freelance iş ilanları

İşsizliği devlet mi körüklüyor ?

32 Mesajlar 4.632 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Evet aynen öyle. İşsizliği devlet körüklüyor. Devlet emekli olan kişiyi istihdam etmiyor, çalıştırmıyor. Ama devletden hizmet satın alan özel şirketler emekli çalıştırabiliyor. Adam 65 yaşında okuldan emekli olup, aynı okulun pansiyonunda şirket elemanı olarak çalışıyor. Gençlerin işsiz olduğu bir ülkede ...

Devlet buna dur demeli ...

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN
wmaraci
reklam

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
devlet nerede?
bekirbulut akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

I Love Yandex Money

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
İşsizlik diye bir şey yok. Ben işveren olarak yanıma ne işçi bulabiliyorum, ne de yetiştirmeye eleman. İşsizliği memuriyetle karıştırmayın. Herkes memur olmak ister ben dahil, lakin şu işsizlik olayını anlamıyorum. Yürüdüğüm caddelerde her taraf işçi arıyor, herkes masa başı iş istediği için işsizlik artıyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
ebagcuvan AhmetCakmak34 Top90da

kişi bu mesajı beğendi.

Aleejhoan Aleejhoan Yol açık, yola çık! Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Proje Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1533
  • Beğeniler 230 / 380
  • Ticaret 135, (%100)

ChesterFiel adlı üyeden alıntı

İşsizlik diye bir şey yok. Ben işveren olarak yanıma ne işçi bulabiliyorum, ne de yetiştirmeye eleman. İşsizliği memuriyetle karıştırmayın. Herkes memur olmak ister ben dahil, lakin şu işsizlik olayını anlamıyorum. Yürüdüğüm caddelerde her taraf işçi arıyor, herkes masa başı iş istediği için işsizlik artıyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Herkes sevdiği işi yapmamalı mı? Ya da seveceği bir işi. Benim bedenim ağır işe müsait değildir, niteliklerim de daha iyi bir işe uymuyordur, iş bulamıyorumdur. Bu durumda ne gibi bir öneri sunabiliriz?
Rekomedya zenko56 akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.alicankosedag.com.tr
wmaraci
wmaraci

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Sanırım çözüm ara iş gücü piyasasını teşvik etmek ve tavsiye etmek olmalıdır. Devletin ne yazık ki her konuda olduğu gibi çalışma hayatında da ciddi eksiklik ve yanlış politikaları var. Herkesin istediği alanda çalışma hakkı var mı elbette var. Bunun için devlet planlı bir şekilde meslek liselerini teşvik etmeli. Onlara meslekleri ile alakalı ciddi teşvikler sağlanmalı. Böyle bir sistemde elbette herkes masabaşı işi arar. Haksızmıyım ?

Ek Olarak: 25 sözleşmeli er alınacak 2500 kişi başvuruyor neden işsizlik had safhada. Adam öğretmenlik bitirmiş devlet almıyor, ziraat bitirmiş almıyor memleketin kaynakları işte bu şekilde heba oluyor ... Emniyet teşkilatını FÖTÖ cülerle doldurdular gariban anadolu halkı işsiz durum bu ...
SİZİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZ NEDİR ARKADAŞLAR ?

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
Zor vallahi zor. Senin benim hakkıma girerek kendi istedikleri insanları yerlerine koyuyorlar. Arkadaşlarımın çoğu öğretmenliği bitirip babasının yanında, özel sektörde işe girdiler. Çözüm bilemiyorum sanırsam bizim boyumuzu geçiyor
Rekomedya haber58

kişi bu mesajı beğendi.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Matematik öğretmeni, matematik sorularına çözüm bulur.
Tıp bitirenler insanların hastalıklarına çözüm bulur.
Yazılımcılar yazılım sorunlarına çözüm bulur.

Siyasiler, insanların genel (sosyal, ekonomik vs..) sorunlarına çözüm bulmaları istenir.

Herkes işini yapsa yeterli lakin son kalem maaalesef ki başka işlerle meşgul. Kendi alışveriş merkezinin önünden ana yol geçirmenin derdinde.

