wmaraci reklam
lidertakipci

"Tango, ayakta yapılan zinadır!"

43 Mesajlar 6.210 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

İslam ilaç içme dua et demiyor ki, sen yapabildiğini yap Allah'a tevekkül et diyor. Ateistseniz lafım yok, konu dışına yeterince çıktığımız için tartışmamız yersiz olacaktır.

islam elbette onu demiyor lakin benim demek istediğim şu; tango, zina, el ele dolaşmak vs gibi terimler ile uğraşacağımıza neden insanlığa daha faydalı olucak bir şeyler yapmıyoruz. Bu din de olabilir eğer gerçekten insanlığa faydası olucaksa yapılsın kabulum. Ama din ile yapılan ben faydalı bir şey göremedim.

Nasıl istersen tartışmayalım pekala .

Ek Olarak:

mhalat adlı üyeden alıntı

Alkol örnegimde normallesen ama aslında haram olan şeylerden bahsediyordum.
Ergin erkekler olarak konuya bakip tango yaparken karşı cinsle yakinlasirim oh ne güzel, bunda ne var diye düşünenler var galiba. Sizin ekmeginizle oynamak gibi olmasin ama Eşiniz,kiz kardeşiniz, anneniz tango yapsa hosunuza gider mi? Sanat yapiyorlar dermisiniz. Cagdaslar dermisiniz.

Şimdi sizin bu dediğiniz olay çağdaşlık değil ise ülkemizde tangoya giden bayanlar ve aileleri çağdaş değiller. Öyle mi ? Yani tango kötü bir şey annemiz eşimiz kızımız tango ya gitmesin, dans sırasın da erkeğin eli tenine değiyor vucuduna değiyor ahlaksızlıktır bu size göre ? Bak böyle düşünürsen işte o bahsettiğin olay meydana gelir " zihniyet bu devir de bu kafa " anlatabildim mi ?
AlfaOis

kişi bu mesajı beğendi.

Kuva-i Kafsinkaf
wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

HknCOLAK adlı üyeden alıntı

"İmam osururca cemaat s-car." diye bir laf var ben bayılıyorum buna. Ülke de her şey dört dörtlükte, tangoyu tartışmak kaldı. Tepedekilerin zinadan daha büyük günah işledikleri herkesçe malum. Baş nereye dönerse, ayak oraya gider demişler. Bunlar boş muhabbet. İnsanlara örnek olacak insanları eleştirmeyip, sağda ki solda ki tango yapanı falan eleştirmekten başlarsan, dalga konusu olursun. Her ülke de bu böyledir.

Yalnız konumuz önümüzdekiler veya arkamızdakilerin yaptığı hatalar değil ki hocam. Konumuz tango ve bu tango festivaline verilen tepkiler. Evet, söylediklerinizde haklı olabilirsiniz yalnız sizin belirttiğiniz konu farklı bir konuda tartışılması gerek. Hatta konunun temeli bırakın tango yapanları eleştirmeyi İslam ve zina. Sizin burada bu şekilde yorum yapmanız konuyu çok farklı yerlere taşır.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Bilimin gizemli yönlerinden kastınız ne? Aya insan göndermek çok mu bilimsel bir şey? Neil Armstrong aydan elinde sadece bir taş parçasıyla döndü. Bunun neresi bilimsel Allah aşkına? Ülke gelişmiyor demişsiniz de savunma sanayinde yapılan üretimlere bir bakın. (Olayı siyasete çekmeyin sakın, cevap niteliğinde yazıyorum.) Bu ülke batıya özenerek gelişmez. Tam tersine benliğimizi kaybederek daha da fazla geriliyoruz.

Herkes kendi günahlarının cezasını çekecek, eyvallah. Ama bir kere kelime-i şahadet getirdiniz mi ağaçtan düşen yapraktan bile hesaba çekileceksiniz. Sizin yanlış düşüncenizi ben uyarmazsam şayet ahirette bana bu adam böyle konuşurken sen hiç uyarmadın mı diye soracaklar.

Ve son solarak dine küfür olayına girmişsiniz ve küfür edenleri örnek göstermişsiniz. Olayı neden şahıslara bağlıyorsunuz? Kişinin yaptığı büyük bir yanlıştır o. Tamamen alakasız bir örnek vermişsiniz. Hadi verdiniz sizinle tartışan şuan dine küfreden insanlar değil, hatırlatırım.

Oradaki adamlara veya buradakilere Allah adına ne yaptın diye sordunuz mu veya neler yaptıklarını biliyor musunuz da böyle bir kanıya vardınız?

