freelance iş ilanları

ALTYAPI ve TEMA

11 Mesajlar 1.466 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
DEĞERLİ WMARACI SAKİNLERİ MERHABA.

Wordpress için bir tema bakıyordum ve bir tema ile karşılaştım.

Tema

Bu temanın seo açısından garantisinin olduğunu söylemiş bir tanıtım sitesi. Kendisince mi yorum yapmış yoksa gerçekten var mı nereden anlaşılıyor bilmediğim için sizlerin fikirlerini almak istedim. Ayrıca bu temanın avantajları var mı? veya dezavantajları var mı? tanıtım sayfasından bakmanızı rica ediyorum. Belki sizlerin de işine yarayabilir hem.

Diğer bir kararsızlığım ise;

Yapacağım web sitesi için wordpress ve drupal ikisi de uygun altyapılar. Ancak ben biraz araştırdığımda sınırsız geliştirme(Bilgin Varsa) için Drupal ve hatta seo için de drupal diyenlerin sayısı epey bir fazla.

Mesela bikaç kişi demiş ki; "wordpress te sayfaları, modülleri veya diğer entegreleri tam istediğim gibi oynayamaz veya aklına gelen her şeyi geliştiremezsin, çünkü wordpress altyapısı buna izin vermez" demiş.

Bu söylenenler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizlerin tecrübe ve bilgileriyle, Wordpress-Drupal ikilemi için bu söylenenlerdeki yorumlarınız nelerdir?

Allah tüm büyük/küçük bu işi felsefe bilmiş ve geliştirme yolunda çalışanlara başarılar versin. İyi çalışmalar arkadalşar. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Emintasarimcom Emintasarimcom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 3 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Wordpress'ten şaşmayın hocam hertürlü oynama yapabilirsiniz yeterki kod bilgisi olsun yeter Sahifa temasına gelince bence artık alışılmış bir tema oldu daha kaliteli temalar var ücretsiz bence iyice bir bakının.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

Emintasarimcom adlı üyeden alıntı

Wordpress'ten şaşmayın hocam hertürlü oynama yapabilirsiniz yeterki kod bilgisi olsun yeter Sahifa temasına gelince bence artık alışılmış bir tema oldu daha kaliteli temalar var ücretsiz bence iyice bir bakının.

Cevabınız içni teşekkür ederim kardeşim. Örnek verebileceğin alışılmamış, farklı ve sağlam önerilerin olabilir mi acaba?

Ayrıca diğer tecrübe ve bilgisi olan arkadaşların da yorumlarını bekliyoruz. Hep birlikte bilgi ve tecrübelerle ilerleyelim.

Emintasarimcom Emintasarimcom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 3 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

serras62 adlı üyeden alıntı

Cevabınız içni teşekkür ederim kardeşim. Örnek verebileceğin alışılmamış, farklı ve sağlam önerilerin olabilir mi acaba?

Tam olarak ne ile ilgili bir web sayfası açıcaksınız ona göre değerlendirme yapalım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

serras62 adlı üyeden alıntı

Ayrıca diğer tecrübe ve bilgisi olan arkadaşların da yorumlarını bekliyoruz. Hep birlikte bilgi ve tecrübelerle ilerleyelim.

Tam olarak ne ile ilgili bir web sayfası açıcaksınız ona göre değerlendirme yapalım.

İçeriği bilgi sitesi gibi, artı olarak sosyal medyalarda eskiyen, unutulan ama unutulmaz olanları derleyebileceğim içeriklerden oluşacak kardeşim.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Hocam druphalda wordpress kadar oynanamaz. İsteğiniz doğrultusunda bir iş yapmak istiyorsanız wordpress tavsiye ederim. Eklentiler gün geçtikçe geliştiriliyor.

Tema yönünden bakarsak emin hocamın dediği gibi ücretsiz/ücretli bir çok fonksiyonlu yeni temalar mevcut iyice gözgezdirin acele etmeyin.

Seo için size yardımcı olabilirim.

Özel olarakda seo yaptırmak istiyorsanız pm atabilirsiniz.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

Hocam druphalda wordpress kadar oynanamaz. İsteğiniz doğrultusunda bir iş yapmak istiyorsanız wordpress tavsiye ederim. Eklentiler gün geçtikçe geliştiriliyor.

Tema yönünden bakarsak emin hocamın dediği gibi ücretsiz/ücretli bir çok fonksiyonlu yeni temalar mevcut iyice gözgezdirin acele etmeyin.

Seo için size yardımcı olabilirim.

Özel olarakda seo yaptırmak istiyorsanız pm atabilirsiniz.

Teşekkür ederim kardeşim. Senin, Wordpress için söylediğini "İsteğiniz doğrultusunda bir iş yapmak istiyorsanız wordpress tavsiye ederim." birkaç kişi Drupal için söylemiş bir sitede.

Seo eklentileri yönünden mi yardım edebilirim diyosun, yoksa seo için farklı yollar mı kardeşim?

Birde, çok fonksiyonlu yeni temaları ben bulamıyorum. Belki 3 haftadır bakıyorum hep aynı şeyler paylaşılmış. Konunun en başında verdiğim tema biraz farklı geldi bana yalnızca.

Ek Olarak:

Web site tasarım onarım bakım vb gibi desteğimiz mevcut dilerseniz siz dilersiniz biz yaparız.

Kardeşim sitene erişmeye çalıştım yenileniyoruz mesajını gördüm. Fikirlerini alabilir miyim buradan? Özellikle altyapı, tema ve seo için. Site içeriğinin ne olacağını yazmıştım.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
1.Seo için birsürü farklı yol var ben siteniz için elimden geleni yapabilirim.

2.Siteniz ne üzerineydi tema ona göre birkaç link atabilirim

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Kullandığım tema Sahifa, çok fonksiyonel ve full responsive uyumlu bir tema. Yani mobil uyumluluğu, seo uyumluluğu konusunda bence sıkıntı yok. Kaldı ki her ne kadar alışılmış bir tema olsa da temayı kullanmayı öğrendikten sonra herşeyini değiştirebiliyorsunuz. İsterseniz bu alışılmış durumun dışına çıkabiliyorsunuz. Hem şık, hem kaliteli, hem çok farklı fonksiyonları olan bir tema. Arka plan değiştirmesi, özel renk değiştirmesi, tam ayarlanabilir ana sayfa özelliği, yüzlerce google font özelliği, 4 farklı bileşen alanı, 2 farklı menü alanı, ayrıca son sürümde mega menü (açılır resimli menü) özelliği.. Kısaca hocam Sahifa saymakla bitmeyecek kadar büyük özelliklere sahiptir. Satıcısı değilim. Kullanıcısıyım ama eğer wordpress kullanacaksanız ki şaşmayın derim, ve sosyal medya içerikli bir site oluşturmayı düşünüyorsanız, biraz da magazinsel olacaı için emin olun bu tema tam sizlik.

Maksadım konuyu baltalamak değil. Diğer arkadaşlar haklarını helal etsinler ama ben Sahifa kullandığım için bilgim dahilinde konuşuyorum. Herkese kolay gelsin.

Allah hepimize rahmet eylesin!

KadirKC KadirKC WORDPRESS Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 1290
  • Beğeniler 0 / 208
  • Ticaret 27, (%100)
wordpress'ten şaşmayın derim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al