lostyazilim

Sigarayı Bıraktım, Tavsiyesi Olan Var Mı?

49 Mesajlar 4.737 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

Zeus adlı üyeden alıntı

Psikolojik bi vaka hocam, bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak görecez
Umarım ki birakirsin hocam cidden çok sevinirim. 1 dal sigara 28 gundur uyuyan canavarı uyandırmaya yetiyor hocam ben bunu anladim, şuan kendimi hiç bırakmamış gibi hissediyorum.

Ben zaten 1. haftadan sonra istesemde içmem. Canımın isteyeceğini pek sanmıyorum çünkü vücuda tam nikotini atmışken nikotin girince beyinde pişmanlık hissi uyandırıyor.

Bunu daha önce yaşadığım için bir süre sonra içsem bile pişman olacağım ve tadını alamayacağım için, kendimi kötü hissedeceğimi bileceğim için çok zor olur yakmam.

Umarım bırakırım.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Allah iyiliğini versin aklıma şu sahneyi getirdin :D :D

denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Allah iyiliğini versin aklıma şu sahneyi getirdin :D :D

Yalnız çok iyiymiş Can abi ahahhahahhah :D
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Gel içme artık sende, birlikte bırakalım. Çok sorun olursa tel. açarsın bana. Gerekirse dersten çıkar konuşurum.

Samimiyet budur işte hocam alkışlıyorum sizi

Gerekirse dersten çıkar konuşurum.

başarılar belki bigün bende bırakırım :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

Samimiyet budur işte hocam alkışlıyorum sizi

başarılar belki bigün bende bırakırım :)

Hocam hemen şimdi neden bırakamayasınız? Günde 1 paket içen bir adam kira öder gibi sigaraya para ödüyor. Sanki kredimiz varda borcunu ödüyoruz. Zaten hepimizin aşağı yukarı ekonomisi belli. Şurada 300-500 Adsense üzerinden kazanmak için saatlerce emek veren bir sürü arkadaş var, o para neden sigaraya gitsin ki?

Üstat al kendine 1+1 bir ev, kredisini öde. Sigarayı bırak evin kredisini öde yavaştan. En azından evin varsa fazladan evin olur, yoksa kafanı sokacak sana ait bir evin olur. Zor değil, insan istedikten sonra başaramayacağı şey yok. Yıllar sonra nasıl içtiğini bile hatırlamıyor insanlar.

Dilerim ki hemen bugün bırakın, yarın mücadele edin.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
kardeşim arkamdaki dolapta 6 paket sigaram var :D ben ayın 15 inde 2 karton alıyorum 1 ay yetiyor bana onları içmeden bırakırsam psikolojim bozulur.
Ben ne kendim için ne manita için değilde muhabbet kuşlarımı odama taşıcam kış geldiği için onlar rahatsız oluyor diye bırakmayı düşünüyorum, şimdi konunuzu okudum haftaya cuma 3 haftalık iznimi alcam o dönemde bırakabilirim diye düşündüm. Ama sigara ihtiyacı günlük hayat ile doğru ortantılı diye düşünüyorum. Benim işim stresli hergün onlarca adam amirler vs vs.. adliyede calısıyorum ve ip üzerinde cambazlık yapıyor gibi hissediyorum bazen kendimi arada bir dal iyi geliyor ama son 1 haftadır sürekli aklımda ama haftaya iznimi beklemeli bence :) şuan bile yanıyor.
Kimi zaman sigaradan ne düşündüğümü anlamaya çalışıyorum inan hiç bir şey anlamıyorum.
Üniversitede 3 ay bırakmıştım .. ah işte..
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

kardeşim arkamdaki dolapta 6 paket sigaram var :D ben ayın 15 inde 2 karton alıyorum 1 ay yetiyor bana onları içmeden bırakırsam psikolojim bozulur.
Ben ne kendim için ne manita için değilde muhabbet kuşlarımı odama taşıcam kış geldiği için onlar rahatsız oluyor diye bırakmayı düşünüyorum, şimdi konunuzu okudum haftaya cuma 3 haftalık iznimi alcam o dönemde bırakabilirim diye düşündüm. Ama sigara ihtiyacı günlük hayat ile doğru ortantılı diye düşünüyorum. Benim işim stresli hergün onlarca adam amirler vs vs.. adliyede calısıyorum ve ip üzerinde cambazlık yapıyor gibi hissediyorum bazen kendimi arada bir dal iyi geliyor ama son 1 haftadır sürekli aklımda ama haftaya iznimi beklemeli bence :) şuan bile yanıyor.
Kimi zaman sigaradan ne düşündüğümü anlamaya çalışıyorum inan hiç bir şey anlamıyorum.
Üniversitede 3 ay bırakmıştım .. ah işte..