İşte bunu anlamıyorsunuz kimse kimseye ne yaptığını anlatmak zorunda değil yada kimse kimsenin dinini yaşamak zorunda da değil, açık yüreklilikle söylüyorum ki şu piyasada müslümanım diye geçinen ve milleti soyup soğana çeviren karaktersiz kişiler yerine has delikanlı ateist tanıdıklarımdan daha çok olmasını isterdim. Benim o cümlede vurgulamak istediğim şu ahir zamanında ne yaparsak yapalım daha fazla yapmamız gerektiğidir ve bunu bu forumdaki yada orada ahali olarak millete laf yapan insanların yapmadığına inanmamdan geçmektedir.

"Aya insan göndermek çok mu bilimsel bir şey? Neil Armstrong aydan elinde sadece bir taş parçasıyla döndü. Bunun neresi bilimsel Allah aşkına?"
bu cümleniz ile ne kadar uzak bir kafa yapısında olduğumuzu ve islamın bilimi desteklemesine rağmen ne kadar saçma bir yorum ve özetle dar bir bakış açısında olduğunuzu ısrarla belirtmektesiniz yazık.
GokhanGok

kişi bu mesajı beğendi.

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)

Yalnız konumuz önümüzdekiler veya arkamızdakilerin yaptığı hatalar değil ki hocam. Konumuz tango ve bu tango festivaline verilen tepkiler. Evet, söylediklerinizde haklı olabilirsiniz yalnız sizin belirttiğiniz konu farklı bir konuda tartışılması gerek. Hatta konunun temeli bırakın tango yapanları eleştirmeyi İslam ve zina. Sizin burada bu şekilde yorum yapmanız konuyu çok farklı yerlere taşır.

Zaten sıkıntı da bu. Asıl tartışılması gerekenler tartışılmadığı için, hangi konuyu tartışmaya çalışırsan çalış, yine aynı noktaya geliyor bir zaman sonra. Asıl tartışılması gerekeni tartışıp, çözüm aramadığımız için böyle. Yani düşünün, bir başbakana veya cumhurbaşkanına peygamber diyenlerin olduğu ve buna inanıp, arkasından gidenlerin olduğu ülke de tango zina mı değil mi diye tartışmak bana gereksiz geliyor.
Batuhan AlfaOis

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

İşte bunu anlamıyorsunuz kimse kimseye ne yaptığını anlatmak zorunda değil yada kimse kimsenin dinini yaşamak zorunda da değil, açık yüreklilikle söylüyorum ki şu piyasada müslümanım diye geçinen ve milleti soyup soğana çeviren karaktersiz kişiler yerine has delikanlı ateist tanıdıklarımdan daha çok olmasını isterdim. Benim o cümlede vurgulamak istediğim şu ahir zamanında ne yaparsak yapalım daha fazla yapmamız gerektiğidir ve bunu bu forumdaki yada orada ahali olarak millete laf yapan insanların yaptığına inanmamdan geçmektedir.

"Aya insan göndermek çok mu bilimsel bir şey? Neil Armstrong aydan elinde sadece bir taş parçasıyla döndü. Bunun neresi bilimsel Allah aşkına?"
bu cümleniz ile ne kadar uzak bir kafa yapısında olduğumuzu ve islamın bilimi desteklemesine rağmen ne kadar saçma bir yorum ve özetle dar bir bakış açısında olduğunuzu ısrarla belirtmektesiniz yazık.

Bana Neil Armstrong'un 1969 yılında elinde aydan getirdiği taşla dünyaya ayak basmasının bilimsel açıdan ne gibi yararı olduğunu söyleyebilir misiniz hocam? Veya insanlık için ne gibi yararı oldu? (Ayrıca kurmuş olduğum cümleye İslami açıdan bakmayın, tamamen kendi düşüncem. İslam, bilimi gereksiz buluyor gibi bir şey söylemedim.)

Ek Olarak:

HknCOLAK adlı üyeden alıntı

Zaten sıkıntı da bu. Asıl tartışılması gerekenler tartışılmadığı için, hangi konuyu tartışmaya çalışırsan çalış, yine aynı noktaya geliyor bir zaman sonra. Asıl tartışılması gerekeni tartışıp, çözüm aramadığımız için böyle. Yani düşünün, bir başbakana veya cumhurbaşkanına peygamber diyenlerin olduğu ve buna inanıp, arkasından gidenlerin olduğu ülke de tango zina mı değil mi diye tartışmak bana gereksiz geliyor.

Ben tartışmayalım demiyorum hocam, tartışalım. İnanın şu forumda hakaret, küfür gibi mesajların gelmeyeceğini bilsem seve seve tartışırım. Ama seviyeli bir tartışma ne yazık ki olmuyor.

