wmaraci reklam
lidertakipci

Nusaybin'de Özel Harekat polisleri gazetecilere saldırdı

25 Mesajlar 3.280 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Benim başıma çok geldi polisten de jandarmadan da askerde de şiddet gördüm. Tamamı zevkineydi hiç birinde hakları yoktu, üstlerinde ki üniformanın verdiği güç olmasa hiç biri öyle davranamazdı, askere gideceğim günden bi gün önce kıdemli başçavuş küfür etti yumruk attı bende attım 10 aptal asker o soytarının peşinden bana saldırdı . Askerde annem başörtülü diye görüşüme almadılar eğitime katılmadım diye uzman çavuş saldırdı yine karşılık görünce askerleri korudu şikayette ettim ne oldu hiç bir şey olmadı. Hiç birinde bu ortamda yoktu, bunlar bahaneden öteye gidemez herkesin görevi var yapabiliyorsan yaparsın yapamıyorsan çeker istifa edersin millet gibi gider fabrikada 950 lira maaşla çalışırsın. Devlet benden senden aldığı vergilerle bunlara boşa 3-4 bin maaş vermiyor herşeyin bir bedeli var üniforma giyen riski de göze alacak sabrı da göze alacak o yüzden herhangi bir asgari ücretliden 3-4 kat fazla para alıyorlar o yüzden otobüs beleş o beleş bu beleş. Bir de anlayış gösterecekmişiz bunların nesine anlayış gösteriyim ?

Bak olayı başka yere taşıdın ama şimdi. Ona bakarsan bende bazı maçlardan sonra kötek yemişimdir çevikten. Bunlar ayrı mevzular. Sen özel harekattan yola çıkıp normal memuru eleştirmeye başladın. Keyfi uygulamaları tabii ki git savcılığa vs. hakkını ara o ayrı mevzu. Ama doğudaki adamın nelerle uğraştığını bile bile bu yorumları yapıyorsan bir başka iş var demektir. Ayrıca ben hiç polisle bu denli karşı karşıya gelmedim. Demek ki birazda şahısta bitiyor iş. O adam senin verginle geçiniyor diye senin kölen de değil bunu da farketmek gerek. Ayrıca şuanda sen zevkine vurdu dersin ben değildi derim vs. bi sonuca varamayız. Olayı başka yere taşımanın alemi yok. He baktın keyfiyetten eziyet eden üç beş çürük var. Al sicil numarasını doğru adliyeye. Merak etme soruşturma, görevden alma vs. artık ne gerekiyorsa gerçekleşir. Ama şunu da unutma "iddia makamı iddiasını ispat etmek zorundadır."
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

VNOkyanus VNOkyanus Research Analyzer Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Research Analyzer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 64 / 58
  • Ticaret 8, (%100)
Bu ne saçma bir konudur ? Orda kardeşleri yaralanmış şerefsizin birisi gelmiş kurşun sıkmış belki de şuan ölüyor zor yetiştiriyorlar. Gazeteciler ne yapıyor ? "Ay şurdan bi net kare alsam, şurdan yarasını tam görsem çeksem de gazeteden prim alsam" peşindeler.

Hiç kusura bakma arkadaşım, orada o adamı yine iyi idare etmişler. Senin de annen baban yakınların aynı duruma düşerse gazeteciler çevreni sararsa tepkini içine atarsın o zaman. Saçma saçma konular açarak saçma saçma yorumla yapma.
anonymated Responsive

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

LeoneKG adlı üyeden alıntı

Bak olayı başka yere taşıdın ama şimdi. Ona bakarsan bende bazı maçlardan sonra kötek yemişimdir çevikten. Bunlar ayrı mevzular. Sen özel harekattan yola çıkıp normal memuru eleştirmeye başladın. Keyfi uygulamaları tabii ki git savcılığa vs. hakkını ara o ayrı mevzu. Ama doğudaki adamın nelerle uğraştığını bile bile bu yorumları yapıyorsan bir başka iş var demektir. Ayrıca ben hiç polisle bu denli karşı karşıya gelmedim. Demek ki birazda şahısta bitiyor iş. O adam senin verginle geçiniyor diye senin kölen de değil bunu da farketmek gerek. Ayrıca şuanda sen zevkine vurdu dersin ben değildi derim vs. bi sonuca varamayız. Olayı başka yere taşımanın alemi yok. He baktın keyfiyetten eziyet eden üç beş çürük var. Al sicil numarasını doğru adliyeye. Merak etme soruşturma, görevden alma vs. artık ne gerekiyorsa gerçekleşir. Ama şunu da unutma "iddia makamı iddiasını ispat etmek zorundadır."

