wmaraci reklam

SEO Hakkında Düşüncelerim

7 Mesajlar 990 Okunma
smmexpress

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Merhabalar, öncelikle bu yazıyı düşüncelerimi sizlerle paylaşmak için yazdığımı bilmenizi isterim. Makale yazmak konusunda eksiklerim çok. Sürç-ü lisanım olursa affola.

Malum site yöneticilerinin aklı hep seoda bu aralar. Benimde öyle tabii. Herkes backlink peşinde. Yok alexayı nasıl düşürürüm. Üst sıralara nasıl çıkarım vs.vs.

Bir web sitesinin görevi nedir deyince aklıma direk olarak insanlara konu aldığı alan hakkında bilgi vermek, yardımcı olmak geliyor. Peki şu an öyle mi? Kesinlikle hayır. İnsanlar bilgisi olsa da olmasa da iyi para getiren sektörler üzerine yoğunlaşıyor. Tabi sitelerinde yazdıkları yazılar gerçek mi yoksa uydurma mı belli değil.

Aslında her site yöneticisi sitesine gerçekten bilgisinin olduğu bir alanda yazıp çizse, hiç üst sıra endişesi olmasa, yazılarını samimi bir dille tamamen özgün bir şekilde yazsa zaten Google gözünde değerli bir site halini almaz mı?

Lafı fazla uzattım sanırım. Sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
Siteden siteye farklılık gösterebilecek bir düşünce bence. Bilgi sağlayan siteler için belki dediğin doğru olabilir ama örneğin ticaret siteleri için bu düşüncenin etkili olacağını sanmam.

Seobaz Seobaz www.seobaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 595 / 197
  • Ticaret 190, (%100)
Herkez tutturmuş bir özgün kelimesi.Nerede bir seo içerikli makale görsek özgün yazın demiş kapatmış konuyu.
Örnek : film izle kelimesinde özgün film ekliyerek 1.ci sıraya otursun hadi birisi ?
Hadi filmin tanıtım acıklama alanını baştan yazdı filmidemi baştan cekecek özgün olsun diye :)
Bu noktada ister istemez seo devreye giriyor.Rakiple yarışmanız icin dost sitelere linklere ihtiyacınız var.Ayrıca seo demek dışarken link tanıtım yazısı almak demek değilki.
Site içi optimize dogru değil ise açtıgı konu ne derece google'a yansıyacak ?
Yada siteye antiseo yapılıyor bu durumda disawow gerekli bu işlemi yaptınız bunlarda seonun bir parçası değilmi sizce ?

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)

TEHET adlı üyeden alıntı

Siteden siteye farklılık gösterebilecek bir düşünce bence. Bilgi sağlayan siteler için belki dediğin doğru olabilir ama örneğin ticaret siteleri için bu düşüncenin etkili olacağını sanmam.

Evet e-ticaret sitelerini bunları yazarken aklıma hiç gelmemişti :)

Ek Olarak:

Nekrotasarim adlı üyeden alıntı

Herkez tutturmuş bir özgün kelimesi.Nerede bir seo içerikli makale görsek özgün yazın demiş kapatmış konuyu.
Örnek : film izle kelimesinde özgün film ekliyerek 1.ci sıraya otursun hadi birisi ?
Hadi filmin tanıtım acıklama alanını baştan yazdı filmidemi baştan cekecek özgün olsun diye :)
Bu noktada ister istemez seo devreye giriyor.Rakiple yarışmanız icin dost sitelere linklere ihtiyacınız var.Ayrıca seo demek dışarken link tanıtım yazısı almak demek değilki.
Yada siteye antiseo yapılıyor bu durumda disawow gerekli bu işlemi yaptınız bunlarda seonun bir parçası değilmi sizce ?

Hocam söylediklerinizde haklısınız ancak. Bu aralar gerçekten bıktırma derecesine geldi seo sektörü. Önüne gelen seo uzmanıyım diyor.

wmaraci
wmaraci

SynapseMm SynapseMm Yalan Dünya... Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)

Nekrotasarim adlı üyeden alıntı

ReCo adlı üyeden alıntı

Evet e-ticaret sitelerini bunları yazarken aklıma hiç gelmemişti :)

Ek Olarak:
Hocam söylediklerinizde haklısınız ancak. Bu aralar gerçekten bıktırma derecesine geldi seo sektörü. Önüne gelen seo uzmanıyım diyor.

Benimde merak ettiğim birşey var , her önüne gelen arkadaş seo uzmanıyım diyor evet , fakat bu seo uzmanı arkadaşlar hani istediği kelimeyi istediği sıraya taşıyorlar ya , 5 BİN TL ye kadar çıkan fiyatlarla , peki bu insanlar neden millete seo yapmak yerine kendileri siteler açıp kendi kendilerini en tepeye çıkartıp reklamlardan para kırmıyorlar.Yada kendilerine seo uzmanıyım diyenler neden seo kelimesinde 1.sıraya gelemiyorlar felan filan kafama takılan sorular.Herkes kendince seo uzmanı işte.Merak ettiğimden soruyorum kimseye garezim yok yada kötü düşüncem..

Derdi Dünya olanın Dünya kadar derdi olurmuş.

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Her zaman derim, yineleyeyim. Kendi SEO'nuzu kendiniz yapın. Boş yere para kaptırmayın.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

erhangenc erhangenc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 14 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Her insan kendi seo uygulamasını kendisi oluşturur. Örneğin 2009 yılında ***'da şu başlıkta benimle dalga geçmişlerdi.

http://www.***.net/google-optimizasyon/294555-wordpress-gece-konu-acmanin-yarari.html

Ben o zaman anında index alarak birçok konuda üst sıralarda olduğumu bilirim. Ve kaymağını da yedim. O zamanlar google henüz en yeni içeriği üste taşıma olayını başlatmamıştı. Şimdi baktığımızda en yeni eklenen içerik üstte oluyor. Ve belki de Türkiye'de birçok kişinin gizlediği bu uygulamayı açıklamam nedeniyle dalga konusu olmuştum. Ama birçok kişi de benim teorimi desteklemişti.

Arkadaşlar seo demek özgün olmak demektir. Ve faydalı olma biçiminizdir. Backlink paketi alarak seo olmaz. Bunu her defasında söylerim. Düşünün şampuan işi yapıyorsunuz. Her yerde aynı şampuanı satıyor sloganınız hep aynı. Duyanlar ya daha önceden duydum bunu deyip sizi tekrar dinlemez. Seo'da böyle birşey. Bir tanıtım yazısını 1000 foruma kopyalamak kendinizi avutmaktır. Sonucu da avuç yalamaktır.

Kullandığım dil belki birçok kişiye itici gelebilir. Ama google kendiniz olmanızı istiyor bende buyum :)

Saygılar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al