Bu arada bize örnek olması gerekenlerin yaptığı hatalar yüzünden diğer konuları da gündeme getirmemezlik edemeyiz diye düşünüyorum. Şuan konumuz tango ve zina olduğu için bunu tartışıyoruz, öbür gün x kişinin yaptığı bir hata olur onu tartışırız.

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Bana Neil Armstrong'un 1969 yılında elinde aydan getirdiği taşla dünyaya ayak basmasının bilimsel açıdan ne gibi yararı olduğunu söyleyebilir misiniz hocam? (Ayrıca kurmuş olduğum cümleye İslami açıdan bakmayın, tamamen kendi düşüncem. İslam bilimi gereksiz buluyor gibi bir şey söylemedim.)

Dar bakış açısını özetleyerek başlamak isterim, odaklandığınız nokta dikkat ettiğiniz nokta neresi ? Aydan getirilen bir taş, ne kadar saçma ne kadar basit bir düşünce yapısı bunu söyleyebilir ?

1969 yılında uzaya giden bir insan evladından bahsediyorken insanın hiç şu soru gelmez mi akıla, 1969 yılında bu taşı önemsemeyen ülkelerin durumları neydi diye ? Yada 1969 yılında Türkiye'nin haline bir bakayım ne durumdaymış diye, burada herşeyin etkisi vardır ama konu sapmasın, burada önemli olan nokta ABD yada hangi ileri seviye teknolojiye sahip ülke varsa bunu başarabilme güçlerinin, yetilerinin olmasıdır. Siz böylesine bir büyük insanlık adımını, sadece bir taş ile döndü diye nitelendirirseniz size sadece gülerim. Adamların yarım asır önce yaptığı teknolojiye hala sahip değilken ve bu adamları bilimsel olarak nitelendirirken sizin savunma sanayi falan filan diyip 3-5 aracı vurgulamanız ne kadar İRONİKTİR ?

Dediğim gibi tamamiyle saçma bir konu, saçma bir düşünce tarzı, amacım sizi kırmak değil ki dinimizi kötüleyen insanlara karşı nasıl göğüs gerdiğimi öğrenmek istersenizde özelden sohbet edebiliriz ama üstüne basarak söylemek istiyorum ki bakış açınız çok saçma ve acilen değişmesi gerekiyor.

Kimse kimseye karışamaz, kimse kimsenin dinini yaşamak zorunda da değil, temennim islam alemine mensup olup islamı islam için yaşayan isanların olmasıdır fakat bu ülkede başka sorun kalmamış gibi böylesine saçma bir konuyu din üzerine yorup böyle olaylar çıkarmak boş işten başka birşey değildir.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Dar bakış açısını özetleyerek başlamak isterim, odaklandığınız nokta dikkat ettiğiniz nokta neresi ? Aydan getirilen bir taş, ne kadar saçma ne kadar basit bir düşünce yapısı bunu söyleyebilir ?

1969 yılında uzaya giden bir insan evladından bahsediyorken insanın hiç şu soru gelmez mi akıla, 1969 yılında bu taşı önemsemeyen ülkelerin durumları neydi diye ? Yada 1969 yılında Türkiye'nin haline bir bakayım ne durumdaymış diye, burada herşeyin etkisi vardır ama konu sapmasın, burada önemli olan nokta ABD yada hangi ileri seviye teknolojiye sahip ülke varsa bunu başarabilme güçlerinin, yetilerinin olmasıdır. Siz böylesine bir büyük insanlık adımını, sadece bir taş ile döndü diye nitelendirirseniz size sadece gülerim. Adamların yarım asır önce yaptığı teknolojiye hala sahip değilken ve bu adamları bilimsel olarak nitelendirirken sizin savunma sanayi falan filan diyip 3-5 aracı vurgulamanız ne kadar İRONİKTİR ?

Dediğim gibi tamamiyle saçma bir konu, saçma bir düşünce tarzı, amacım sizi kırmak değil ki dinimizi kötüleyen insanlara karşı nasıl göğüs gerdiğimi öğrenmek istersenizde özelden sohbet edebiliriz ama üstüne basarak söylemek istiyorum ki bakış açınız çok saçma ve acilen değişmesi gerekiyor.

