani kendi param olsa gireceğim ama babamın parasını batırma riskine yaklaşamadım. Sıfırdan bir site açacağım galiba. 1 yılda son sürat çalışıp 1000 lira gelirli bir site haline dönüştürmeye çalışacağım.

Hocam bence sıfırdan site kurma işine girişme. Burada herkes biliyor ki %100 özgün siteler herzaman tutucak diye birşey yok. Şans işi birazda bu. O yüzden 2 bin tl ile bir site satın alsan aylık getirisi atıyorum 500tl olsa, 1 yılda fazlasıyla çıkartırsın paranı.

Yeni bir site kurup sıfırdan başlamak, dünyaya yeniden doğup şu yaşlara gelmemiz kadar zor.

millet ne paralar batırıyor :) sen 2 bin batır varsın olsun.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Eğer daha önce site alım satım gibi veya bu tarz işlerle uğraşmamışsanız, kendinize de güveniniz yoksa sakın 10.000 lirayı bu işe yatırmayın. Az bir para değil çünkü. Ben sizin yerinizde olsam 1.000 lirasını alır, öncelikle bir sektör belirler, ardından da Adsense için bir site açardım. Birkaç ay sonra ufak tefek getirisi olur. Ardından 1.000 lira daha alır farklı bir sektörde site açardım. Böyle yapa yapa bir networke sahip olursunuz. Elinizde 5 site olduğunu düşünürsek ve bu siteler aylık en az 200 lira getirse ayda 1.000 lira yapar. İşi biraz ilerletir, hayatınızı bir plana koyup daha azimli çalışırsanız bu paranın 2 katını kazanmanız mümkün. Hem de sabah 8 akşam 5 yapmak yerine sabah 8 öğlen 12 yaparsınız. Geri kalan vakti ise kafanıza göre değerlendirirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al