Tamam işte kölem değil fakat maaş verip asayişi sağlasın diye görevlendirdiğim bir personel, asayişi sağlamayı bırak kendi bozar hale geldiyse ne diye maaş vereyim ? Çok gerginim böyle davranırım hakkımdır diye görüyorsa daha ne diye orada tutayım onu ? İyilikse iyilik kötülükse kötülük işlerini yapamaycak hale gelmişler ötesi var mı bunun. Bu işin yapılma şekli bu ve bu tür riskler içeriyor kolay bir işte değil yapabiliyorsan iş bu yapamıyorsan bırak, sen bırakmıyorsan ben görevden alıyorum demeli biri.

Çürükler ortada işte cezalandırılsınlar diyorum ama şartları kötü ama psikolojileri şöyle böyle diyorsunuz . O zaman kafalarına göre takılsınlar orada kendi kitaplarına göre istediklerini yapsınlar birisi şişşşşttt napıyorsun sen dediğinde de kardeş çok gergin ortam idare et - hee ok . Var mı böyle dünya

Ek Olarak:

VNOkyanus adlı üyeden alıntı

Bu ne saçma bir konudur ? Orda kardeşleri yaralanmış şerefsizin birisi gelmiş kurşun sıkmış belki de şuan ölüyor zor yetiştiriyorlar. Gazeteciler ne yapıyor ? "Ay şurdan bi net kare alsam, şurdan yarasını tam görsem çeksem de gazeteden prim alsam" peşindeler.

Hiç kusura bakma arkadaşım, orada o adamı yine iyi idare etmişler. Senin de annen baban yakınların aynı duruma düşerse gazeteciler çevreni sararsa tepkini içine atarsın o zaman. Saçma saçma konular açarak saçma saçma yorumla yapma.

Video ortada hiç bir engel olma durumu yok. İdare etmişler dediğin gazetecileri bir vurmadıkları kalmış . Biri devlet ajansı AA çalışanı diğeri DHA çalışanı ekmeklerini de bu iş karşılığında kazanan insanlar.

Siz anlaşılan polisi kendi varlığınızın dahi üstüne çıkarmışsınız, kendinizde dahi görmediğiniz hakları onlara verebiliyorsunuz. Benim için polis polistir var olması gerekir haddini aşıyorsa da cezalandırılması gerekir.

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)

Tamam işte kölem değil fakat maaş verip asayişi sağlasın diye görevlendirdiğim bir personel, asayişi sağlamayı bırak kendi bozar hale geldiyse ne diye maaş vereyim ? Çok gerginim böyle davranırım hakkımdır diye görüyorsa daha ne diye orada tutayım onu ? İyilikse iyilik kötülükse kötülük işlerini yapamaycak hale gelmişler ötesi var mı bunun. Bu işin yapılma şekli bu ve bu tür riskler içeriyor kolay bir işte değil yapabiliyorsan iş bu yapamıyorsan bırak, sen bırakmıyorsan ben görevden alıyorum demeli biri.