Kırmak değil aksine mutlu olurum cevap verirseniz. Teknoloji hakkında dediklerinize tamamen katılıyorum. ABD 1969 yılında aya insan gönderebilecek bir teknolojiyee sahipti. (Şuan daha fazlasına sahip.) Bu teknolojiyi nasıl kullandı? Neil Armstrong'un oraya gitmesi neyi değiştirdi? Bilimsel açıdan insanlığa faydalı bir şey miydi yoksa ABD'nin diğer ülkelere karşı güç gösterisi miydi? Aslında taşa vurgu yapmak istemedim. Tam olarak sormak istediğim buydu fakat anlatamadım sanırım.

Açıkçası bilim adına yapılan şeyler insanlığa faydalı olmayacaksa milyonlarca lira verip güç gösterisi yapmanın ne anlamı var? (Konunun baya bir dışına çıktık. :) )

Bu arada bir Müslüman diğer bir Müslüman'ı uyarmalıdır. Birbirine karışamaz dersek yanlış olur. Önceki mesajlarımda da zaten elimden geldiğince uyarmaya çalıştım.

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Kırmak değil aksine mutlu olurum cevap verirseniz. Teknoloji hakkında dediklerinize tamamen katılıyorum. ABD 1969 yılında aya insan gönderebilecek bir teknolojiyee sahipti. (Şuan daha fazlasına sahip.) Bu teknolojiyi nasıl kullandı? Neil Armstrong'un oraya gitmesi neyi değiştirdi? Bilimsel açıdan insanlığa faydalı bir şey miydi yoksa ABD'nin diğer ülkelere karşı güç gösterisi miydi? Aslında taşa vurgu yapmak istemedim. Tam olarak sormak istediğim buydu fakat anlatamadım sanırım.

Açıkçası bilim adına yapılan şeyler insanlığa faydalı olmayacaksa milyonlarca lira verip güç gösterisi yapmanın ne anlamı var? (Konunun baya bir dışına çıktık. :) )

Hocam dediğim gibi lütfen biraz daha geniş bakın konuya, NASA çalışmaları yada uzay bilimleri üzerine bir iki belgesel izlerseniz göreceksiniz, en ufak örnekle, uzak mekiklerinin motorları, ateşleme teknolojileri, motorların yapılması için gerçekleştirilen AR-GE çalışmaları, en ufak şey nedir biliyormusunuz uzay aracının dünyaya geri dönerken atmosferde yanmaması için yapılan bir ar-ge çalışması(uzay aracının dış kaplaması). Bu insanların havasız ortamda nasıl uyum sağlayacakları, insan vücutunun verdiği tepkiler, havasız ortamda insansız araçların kullanılması, uzay aracında takılan bir vidanın bile ar-ge çalışmasından geçmesi, bunların hepsi bir adımdır, konunun temeline bakmak lazım, bir taş ile döndü diye bir cevap vermek ne kadar yersiz olacaktır olaya böyle baktığımız. Ar-ge çalışmasının bütününe bakmak insanlığa ne kadar faydalı olmasını anlamanızı sağlayacaktır zaten.

Umarım ülkede daha büyük din problemleri varken tango gibi saçma konulara kafanızı artık yormazsınız.

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Tango mango hikaye sanki Ülkede dert bitmiş tasa bitmiş herkes iyi hoş uğraştıkları taktıkları şeye bak adamların.
Zaten Türkiye'de Müslümanlık dedin mi hiç, kul hakkı yer mi, dedikodu yapar mı, fitneci fesatçı mı bakılmaz, bakılacak şeyler ; Alkol alıyor mu, Kafir. Başı açık mı, Kâfir. Böyle zihniyete tüküreyim.

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Hocam dediğim gibi lütfen biraz daha geniş bakın konuya, NASA çalışmaları yada uzay bilimleri üzerine bir iki belgesel izlerseniz göreceksiniz, en ufak örnekle, uzak mekiklerinin motorları, ateşleme teknolojileri, motorların yapılması için gerçekleştirilen AR-GE çalışmaları, en ufak şey nedir biliyormusunuz uzay aracının dünyaya geri dönerken atmosferde yanmaması için yapılan bir ar-ge çalışması(uzay aracının dış kaplaması). Bu insanların havasız ortamda nasıl uyum sağlayacakları, insan vücutunun verdiği tepkiler, havasız ortamda insansız araçların kullanılması, uzay aracında takılan bir vidanın bile ar-ge çalışmasından geçmesi, bunların hepsi bir adımdır, konunun temeline bakmak lazım, bir taş ile döndü diye bir cevap vermek ne kadar yersiz olacaktır olaya böyle baktığımız. Ar-ge çalışmasının bütününe bakmak insanlığa ne kadar faydalı olmasını anlamanızı sağlayacaktır zaten.

Bakın şimdi sorumdaki her şey yerli yerine oturmaya başladı işte. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al