wmaraci reklam

Seo açısından wp siteler nasıl ?

26 Mesajlar 2.277 Okunma
wmaraci reklam

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Seo dersleri için rekabet bence zor. Ama 200 bin arama hacmi olan bir kelimeden bahsediyoruz. Ve diğer arkadasın mesajına cevap olarak yazdım. Ben düzenli çalışma ile onların alakasız sitelerine ulaşamıyorum. Bir kaç kişiye de sormuştum özel bir yazılımın seo açısından daha iyi oldugu söylemişlerdi.

Ek Olarak:

sitelerin ve domainlerin yası aynı. Hostlar farklı. İkimizin domaininde de anahtar kelime geciyor.

scriptlerin avantajı oluyorda o kadar çok olduğunu düşünmüyorum seoya uygun olmayıpta üstte olması düşündürücü

wmaraci
reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustam biz okuya okuya ezberledik. Mesela meta etiketleri. Ne diyoruz. Acıklama 160 karakteri gecmesin. Arkadas 1000 karakter yapmış. Ne diyoruz boş içerik sayfa yapmayalım. Arkadasın onlarca boş sayfası var. Sadece il veya ilçe isimleri yazıyor. İsterseniz pm den site keywordu yollayım da bir bakın ilk 10 siteya hangilerinde seo var. Site içi seo sıfır. Ama bazılarında backlink var. Hadi backlink olanlar neyse dedik. Ya diğerleri ?

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Ustam biz okuya okuya ezberledik. Mesela meta etiketleri. Ne diyoruz. Acıklama 160 karakteri gecmesin. Arkadas 1000 karakter yapmış. Ne diyoruz boş içerik sayfa yapmayalım. Arkadasın onlarca boş sayfası var. Sadece il veya ilçe isimleri yazıyor. İsterseniz pm den site keywordu yollayım da bir bakın ilk 10 siteya hangilerinde seo var. Site içi seo sıfır. Ama bazılarında backlink var. Hadi backlink olanlar neyse dedik. Ya diğerleri ?

Google 'ın işine akıl sır erdirmek mümkün değil malesef
Ecancan kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Hocam bu sıralama ne zamandır bu şekilde devam etmekte ?

Ayrıca konu açarken neler yapıyorsunuz hangi seo eklentisini kullanıyorsunuz konuların meta açıklamalarını nasıl ayarlıyorsunuz sitenizin sitemap değerleri nasıl? Temada eklentinin meta keylerini engelleyecek ve elle girilecek bir meta açıklaması var mı ? İki domain arasındaki yaş farkı ne kadar? Konuda anahtar kelimeyi kullanma oranınız ne kadar ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

grafen adlı üyeden alıntı

Google 'ın işine akıl sır erdirmek mümkün değil malesef

İşte gelip buraya dayanıyor bu macera. :) Ama gercekten bu farkı ayırt eden var mı ki. Güvendiğim bir arkadas wp halinde batmakta olan siteleri html bir yazılım ile canlandırdığını söyledi. Acaba baska tecrübe eden var mı ?

Ek Olarak:

Ecancan adlı üyeden alıntı

Hocam bu sıralama ne zamandır bu şekilde devam etmekte ?

Ayrıca konu açarken neler yapıyorsunuz hangi seo eklentisini kullanıyorsunuz konuların meta açıklamalarını nasıl ayarlıyorsunuz sitenizin sitemap değerleri nasıl? Temada eklentinin meta keylerini engelleyecek ve elle girilecek bir meta açıklaması var mı ? İki domain arasındaki yaş farkı ne kadar? Konuda anahtar kelimeyi kullanma oranınız ne kadar ?

Ustam all in seo yu kullanırım. Eklentiyle yazı eklerken altta cıkan kısma acıklama ve baslık bilgierlini giriyorum. Özel sitemap ayarladım ve anasayfada yayınladım. Domainler yası acısından aynı. Bu bahsettiğim durum genelde böyle. Eski sitemle 6 y böyle devam etti kızdım siteyi kapattım gitti. Yazılarda anahtar kelime bazeen %1 gecer baen %4. Doğallığına bırakırım. Özellikle saymam. Rakiplerimde arkadasım olmasa site isimlerine açıklayacagım burada ama uygun olmaz. Haset ediyorum sanarlar falan :) Benim siteminde eksiği çoktur. Ama ben defalarca wp sitelerimin verimsizliğine sahit oldum. Bu konuda yasanmış olaylar dinleyerek bir yere varabilir miyiz diye de konu açtım.