Hocam umarım bırakırsınız. İnanın verdiğimiz paraya ve sağlığımıza yazık. Üstelik çevreye verdiğimiz zarar ve kötü örnek davranışı da saymıyorum bile. Ailemizdeki küçüklere de kötü örnek oluyoruz. Bırakın gitsin :) Zaten insanı öldürmek isteyen çok şey var hayatta, en azından sigaraya fırsat vermemek gerek.

Şu an inanın başım şiş bir şekilde yazıyorum. Davul gibi oldu kafam. Sigara önümde duruyor "içmicem lan seni" diyorum. Ben yapıyorsam herkes yapabilir. Üstelik benim iradeli olduğumda söylenemez. İrade sahibi bir insan değilimdir pek.

• Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam umarım bırakırsınız. İnanın verdiğimiz paraya ve sağlığımıza yazık. Üstelik çevreye verdiğimiz zarar ve kötü örnek davranışı da saymıyorum bile. Ailemizdeki küçüklere de kötü örnek oluyoruz. Bırakın gitsin :) Zaten insanı öldürmek isteyen çok şey var hayatta, en azından sigaraya fırsat vermemek gerek.

Şu an inanın başım şiş bir şekilde yazıyorum. Davul gibi oldu kafam. Sigara önümde duruyor "içmicem lan seni" diyorum. Ben yapıyorsam herkes yapabilir. Üstelik benim iradeli olduğumda söylenemez. İrade sahibi bir insan değilimdir pek.

hikayesi uzun ama..
Paketimi bitiren beleşci arkadaşımdan 1 dal sigara istedim..
Önüme fırlatmıştı .. kendimi o kadar kötü hissettimki o an
3 ay icmedim... sonra delilik ettim işte.. alışıyor insan emin olun yapabilirsiniz.
Allah kolaylık versin bu konuda müjdeli haberlerinizi de görmek isteriz.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Hocam hemen şimdi neden bırakamayasınız? Günde 1 paket içen bir adam kira öder gibi sigaraya para ödüyor. Sanki kredimiz varda borcunu ödüyoruz. Zaten hepimizin aşağı yukarı ekonomisi belli. Şurada 300-500 Adsense üzerinden kazanmak için saatlerce emek veren bir sürü arkadaş var, o para neden sigaraya gitsin ki?

Üstat al kendine 1+1 bir ev, kredisini öde. Sigarayı bırak evin kredisini öde yavaştan. En azından evin varsa fazladan evin olur, yoksa kafanı sokacak sana ait bir evin olur. Zor değil, insan istedikten sonra başaramayacağı şey yok. Yıllar sonra nasıl içtiğini bile hatırlamıyor insanlar.

Dilerim ki hemen bugün bırakın, yarın mücadele edin.

Bütün iş ilk 2-3 gün sabretmekte bitiyor sonrası kolay geliyor. Bende 2.5 ay kadar bırakmıştım askerden geldiğim sene, olmadık yere tekrar başladım şimdi de gözüm kesmiyor . İlk günlerde gölgemle bile kavga ediyordum öyle strese sokmuştu sonrasında yanımda içenler varken bile canım çekmiyordu.

Umarım başarırsın Kaan , parayı boş ver kül tablası gibi kokuyoruz, dişlere zarar veriyor ciğerlere zarar veriyor, tad alma koku alma duyularımızı öldürüyor. Bir süre içme yediğin içtiğin her şeyin tadı değişecek, sabahları dinç uyanacaksın o ağzında ki kötü tad yapı gidecek vs. inş başarırsın

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

hikayesi uzun ama..
Paketimi bitiren beleşci arkadaşımdan 1 dal sigara istedim..
Önüme fırlatmıştı .. kendimi o kadar kötü hissettimki o an
3 ay icmedim... sonra delilik ettim işte.. alışıyor insan emin olun yapabilirsiniz.
Allah kolaylık versin bu konuda müjdeli haberlerinizi de görmek isteriz.

Umarım kurtulurum üstat, elimden geldiğince mücadele ediyorum : )

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bütün iş ilk 2-3 gün sabretmekte bitiyor sonrası kolay geliyor. Bende 2.5 ay kadar bırakmıştım askerden geldiğim sene, olmadık yere tekrar başladım şimdi de gözüm kesmiyor . İlk günlerde gölgemle bile kavga ediyordum öyle strese sokmuştu sonrasında yanımda içenler varken bile canım çekmiyordu.

Umarım başarırsın Kaan , parayı boş ver kül tablası gibi kokuyoruz, dişlere zarar veriyor ciğerlere zarar veriyor, tad alma koku alma duyularımızı öldürüyor. Bir süre içme yediğin içtiğin her şeyin tadı değişecek, sabahları dinç uyanacaksın o ağzında ki kötü tad yapı gidecek vs. inş başarırsın

Umarım başarırım abi, tamamen kurtulmak istiyorum artık.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al