Çürükler ortada işte cezalandırılsınlar diyorum ama şartları kötü ama psikolojileri şöyle böyle diyorsunuz . O zaman kafalarına göre takılsınlar orada kendi kitaplarına göre istediklerini yapsınlar birisi şişşşşttt napıyorsun sen dediğinde de kardeş çok gergin ortam idare et - hee ok . Var mı böyle dünya

Yalnız şurayı atlıyorsunuz. O videoyu ele alalım. Bir terörist, aldı eline kamerayı geldi oraya, zaten yaralı olan bir adam var. O kadar kalabalığın içinden çıkardı silahı sıktı iki üç el. Al sana başka bir yaralı başka bir şehit. Hatta başka bir sivilin canına mal olabilir. Özel harekat polisleri bu tür olaylar için seçiliyorlar zaten. Naif bir memur o tür olayları kaldıramaz. Bu görüntülerdeki davranışlar belkide gerekli olan bir haldir. Dikkat edin "özel harekat" için konuşuyorum. Yoksa normal şartlarda böyle davranışı da göstermiyorlar. Normal şartlarda bende eleştiririm.

Neyse her görüşe saygım vardır ama Devlet, Polis, Asker konularında oldukça hassasımdır. Bazı çizgileri ayırmak gerekiyor... Kendinize iyi bakın.

wmaraci
wmaraci

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Çok yakın bir arkadaşımın babası özel harekatçı. Bazen konuşuruz, dertleşiriz. 3 kardeşler. En küçük kardeşi 2-3 yaşında. Konya'dalar. Gecenin bir yarısı çağırılıp operasyona gittiğini söylüyor babasının. Gitmeden önce bana bir şey olursa annen kardeşlerin sana emanet diyormuş. Bunu her operasyondan önce söylüyormuş. Konya'dasın, belki de dönmemek üzere doğuya çatışmaya gidiyorsun ve bu bir iki kez yaptığın bir şey değil. Görevin bu ve sürekli yapmak zorundasın. Nasıl bir psikoloji beklersiniz ki siz bu adamlarda? Haa yapmasın o zaman diyeceksiniz. Tamam yapmasın. Bunun yerine gelen nasıl olacak? Çok mu farklı olacak? Tek taraflı düşünüyorsun LikeSend hocam. Orada görev yapanların melek gibi olmasını bekliyorsun ama olmaz.
LeoneKG konusal anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Kurklu Kurklu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 78 / 74
  • Ticaret 11, (%100)
Polis, devlet, asker halkı yaşatmak için vardır, ruhsal durumum bozuk diye kimse kimse saldıramaz. LikeSend in dediği gibi kaldıramıyorsun, psikolojin el vermiyorsa yapma bu işi. Benim de çevremde çok fazla polis arkadaşım var ve neden polis olmak istiyorsunuz sorusuna çoğunun verdiği cevap şu maaşı iyi. Çoğu insan bu mesleği seçerken sadece maaş odaklı seçtiği için maalesef çoğu polis mesleki olarak vasatın aldılar. Bu ülkede, polis hiçbir zaman bireyden önemli değildir. Sırf polis ya da asker olduğu için istedikleri gibi davranamazlar. Hele işini yapmaya çalışan insanlara hiç saldıramazlar. Bu ülke zamanında askerlerden çok çekti, sırf asker diye kendilerini dokunulmaz zannediyorlardı. Bu davranış şimdi polislere geçmeye başladı. Hadi kolaysa bir milletvekilinin oğluna da böyle saldırsana?
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ey Rabbim! Bilmediğim şeyi istemekten sana sığınırım.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar bizzat ben Hakkari Yüksekovada Van Merkezde birçok yer gezdim harp okulu dönemimde kimse Türk polisine Türk askerine gelipte şu bu demesin.

Türk askerini şehit eden kim..?

Türk polisini seven kim..?

Bazı olaylar var ki bir süre savcılar dahi olaya bakamaz, gazeteciler olayları alır ve öyle bir yansıtırlar ki savaş başlar.

O maaşı evet alıyor ama gecesini gündüzünede katıyor sizin üzerinize hiç bir mermi geldimi..?

Toplu olarak siz timsiniz 10 kişi 100 kişi size saldırmaya çalıştı mı..?

Bunları yaşamadan etmeden lütfen kimse askerimize polisimize yük maaşının hakkını versin yok o kim falan demesin. Gerçekten gazetecilerin haklı olduğuna inanan varsa gitsin o polisin yanına yada BİMER e mesj atsın emin olun ciddi şekilde inceleniyor.

