wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye Neden Gelişmekte Olan Bir Ülke Değil !

47 Mesajlar 6.733 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

H1N2 H1N2 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Coder
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 1, (%0)
Biraz da suçu kendimiz de aramak lazım hocam. Elimde ki iş yoğunluğu nedeniyle bir başka müşterimin tek sayfalık Psd to css işi vardı foruma yazayım da millette buradan ekmek yesin dedim. Velhasıl birisi bir teklif verdi. Ne fiyat verse beğenirsin. 350 TL diyor. Tek sayfa maksimum Css yazacağı da 30 dakikalık bir iş. Hiç bir zahmeti yok. Ben müşterimden o kadar almıyorum. 50 - 60 liralık işi 350 diye millete geçirmeye çalışıyorlar.
uzun lafın kısası biz böyle birilerini yontmaya çalıştığımız sürece hiç bir zaman gelişmekte ülke olamayacağız ne yazık ki.

wmaraci
reklam

muhammedkrmn muhammedkrmn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 1 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Ne varsa Avrupa'da var zaten Türkiye ne ki Somali gibi bir yer. Teknoloji eğitimi demişsin, bak eski nesil yani şuan 40-50-60 yaşlarındaki insanların çok azı teknolojiyi iyi biliyor, Avrupa'ya çok eskiden gelen teknoloji bize 1980-2000 arası hükümetler adam gibi getirilseydi şimdi daha iyi olabilirdi.

Malum şuan ki hükümeti beğenmiyorsun ama başa geldiklerinden beri getirebilecekleri herşeyi getirmeye çalıştılar.

Ama şimdiki nesilde daha 15 yıl önce harap şekilde olan ülkeyi şimdiki gelişmiş haliyle beğenmiyorlar. Şahsen ülkemiz gelişmiş bir ülke, ama daha yolumuz var.

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Sizlerinde yaptığınız tek iş birilerini kötülemek, bunlar gitsin ve yerine başka kişiler gelsin. Onları da kötüleyeceğinizden hiç şüphem yok. Biz zaten içimizdeki kişilerden kaybediyoruz. Bu bitlerden ayıklanmadıkça bir yere gelemeyeceğiz. Her zaman yönetimi kötüleyeceğinize sizde elinizi taşın altına koysanız?

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Globalleşen dünyada ülkesinde "yol yaptı" "aş, yemek verdi" diyip oy verenler var. Bizim ülkemizden ne yazıkki büyük firmalar çıkmaz. THY gibi dünyaya kendini ispatlamış Türkiye'yi temsil eden firmalar lazım, onlara destek vermek lazım. Ama her şeyden önce, ülke içerisinde ki problemleri halledip yurt dışına olumlu prestij kazandırmak lazım. Kişi başına düşen milli geliri arttırıp, insanların borç yükünü hafifletmek lazım. Bu ülkenin başına namuslu, vatan sever, her alanda bilgili, dürüst bir adam geçmedikçe Türkiye gelişmez. Aslında yazacak çok şey var, eğitimden kaynaklanan zihniyetten etnik kökenlerin oluşturduğu sınıf ayrımlarına kadar Türkiye'nin içerisinde çözümlenmesi gereken çok şey var. Maddiyat ve büyük güçlere yaranma arzusu bizi hep olduğumuz yerde kaldıracak.

