freelance iş ilanları

Seo Sorunlarınızı Yazın! ÜCRETSİZ

132 Mesajlar 20.790 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Çok zor bir soru soracağım sana. Cevabını biliyorum ben ama takıldığım noktalar var.

Çok eski 2006 kayıtlı bir domainim var. 2009 yılından beri aktif durumda. son 1 yıldır içerik eklenmedi.

Şimdi ben bu sitenin Url yapısını değiştirsem ne olur çünkü eski bir url yapısı var sef olmasına rağmen ben sevmiyorum değiştirmesem ne olur ?

Değiştirmeli miyim yoksa aynı şekilde devam mı etmeliyim?

wmaraci
reklam

JankeN JankeN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek online pazarlama
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
yeni açılan bir sitenin 6 aylık seo çalışması ne sıklıkta ve oranda olmalıdır?

soru 2: alan adı alırken hangi uzantı sıralaması takip edilmeli ? ( büyükten küçüğe doğru)

örn: com>net>org........

not:us,biz,gen.tr,web.tr,biz.tr,info.tr,co içine ekleyin lütfen

firatonline firatonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 35 / 34
  • Ticaret 12, (%100)
çok faydalı bir hizmet içerisindesiniz. Başarılar.

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Ertuğrul adlı üyeden alıntı

Hocam yeni bir siteye ne kadar süreden sonra aşama aşama hangi çalışmaları önerirsiniz ?

Yeni siteler için SEO adlı makalemde bunu paylaşmıştım ama yinede söyleyeyim... Yeni açılan site yeni doğan bebek gibidir diye klasikleşen bir laf söyleyeceğim öncelikle. Yeni bir site açtığınızda öncelikle Google (kullanıyorsanız bing ve yandex gibi) arama motorlarına kaydettirin. WebMaster araçlarından sitenizi ekleyin ve site haritanızı gönderin. 1 hafta kadar bekledikten sonra tanıtım yazıları ile sadece URL backlink alın(Yani sitenizi tanıtırken anahtar kelimeden değil direk kaynak kodu gibi URL adresinizi yazın) sitenizde doğal ve özgün içerikler paylaşın. Site içi linklemeye ilk günden abartmadan başlayın. Link inşası bir site için çok önemlidir... Süreç ilerledikçe önce imleme ve sosyal medya sitelerinden daha sonra blog ve paravan bloglardan link alarak yükselin.

Kakarotto adlı üyeden alıntı

İnternette ve reel hayatta artık her şey paraya bakıyor. Kim nasıl para kazansam diye düşünerek her türlü işe girişiyor. Elin bebesi giriyor internete bir iki h1 - h2 tagı ekleyip seo çalışmasını yaptığını düşünüyor alıyor 200-300 TL. Böyle olunca bu işi hakkıyla yapanların ekmeği ile oynanıyor, hem de hiçbir işe yaramayan siteler artıyor internet çöplüğe dönüyor.

Şahsen ben böylelerine karşı nefretle bakıyorum. Çok az da olsa seo bilgim var ama bunu para için kullanmıyorum. Çünkü büyük ihtimal rezil olacağım. Onun yerine kendi sitelerimde kullanırım. Çok şükür siteme uyguladığım şeyler ters etki yapmadı. :) Yukarıda demiştim hiç anlamayanlar işe girişip ekmek parasına mani oluyor diye. Ben bunu tecrübe ettim o yüzden dedim.

Bir iş yapacaksınız çocuğun biri çıkıp bu işi kendisinin yapabileceğini söyledi müşteriye. İş elinde patladı. Hem bizim ekmeğimizle oynadı, hem müşteri mağdur oldu.

Ne diyelim, herkes bir gün hakettiğini alacaktır mutlaka.
Tekrar tebrikler, kolay gelsin. :)

Sonuna kadar haklısınız. Gerçekten insanlar artık SEO konusunda her şeye kanıyor. Hiçkimsenin referans aradığı yok, bulsa bile o çalışmanın doğru olup olmadığını bilmiyor vesselam... Eğer biriyle iş yapacaksanız, onu arayın, konuşun yakınsa yüzyüze görüşün. Uzmanlıklarını yüzünüze karşı anlatsınlar...

secret1071 adlı üyeden alıntı

Merhaba.

Google'da "Bu Sayfanın Çevirisini Yap" hatasını nasıl düzeltebiliriz.Bunun için sürekli Türkçe ve Türkiye lokasyonlu backlink alımlarına başladım ama sorunun düzeleceğini sanmıyorum.Gov.tr ve org.tr backlink almak sorunu çözermi? Sorunun çözümü sizde varsa çalışabiliriz.Site adresini pm olarak size atıyorum.

Teşekkürler....

Türkiye lokasyonlu web sitelerine backlink çalışması yapmadığınız için normal olarak böyle bir şey olmuş... Aşağıdaki kodu sitenize muhakkak ekleyin. WebMaster araçlarından sitenizin lokasyonunu Türkiye olarak belirleyin sorun düzelecektir.

Rock adlı üyeden alıntı

bir şirketten 20 gb trafikli hostum var artık yetmiyor başka yerden host alsam sitemin hitleri düşer mi siteyi oraya taşısam çünkü başka şirketlerden de hostum var hiç bu kadar hiti yakalayamamıştım
kısacası hostun bi farkı var mı seo ve hit açısından

Seo hosting ile ilgili bir makale yazmıştım ama durum farklı. Domain adresiniz ve IP adresinizi, DNS adresinizi değiştirmedikten sürece bir şey olmayacaktır. Eğer yapabiliyorsanız aynı host üzerinden yükseltmenizi tavsiye ederim.

trgy adlı üyeden alıntı

Çok zor bir soru soracağım sana. Cevabını biliyorum ben ama takıldığım noktalar var.