scelebi scelebi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek kamu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 153 / 74
  • Ticaret 93, (%98)
seo denince neden herkesin aklına backlink tanıtım yazısı gelirki, işin aslı site içi seo doğru meta tag ve anahtar kelime ziyaretçiye aradığı cevamı veren sağlam makale yani özgün ve gerçek bilgi

bunu hakkı ile veren site saten eninde sonunda hak ettiği yere gelecekir.
ücretsiz demek özensiz tema demektir bir çok kod hatası barındırır içinde
ve yine wp temalar da eklenti sayısı en aza indirmek seo açısından önemlidir
sonuç olarak ne kadar emek o kadar köfte sabırla yoğrulduğunda sonuç olacaktır
dünya da ilk 50 wp tabanlı sitelerde vardır..

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

scelebi adlı üyeden alıntı

seo denince neden herkesin aklına backlink tanıtım yazısı gelirki, işin aslı site içi seo doğru meta tag ve anahtar kelime ziyaretçiye aradığı cevamı veren sağlam makale yani özgün ve gerçek bilgi

bunu hakkı ile veren site saten eninde sonunda hak ettiği yere gelecekir.
ücretsiz demek özensiz tema demektir bir çok kod hatası barındırır içinde
ve yine wp temalar da eklenti sayısı en aza indirmek seo açısından önemlidir
sonuç olarak ne kadar emek o kadar köfte sabırla yoğrulduğunda sonuç olacaktır
dünya da ilk 50 wp tabanlı sitelerde vardır..

Evet ustam ben aslında olaya bu acıdan bakmak istemiştim. Bu kod hataları ve bir çok gereksiz fonksiyon acaba sitede hız ve kodlama açısından sıkıntı oluşturuyorda bu yüzden mi basit ücretsiz temalarla kurulan wp siteler geri kalıyor.

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Sayın kendoka wp ye bahane bulmayın derim. Wordpress çoğu site sahiplerini gereksiz kodlamadan kurtardı. İşi sadece içeriğe ve yazı görsellerine odaklamak iyi olur diye düşünüyorum.
Konuyu iyi açıkladınız mı?
Uygun görseller kullandınız mı?
H1, H2, H3 taglarını düzgün kullandınız mı?
Google analytics kullanıp sayfada kalma süresi ve hemen çıkma oranlarına baktınız mı?
Uygun etiketler kullandınız mı?
Seo eklentisi kurup yeşil renge gelinceye kadar uğraştnız mı?
Sosyal medyaya üye olup yazılarınızın orada paylaşılmasını sağladınız mı?
Kaynak belirterek alıntı yaptınız mı?
En önemlisi içeriğiniz gerçekten sizin ürününüz mü?
Daha benim de bilmediğim çok madde vardır ama bunların cevabı gerçekten evet ise google ve wordpress size haksızlık yapmış demekten başka söz söyleyemem.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Her iki siteye de bi analiz yapın isterseniz: http://wmaraci.com/seo-analiz
Kendi sitenizdeki seo ayarlarını gözden geçirebilirsin.

WordPressin her zaman bir adım önde olduğunu düşünüyorum. SEO uyumlu temalar tercih edebilirsin.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Şimdi Wordpress eklentisiz olarak SEO açısından zayıf. Eklentilerle birçok özellik ekleyebiliyorsun. O zaman da site yavaşlıyor, sorgu sayısı artıyor, çağırılan JS ve CSS sayısı artıyor vs... Sen SEO yapmaya çalışırken bir yandan da SEO açısından birçok zararlı harekete de imza atıyorsun.
Eklentilerin yanında birde tema olayı var. Tema yapımcıları 10 farklı header, 5 farklı anasayfa görünümü, yan menü, mega menü vs derken baya şişiriyorlar temayı. Sen kullanmasan da sürekli o mega menü gibi bileşenlere ait CSS ve JS dosyaları çağrılıyor arkaplanda.
Bu yüzden özel yazılım her zaman daha iyidir. İhtiyacını belirlersin, ona göre yaparsın. Az, temiz ve hızlı olur. Ama onunda güvenliği vs ile uğraşması zor olur. Uzmanı yapmazsa kalitesiz olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al