wmaraci reklam
lidertakipci

A'dan Z'ye SEO/SEM/Proje Geliştirme - Sorun Cevaplayalım

45 Mesajlar 4.511 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
kocakserdar7 Söz konusu sitenizin bu indexleri sizi rahatsız ediyor ve kaldırmak istiyorsanız bunu bir yolu var tabikide. Size tavsiyem sitenizi hazırlayın hazır hale geldiğinde yayına başlarken bu gereksiz indexleri aşağıda göstereceğim yöntem ile temizleyin.

Silmek istediğiniz index sayfalarını aşağıda bulunan kodlara ekleyerek sitenizin Robot.txt dosyası içerisinde yazın.

User-agent: *

Disallow: / https://www.siteadresi.com/test-01

Disallow: / https://www.siteadresi.com/test-02

Disallow: / https://www.siteadresi.com/test-03

Bu şekilde eklediğiniz linkler Google'dan kaldırılacaktır. Dilediğiniz kadar ekleme yapabilirsiniz.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Ruling34

kişi bu mesajı beğendi.

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
Üstadım bir dizi izleme sitesi var. Benim kadar eski değil yeni açılmış bir site ve içeriklerini benden alıyor fakat bu adam hep 1. sırada ben 2-3 yeri geliyor 4. sırada çıkıyorum. Ama bu adam hep 1. sırada. Acaba bunun sebebi hakkında bir düşünceniz var mıdır cevaplarsanız sevinirim (:
Siteyi pm atıyorum, iyi forumlar.

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Umutİrhan Bunun sebebi hep bahsettiğimiz veri faktörlerini yani site içi site dışı SEO stratejilerini sizden daha iyi kullanmasıdır üstadım. Google sıralaması ile ilgili sürekli olarak açıklamalar yapıyoruz, bu işi içerik girdim ve gerisini Google'a bıraktım olarak görmemelisiniz. Bu bir rekabet ve yarış ortamıdır, sizden daha fazla yüklenen rakibiniz sizi geçer temel mantık budur.

Yani kafanızda oturmak amaçlı söylüyorum çok basitçe sıralamada site hızınızın, tasarımınızın, site içi kullandığınız linklerin, yazı dilinin, görüntülerin, meta tag'lerin ve bunlar gibi onlarca faktörün etkisi var. Bunları sürekli araştırmalar yaparak veya uzmanlardan destek alarak en etkili biçimde kullanmanız gerekiyor. Rakibiniz veri faktörlerini sizden daha etkin kullanıyorsa sizin önünüze geçmesi doğal.

İçerikleri sizden kopyaladığını belirtmişsiniz, bu normalde blog, haber gibi yazı içerikli sitelerde Google tarafından fark edilebilir ve istenmeyen bir durum. Ancak sizin sektörünüz dizi olduğu için yayın yaptığınız iletişim aracıda video doğal olarak. Bunun kopya görünmesi ve Google tarafından fark edilmesi zor, bu nedenle o site kopya olarak görünmüyor ve dediğim gibi site içi ve site dışı veri faktörlerini muhtemelen sizden daha iyi kullanıyor, sıralamasını koruyor.

wmaraci
wmaraci

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
hocam merhaba

Şimdi Webmastar araçlarında '' HTML Improvements '' kısmında yani yenilenen içerik bir hata var.Hata ise sitenin ana domaini ve + ?m=0 olan 2 adet link bu kısımda gözüküyor.

Tam olarak sorun olan 2 link aşağıdaki gibidir. Bunu nasıl engelleyebilirim acaba ? Daha önce yoktubu.

https://www.wmaraci.com
https://www.wmaraci.com/?m=0

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
lastpavel https://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/canonical-url-kopya-icerik-gereksiz-indexlerden-kurtulun-516725.html

Konuda da bahsettiğim üzere kullanmak Canonical URL kodu ile bir deneyin.
Aşağıdaki kodu sitenizin etiketleri arasına yerleştirmeniz gerekiyor.

Bu yinelenen içeriği engellemek için arama motorlarına verdiğiniz bir talimat niteliği taşır.

Ayrıca WordPress kullanıyorsanız Yoast SEO eklentisi işinize yaracaktır, kurarak bir deneyin.
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
çok teşekkür ederim.Şimdi deniyorum sanırım 1 hafta içinde belli olur :)
umutr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
lastpavel Rica ederim, duruma göre iletişime geçmekten çekinmeyin lütfen :)
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

anilcan anilcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek amatör internet girişimcisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 140 / 49
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam merhabalar;
Sitem bir çilingir sitesi ve ildeki her ilçe için anahtar kelime oluşuyor her kelimede de rekabet yüksek nasıl bir seo stratejisi izleyebilirim.

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
anilcan Merhabalar,

Öncelikle her ilçe için anahtar kelime belirlemek ve bunlarda yükselmek istemeniz üzerine aşağıdaki konuyu detaylıca incelemenizi ve bu konuda yapmanız gerekenleri kavramanızı istiyorum.
Birden Fazla Anahtar Kelimede Yükselmek için Nasıl Bir Yol izlenmeli?
Birden fazla anahtar kelimede etkin biçimde yükselmek için buna uygun bir alt yapı oluşturmalısınız, unutmayın temel atılmadan bina dikilmez.

Bu anlamda tavsiyem birden bire tüm kelimelerde yükselmeye çalışmak yerine kendinize bir plan çizin. Kelimelerde tek tek yükselmeye çalışın. Rekabetin yüksek olduğunu belirtmişsiniz bu nedenle her ilçe için bir anahtar kelimede yükselmek sizin için oldukça uzun bir yol olacaktır. Sabırlı ve stratejik olun.

Paravan Blog Oluşturma ve Geliştirme Stratejileri
Yükselmek için uygulayacağınız stratejiler içerisinde mutlaka paravan bloglar olmalı. Her kelime için bir paravan blog ağı kurabilir ve kelimelerinizi bununla destekleyebilirsiniz. Tekrarlıyorum bu uzun bir süreç olacak.

İç Linklemenin Yararları ve SEO Performansı
Baştada bahsettiğim gibi temel atılmadan bina yapılmaz. Mutlaka site içi linklemeden destek alarak kendi gücünüzü kendinize karşı kullanın. Bu şekilde potansiyel gücünüz ile kelimelerinizi destekleyin.

Tanıtım Yazısı ve Link Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler
Tabiki de herşeyi kendiniz yapamazsınız, mutlaka dışarıdan yardım almalısınız. Tanıtım yazıları ile kelimelerinizi destekleyin. Bu anlamda yukarıdaki konudan işin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Önemli Not: Yazı içerisinde de bahsettiğim üzere tüm kelimelere yoğunlaşarak bu işe başlamamalısınız. Tek tek kelimeler seçerek tek bir kelime üzerine yoğunlaşmalı, istediğiniz duruma geldiğinizde diğer kelimeye geçmelisiniz.

Bol şans :)
anilcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al