Siyasilerin çözmesi gerek bu konuyu.
Rekomedya Fatma akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

haber58 adlı üyeden alıntı

Sanırım çözüm ara iş gücü piyasasını teşvik etmek ve tavsiye etmek olmalıdır. Devletin ne yazık ki her konuda olduğu gibi çalışma hayatında da ciddi eksiklik ve yanlış politikaları var. Herkesin istediği alanda çalışma hakkı var mı elbette var. Bunun için devlet planlı bir şekilde meslek liselerini teşvik etmeli. Onlara meslekleri ile alakalı ciddi teşvikler sağlanmalı. Böyle bir sistemde elbette herkes masabaşı işi arar. Haksızmıyım ?

Ek Olarak: 25 sözleşmeli er alınacak 2500 kişi başvuruyor neden işsizlik had safhada. Adam öğretmenlik bitirmiş devlet almıyor, ziraat bitirmiş almıyor memleketin kaynakları işte bu şekilde heba oluyor ... Emniyet teşkilatını FÖTÖ cülerle doldurdular gariban anadolu halkı işsiz durum bu ...
SİZİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZ NEDİR ARKADAŞLAR ?

Mehmet Simsek tweet atarak cozumu yazdi.

Cari acik ciddi boyutta ve disa bagimli bir ulkeyiz, acilen reformlar yapilmali bu sayede ekonominin onu acilmali, yoksa batiyoruz diyor. Ki bence iyimser konusuyor coktan battik. Hammadde disaridan geliyor bu ulkeye ve alis para birimi Dolar-Euro , 6 ay once dolar 2.70 iken 50 bin dolarlik vadeli mal alan adam simdi 50 bin dolari 3.34 olan dolardan odeyecek ki bu para kar marjinin bile cok ustunde fark iceriyor. Mali aldi 135000 lira, simdi onun odemesini 167000 lira olarak yapacak . Ulkenin 400 milyar dolar dis borcu var, Turk Lirasi olarak 200 milyar daha bindi borcun uzerine yani 70 milyar dolar kafadan zararda piyasa. Bunun faizi vardi giderleri vardi cart vardi curt vardi. Bence 2001 krizinden beter durumdayiz 2 yildir soyluyordum bunu burada, o zaman ki borcumuz cok kucuktu sadece ozellestirmeler ile odenecek kadar kucuktu, simdi ise satacak mal da yok odeyecek para da yok isleri duzeltmek icin borc alinacak yer de yok. Yeni yatirim da gelmiyor, 10 sene once herkesin guvendigi ulkeye artik kimse guvenmiyor. Yeni yatirim gelmedigi gibi parasi olan da mali olan da satip kaciyor.

Hocam samimi degiliz yoksa herkes sorunu goruyor biliyor, soyle bir ortamda kim neden parasini ulkede yatirima harcasin ? 10 milyon dolar nakitiniz olsa simdi Turkiye de fabrika acmayi mi secersiniz yoksa ulke disinda bir hayat, yahut ortalik duzelene kadar paranizi dolarda tutup beklemeyi mi ?

Net ekonomi kotu, betondan baska bir sey uretmiyoruz, uzun suredir mantikli yonetilmedi surekli tuketime ithalata yaslandilar betona yaslandilar sonuclari da bunlar iste. Sistem bastan sona yanlis, dpt her sene ulkenin ihtiyacini hesaplayip universitelerin mezunlarini bu sisteme gore ayarlamiyor. Yani 100 muhendis lazimsa bu sene unilerden 120 muhendis cikmali 500 muhendis cikaramazsiniz cikarirsaniz issiz kalir bu insanlar, yine 500 ogretmen lazimsa 50.000 ogretmen cikaramazsiniz hepsi issiz kalir, ayni sekilde 5000 doktor lazimsa 300 doktor cikaramazsiniz saglik alani sikinti yasar. Ki bu planlarin 10-20-50 yillik gibi planlaniyor olmasi lazim.

Yani elbette isin uzmani bilirkisisi degilim (ticaret mezunuyum) fakat bu sorunlar benim bile gorebildigim kadar buyuk. Ulke de bir fabrikadir, 3 guvenlik 10 imalat personeli gereken bir fabrikaya 12 guvenlik 1 imalatci alirsaniz o cark donmez batarsiniz. Mudur fabrika isleyisi yerine kendi koltugunun sevdasina girer de isini yapmayanlari tutup isini yapanlari kovarsa batarsiniz, iliskilerinizi siki tutmaniz gereken musteriler ile mudur kavga ederse mal uretseniz de alacak adam bulamazsiniz, yapilmamasi gereken her sey yapliyor su anda.
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Şimdii şöyle bir gerçek var. Haklısınız iş yok diye bir durum söz konusu dahi değil. Kesinlikle iş var. Eğer çalışayım, ekmek paramı kazanayım ve aç kalmayım derseniz iş çok.
Yalnız nitelikli iş konusuna gelirsek insanlar sadece çalışmak için kalifiye olduğu sektör yerine mutlu olmadığı sektörlerde çalışıyor. Buda bir süre sonra iş bırakmalara sebep oluyor. Yada mutsuz çalışan kesme