"...bir daha gel, gel samsundan..."
wmaraci
wmaraci

msdselim msdselim tryemek.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)
1. Bilim Adamına Saygımız Yok
2.Çok konuşuyoruz ama lafa gelince yarın yaparım
3.Siyasi ilişkiler(o gericidir bu ilerici , o saray yaptı o rezidans aldı)
4.Çoğu kişi kendi çıkarı için iş yapıyor (ben kazanayım da ülke yaşar bi şekilde mantığı)
5.Tembeliz (bizde 8 5 çalışıyorum ama bunu nasıl 9 4 yaparım yada nasıl daha hızlı eve gidip yatarım düşüncesi var ama elin almanı 5 de başlıyor 8 de bitiriyor oda diyor acaba ne yapsamda 1 tane daha fazla alet yapıp düşmanları nasıl yok etsem)

Ek Olarak:

anilgzl adlı üyeden alıntı

Globalleşen dünyada ülkesinde "yol yaptı" "aş, yemek verdi" diyip oy verenler var. Bizim ülkemizden ne yazıkki büyük firmalar çıkmaz. THY gibi dünyaya kendini ispatlamış Türkiye'yi temsil eden firmalar lazım, onlara destek vermek lazım. Ama her şeyden önce, ülke içerisinde ki problemleri halledip yurt dışına olumlu prestij kazandırmak lazım. Kişi başına düşen milli geliri arttırıp, insanların borç yükünü hafifletmek lazım. Bu ülkenin başına namuslu, vatan sever, her alanda bilgili, dürüst bir adam geçmedikçe Türkiye gelişmez. Aslında yazacak çok şey var, eğitimden kaynaklanan zihniyetten etnik kökenlerin oluşturduğu sınıf ayrımlarına kadar Türkiye'nin içerisinde çözümlenmesi gereken çok şey var. Maddiyat ve büyük güçlere yaranma arzusu bizi hep olduğumuz yerde kaldıracak.

"namuslu, vatan sever, her alanda bilgili, dürüst bir adam "
hocam bugune kadar Türkiyede böyle adam çıktı ama yok darbe dediler zırt dediler indirdiler. Her insan da mükemmel olamaz örnek olarak obama her alnda bilgili mi yada ne kadar dürüst bir adam? bunlar tartışılır ülkenin yarısı devletin başına iyi yarısı köt diyorsa devletin başı ben o %50yi niye alamadım diyecek halk da ulan helal olsun ülkenin yarısını topladı adam diyecek bu birlik beraberlik olursa bence yeter bize kötü yönünü eleştirmeyecek miyiz eleştircez ülkenin başındaki adamın yanlışı yokmu çok ama yanlış yapa yapa da doğruyu göreceğiz
Eğitime kesinlikle katılıyorum saçma sapan şeyler görüyoruz(hukuk okumayı düşünüyorum davada hakime bu adam bu olayda şu standart sapma bu ortalamayı tutturdu demiyeceğim ama köküne kadar öğreniyoruz)
Milli gelirin artması için de dışa bağlılığı düşürmek zorundayız şuan herkezin elinde ort 1.000 tllik bir telefon olduğunu düşündüğümüzde de bu biraz zor gözüküyor
Yerli sermaye de ayrı bı sıkıntı elin adamı uçak biletini 30 tlye satıyor bizim thy ben türküm diyor 100tl diyor birazda burdan kaybediyoruz

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

ishana adlı üyeden alıntı

Bu konunun açılma sebebi belli.
Bu ülkede beğenmediğiniz bir şeyler varsa değiştirmek için elinizi taşın altına koymalısınız. Değiştirmek derken daha kötüye götürmek için değil de geliştirmek için. Beğenmeyenler yolu, köprüyü, hastaneyi, hava alanını kullanmaz olur biter. Ülkenin bir çok yerinde hükümet yanlısı olsun muhalefet yanlısı olsun rüşvet, torpil, rant, hırsızlık, şiddet vb. konularda haberler yayınlanıyor. Toplumun hastalıklarını iyi tespit edip ona göre ilaç vermek lazım. Ülkemiz gelişmekte olan ülkeler arasında mı? Evet. Gelişmiş ülke olur mu? Kendi enerjisini üretip, kendi ekonomisini çekip çevirdiğinde, ülke olarak başka ülkelerde dış sermaye olduğunda, yani kapitalist deyimle sömürgeci olduğunda olur. Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa sömürgeci tutumunu halen sürdürürken ve bunu ülkemizin aleyhine kullanırken, halen kendi ülkemizi yıkıcı eleştirip o şerefsizlerin ekmeğine yağ sürmek oldukça yanlış bir tutum.