Kimse benim Türk Polisimi Türk Askerimi kötülemesin sonucu ne olursa olsun karşısına çıkarım. Eğer o askerin polisin içindede özür dilerim sayın yönetim şerefsiz var sa devlet onun yine özür dilerim anasını ağlatır.

Ek Olarak:

konusal adlı üyeden alıntı

Ne diyelim ?
Onlar da insan, arkadaşları yaralanmış , canları yanmış , psikolojik olarak çökmüşler mi diyelim?

Ne diyelim ?
Maaşlı memursunuz, işinizi yapın geçin, ne demek gazeteciye saldırmak mı diyelim ?

Ne diyelim ?
Her gün yalan yanlış haber yayınlayan, iki yüzlü medyaya karşı olan kinlerinden mi bahsedelim ?

Ne diyelim ?
Sen evde rahat otur, özgürce yaşa diye o insanlar çatışmalara giriyor, doğal karşılamak lazım mı diyelim ?

Ne diyelim ?
Yaptıkları hoş değil, doğru tarafı yok, ama onlara da hak vermek lazım mı diyelim ?

Ne diyelim ?
Böylelerinin elinden silahı alacaksın, atacaksın meslekten , kurtulacağız böylelikle mi diyelim ?

Ne diyelim ?
Zaten devlet hep bunu yapıyor. Atatürk'ten sonra hiç bir devlet adamı gelmedi ki doğru dürüst adam etsin şu ülkeyi'mi diyelim ne diyelim ?

Ne diyelim ?
Kötüleyelim, polis kaka, asker kaka, devlet kaka mı diyelim ?

Yaptıklarının doğru olduğunu söylemiyorum.
Ama sürekli çatışmalara giren, hayatını belki beş dakika sonra çatışmada kaybedecek insanlar sırf böyle yaptılar diye yerin dibine mi sokalım?

Paşa, sen de ben de insanız.
Orada yatan silah arkadaşları, tekrar ediyorum; yaptıkları hoş değil ama sürekli namlunun ucundalar ve orada yatan silah arkadaşları. Kolay mı sanıyorsun?

Helal olsun gerçek bir Türk yorumu cidden beni mutlu ettiniz

Ek Olarak:

isousluer adlı üyeden alıntı

Yaptıkları doğru demiyorum ama itin kaba etine sokulacak bir olay değil. Daha geçtiğimiz günlerde şehrin birinde baba oğlunu vuran adama silah sıkmıştı. Videosu falan koyuldu hatta foruma. Orada o adamın yaptığı da kesinlikle doğru değildi ama karşında oğlunun vurulduğunu görünce zaten düşünme yeteneğini kaybedersin. Polislerin hatta özel harekatçıların psikolojisi daha farklı. Çevremde var, biliyorum.

LikeSend hocam, forumda muhalif kimliğinde mesajlarına değer verdiğim belki de tek kişisin. Ama şu videoya bakarak da polisler (özel harekatçılar) hakkında olumsuz şeyler düşünemeyiz.

Hocam olur mu bizim askerimizi polisimizi kötülemeleri lazım oldu mu hocam hiç :) Türk polisinin erkek olan yanında bunları konuşur :)

Ek Olarak:

Ek Olarak:

Video ortada hiç bir engel olma durumu yok. İdare etmişler dediğin gazetecileri bir vurmadıkları kalmış . Biri devlet ajansı AA çalışanı diğeri DHA çalışanı ekmeklerini de bu iş karşılığında kazanan insanlar.

Siz anlaşılan polisi kendi varlığınızın dahi üstüne çıkarmışsınız, kendinizde dahi görmediğiniz hakları onlara verebiliyorsunuz. Benim için polis polistir var olması gerekir haddini aşıyorsa da cezalandırılması gerekir.

Bütün polislerin maaşını sen mi veriyorsun hocam o kadar zengin misin..? Doğudaki o kadar yeşil karta o kadar kaçak elektriğin borcunu Türk halkı ödemek zorunda mı ..?