Ayrıca o eleman aranıyor yazan büyük firmaların amacı reklam ve oluşan açıkları anında kapatmak için CV havuzu oluşturmak. Gerçekten o an itibari ile eleman aramıyorlar. 3 yıldır bankacıyım ve üniversite yıllarında iş başvurusu yaptığım firma beni işe çağırdı. Buda bir örnektir.

Diğer bir husus evet devlet işsizliği arttırıyor düşüncesindeyim.

Gencecik insanların önüne YGS - LYS kazığını koyup zevk ve yeteneği yerine puana göre bir bölüme yerleştiriyor. Aslında bölümler gençlere yerleşiyor. Sonrası okul ya bitmiyor yada bitse dahi o sektörde çalışmıyor. Çalışanlar bırakıyor , mutsuz oluyor.

Genç eğitim fakültesi bitiriyor ? KPSS
Genç tıp fakütlesi bitiriyor ? Bir sürü sınav
Genç fen edebiyar fakültesi bitiriyor ? formasyon yoksa işssiz , yada asgari ücrete dershanelerde çalışıyor.
Örnekler çok :/

Sistemin açığı büyük değil fakat yamalar o açığı kapatmıyor.

Eskilerin sözü vardır. '' Delik bu kadar , yama bu kadar ''
akrepkral ChesterFiel

kişi bu mesajı beğendi.

Top90da Top90da WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 49 / 41
  • Ticaret 0, (%0)

Bırak anlatamassın :) aynen dediğin gibi adam okumamış farikaya girmem çalışmam diyor bunlardan çöpçü bile olmaz

Ek Olarak:

Ranay adlı üyeden alıntı

Şimdii şöyle bir gerçek var. Haklısınız iş yok diye bir durum söz konusu dahi değil. Kesinlikle iş var. Eğer çalışayım, ekmek paramı kazanayım ve aç kalmayım derseniz iş çok.
Yalnız nitelikli iş konusuna gelirsek insanlar sadece çalışmak için kalifiye olduğu sektör yerine mutlu olmadığı sektörlerde çalışıyor. Buda bir süre sonra iş bırakmalara sebep oluyor. Yada mutsuz çalışan kesme

Ayrıca o eleman aranıyor yazan büyük firmaların amacı reklam ve oluşan açıkları anında kapatmak için CV havuzu oluşturmak. Gerçekten o an itibari ile eleman aramıyorlar. 3 yıldır bankacıyım ve üniversite yıllarında iş başvurusu yaptığım firma beni işe çağırdı. Buda bir örnektir.

Diğer bir husus evet devlet işsizliği arttırıyor düşüncesindeyim.

Gencecik insanların önüne YGS - LYS kazığını koyup zevk ve yeteneği yerine puana göre bir bölüme yerleştiriyor. Aslında bölümler gençlere yerleşiyor. Sonrası okul ya bitmiyor yada bitse dahi o sektörde çalışmıyor. Çalışanlar bırakıyor , mutsuz oluyor.

Genç eğitim fakültesi bitiriyor ? KPSS
Genç tıp fakütlesi bitiriyor ? Bir sürü sınav
Genç fen edebiyar fakültesi bitiriyor ? formasyon yoksa işssiz , yada asgari ücrete dershanelerde çalışıyor.
Örnekler çok :/

Sistemin açığı büyük değil fakat yamalar o açığı kapatmıyor.

Eskilerin sözü vardır. '' Delik bu kadar , yama bu kadar ''

"
"
Lise yıllarımda bunu hergün konuşurdum şuan düşünüyorumda herkes bilgisayarcı bankacı memur doktor v.s olmaya kalksa bu iş nasıl olur mecburen eleme yoluna gidiyorlar saçma sapan yollarla devlet herkesin kalkınmasını istemiyor ki tüm dünyada böyle bu herkes okusa nitelikli olsa devlet nasıl onlara iş ayarlayacak ? bilerek tabiki saçma sapan engeller koyuluyor.

$ Hit alan bir siteniz mi var dolar bazında para kazanın $

https://popcash.net/register/63254
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al