Toplam kalite yönetimi ne sahip idarelerde eleştiri (muhalefet) masaları kurulur ve yapılan icraatların eksik ve hatalı kısımları idareye bildirilir. Bu şekilde kurumlar ilerler yani gelişirler. Her olumsuz durum karşısında toplumun sert ve kırıcı tepkiler vermesi tepki olarak da şiddet doğurur diye düşünüyorum. Evet hükümetler de eleştirilir. Ama devleti kendi vatandaşları eleştiremez. Beğenmeyen beğendiği yere gider.

Hükümetler sonuçta doğru veya yanlış bir yöntemle de olsa halk tarafından seçiliyor. Halk sesini duyurmanın yolunu bulur. Burada biz teknolojiyi kullananlara ve üeetenlere büyük iş düşüyor. Sosyal sorumluluklarımız arasında doğru bilgiyi öğrenmek ve iletmek var. Bunu unutmamalı ve sabırla çalışmaya devam etmeliyiz.

Yazım hataları olabilir. Telefondan yazıyorum. Kusura bakmayın.

Yapılanların amacı rant olduğunu kavrayamamışsınız... Bilim insanlarına değer vermeyip de gelişmekte olan tek ülkeyiz galiba...

Ek Olarak:

H1N2 adlı üyeden alıntı

Biraz da suçu kendimiz de aramak lazım hocam. Elimde ki iş yoğunluğu nedeniyle bir başka müşterimin tek sayfalık Psd to css işi vardı foruma yazayım da millette buradan ekmek yesin dedim. Velhasıl birisi bir teklif verdi. Ne fiyat verse beğenirsin. 350 TL diyor. Tek sayfa maksimum Css yazacağı da 30 dakikalık bir iş. Hiç bir zahmeti yok. Ben müşterimden o kadar almıyorum. 50 - 60 liralık işi 350 diye millete geçirmeye çalışıyorlar.
uzun lafın kısası biz böyle birilerini yontmaya çalıştığımız sürece hiç bir zaman gelişmekte ülke olamayacağız ne yazık ki.

İşi tam olarak bilmediğimden fazla yorum yapmayacağım.. Ama biraz ortalama fiyatları incelediğimde baya fazla gözüküyor.. Ülke olarak genel sorun bu... Hep insanları amaç yontmak.. Geçtiğimiz günlerde Artvin'de sel felaketi yaşandı, hemen çizme fırsatçıları ortaya çıktı. 15-20 liralık ürün bir anda 60-70 liraya fırladı.. İnsanların gözünü para hırsı bürümüş maalesef...

Ek Olarak:

muhammedkrmn adlı üyeden alıntı

Ne varsa Avrupa'da var zaten Türkiye ne ki Somali gibi bir yer. Teknoloji eğitimi demişsin, bak eski nesil yani şuan 40-50-60 yaşlarındaki insanların çok azı teknolojiyi iyi biliyor, Avrupa'ya çok eskiden gelen teknoloji bize 1980-2000 arası hükümetler adam gibi getirilseydi şimdi daha iyi olabilirdi.

Malum şuan ki hükümeti beğenmiyorsun ama başa geldiklerinden beri getirebilecekleri herşeyi getirmeye çalıştılar.

Ama şimdiki nesilde daha 15 yıl önce harap şekilde olan ülkeyi şimdiki gelişmiş haliyle beğenmiyorlar. Şahsen ülkemiz gelişmiş bir ülke, ama daha yolumuz var.

Birçok konuda Avrupa'dan üstünüz... Bunu kabul ediyorum... İşçi ölümleri, kadına şiddet, basın özgürlüğü, hırsızlık, rüşvet, tecavüz gibi konularda üstümüze yok... Ne kadar gelişimiz be...
Mevcut hükümet sayesinde dünyada zirveye oynuyoruz.. Gelişmeye devam !

