wmaraci reklam

Çalışmak mı? Okumak mı?

36 Mesajlar 10.946 Okunma
wmaraci reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Dersine çalışmaya devam, sen çalış iyi bir üniversite kazan zaten üniversitedeyken aşağı yukarı piyasayı çözmeye başlarsın çalışırsın bir yandan merak ediyorsan ne kadar kazanılıyor ona göre okuluna devam edersin baktın köşeyi dönüyon çalışmayla dondurursun üniversiteyi ki hiç sanmıyorum :)

wmaraci
reklam

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
kardeşim tüm yorumları okumadım ama harika bir bölümün var birincisin..
Ticaret bazen çok kazandırır evet ama bi günde tepe taklat olabilirsin koç sabancı bu ülkenin en zenginleri ülkemizde dolar euro ya bir gecede ne olacağı hiç belli olmuyor yarın sabah kalktığımızda koç ve sabancının batmayacağını kim garanti edebilir pideci olmak felan hikaye ...
2 üniversite okudum şuan devlet memuruyum halen okumayı düşünüyorum..
Arkadaşlarını salla sen oku kardeşim.. oku okuya bildiğin kadar oku
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Okuma çalış diyenlerin yaş gruplarına bakıyorum da 17-22 yaş arası hepsi. Bence sen kimseyi dinleme, hangisini yapmak istiyorsan onu yap ama öncelikle öngörünü geliştir. Yani okursan ne olacak onları düşün, okumazsan ne olacak onları düşün. Benim yaşım 28 ben liseyi zorla bitirdim çünkü çok tembeldim kafam derslere basmıyordu ama o zamanlar aklımda ticaret yapayım çalışayım para kazanayım derdim tasam yoktu baba zengindi. Bu da uzun sürmedi baba bir gitti kaldım öyle. Başkalarının yanında günlük 20-30-50-70 liralarla çalışa çalışa sabrettim. 1.5 senedir kendi iş yerimin sahibiyim.

Özetle, mutlu olabileceğin bir tercih yap.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

damla1 damla1 Profesyonel Makale Yazımı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / K
  • Meslek Hukukçu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** İ**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 398 / 112
  • Ticaret 201, (%100)
Fikrimce olayı para ile sınırlandırmamalısınız. Sonuçta bir emek verilecek, sadece emeğin yönü değişiyor, okul ya da iş hiç bir farkı yok. Gerçekten yoluna baş koyularak ve çok çalışılarak girilen HER girişimde, bir sonuç alabilirsiniz diye düşünüyorum. Kaldı ki okul çok farklı bir olgu. Belki maddi anlamda sizi tatmin etmez ama, gerek sevdiğiniz işi yaptığınızda gerekse de okulun vereceği ve tabi ki sizinde efor sarf ederek edineceğiniz sosyokültürel arkaplanın sonuçları sizi tatmin eder. Bakış açınız zaman içinde çok değişir diye düşünüyorum.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

47003 47003 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 46 / 205
  • Ticaret 16, (%100)
Amcan işini iyi bir şekilde yapıyor ve bunun üstüne de tecrübesini koyduktan sonra günde 200 TL kazanıyor. Ama sen iyi bir gemi yönetimi mezunu olursan ( mezun olunca kaptan mı olacaksın bilmiyorum ) ve bunun üstüne biraz tecrübede koyarsan; amcanın yaşına geldiğinde ondan kat kat daha fazla para kazanırsın.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bense senin gibi düşünüyordum, hayatımın hıyarlığıydı. O kadar okuyacağıma bi mesleği daha kısa sürede öğrenir daha iyi kazanırım diye düşünüyordum( gerçi şartlarda bunu gerektiriyordu ama kesinlikle bahane olamaz). Dünyanın en akıllısı senmişsin gibi bir ışık yanıyor ama işin aslı öyle olmuyor . Sonradan eğitime devam edebileyim diye atmadığım takla kalmadı, açıktan hala devam ediyorum, yaşadığım sürece okumaya devam edeceğim, öğrenmek kadar güzel bir şey yok. Diploma işine yaramayacak bile olsa alacağın eğitim işine yaracak

İlla pideci olacaksan bile okumuş pideci ol

Diploma yoksa hayatta yoksun, diplomayı bırak eğitimsizsen ülken için hiç bir hayrın yok, çocuklarına katacağın hiç bir şeyin yok.

