wmaraci reklam
lidertakipci

E-ticaret forumu öldürüyor mu?

24 Mesajlar 2.165 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
impjix siz yazdıktan sonra hatırladım daha önceden sizin için iş yaptığımı :) forumda rastladığım, karşıma çıkan ve bildiğim işlerde yardımcı olmaya her zaman çalışıyorum. Fakat bilmediğim bir iş ise googleden arayarak, yada yalandan birşey yazmak istemiyorum. Forumda mesaj kirliliği yaratmak istemiyorum. Bildiğim işte dediğim gibi ya konuya yada direk mesajdan adama yazıyorum. Zaten kendi sunucu işlemlerimde bile ücretsiz danışmanlık yapıyorum her zaman.

Genel olarak doğrudur herkes parayla iş yapar oldu. Ama nolursa olsun iyilik yapan ve bu iyiliği karşılıksız koymayarak en azından teşekkürü borç bilen insanlar vardır.

Ek Olarak: 44Medya yaptığım işlemi dile getirmeyi sevdiğimi sanmayın. Zaten herkes görüyor. Sadece konusu açıldığı için düşüncelerimi yazdım. Yardım isterken 40 taklaya ne gerek var ki dürüst olmak yeterlidir. Sözüm bazılarınaydı. Yardım adı altında insanı dolandırmaya çalışıyorlar :)
PoyrazMedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Ben genelde forumda yardim alarak iş yapmayi seviyorum cunku kendim nasil yapilir ögrenmek istiyorum ha çok zorlanirsam ucretini verip yaptiririm ama forumda asiri e ticaretin one cikarilmasina bende karsiyim

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

impjix siz yazdıktan sonra hatırladım daha önceden sizin için iş yaptığımı :) forumda rastladığım, karşıma çıkan ve bildiğim işlerde yardımcı olmaya her zaman çalışıyorum. Fakat bilmediğim bir iş ise googleden arayarak, yada yalandan birşey yazmak istemiyorum. Forumda mesaj kirliliği yaratmak istemiyorum. Bildiğim işte dediğim gibi ya konuya yada direk mesajdan adama yazıyorum. Zaten kendi sunucu işlemlerimde bile ücretsiz danışmanlık yapıyorum her zaman.

Genel olarak doğrudur herkes parayla iş yapar oldu. Ama nolursa olsun iyilik yapan ve bu iyiliği karşılıksız koymayarak en azından teşekkürü borç bilen insanlar vardır.

Ek Olarak: 44Medya yaptığım işlemi dile getirmeyi sevdiğimi sanmayın. Zaten herkes görüyor. Sadece konusu açıldığı için düşüncelerimi yazdım. Yardım isterken 40 taklaya ne gerek var ki dürüst olmak yeterlidir. Sözüm bazılarınaydı. Yardım adı altında insanı dolandırmaya çalışıyorlar :)

Yok hocam siz dile getiriyorsunuz demiyorum, orada bi yanlış anlaşılma olmasın.Yapılan yardımların değerini bilmeyenlere ve yardım isteyeni direkt olarak para makinası olarak görenlere sözüm.

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
ilgiyle takip ediyorum yazılanları o kadar doğruluk payı olan arkadaşlar da var pek mantıklı gelmeyen yazılar da var takipteyim

wmaraci
wmaraci

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

Ana sayfaya girdiğimde benim dikkatimi çeken bu alan. Görüldüğü gibi de tek bir ticaret başlığı yok. Burası da sosyal yardımlaşma platformu olmadığına göre, üyelerin ticaretini arttırması için yapılan çalışmalar doğru. Premium üyelik için ücret veren bir adamın zaten sohbet konum öne taşınsın diye bir kaygısı yok. Adam ticaretini arttırmak için alıyor o üyeliği. Bundan da hem ücret ödeyerek foruma, hem de kendine pozitif manada çıkar sağlaması kadar doğal bir olay yok.