Ek Olarak:

tashift00 adlı üyeden alıntı

Sizlerinde yaptığınız tek iş birilerini kötülemek, bunlar gitsin ve yerine başka kişiler gelsin. Onları da kötüleyeceğinizden hiç şüphem yok. Biz zaten içimizdeki kişilerden kaybediyoruz. Bu bitlerden ayıklanmadıkça bir yere gelemeyeceğiz. Her zaman yönetimi kötüleyeceğinize sizde elinizi taşın altına koysanız?

Yanlış olanı eleştirmeyip çok yaşa padişahım deyip her şeye boyun mu eğelim ?

Ek Olarak:

anilgzl adlı üyeden alıntı

Yol yaptı diye oy verenler keşke işçi ölümleri, kadına şiddet, basın özgürlüğü gibi konulara göz atıp oy verseler...

Ek Olarak:

msdselim adlı üyeden alıntı

1. Bilim Adamına Saygımız Yok
2.Çok konuşuyoruz ama lafa gelince yarın yaparım
3.Siyasi ilişkiler(o gericidir bu ilerici , o saray yaptı o rezidans aldı)
4.Çoğu kişi kendi çıkarı için iş yapıyor (ben kazanayım da ülke yaşar bi şekilde mantığı)
5.Tembeliz (bizde 8 5 çalışıyorum ama bunu nasıl 9 4 yaparım yada nasıl daha hızlı eve gidip yatarım düşüncesi var ama elin almanı 5 de başlıyor 8 de bitiriyor oda diyor acaba ne yapsamda 1 tane daha fazla alet yapıp düşmanları nasıl yok etsem)

Ek Olarak:
"namuslu, vatan sever, her alanda bilgili, dürüst bir adam "
hocam bugune kadar Türkiyede böyle adam çıktı ama yok darbe dediler zırt dediler indirdiler. Her insan da mükemmel olamaz örnek olarak obama her alnda bilgili mi yada ne kadar dürüst bir adam? bunlar tartışılır ülkenin yarısı devletin başına iyi yarısı köt diyorsa devletin başı ben o %50yi niye alamadım diyecek halk da ulan helal olsun ülkenin yarısını topladı adam diyecek bu birlik beraberlik olursa bence yeter bize kötü yönünü eleştirmeyecek miyiz eleştircez ülkenin başındaki adamın yanlışı yokmu çok ama yanlış yapa yapa da doğruyu göreceğiz
Eğitime kesinlikle katılıyorum saçma sapan şeyler görüyoruz(hukuk okumayı düşünüyorum davada hakime bu adam bu olayda şu standart sapma bu ortalamayı tutturdu demiyeceğim ama köküne kadar öğreniyoruz)
Milli gelirin artması için de dışa bağlılığı düşürmek zorundayız şuan herkezin elinde ort 1.000 tllik bir telefon olduğunu düşündüğümüzde de bu biraz zor gözüküyor
Yerli sermaye de ayrı bı sıkıntı elin adamı uçak biletini 30 tlye satıyor bizim thy ben türküm diyor 100tl diyor birazda burdan kaybediyoruz

Ülke olarak genel sorun saygı, tembel, aşağılama, ayrıştırma sorunlarımız var...
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