Ek Olarak:

FRTKRKL adlı üyeden alıntı

Polis, devlet, asker halkı yaşatmak için vardır, ruhsal durumum bozuk diye kimse kimse saldıramaz. LikeSend in dediği gibi kaldıramıyorsun, psikolojin el vermiyorsa yapma bu işi. Benim de çevremde çok fazla polis arkadaşım var ve neden polis olmak istiyorsunuz sorusuna çoğunun verdiği cevap şu maaşı iyi. Çoğu insan bu mesleği seçerken sadece maaş odaklı seçtiği için maalesef çoğu polis mesleki olarak vasatın aldılar. Bu ülkede, polis hiçbir zaman bireyden önemli değildir. Sırf polis ya da asker olduğu için istedikleri gibi davranamazlar. Hele işini yapmaya çalışan insanlara hiç saldıramazlar. Bu ülke zamanında askerlerden çok çekti, sırf asker diye kendilerini dokunulmaz zannediyorlardı. Bu davranış şimdi polislere geçmeye başladı. Hadi kolaysa bir milletvekilinin oğluna da böyle saldırsana?

sana yemin ederimmm Allah şahittir ki ben bir harp okulu öğrencisiyken milletvekilinin yakasına asıldım ve ceza almadım Türk askeri kimseden kormaz hocam

Ek Olarak:

VNOkyanus adlı üyeden alıntı

Olur mu hocam Türk " eskeri bizi vürüyor " demezlerse olmaz :)

Ek Olarak: Alın hocam söyleyin o gazetecilere şehidimizin olayınıda anlatsınlar..

http://www.mynet.com/haber/yasam/diyarbakirda-karakola-roketli-saldiri-1-sehit-1962505-1

Yandı bir baba ocağı
MuratAltun konusal anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Demeley adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bizzat ben Hakkari Yüksekovada Van Merkezde birçok yer gezdim harp okulu dönemimde kimse Türk polisine Türk askerine gelipte şu bu demesin.

Türk askerini şehit eden kim..?

Türk polisini seven kim..?

Bazı olaylar var ki bir süre savcılar dahi olaya bakamaz, gazeteciler olayları alır ve öyle bir yansıtırlar ki savaş başlar.

O maaşı evet alıyor ama gecesini gündüzünede katıyor sizin üzerinize hiç bir mermi geldimi..?

Toplu olarak siz timsiniz 10 kişi 100 kişi size saldırmaya çalıştı mı..?

Bunları yaşamadan etmeden lütfen kimse askerimize polisimize yük maaşının hakkını versin yok o kim falan demesin. Gerçekten gazetecilerin haklı olduğuna inanan varsa gitsin o polisin yanına yada BİMER e mesj atsın emin olun ciddi şekilde inceleniyor.

Kimse benim Türk Polisimi Türk Askerimi kötülemesin sonucu ne olursa olsun karşısına çıkarım. Eğer o askerin polisin içindede özür dilerim sayın yönetim şerefsiz var sa devlet onun yine özür dilerim anasını ağlatır.

Ek Olarak:

Helal olsun gerçek bir Türk yorumu cidden beni mutlu ettiniz

Ek Olarak:

Hocam olur mu bizim askerimizi polisimizi kötülemeleri lazım oldu mu hocam hiç :) Türk polisinin erkek olan yanında bunları konuşur :)

Ek Olarak:

Bütün polislerin maaşını sen mi veriyorsun hocam o kadar zengin misin..? Doğudaki o kadar yeşil karta o kadar kaçak elektriğin borcunu Türk halkı ödemek zorunda mı ..?

Ek Olarak:

sana yemin ederimmm Allah şahittir ki ben bir harp okulu öğrencisiyken milletvekilinin yakasına asıldım ve ceza almadım Türk askeri kimseden kormaz hocam

Ek Olarak:

Olur mu hocam Türk " eskeri bizi vürüyor " demezlerse olmaz :)

Ek Olarak: Alın hocam söyleyin o gazetecilere şehidimizin olayınıda anlatsınlar..

http://www.mynet.com/haber/yasam/diyarbakirda-karakola-roketli-saldiri-1-sehit-1962505-1