***'da eskiden aktiftim. Şu an için de diyebilirim ki, *** tüccar forumu olmadı hiçbir zaman. Ne zaman isteseniz, her konuda ücretsiz yardım alabiliyorsunuz. Her forumda kendine çıkar sağlamak isteyen insanlar çıkacak. Bunlar var diye forumun geneli hakkında bir çoıkarım çok sağlıklı gelmedi.

Yardım konularına cevap gelmeme nedenlerinden birisi ve bence en önemlisi, insanların forum kullanmayı bilmemesinden kaynaklanıyor. Forumda daha önce defalarca kez açılmış bir konuyu aratıp, bununla alakalı bir cevap verilmiş mi demeden eli hemen yeni konu açmaya gidiyor. İnsanlar da artık aynı konulara cevap vermekten sıkıldı. Ben bile böyle konulara denk geldiğimde artık yardımcı olmaya üşeniyorum. Çünkü az sonra ynı adamın, tek konu altında sorabileceği sorular için ayrı ayrı başlıklar açtığını görüyorum. Yetmiyor, birden fazla konuya açıyor.

Forumlar sürekli gelişir ve dönüşür. Bazen 5 - 10 yıllık üyenin vermediği faydayı 6 aylık üyeden alırsınız. Burada üye sayısı fazla derken nitelik ve niceliğe göre nasıl ayıracaksınız üyeleri?

Ticaretten önce forumu öldüren alan asıl gündem bölümleri. Herkesin bildiği üç-beş kişinin forumda ticaret de yapılan bir ortamda: din, siyaset ve spor başlıkları paylaşıp, bunların çoğunu da partizanlık derecesinde başka fikirlere saygı duymadan açmaları bence daha büyük sorun. Bir konuda birbirine abi diyen üye, siyaset başlığında birbirine neredeyse küfürler yağdıracak hale geliyor. Böyle ne yardılaşma ne de ticaret yapılır.

Bence en çabuk haliyle davetiye sistemi, kurumsal üyelik (3-5 TL'lik paketleri bitirmek adına), forumda belli haberlerin yöneticilerin sorumluluğunda görevlendirilecek kişilerce eklenmesi ve ben dahil kişilerin de ticaret yapıyorlarsa eğer foruma maddi olarak da ücretli üyelik alarak yardımcı olması ve yeni projelerin daha hızlı gerçekleşmesine katkı sağlaması gerekiyor.

Son olarak ticaret belli bir ahlakı gerektirir. Ticaret yapılan bir forumda da bu ahlaka sahip olmayan kişi barınamaz ama günlük konularda böyle bir durum söz konusu değil. İnsanlar düşünmeden ne isterse yazabiliyor. Bence ticaret alanının aktif olması, üyelere de olumlu etkiler getirecektir.

Özetle ben forumda ticaret başlıkları ya da alanlarının öne çıkarıldığını düşünmüyorum. Hala en aktif başlıklar yardım başlıkları. Bu forum ya da diğer her forumda her başlığı para gören insanlar olabilir. Bunlar biraz var diye forum elden gidiyor gibi bakmamak lazım. 3 yıllık üyeliğiniz var, 7 tane ticaretiniz olmuş. Demek ki zannettiğiniz kadar da herşeye ticari bakma durumunuz olmamış.

Herkese iyi forumlar...
bd impjix

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
NK1864 öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

7 tane ticaret görünmesinin sebebi yaptığım ticaretlerde puan isteme ihtiyacımın olmaması. Kimseden istemedim puan kendi verenler olmuş. Hatta Tural Abiyev en basit örneği kendiside bu konuda olduğu için yazıyorum. Kendisi ile iş yapmışız (ufak bir ücret yanlış değilsem 150tl) ben kendisine puan vermişim fakat puan istememişim. Konuda bulunan canlı bir örnekle 8 oldu bile sayı.

