freelance iş ilanları

Rafa Kalkmış Projeler Konusunda Hadi Beyin Fırtınası Yapalım

28 Mesajlar 3.347 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Lokasyon123 Lokasyon123 İNTERAKTİF YAZILIM 80 TL Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
Hadi beyin fırtınası yapalim. Biliyorsunuz ki internet sektörü ucu bucu olmayan bir deniz ve milyonlarca hatta milyarlarca web sayfası var. Bu denizde kaybolup giden ufak siteler yada köklü olan firmalar ve büyük web projeleri bulunmakta. biliyorsunuz ki her fikir geliştikçe güzeldir. Yatırımcı desteginide yabana atmamak gerekli tabiki 2015 yılından beridir profesyonel olarak web sektorundeyim ve onlarca web sitesi kurdum kapattım sattım. Derler ya kafamda 40 tilki dönüyor hiç birisinin kuyruğu bir birine değmiyor. Işte projelerimizde böyle aslında aklımızda olan şey yatırımcılara nasıl çıkarabiliriz projemizi yada nasıl zaman buluruz da bir script, tema yazarız yada makale yazarizda gelisiriz.

Peki hiç projesi olmayan yada projesi olupta yatırımcı yazilimci desteği alamayan arkadaşlarda ne yapacak projeler rafta kalıyor ve kalmaya devam ediyor.

Şimdi konuyu fazla uzatmadan ve kendi aklımdaki projeyi de burada açıklayarak bir beyin fırtınası başlatmak istiyorum bu olayın amacı ise tutacağını bildiği ama vakit bulamadığı yada yatırımcı veya yazilimci desteği bulamadığı için rafta kalmış projeleri paylaşmak ve beyin fırtınası yapmak.

Benim projem ise kadınlara özel mobil sosyal ağ sadece kadınların girebileceği içerik paylasabilecegi sorular sorabilecegi yardım alabileceği gruplarda sohbet ve dedikodu yapabilecek bir sosyal ağ düşünün ilan bölümü dahil olacak. kadınlara özgü olacağı için yönetim kadrosu hariç sitede bulunmayacagimiz için bu iş için ciddi ekip gerektirdiği için rafta durmaktadır.

Sizlerinde benim gibi rafa kaldırılmış projelerinizi fikirlerinizi paylaşmanız dileği ile...

Unutmayın bir fikri sahibinden başkası en iyi şekilde yapamaz. Bu yüzden korkmadan paylaşmanız diliyorum. Beni yargilayanlar olacaktır bu konuyu sadece beyin fırtınası yapmak için aciyorum projesi olmayan arkadaşlara bir faydamız dokunsun projelerimizi rafta nasıl olsa

https://wmaraci.com/forum/script-alisverisi/interaktif-sozluk-benzeri-php-pdo-yazilim-simdi-indirimde-533214.html
wmaraci
reklam

MesuT MesuT Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1831
  • Beğeniler 1585 / 557
  • Ticaret 2, (%100)
Projelerin rafa kaldirilmalarin baslica sebeblerinden bir tanesi ; Forumlarda konu acarak bu tutarmi ? Demek. Sonuc : Proje iptal :D
SpeedTroller DoganOguz hcyasavul

kişi bu mesajı beğendi.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
sonuç olarak bir projesi olan insanın genelde sadece projesi oluyo yani sadece düşünüyo fikre sahip teknik donanımı olmuyo bence bu yüzden projeler patlıyo fikir üretmek yerine kendimizi geliştirmeliyiz diye düşünüyorum
Lokasyon123

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

• Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
Voltaren haklısınız hocam biz sadece fikir üretiyoruz aslında paylaştığınız video vardı burada bugün izledim konuşmacı bir konudan bahsediyordu hani twitterda açık bulan eleman neyse yurt dışında 15 16 yaşlarında çocuk diye tabir ettiğimiz insanları dusunuyorumda kendilerini geliştirmek daha önemli onlarda bizim için bir proje var fikir var var ama yazılımci yok yatırımcı yok ee ne oldu fikir çöp oldu gitti
Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

https://wmaraci.com/forum/script-alisverisi/interaktif-sozluk-benzeri-php-pdo-yazilim-simdi-indirimde-533214.html
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)

MesuT adlı üyeden alıntı

Projelerin rafa kaldirilmalarin baslica sebeblerinden bir tanesi ; Forumlarda konu acarak bu tutarmi ? Demek. Sonuc : Proje iptal :D

Evet hocam haklısınız yani büyük web yapılarına bakiyorumda hiç birisi bu tutarmi yaa dememislerdir eğer deseydiler buralarda verilen tepkileri alırlardı ve çöp olurdu projeler ama bence en büyük eksik kod bilgisizligi yada yatırımcı on planda

• Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
Güncel

fullstackdev fullstackdev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek full stack developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 35 / 93
  • Ticaret 0, (%0)
Benimde rafa kaldirdigim cok proje oldu bunlardan bazilarini surada > http://www.uygulamafikirleri.com/ bulabilirsiniz.
Lokasyon123

kişi bu mesajı beğendi.

yldrmzffr yldrmzffr kacgunkaldi.net Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 16 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Benim bir proje hayalim vardı web üzerinden olmasada yine internet ile ilgili.
Kodları falan yazdım tüm proje herşeyini hazırladım sadece para işi kaldı ama Burası Türkiye...
Şuan başka bir firma benim o fikrimi uygulamaya geçirmeye başlıyor.
Bulunduğum ilçedeki her şehiriçi minibüs ve otobüste bir lcd ekran olacak 10 inc boyutunda raspberry pi olacak hepsinde bu ekranlarda firma reklamları geçecek..
2 ana durakda wifi olacak oraya gelen araçların reklamları güncellenecek falan. Baya ayrıntı vardı hepsini yazıp hazırlamıştım.