ishana adlı üyeden alıntı

Bu konunun açılma sebebi belli.
Bu ülkede beğenmediğiniz bir şeyler varsa değiştirmek için elinizi taşın altına koymalısınız. Değiştirmek derken daha kötüye götürmek için değil de geliştirmek için. Beğenmeyenler yolu, köprüyü, hastaneyi, hava alanını kullanmaz olur biter. Ülkenin bir çok yerinde hükümet yanlısı olsun muhalefet yanlısı olsun rüşvet, torpil, rant, hırsızlık, şiddet vb. konularda haberler yayınlanıyor. Toplumun hastalıklarını iyi tespit edip ona göre ilaç vermek lazım. Ülkemiz gelişmekte olan ülkeler arasında mı? Evet. Gelişmiş ülke olur mu? Kendi enerjisini üretip, kendi ekonomisini çekip çevirdiğinde, ülke olarak başka ülkelerde dış sermaye olduğunda, yani kapitalist deyimle sömürgeci olduğunda olur. Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa sömürgeci tutumunu halen sürdürürken ve bunu ülkemizin aleyhine kullanırken, halen kendi ülkemizi yıkıcı eleştirip o şerefsizlerin ekmeğine yağ sürmek oldukça yanlış bir tutum.

Toplam kalite yönetimi ne sahip idarelerde eleştiri (muhalefet) masaları kurulur ve yapılan icraatların eksik ve hatalı kısımları idareye bildirilir. Bu şekilde kurumlar ilerler yani gelişirler. Her olumsuz durum karşısında toplumun sert ve kırıcı tepkiler vermesi tepki olarak da şiddet doğurur diye düşünüyorum. Evet hükümetler de eleştirilir. Ama devleti kendi vatandaşları eleştiremez. Beğenmeyen beğendiği yere gider.

Hükümetler sonuçta doğru veya yanlış bir yöntemle de olsa halk tarafından seçiliyor. Halk sesini duyurmanın yolunu bulur. Burada biz teknolojiyi kullananlara ve üeetenlere büyük iş düşüyor. Sosyal sorumluluklarımız arasında doğru bilgiyi öğrenmek ve iletmek var. Bunu unutmamalı ve sabırla çalışmaya devam etmeliyiz.

Yazım hataları olabilir. Telefondan yazıyorum. Kusura bakmayın.

Devlet mekanizmasında böyle bir kurum var adı Sayıştay fakat bu hükümet uzun yıllardır raporlarını meclise sunmalarına izin vermiyor ve hangi ihalede ne usulsüzlük olmuş devlet nerelerde zarara uğramış insanlar bilgi alamıyor, bu yanlışların tartılışıp düzeltilmesine izin verilmiyor. Ve bu kasten usulsüzce iktidar gücü kullanılarak yapılıyor. En ufak usulsüzlüğü ortaya çıkaran kendine hakkariden şırnaktan yer seçiyor.

Halkın % de kaçı bunu biliyor da sağlıklı oy verebilsin ? Benim takip ettiğim vekiller paylaşmasa raporları meclis tutanaklarına geçirip meclisin internet sitesinden takipe açmasalar benim de bunu bilmem imkansız.

Siz öğrencilerinize işlemediğiniz öğretmediğiniz bir konuda sınav yapabilirmisiniz ? Bu iktidar inatla bunu yapıyor. Hiç bir koşulda hesap vermiyor üstüne kimse benden hesap soramaz diye meydanlarda bağırıp duruyor. Gerçekleri halka sunmadan yapılan seçimin geçerlilği bile tartışılır. Türkiye en berbat dönemlerinde bile siyasilerden hesap sormuştu fakat artık böyle bir şey yok çünkü yanlışları göremiyoruz. Bu bence yeterince büyük bir sorun. Böyle kapalı devletlerin gelişmesi beklenemez zaten.

AA devlet ajansı TRT devlet televizyonu açın izleyin tek bir hükümeti eleştiren yanlışını yansıtan haber göremezsiniz. Muhalif partiler için de tek bir güzel haber göremezsiniz. Bu adil mi sizce ya da 45 yaşındasınız darbe dönemleri hariç böyle şeyler hiç gördünüz mü ?

Muhalefetin önergelerini takip edin istisnasız ne önerse mecliste iktidar vekilleri tarafından reddediliyor, soma da gördük hopa da gördük sayısız örnek var, burada belli ki sorun muhalefette de değil onlar yeterince eleştiri de yapıyor yeterince çalışma ile koltuklarının hakkını da veriyor.