Şu an düşündüğün şey hayatının en büyük hatasını yapmak ya da yapmamak. Yapma okuluna bak, eğitimsiz cahil biri olduktan sonra çok para kazansan da bir anlamı yok.

Hem bu kadar dar düşünme pideci nedir allah aşkına 17 yaşındasın, kocaman dünyada sadece ilçende bir pideci mi olmak istiyorsun ? Hayalin bu mu yani ? Yabancı dil öğrenmeyi hayal et dünyayı dolaşmayı hayal et, çok daha büyük hedefler koy istediğin her hedefe ulaşabilecek zamanın var daha 17 yaşındasın .
ByPowerfuL 1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Nice okumamış insanlar tanıyorum. Bu tanıdıklarım arasında aylık 100 bin dolar maaş alanlarda mevcut ve her gün görüştüğüm insanlar. Bu iş biraz çevrene, biraz şansına ve çoğunluğu senin hırsına kalmış bir durum. 22 yaşına gireceğim ve liseyi henüz bitirmedim son sınıftayım şuan. Büyük bir tv kanalında çalışıyorum ve asgari ücretli bir kişinin 5 katı maaş alıyorum. Ve kanalda beraber çalıştığım insanların %30'u lise mezunu, %60'ı ilkokul mezunu, %20'si de üniversite mezunu. Buradan çıkan sonuç ne peki? Tabi ki "TORPİL".

Fakat, en büyük hayalim ve isteğim üniversite bitirip yüksek lisans yapmaktır. Dil öğrenmek, dünyayı dolaşmak, ve daha nicesi.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Güzel kardeşim sen okulunu oku ve büyük adam ol.

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Lise1 terkim :) Öğretmenim hep derdi ki; siz okulu bırakınca ilk yıllarında hiçbir şey anlamazsınız ama şöyle bi 8-10 yıl geçti mi o zaman vay halinize.. Tam 12 yıl oldu liseyi bırakmamın üstünden. Elde ne var? Hiç bişey.. Keşke diyorum okusaydım. Şimdi imkanım var dışarıdan bitirip okumaya devam edeyim diyorum. Öyle bi düşüncem var. Bu işler nasip kısmet işleri kardeşim. Belki okumayacaksın ama çok zengin olacaksın? Belki okuduktan sonra diplomatik olarak bir yerlere geleceksin. Bunları ancak tecrübe edinerek bilebilirsin. İnsanı diplomadan çok tecrübesi insan eder. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunları. Hem dinimizin ilk emri oku değil mi? Okuman ve elinde bir diplomanın olması sana ileride çok güzel kapılar açacaktır ama meslek sahibi olmak da ayrı bir özelliktir. Çünkü her meslek bir altın bileziktir. Ve sen bu bileziği takınca kendinden daha emin olacaksın. Böylece her iki kulvarda da emin adımlarla geleceğine yön verebileceksin.

Ben gibi kafanı vurmak istemiyorsan oku :) Hem bakma sen, esnaflığı da bilirim iş yeri batırdık sonuçta alnımızın akı, ardımızın borcuyla :) öyle herkes günde değil 200, 2 bin lira kazanacam diye açar ama maalesef ki ne olacağını hiç bilemez, ne o 2 bin lirayı kazanır ne borçtan başını kaldırabilir. Bu işler çok çetrefillidir. Öyle dışarıdan göründüğü gibi kolay değildir esnaflık ya da sanatkarlık filan yani.

Haydi kal selametle :)

Allah hepimize rahmet eylesin!

1SMHMedya 1SMHMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 505 / 133
  • Ticaret 7, (%100)

igunayCOM adlı üyeden alıntı

Lise1 terkim :) Öğretmenim hep derdi ki; siz okulu bırakınca ilk yıllarında hiçbir şey anlamazsınız ama şöyle bi 8-10 yıl geçti mi o zaman vay halinize.. Tam 12 yıl oldu liseyi bırakmamın üstünden. Elde ne var? Hiç bişey.. Keşke diyorum okusaydım. Şimdi imkanım var dışarıdan bitirip okumaya devam edeyim diyorum. Öyle bi düşüncem var. Bu işler nasip kısmet işleri kardeşim.

Bu yazıda kendimi gördüm :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al