----
Diğer biri proje değilde fikir tarzında aklıma geldikçe içim acıyor..

Benim telefonun dokunmatik bozuktu alarmı kapatmak için nesneyi ekranın diğer tarafına kaydırmak gerekiyordu. kaydırılan nesne dokunmatik bozuk olan yere gelince başa gidiyordu, tekrar tekrar alamı kapatmak için uğraşıyordum uğraşırken sinirden uyku falan kalmıyordu. Sonra aklıma bir proje geldi alarm olacak labirenti geçmeden susmayacak öyle konuşurken babama anlattım babam mat sorusu olsa daha iyi olur gibi yorum yaptı. Tabi o zaman 12-13 yaşındayım androidler yeni geliyor türkcell t10 falan sadece asp,html biliyorum. büyüyüp telefon uygulaması yapmayı öğrenince yapacağım kendime öyle dedim. android telefon aldım java öğrenmeye başladım internette haberlerde alarm uygulaması tanıtımı gördüm mat sorusu veriyor çözmeden susmuyor. birçok teknoloji kanalı inceleme falan yapmış içime öyle bir acı oturdu ki...
mrkilla187 Lokasyon123 MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

yldrmzffr.com
muzaffer@yldrmzffr.com

MesuT MesuT Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1831
  • Beğeniler 1585 / 557
  • Ticaret 2, (%100)

yldrmzffr adlı üyeden alıntı

Kodları falan yazdım tüm proje herşeyini hazırladım sadece para işi kaldı ama Burası Türkiye...
Şuan başka bir firma benim o fikrimi uygulamaya geçirmeye başlıyor.
Bulunduğum ilçedeki her şehiriçi minibüs ve otobüste bir lcd ekran olacak 10 inc boyutunda raspberry pi olacak hepsinde bu ekranlarda firma reklamları geçecek..
2 ana durakda wifi olacak oraya gelen araçların reklamları güncellenecek falan. Baya ayrıntı vardı hepsini yazıp hazırlamıştım.

----
Diğer biri proje değilde fikir tarzında aklıma geldikçe içim acıyor..

Benim telefonun dokunmatik bozuktu alarmı kapatmak için nesneyi ekranın diğer tarafına kaydırmak gerekiyordu. kaydırılan nesne dokunmatik bozuk olan yere gelince başa gidiyordu, tekrar tekrar alamı kapatmak için uğraşıyordum uğraşırken sinirden uyku falan kalmıyordu. Sonra aklıma bir proje geldi alarm olacak labirenti geçmeden susmayacak öyle konuşurken babama anlattım babam mat sorusu olsa daha iyi olur gibi yorum yaptı. Tabi o zaman 12-13 yaşındayım androidler yeni geliyor türkcell t10 falan sadece asp,html biliyorum. büyüyüp telefon uygulaması yapmayı öğrenince yapacağım kendime öyle dedim. android telefon aldım java öğrenmeye başladım internette haberlerde alarm uygulaması tanıtımı gördüm mat sorusu veriyor çözmeden susmuyor. birçok teknoloji kanalı inceleme falan yapmış içime öyle bir acı oturdu ki...

Beyler buna Yakılır :(
SpeedTroller Lokasyon123 Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)

yldrmzffr adlı üyeden alıntı

Şuan başka bir firma benim o ...

Hocam keşke projelerinizi gercekelestirseydiniz ilk proje için yatırımcı desteği şart ama ikincisi için o kadarda büyük yatırımcılara ihtiyacınız yoktu sadece reklam gerekliydi ilk projeniz için söyle bir şey söyleyebilirim. Tam olanağını hatırlamıyorum ama yaşadığım şehirde buna benzer bir oluşum var belediye araçlarında belediye ile görüşüp bu tarz bir sağlama yapabilirdiniz aslında lcd ekranlarda görüntü dönüyor reklam yayınlanıyor Buda rant sağlıyor yine tek başınıza yapamayabilirdiniz bunu yatırımcılara ihtiyacınız olmasaydı da çünkü söyle birsey var yine gideceğiniz yer görevliler olurdu daha farklı davranır miydilar zengin olsaydınız ? Evet davranirdilar.

fullstackdev adlı üyeden alıntı

Benimde rafa kaldirdigim cok proje oldu bunlardan bazilarini surada > http://www.uygulamafikirleri.com/ bulabilirsiniz.

Çok güzel bir en sitesi hocam başarılarını diliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al