Sizin gözünüze yardımlaşma bölümü çarpıyor olabilir siz istisna tuttuğum bölümdensiniz. Ben insanlar artık yardım etmiyor demiyorum. Kanlı canlı örneği kendimden bahsediyorum artık eskisi kadar yardım etmiyorum insanlara. Benim gözüme artık her post ticaretmiş gibi geliyor ve bunu utanarak itiraf ettiğimi söylüyorum. Benim gibi düşünen arkadaşlarda mevcutmuş.

Şuanki konulara bakın

adsense alır mı sitem
adsense önce reklam gösterdi sonra kaldırdı
sizce bu domain para eder mi

SİTEM MOBİLDEN AÇILMIYOR ACİL YARDIM LÜTFEN (2 saat geçmiş 1 cevap yok, normalde ben incelerdim elimden geleni yapardım artık yapmıyorum demekki değişmişim bundan bahsediyorum.)

Üstteki soruları ise saçma geliyor artık yazmaya üşeniyoruz belki ama zamanında benzer postları bizde açtık ve bana yardım ettiler bıkmadan usanmadan. Bu değişime dikkat çekmek istiyorum. Adamlar saçma sapan şeyler sora sora öğreniyorlar.

ozulte ozulte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek çalışan
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 47 / 25
  • Ticaret 15, (%100)
Bence öldürmüyor. Aksine forumu canlandırıyor. Mesela ben foruma sırf ticarwt yapabilmek için üye olmuştum cok da güzel ticaret yapıyorum.

Ama daha sonra diğer konulara da girip okuyorum. Eksi sözlükten sonra bir baktım zamanimin çoğunu forumda geçiriyorum.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
ozulte hocam tabiki ticaret yapmanız çok güzel. Bende yapıyorum kat be kat arttı ticaretimde bu yönden bir şikayetim yok.

Ama eskiye kıyasla yardım başlıklarını esgeçiyorum artık ve bu benim ayıbım. Ha tek değilmişim bunu farkettim. Demekki bizi bu ayıba sevkeden bir gelişme olmuş forumda bundan bahsediyorum.

Tabi halen yardımseverliğe devam eden arkadaşlarda varmış. Ben bir önlem alınsın ticaret kaldırılsın demiyorum. Sadece benim üzerimdeki değişimi aktardım.

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Benim ticaretle pek işim yok bazen parayla satılan şeyleri bile ücretsiz dağıttığım oldu örneğin;

https://wmaraci.com/forum/konu-disi/2-adet-hepsiburada-30tl-hediye-ceki-kaparsa-313779.html

Foruma girince E-Ticaret sekmesine göz ucuyla bile bakmıyorum, bildiğim konuda yardımcı olmak hoşuma gidiyor :)

https://wmaraci.com/forum/wordpress-sorunlari/makale-okuma-sayisi-degistirme-317700.html

https://wmaraci.com/forum/html-css-xml/yazinin-tamamini-ozetini-nasil-gosteririm-314843.html

https://wmaraci.com/forum/wordpress-sorunlari/makale-yazdiktan-sonra-gelen-spam-yorum-314730.html

https://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/google-pagespeed-html-javascript-den-anlayan-bakabilirmi-318212.html

https://wmaraci.com/forum/yeni-baslayanlar/hosting-alirken-trafik-neye-gore-secilmeli-318178.html

vs...

Serkan Serkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 129 / 339
  • Ticaret 13, (%85)
Forumda ticari olarak canlılık istendiğinden bu yönde bir adım atıldı . Maksat burada ticaretin gelişmesi,üyelerin memnuniyeti .Şuanda pekçok forumda olmadığı kadar değişik sistemlerle ticari kolaylık sağlanıyor ve dinamik bir yönetim ekibi ile bu yapılıyor sürekli bir hareketlilik mevcut . Bilgi arka planda kalmayacak sadece ticaret te bilgi kadar canlılık kazanacak .

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al