Devletin denetleme mekanizmalarına çomak sokan, muhalefetin çalışmalarına uyarılarına aldırmayan bildiğini okuyan bir iktidar var. 13 yılın ardından biriken pislikler yüzünden koltuklarını da terkedemeyecek duruma geldiler ve artık öncelikleri ülkenin refahı değil kendilerinin hayatları. Bunu da açıkça ifade eder hale geldiler, x bölge halkı x partisine oy verdiği için bu durumu yaşıyor diye utanmadan söyleyebiliyorlar. Bundan önce ki dönemde ise yine koltukları uğruna terör örgütünün şehirde yapılanmasına sessiz kalmadılar mı hepimiz gördük, şimdi ise çatışma oy getirir analizi yapmışlar ve bu politikayı izliyorlar yani isterse ülke yansın iç savaş başlasın kaosun dibini yaşayalım, yeter ki onların koltukları gitmesin dokunulmazlıkları kalkmasın, suçlarının cezasını çekemesinler. Başka hiç bir şey düşünmüyorlar.

Böyle bir senaryoda ülkenin gelişmesine imkan var mı ? Ya da eleştirilmesi gerekenler ülkeyi yönetenler değil de yanlışları eleştirenler mi olmalı ?

Genelkurmay başkanını hapse atacak güce sahip bir iktidarın karşısında durabilecek bir güç mü var ki yolumuzu kesiyorlar bize engel oluyorlar yalanlarına inanalım ?

Şu an gelinen noktada devletin hiç bir kurumu doğru işlemez hale gelmiş, çok önemli kurumlarla bile oyuncak gibi oynandığından ne istihbarat çalışıyor ne önleyici kolluk çalışıyor, ne de askerin istihbarat ağı kalmış. Sayıştay bitmiş, hsyk danıştay yargıtay bitmiş devletin hiç bir kurumuna güven falan kalmamış durumda. Seda Sayan insanlar için daha güvenilir konumda daha ötesi var mı ?

Hiç bir kurumu işlemeyen bir devlet nasıl ileri gidebilsin ? Ben öyle ekonomik yarış heveslisi falan da değilim, hatta imkan varsa kapalı devre ülke konumuna geçelim tüketim çılgınlığı da son bulsun, insanlar bi can taşıdıklarını her şeyin lüks arabadan lüks en son çıkan telefondan on binlerce liralık televizyonlardan ibaret olmadığını tekrar kavrasın hatırlasın bi kendine gelsin isterim. Fakat hem yarışta ben de varım diyeceksiniz buna bel bağlayacak politikalar izleyeceksiniz hem de hedefe giden yolda, önünüzde, kendi kendinize çukurlar açacaksınız. Bunun mantıklı izah edilebilir tarafı yok.

Bu ekonomi kötü şu kötü bu kötü yorumları bizim basit eleştirilerimiz de değil ayrıca, ekonomistler hep bir ağızdan çakılıyoruz diyor, dünyadan gelen araştırma raporlarının tamamında sonuçlar daha kötüye gidiyor. İlerlemeyi geçtik geri sarıyoruz. Bu böyle nereye kadar gidecek, bunu farkedenler görenler eleştirmesinler de ne yapsınlar.

Her şey dört dörtlük de biz mi macera arıyoruz sanıyorlar anlayamıyorum.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
Saatlerini Tv başında geçirip ne ülkeye ne kendine hayrı olan insanlarla devletin kurumlarını bir tutman çok yanlış.O tv programındaki kadına güvenen cahil zihniyeti hiç tartışmaya bile gerek yok.