Yandı bir baba ocağı

Yazdıklarının ana teması yine kürt düşmanlığı üzerine kurulu. Bana verdiğin cevapta bile aynı bakış açısıyla yazmışsın. Ne yazık ki sandığın düşündüğün gibi kürt değilim, senin dediğin gibi esker bizi vuriyir havasında ise hiç değilim. Mehmet Akif'in soyundanım doğma büyüme de İstanbul'da yaşıyorum

Birileri elektirik faturasını ödemiyor ve bu benim cebimden çıkıyorsa bu elektriği kaçak kullanan kadar kullandıranın buna izin verenin utanmadan tvlerde çaresizce elektirk parası da ödemiyorlar diye liseli kızlar gibi trip atanın suçu değil mi ? Git sök direğini komple sök tesisatı parasını ödemiyorlarsa verme elektirği, ben 2 fatura ödemedim diye gelip kesmeyi biliyorlar batıda yaşıyorum diye günah keçisi benmiyim ? Bunları da söylediğimde siyasi yazıyosun diye 50 kişi şikayet edip konuları sildiriyor ötesini kim yapmış ? Kaç kişi üstüne düşmüş bu konuların benim kadar. Milletin enayisi bizmiyiz ? Ben bunların kaçak elektriğini de ödemek zorunda değilim hakkı olmadan aldıkları yeşilkartı da ödemek zorunda değilim boşa bu memur gibilere verilip karşılığı alınamayan paraları da ödemek zorunda değilim. Şunlar zorunlu askerin tavırları olsa anlarım yeterli eğitimi yok öyle bir ortamda kendini kaybetmiş çocuk ne yapsın derim, bunlar özel harekat polisi bu iş için özel eğitiliyorlar buna fizik taktik psikolojik bir sürü eğitim de dahil. Belli ki disiplinsizlik içindeler ne yaptıklarını unutmuşlar daha bunları zorla orada tutmanın bir mantığı yok, terörle mücadele bitirmek için edilir fakat böyle adamlar bitirmeyi bırak örgüte katılımı artırır. Bölgede yaşananların onda biri benim başıma gelse ne asker tanırım ne devlet tanırım ne polis tanırım. İnsanları böyle örgütün kucağına iterek mi terörle mücadele edilecek 100 sene de geçse bu şekilde kimse bitiremez zaten. Devletin ajansında çalışan muhabire bile saldıracak kadar kendini kaybetmiş bunlar.

Bütün hepsinin maaşını bende vermiyorum sen de vermiyorsun beraber herkes ortaklaşa ödüyoruz, bu ödeyenler arasında akşamları çocuklarına bir ekmeği zor götürenler de var. Ülkede nefes alan herkesin memurlara verilen maaşta hakkı var. Herkes işini yapmak zorunda ötesini yapıyorsa da ceza almak zorunda. İster asker olsun ister polis olsun ister imam olsun ister öğretmen olsun ister doktor olsun benim için farketmez.

İsrail askeri de aynı koşullarda halkı da aynı koşullarda her an ölümle burun buruna yaşıyor ama Filistinlilere yaptıkları en küçük kötü muamelede ortalığı ayağa kaldırıyoruz. Neden ? Çünkü bu yanlış yapılmaması gereken bir şey . Aynı şeyi bizim asker polis yapınca morali bozuktur arkadaşı vurulmuş yok kelle koltukta vs. hep bi bahane üretiyoruz.

Dün başörtüsü eylemlerinde kadınları kızları coplarla dövende bu videodaki adamdı, sebepsiz insanları götürüp öldüren ölüsünü gizleyen de bu adamdı, gezi olaylarında gençleri çocukları öldüren de bu adamdı hepsi aynı adam benim gözümde. Çillerin dokunulmazlık sunduğu çetelerden hiç bir farkları yok .

Allah kimseyi böylelerinin eline düşürmesin. Ben daha bir şey demiyorum.

lukama lukama WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 65 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Vatan elden gidiyor siz insan haklarından bahsediyorsunuz. Özgürlükler ülkesi Amerika'da bile bunların daha fazlası olduğu halde polisini askerini koruyor bizimkiler iki vurdu iki sert çıktı diye demediklerini bırakmıyorlar. Az bile yapmışlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al