Çok eski 2006 kayıtlı bir domainim var. 2009 yılından beri aktif durumda. son 1 yıldır içerik eklenmedi.

Şimdi ben bu sitenin Url yapısını değiştirsem ne olur çünkü eski bir url yapısı var sef olmasına rağmen ben sevmiyorum değiştirmesem ne olur ?

Değiştirmeli miyim yoksa aynı şekilde devam mı etmeliyim?

Çok basit bir soru :) Eğer URL yapınızı değiştirirseniz tüm indexleriniz silinecek, yeni url adresinden tekrar index almaya başlayacaktır. Eğer Google hoşnut görmezse siteniz büyük ihtimal Sandbox cezasına yada +60 cezasına çarptırılacaktır. Değiştirmemenizi tavsiye ederim. Yada onu yapana kadar tekrardan bir site tasarlayıp dediğiniz gibi yapsanız daha iyi olur. Hit açısından durumunu bilemem ama 1 sene içeriği değiştirmemiş siteye uğrayacağımı pek sanmıyorum :)

parakazan adlı üyeden alıntı

yeni açılan bir sitenin 6 aylık seo çalışması ne sıklıkta ve oranda olmalıdır?
soru 2: alan adı alırken hangi uzantı sıralaması takip edilmeli ? ( büyükten küçüğe doğru)
örn: com>net>org........
not:us,biz,gen.tr,web.tr,biz.tr,info.tr,co içine ekleyin lütfen

Yeni açılan bir sitenin 6 aya yaydığımızda tanıtım yazılarından başlayabilir, imleme ve sosyal medya ile devam edebilir arkasından paravan bloglar oluşturulabilir, geniş sosyal medya ve organik bağlantılardan link alınabilir, son olarak yorum ve yurtdışı konunuz ile alakalı sitelerden Türk sitelerine oranla 10/1 link alabilirsiniz. Yani 10 adet TR den, 1 adet dışarıdan.

Fırat Yalçın adlı üyeden alıntı

çok faydalı bir hizmet içerisindesiniz. Başarılar.

Allah razı olsun kardeşim. Sağolasın...

Ek Olarak: Arkadaşlar Ücretsiz SEO analizine yüksek talep olduğu (53 kişi 80 site) için GEÇİCİ OLARAK DURDURULMUŞTUR. Lütfen Konu ile ilgili bildirim atmayınız! Kısa süre sonra tekrar açılacaktır

Ücretsiz SEO analizi bitmiştir arkadaşlar, SEO Sorunları ve Cevapları devam etmektedir... SEO ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

resat resat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Seo danışmanı
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%0)
herkes seocu olmuş :)

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

resat adlı üyeden alıntı

herkes seocu olmuş :)

Burada ne demek istediğinizi anlamadım açıkçası :) Benimle ilgili bir şey mi yoksa genel bir isyanmı :)

• Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Seo danışmanı
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%0)
geenel bir açıklamadır

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Hocam sitede konuya girildiğinde (büyük ekranlarda) yazı sola dayalı site ortada görünüyor bunu nasıl düzeltebilirim. http://alesbilgimerkezi.org

Teşekkürler...

isparakariyer.com

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Seo gerçekten nedir ?
Wordpress sistem kullanıyorum.
Site hızlı açılsın diye minimal temalar kullanıyorum. Site çok çabuk yüklensin diye.
Konular açıyorum ve ben arama motorunda bu konuyu nasıl ararım diye düşünerek ona göre etiketler veriyorum.
Resimleri eklerken resim açıklamalarını ekliyorum.
Sosyal paylaşım sitelerinde konuları elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum.
Pingleme olayını tam bilmiyorum, o yüzden buna hiç girmedim.
Backlink olayına girmekten korkuyorum, aşırıya kaçarım siteye ceza gelir diye.
Sitedeki reklamları abartmadan kullanıyorum, ziyaretçi siteye girer girmez "üüüfff reklam dolu" deyip kaçmasın diye, sitede durma zamanı çok olsun diye.
Günlük olaylara dair konular açıyorum. Konu içi etiketleme olayı yerine , benzer konular / kategorinin diğer konuları gibi eklentiler kullanıyorum.
Seo bu değil midir ?
Yukarıda bazı kodların yanlış kullanıldığına dair açıklamanız olmuş, illa öyle mi kullanmak lazım ? center'i bildiğimiz center gibi kullansak, div align kodunu katmazsak zararı olur mu ?

Özgün yazı ve kopyala yapıştır yazılar arasında ne fark var ? Yani ben sizin dediğiniz şeyleri yaptıktan sonra ( sosyal medya paylaşım, ping, backlink vb.. ) ha özgün yazmışım ha kopyala yapıştır.

Bir de özel bir soru ; seo'dan anlıyor olmak güzel bir şey de , insanların size seo konusunu konuştuktan sonraki bakışları nasıl ? misal ; "herkes seocu olmuş" sözünü okuyunca ne hissettiniz ? seo ile uğraşan biri nasıl olmalı ?

mavice.net

• Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Seo danışmanı
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%0)
seo iç ve dış seo olarak ikiye ayrılır backlink linkwhell vs imlemeler olur dış seodur bunlar çok detaylar vardır 2008 de seo ile tanıştım ve kurumsal firmada seo yöneticisi olarak devam ediyorum detayları bence siz arayın ögrenme şansınız dahada artar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al