Ayrıca bu ülkenin başına Einstein bile gelse beğenilmez, çünkü devlet olmak bir olmakdır ama bizim ülkemizde yok.Devletin başına gelen herkes kendi borusunu öttürür.Bugün beğenmediğimiz bu devletin yerine yarın sizin düşüncenize uygun parti gelip bu hataları yapsa o bu kadar sesiniz çıkmaz. Bir olmak lazım, gelişmemiş denilen ülkeyi geliştirmek lazım, mesela bloglarda devlet gelişmiyor şu yok, bu hiç olmadı demek yerine, devleti oluşturan bizlerin devlete ne kadar katkı verdiğimizi sorgulamak lazım.

Facelerde karı kız peşinde koşmayla, online oyunlarda tüm günü geçirmeyle, twitterda kim napmış diye saatlerce vakit harcamayla bu ülkeye yapılacak en büyük katkı, internet sağlayıcılarına olur.

Örneğin, bugün Ankara'da bir bulvar var yapılırken herkes isyan etti, ne gerek var ağaçları kesiyorsunuz denildi, mitingler gösteriler siyasilerin söylemleri.Ve acıdır ki o gün bu söylemleri yapıp yaptıkları eylemlerle ülkeyi zarar sokan o kişiler o yol sayesinde evinde bir saat daha fazla uyku keyfi yapıyorlar.Kimse şimdi bunu sorgulamaz mesela.

Ben devletin başındaki partiyi savunmuyorum, akılcı yaklaşmaya çalışıyorum olaylara.Bu partinin geldiğinden beri ülkeye çok şey katmıştır lakin birçok hatasıda bulunmakta.TC ibaresini kaldırması omazsa olmaz Türk firmalarının özelleştirilmesi gibi.Fakat bugün gelişmiş gösterilen amerika, almanya, demokrasi buralarda çokmu sağlam.Amerikada zencilere yapılanlar, Almanyada Türklere yapılanlar ve diğer ülkelerde olup bitenler...

Eleştirirken objektif olmak lazım, detaylı düşünmek lazım.Sırf aklımıza yatmıyor diye üç beş kişinin söylemleriyle o olmaz tutmaz zararı olacak birilerinin yararına olacak bu yatırım şöyle olacak böyle olcak e kardeşim elinde sonunda o boş topraklara bir şeyler yapılacak oralar değerlenecek, akıllı olup geleceği görerek yatırım yapsak ya ayrıca oralarda araziniz olsa hiç böyle laflar edilmezdi benim görüşüm.

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
gitmiş son yıllara bakmış SON YILLARDA BANA GÖRE ÜLKE GELİŞTİ bunu sende biliyorsun 2000 öncesinden fakirlik diz boyu ekmek alacak paramız yoktu sen neyin derdindesin

niye 2000 öncesinide paylaşın ? durun onuda ben paylaşayım ozaman

hastanede saatlerce bekliyordunuz hasteneler pislik içindeydi

Not : ülke binalar gelişmez ,

Ülkenin gelişmesi için önce insanlarının gelişmesi şart

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

armoniy adlı üyeden alıntı

gitmiş son yıllara bakmış SON YILLARDA BANA GÖRE ÜLKE GELİŞTİ bunu sende biliyorsun 2000 öncesinden fakirlik diz boyu ekmek alacak paramız yoktu sen neyin derdindesin

niye 2000 öncesinide paylaşın ? durun onuda ben paylaşayım ozaman

hastanede saatlerce bekliyordunuz hasteneler pislik içindeydi

Not : ülke binalar gelişmez ,

Ülkenin gelişmesi için önce insanlarının gelişmesi şart

Saatlerce bekliyordunuz demişsin, hala öyle. Acile bir git bakalım kuyruğun başı bir taraf, sonu bir taraf.
Aile hekimim bile randevu istiyor, e be kardeşim bu nasıl mantık allah aşkına? Hasta olacağımı bugünden bilip randevu almam gerekiyor herhalde. Kusura bakmasınlar, geleceği göremiyoruz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al